Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Ulead DVD WorkshopSE, avi (DivX) na DVD

Hynek (6)|27.6.2004 00:34
pročítám příspěvky a hledám návody, jak z DivX udělat DVD. Polemika o tom, zda to má cenu nebo ne, mne nezajímá. Pokud člověk žije mimo ČR, nemá možnost si DVD půjčit a okopírovat (dávám tomuto postupu samozřejmě přednost), nemluvíce o tom, že některé tituly na DVD prostě ještě neexistují. Nicméně je možno si stáhnout mnoho filmů v DivX (DC++) ve velmi slušné kvalitě.
1) Rád bych, kdyby mi někdo zkušený poradil, zda má cenu na stolní přehrávače podporující DivX? Jak je to s titulkami? Dá se na jedno DVD nakopírovat třeba 5 DivX s titulkami alespoň v jednom až třech jazycích pro každý film? Předpokládám, že alespoň jeden film na CD s několika titulkami je standartně proveditelné.
2) Už se mi podařilo udělat slušné DVD i s menu pomocí NERO 6. Bohužel se občas stane, že se po převedení na DVD zvuk rozchází s videem (při pouštění DivX na PC je vše OK). Co s tím? Prohnat to nejdřív třeba VDubem, nechat opravit, překomprimovat a pak teprve převést na DVD?
3) Co s titulkami na DVD? Prozatím se mi úspěšně podařilo po převedení DivX na DVD film znovu rozhodit pomocí SmartRipper na video a audio (m2v a m2a), pomocí IfoEdit znovu poskládat a přidat titulky ve formátu sup. Je to ale dost zdlouhavý a pracný proces. Zkoušel jsem přímý převod z DivX na m2v a m2a pomocí TMPGEnc, ale výsledek není uspokojující, kromě toho IfoEdit tyto soubory nějak nebere.
4) V sekci Download je link na Ulead DVD WorkshopSE.iso. Mluví se tam o tom, že umí titulky, apod. Stáhnul jsem to, ale neumí toho nic víc, než NERO, o titulkách ani nemluvě. Ví někdo, jak to zprovoznit? Nebo je třeba si opatřit nějakou jinou verzi?

Díky za rady a výměnu názorů
Pitomec (10211)|27.6.2004 02:51
Ad 4: Workshop není stavěnej na výrobu nesmyslů, ale výhradně na authoring z DV nebo MPEG souborů - takže se nediv, když s DivX neuspěješ... :-I
stayman (12393)|27.6.2004 09:50
Jediny program, ktory si s tym poradi, je ProCoder (Express)... pre nasledny DVDauthoring je uz potom jedno, aky program pouzijes, streamy sa nebudu rekompresovat (ak si vsetko dobre nastavil :-D ), iba ak prevod audia do AC3.
Hynek (6)|28.6.2004 00:31
[quote=Pitomec]Ad 4: Workshop není stavěnej na výrobu nesmyslů, ale výhradně na authoring z DV nebo MPEG souborů - takže se nediv, když s DivX neuspěješ... :-I[/quote]

ono si to s DivX poradí, ale nenašel jsem tu oznamovanou funkci pro přidání titulků.
Hynek (6)|28.6.2004 00:34
[quote=StayMan by €RikŁ€]Jediny program, ktory si s tym poradi, je ProCoder (Express)... pre nasledny DVDauthoring je uz potom jedno, aky program pouzijes, streamy sa nebudu rekompresovat (ak si vsetko dobre nastavil :-D ), iba ak prevod audia do AC3.[/quote]

díky, zkusím to. Jde mi o to, jak udržet kvalitu, jak tam nacpat titulky, případně vylepšit zvuk. Ozvu se, jak to dopadlo.
Janke (80)|28.6.2004 19:06
kup si přehrávač na divx a nemusíš se srát s převodem. Např. http://www.cdr.cz/a/10955
Hynek (6)|28.6.2004 21:03
[quote=Janke]kup si přehrávač na divx a nemusíš se srát s převodem. Např. http://www.cdr.cz/a/10955[/quote]

jo, to by bylo to nejlepší, dík za radu. Škoda zbytečně ztrácet čas.

