Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

DVDA a příliš krátké video

ferda2 (0)|27.11.2005 13:52
Ahoj,

chci provést asi toto: po skončení přehrávání videa se má přehrát kraťoučké video (délka několik frames, max. do 1 vteřiny) - v podstatě jen tma - jde o to, aby přechod třeba mezi videi nebo mezi videem a menu byl příjemnější. Akorát DVDA 3 mi to video nějak natáhne na 5 sekund. Dá se to nějak obejít a přinutit ho akceptovat i kratší video než 5 sekund? Ono to určitě jde, jde mi o to, jestli se to dá udělat v DVDA3. Díky za případné rady...
ai (2993)|27.11.2005 22:51
ferda2 - to neni vubec jednoducha otazka a odpoved take ne jak by se zdalo, podle vlastni zkusenosti ti reknu:

- ty prodlevy jsou i jinak dlouhe, zalezi i na typu DVD prehravace, jak si s tim poradi
- neni vubec dobre delat ten prechod jako video protoze ten Architect (a jine podobne autory) to strci ty prechody do jineho VTS nez dalsi video a hlava rekorderu se musi vratit na zacatek a pak zase zpet k tomu prechodu a pak zase na zacatek a pak zase zpet k tomu nejakemu jinemu titulu, tu vidis, ze to vezme v klidu i tech 5s
-kdyz uz tak to udelat jako menu, ten prechod a doufat, ze to ten autor vhodne umisti do stejneho VTS, ze se vyhnes te kyvadlove doprave te hlavy prehravace
-nejlepe je asi ,kdyz uz na tom trvas udelat si tu 1s jako zvlast mpg a dat to dohromady s tim videem pomoci treba neceho co ti to nebude znovu rendrovat (womble wizzard apod)
-nebo samo nejlepe to hned enkodovat i s tim prechodem a kdyz nekdy ten prechod nechces pouzit tak v Architectu pouzijes in a out znacky a das tomu odchod nekdy pred tim prechodem , nekdy az za tim prechodem, podle tve chuti ...

Do budoucna treba, kdyz tam chces minimalizovat ty prodlevy enkoduj vsechny filmy a prechody do jednoho mpg a pomoci in a out vytvor ruzne verze tech videi, tim asi zkratis cas tech prechodu, kdyz se zadari (kdyz budou ty videa dlouhe pres celou placku tak asi take ne ...),
MOJE (537)|28.11.2005 08:02
namiesto VIDEO TMA vlož MENU TMA B-)
ferda2 (0)|28.11.2005 12:32
Menu TMA? To by sice slo, ale jak to z toho menu odskoci automaticky do most recent menu? To asi nepujde. Nebo jo?

to ai: Dik za info, tohle me nenapadlo. Ale nejak to jit musi, ja to videl i v originalnich DVD s filmem, ze tam takove kousky videi jsou. Ale asi to delaji jinymi softy. Ten DVDA proste video kratsi nez 5 sekund v optimalizaci oznaci jako petisekundove...
Ja vim, ze lepsi je pospojovat videa do jednoho filmu a pak kapitoly a znacky in a out. Uz jsem to i delal. Ale me zatim nefungovala jedna vec - DVDA mi neumi pri enkodovani vlozit keyframe presne na misto zacatku kapitoly. Coz ma za nasledek, ze pak kapitoly zacinaji kousek pred nebo za, nez ja chci. Je to sice par frames, ale pusobi to rusive, kdyz tam problikne treba predchozi scena...
Takze jsem to chtel nasazet do DVDA po jednotlivych videich. Sice by to vypadalo dost hrozne - spousta vobu a tak, ale me by to fungovalo :-)
ai (2993)|28.11.2005 17:43
ferda2 - kapitoly musi byt vzdy na I-framu , nevim jak si znaly v tom, mpg se zhruba sklada z GOPu a ten se sklada z I-framu(obsahuje vsechny informace pro ten frame) a dalsich snimku , ktere ukladaji jen zmeny
jak dlouhy je ten tvuj GOP nevim, tusim 12 framu) tzn i tu kapitolu se ti podari dat v Architectu asi z presnosti plus, minus pul sekundy,
proto na to pamatuje Vegas, ktery ti umozni predat mpg z MARKERY do Architectu z Vegasu, ktere se pak pouziji na kapitoly, a v tom pripade to vypada, ze se to provede presne (podle Fantas!) , tzn. uz enkoder prispusobi delku GOPu v tech mistech aby I-frame , kapitola byla na stejnem framu
jednotlive videa do Architectu nedavej v tom mas pravdu dej to radsi pohromade
ferda2 (0)|29.11.2005 01:31
Tak trochu znaly jsem, co jsou keyframes a I, P, B frame vim. Kolik ma muj GOP framu nevim, to co dela Vegas defaultne, tolik jich tam je, nezkoumal jsem.
Co se tyka presnosti a markeru, ja uz to delal i tak, ze jsem markery nastavil ve Vegasu a pak je DVDA nacetl. Ale podle mych zkusenosti to stejne nesedelo, Vegas neumel zrejme vlozit I-frame na mista markeru a markery mi klidne o par frames posunul, jak se mu to hodilo nebo spis vyslo. Naposled jsem pouzival Vegas5 a DVDA2, takze pokud to v novych verzich uz mozne je, tim lip. Tak jsem pochopil tu poznamku "podle Fantas!".
Proc potrebuji takovou presnost? Jednotlive zabery mam oddelene prechodem pres tmu (zaber se setmi a novy se zase objevi). Takze je jasne, ze chci zacatek kapitoly presne uprostred tmy a ticha mezi zabery. Pritom ten prechod neni nijak dlouhy. Pokud mi tam pri enkodovani nevznikne I-frame, je problem. Takze zkusim vegas6 a markery, jestli to bude fungovat...
Fantas! (3016)|29.11.2005 08:38
Tak ze panove markery ve Vegasu na to nemaji vliv... Bohuzel . Zkousel jsem davat markery na casti videa, kde neni jasne jak encoder rozhodne o zacatku gobu a odchylka se objevila... Jedina moznost. Umistujte markery na mista, kde je ostry zlom obrazu. Pak se tram zaradi v encoderu klicovy snimek... ja to tak delam a proto jsem si problemu nevsiml... :BB:
Fantas! (3016)|29.11.2005 08:41
ferda2
jo a jestli myslis ze se ti objevi cerna po kliknuti na button, tak je mozne, ze mas v Architectu kousek videa pod menu ne uplne do konce. Proto se muze stat, ze mas cernou kdyz z menu odchazis(nez to spusti film). Toto jde udelat tak, aby se obraz zastavil a zustal na obrazu toho menu. Nikoli ze vzdy skoci do cerne...