Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

AverMedia a Pinnacle???

Fur (23)|26.6.2004 19:04
Prosím o radu a názor na následující:

Mám na zkoušku kartu od firmy AverMedia a vzhledem k tomu, že bydlím v Poděbradech, chytám bezproblémově jen 25. kanál. Je, vzhledem ke vzdálenosti od vysílače, tou nejvhodnější volbou, nebo byste doporučovali nějakou jinou s vyšší citlivostí? Mám totiž problém s tím, že se obraz čas od času na nějakou dobu "rozčtverečkuje" a pokud ho pak zachytávám, není to jen nekoukatelné, ale ani si s tím Pinnacle, ve kterém si pak vytvářím dévédéčko, neumí - už při detekci scén - poradit.

A s tím je spojená i druhá otázka: Neexistuje nějaký prográmek, ketrý by uměl tento "rozhozený" obraz opravit?

Také mě překvapuje, že si Pinnacle bez problémů - a hlavně rychle -poradí s DV, kde bitrate je na 6000 a nahrávky z Averu z Novy a Primy s tím hrůzným bitratem přepočítává věčnost :(( Slušnou rychlost to má jen při ubohém bitratu z ČT. Je Pinnacle dobrou volbou? Nebo je problém právě v Averu?

Móóóc díky za každou, byť sebemenší, poznámku!!! :-)- [color=darkblue][/color]
Atkins (447)|28.6.2004 09:15
Ani Pinacle ani Aver. Aver ma opravdu malo citlivy tuner - take jsem jej chvili vlastnil. Patrne bych doporucil neco externiho s USB portem- napr. DEC2000t nebo podobneho - se sw od Technotrendu. Ku vystrihani pouzivam PVACut
a pro odstraneni prip. chyb, synchro. a nasl. demux PVAStrumento. Jsou to velice zname programy pro DVB-S. Ku authoringu pouzivam DVD-Maestro. Je to jen nazor - jsou zde lide [neni jich mnoho], kteri jsou s Averem spokojeni - Ja mam v soucasnosti TechnoTrend PC-line premium a jsem spokojen - jen ten nizky datovy tok, to je bida ale s tim patrne nikdo nehne - ono, "narvat" do jednoho "muxu" 5 stanic a nejaka radia a jeste se chlubit, jak je to "super" - to je opravdy tryzna... :-)
k1d (44)|28.6.2004 09:57
ja bych doporucil AirStar (verze SkyStar na vysilani DVB-T). Jinak na opravu chyb jak uz rikal Atkins PVAstrumento, ale pocitej s tim ze u kazdyho rozctvereckovani ti bude chybet cca 0,5-1s...takze pokud ti to vypadava nejak casteji, tak je to na zalohovani na dvd imho dost nepouzotelny.
Fur (23)|28.6.2004 19:05
Zatím moc díky - budu zkoušet. Přesto se ale zeptám - proč externí? Mají všeobecně větší citlivost? (Už pomalu ty úesbéčka nemám kam strkat :-I ) Nebo by se něco vhodného našlo i mezi interními?
Atkins (447)|29.6.2004 09:39
TechnoTrend PC-line premium nebo vyse zmineny AirStar jsou PCI karty. Obecne se da rici, ze externi zarizeni maji citlivejsi tuner...
k1d (44)|29.6.2004 13:40
Airstar je k dostani i v USB verzi..
Fur (23)|6.7.2004 01:12
Tak ještě nemám novou kartu a potřeboval jsem něco stáhnout z VHS a musel k tomu použít Aver. Výsledek? :-k Děs a hrůza ať jsem to snímal přímo z jejich softu nebo přes už zmíněný Pinnacle (se kterým jsem při analogu Hercules dosahoval výborných výsledků při zachytávání). Z Averu se to při rychlejších pohybech rozřádkovalo a z Pinnaclu to bylo rozmazaný jak z osmimilimetrového filmu. Nastavení se zdá být v pořádku...
Je možné, že je Aver i po této stránce tak strašný? Máte s tím někdo zkušenosti? Zlatej Hercules...
Anonymous (825)|6.7.2004 18:03
Měl jsem analogovýho AVERA asi před 3 roky, rádio chraptělo, obraz TV byl silně narušený.

Na dvorku sem jí rozšlapal a smetený bordel sem zakopal 4 mety pod zem. :(( :(( :((
Fur (23)|6.7.2004 18:25
Takže Aver pro DVB-T asi nebude o moc lepší... :-&