Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Dilema - SONY DCR HC19E nebo Panasonic NV GS17EP-S ??

pac (3)|28.11.2005 11:23
Zdravím,
mám následující dilema - volím mezi výše uvedenými kamerami a nemohu se rozhodnout.

Sony má navíc dálkové ovládání a noční vidění, Panasonic zase zoom mikrofon, větrný filtr, větší průměr objektivu, USB2.0 (z toho usuzuji,že odpadá nutnost kupovat FireWire kartu) a o něco nižší cenu. Co z uvedených funkcí se v praxi více využije?

Jsem v dané oblasti zatím laik a nedokážu posoudit ostatní výhody (kvalitu výrobků těchto značek v uvedené oblasti), kvalitu objektivu, záznamu obrazu a zvuku, funkčnost stabilizátoru obrazu atd. Je mezi nimi v některém z uvedených parametrů zásadní rozdíl?

Další samostatnou kapitolou je ovládání - nedokážu zatím posoudit, co je lepší - zda dotykový display (Sony) nebo pák. ovladač, který má Panasonic. S čím se lépe pracuje?

Předem moc děkuji za radu či subjektivní názor někoho zkušenějšího, který mi pomůže při mém rozhodování.

S pozdravem


P.
Modena (1706)|28.11.2005 12:44
pac
[quote]Sony má navíc dálkové ovládání a noční vidění, Panasonic zase zoom mikrofon, větrný filtr, větší průměr objektivu, USB2.0 (z toho usuzuji,že odpadá nutnost kupovat FireWire kartu)[/quote]
Usuzuješ špatně ! \/

P.S. Dotykový displej je zrovna jedna z p*čovin, které při natáčení moc nevyužiješ ! :-E
clee (6592)|28.11.2005 13:18
nejenze nevyuzijes, ale taky na to budes nejvic nadavat, manual je na sony temer nepouzitelnej
peca (260)|28.11.2005 13:38
Taky sem uvažoval o těch sonkách, ale kvůli dotykovému displeji jsem je zavrhl. Panasonic jsem zavrhl kvůli joisticku. :-k
pac (3)|28.11.2005 14:43
Tak nevím, joistick je též špatné řešení? Dotykový display mi přišel jako nepříliš praktické řešení, ale myslel jsem, že joistick by nemusel být špatný, navíc se prý dá ovládat jednou rukou... (nebo je to v praxi jinak a je to též špatná volba :-( ?)

A když bych pominul ovládání, která z těch kamer se jeví jako lepší (obraz,funkce,atd...)
yozefb (684)|28.11.2005 14:58
[quote=pac]A když bych pominul ovládání, která z těch kamer se jeví jako lepší (obraz,funkce,atd...)[/quote]

zpravidla je to SONY
pac (3)|28.11.2005 15:21
[quote=yozefb][quote=pac]A když bych pominul ovládání, která z těch kamer se jeví jako lepší (obraz,funkce,atd...)[/quote]

zpravidla je to SONY[/quote]

Pokud bych se rozhodnul pro Sony, jak velkým handycapem je to, že nemá větrný filtr (Panasonic jej má)? Je to v praxi opravdy znát, nebo je to jen marketingový poutač?
yozefb (684)|28.11.2005 15:27
veterny filter nie je nic ine, iba hornopriepustny filter na mikrofonnom predzosilovaci, to mozes vyriesit v Editacnom softe tym, ze orezes basy.
Ladis_tvf (118)|28.11.2005 15:54
Tu by som parafrázoval klasika Jula Viršíka:
Obidve sú ako dve hrozná. Jedna hrozná aj druha hrozná :-)

Mám pocit, že týmto kamerám pomaly dýchajú na krk už dokonca aj lepšie mobily.

Ale vážne - v tejto cenovej hladine rozhoduje subjektívny pocit pri skutočnom držaní kamery v rukách. Ani manuálne funkcie Panasonic človek nevyužije pretože pre seriónejšiu prácu takéto kemary nekúpi nikto.

A tak stačí, že má baterka dobrú výdrž, tlačidlo Štart/Stop sa nekazí a že kamera sa vojde aj do kabelky a toto úplne stačí.

Aj preto sa nikto už ani nezdržuje recenziami na takéto produkty.

Čakám, že pomaly sa budú predávať na kilá alebo že ich budú dávať ako darček pri kúpe lepších televízorov alebo chladničiek.