Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Odstraneni prokladani u home-videa

Saxel (2279)|25.11.2005 13:38
Řeším problém, jak z amatérského videa (formát DV - prokládaný) vytvořit kromě klasického DVD-videa také progressive (neprokládané) video, aby slušně vypadalo na monitoru PC.

Prošel jsem si zdejší fórum a začal zkoušet. Za výstupní formát jsem si zvolil WMV, protože to lze snadno spustit téměř v jakémkoliv PC.
Ve Vegasu jsem měnil metody deinterlace, různě jsem nastavoval filtr Smart Deinterlace, ale výsledek byl při frame-rate 25 snímků/sec pořád neuspokojivý. Pohyby a švenky byly pořád trhané. Při frame-rate 50 sn/sec je už výsledek velmi dobrý, ale zas nabobtná výstupní soubor. Ideální by byl formát s variabilní framerate :-((

Otázka: Daří se někomu dosahovat dobrých výsledků i při 25 sn/sec? Pokud ano, jak to dělá?

Nechci teoretizovat, toho už tu bylo dost, teď by se hodila praktická rada \/
clee (6592)|25.11.2005 14:44
mjo, kdyz uz deinterlace, tak smart, niceho lepsiho uz nedosahnes, idealni je nechat to prokladany a prehravat na pc s hardwarovou akceleraci (nvidia mpeg decoder apod.)
Saxel (2279)|25.11.2005 15:15
[quote=clee]... idealni je nechat to prokladany a prehravat na pc s hardwarovou akceleraci (nvidia mpeg decoder apod.)[/quote]
Nojo, ale jak to mám vysvětlovat někomu, kdo neví o co jde? Na to nemám náladu. Ja to video chci připravit tak, aby to bylo pěkný i na obyčejném win. media playeru.
stayman (12393)|25.11.2005 16:25
Aj "obycajny" WMP vie interlaced zaznam prehrat neprekladane...

Inak WMV ti uklada standardne ako progressive, tam by si nemal mat problem, nieco psatne nastavujes...
vlada (3470)|25.11.2005 17:04
Saxel
Avisynth -> filtr DgBob (50 fps) ->VirtualDub -> XviD 1.1 (nastavit vypouštění podobných snímků). Máš z toho VFR video které přehraje bez problémů jakýkoliv dostatečně silný počítač (1 GHz a výš, záleží na rozlišení a bitrate). Na stolních přehrávačích můžou sice N-VOPs (vypuštěné snímky) zlobit, ale tam už to stejně definitivně odrovná těch 50 fps. Bitrate bude tak o cca 50% vyšší než u 25 fps videa. S tím se nedá nic dělat. Prokládaný video by mělo stejný, takže to nemá smysl řešit.
Saxel (2279)|25.11.2005 18:03
[quote=StayMan by €RikŁ€]Aj "obycajny" WMP vie interlaced zaznam prehrat neprekladane...[/quote]
To je možný, ale mě jde o to jak to potom vypadá, jak se to škube. Prostě ať dělám, co dělám, výsledný wmv je na monitoru trhaný. Avšak při 50 fps je to OK.
Abych neplácal o ničem, přikládám tento 2-sekundový DV vzorek (pozor, má 8MB). Budu rád, když mi z toho někdo vyrobí wmv, který bude na monitoru plynulý.
Saxel (2279)|25.11.2005 18:05
vlada
To stojí za vyzkoušení.
vlada (3470)|25.11.2005 20:12
Saxel
Doporučil bych Ti ještě kodek x264, ale Tvoji všichni kamarádi asi nemají 3 Ghz procesor :-)

Teď jsem v práci, ale zejtra Ti pošlu ukázku.....