Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Zase a stale Svideo kabel

raduuz (6)|22.11.2005 20:19
Bol by som straasne vdacny za radu ako tahat S-video kabel.Chcel by som ho tahat asi 30metrov a co najkvalitnejsie. Je efektivne riesenie pouzit na vedenie signalu dva 75ohmove koaxialy? A ak je to dobre riesenie tak prosim poradte, ze ktore dva kontakty sa maju niest jednym koaxom a ktore dva kontakty druhym koaxom.(Zivy + Zem, Zivy + Zem)


A este taka otazocka ci Prevadzat Svideo signal na Video signal staci v pohode cez 470 pf kondenzator a obraz bude kvalitny alebo je lepsie investovat do tejto parady na :

http://www.mk-electronic.cz/one_index_product.php?loginis=17

Ktora, ze vraj zabezpeci profi prevod.

Ide mi totiz o projekciu z video signalu na projektor. A na taku velku plochu by som rad dostal co najmenej dosahany signal. Viem, ze uz samotny Video signal nie je na projeciu nic moc ale potrebujem to tahat na vacsie vzdialenosti co mi vlastne RGB neumoznuje. Vdaka za rady.

RaduZ
map (46)|23.11.2005 09:35
Právě RGB lze tahat na velké vzdálenosti. Kdysi se daly koupit velké monitory , které měly oddělené RGB vstupy na koaxiální kabel a k tomu redukci. Nebyl problém takto rozdělené RGB (barvy a synchronizace zvlášť po koaxiálu) tahat v pohodě 25 m bez ztráty kvality. Ty originál kabely k tomu byly stejně jen spojky D15 na koax a zpět.
Pokud se to tahalo jinak (byť speciálními stíněnými prodlužkami), tak šla kvalita dost dolů.
vobblanker_741.jpg
ODSakEda (2278)|23.11.2005 12:15
Myslím, že v extrému, kdy každý signál RGB bude v samostatném stíněném vodiči, lze dovést tento signám daleko i stovky metrů!
(já mám ke kameře pro live přenos pro Composit a stereo zvuk 100m profi kabely Zeck (video: stíněná jednolinka- "Instrument Cable" a samostatný kabel pro audio - symetrický kabel "MicrophoneCable" :-) )
Miuvek (858)|23.11.2005 12:27
myslím, že už to tady bylo řečeno - kvalitní koaxiální kabel s definovanými přenosovými vlastnostmi by neměl dělat problém - kromě útlumu při extrémních délkách, ale od toho jsou opakovače

většinou se používají na tyto účely stíněné šňůrky do bot, které výše uvedené nesplňují, což je na krátké vzdálenosti přijatelné, ale u neznalých navozují představu, že na delší vzdálenosti to nejde
raduuz (6)|23.11.2005 19:01
OK diki za definovanie RGB kablu. Plis ak by sa dalo poslat aj schemu zapojenia kolkymi koaxami to tahat a ktore kontakty. Bol by som vdacny.

Ale hlavne by som tiez potreboval zistit ako je to s vedenim Svidea po dvoch koaxialoch (schema zapojenia).

A este ci sa oplati konvertovat Svideo na video len tym kondenzatorom alebo sa oplati radsej kupit:

http://www.mk-electronic.cz/one_index_product.php?loginis=17


Ale vdaka za ochotu poradit.

RaduZ :-)
Miuvek (858)|23.11.2005 21:12
ten kondenzátor nebrat!
vlada (3470)|19.12.2005 12:02
Kdysi jsem to s tím kondenzátorem zkoušel - celkem tragedie. Taky nedoporučuju. Když srovnam CVBS/s-video/RGB/YUV, tak CVBS (kompozit) je jasnej propadák, mezi ostatníma třema je rozdíl téměř neznatelnej.