Ale.... Stolní přehrávač DivX umí titulky? Nebo tam místo českých znaků namastí nesmysly? Jsou na slušné úrovni?
ViKinG (793)|28.6.2004 21:30
Hynek: většina CZ diakritiku vůbec neschroupne... jen Technosonic a Kiss to mají celkem zmáknutý ale musí být v srt formátu a nazvaný jako film (Kiss) Technosonic si umí vyhledat i jinak nazvaný. Neustále jsou k dispozici nové firmwary a tudíž je možné že už je to zase o kousek dál. Další player co by to měl s nejnovější betou firmwarem je Yamada. Ale stejně je to mizerný, titulky jsou malinký a většina kolujících CD není pro takovéto použití uzpůsobena, takže bys musel předělávat. Navíc se objevují nové a nové vychytávky DivXu a XviDu a ty současný firmware nezvládne a je otázka jestli bude firma tak zodpovědně vylepšovat firmwary, osobně si myslím že nikoliv.
mirekv (7169)|28.6.2004 21:37
CZ umí už i Elta 8883, ovšem ideální to pořád není. (Zde děkuji všem, co se snaží o nápravu!!!!!) :-!!!
Janke (80)|28.6.2004 23:27
Když klikneš na ten odkaz co jsem ti poslal o pár řádků výše tak vlezeš na recenzi Technosonic MP-101, dozvíš se vše podsatné i o titulcích. Klady i zápory a ta cena taky není vůbec špatná.
Hynek (6)|29.6.2004 12:00
[quote=Janke]Když klikneš na ten odkaz co jsem ti poslal o pár řádků výše tak vlezeš na recenzi Technosonic MP-101, dozvíš se vše podsatné i o titulcích. Klady i zápory a ta cena taky není vůbec špatná.[/quote]

díky, pročetl jsem to. Zajímavé. Musím se podívat, co je k dispozici na zdejším trhu (Portugalsko) a zda to umí i české titulky. Vypadá to však, že by bylo dobré ještě počkat, zda se to vyvine k něčemu dokonalejšímu.
satman13 (7)|29.6.2004 15:36
1) soubor *.avi v DIVX (XDIV apod) rozbalím ve Virtualdub a uložím
zvuk jako PCM wav
2) *.avi reenkoduji na TMPGENC jako m2v (MPEG2 stream bez zvuku)
s přesnými parametry DVD (jen s nejnižším datovým tokem - stačí
něco kolem 3 000 VBR - záleží na kvalitě CD originálu)
3) ve VEGASu udělám ze zvuku ve wav zvuk AC3 - Dolby digital -
nejčastěji 2.0 nebo když si chci moc hrát, tak i 5.1
4) v ULEAD DVD WORKSHOP 2.0 pak z obrazu, zvuku + nějaké menu
(složité podle nálady) složím celé DVD

U UDW pozor na dodržení parametrů DVD, aby nedošlo znova k reenkodování, stačí jen "poskládání" architektury DVD.

Takto lze vyrobit poměrně velmi slušná DVD, jejichž kvalita je ovlivněna pochopitelně kvalitou "vstupní suroviny".
Zvuk se mi při tomto způsobu nerozjíždí s obrazema a jako perlička - není problém doplnit titulky v kolika jazykových verzích chci.
Vše pochopitelně ke studijním účelům.........[color=red][/color][color=blue][/color] :-!!! :-!!![color=darkblue][/color]
Hynek (6)|2.7.2004 00:48
2 satman: díky za návod, vyzkouším to. Ono DVD s menu a titulkami je jiné pochutnaníčko.

Stolní DivX přehrávač, který by uměl titulky, jsem tady ještě nenašel. Asi to chce ještě chvíli vyčkat.
mirekv (7169)|2.7.2004 08:29
Hynek: Stolní přehrávače DivX s titulky jsou, zkus http://divx.center.sk.