Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

problem s kamerou

TT (9)|21.11.2005 20:42
Dobry den.
Mam deletrvajici problemy se zpracovanim videa v PC.
Po pripojeni kamery k PC mi winXP nainstaluje (prijme) kameru tak jednou z deseti pokusu, nekdy ani to ne. Nevim, cim to.
Kdyz uz se to povede, tak se mi jiz pri digitalizaci videa zobrazi v nahledu nekvalitni kostickovane video a to same pri prehravani vysledneho videa. Take nevim, cim to.
Byl bych rad, kdyby mi nekdo poradil.
Predem dekuji! TT
PS: Mam panasonic nv-ds29eg, strizna hercules, winxp sp2, p4 2ghz.........
mirekv (7169)|21.11.2005 20:57
Typ, neznám, ale podle toho co jsem zjistil, jde o digitální kameru. Proto nechápu jaká digitalizace, jakým způsobem natahuješ video do PC? Jesli normálně přes FireWire, tak zkus WinDV. Je to jen přenos dat z kamery na HDD.
Alf (888)|21.11.2005 21:04
Já bych to tipl na problém kamery nebo kabelu. Zkusil jsi ji v jiném PC?
TT (9)|21.11.2005 23:39
[quote=mirekv]Typ, neznám, ale podle toho co jsem zjistil, jde o digitální kameru. Proto nechápu jaká digitalizace, jakým způsobem natahuješ video do PC? Jesli normálně přes FireWire, tak zkus WinDV. Je to jen přenos dat z kamery na HDD.[/quote]


Je to DV kamera a video "taham" pres firewire. Digitalizace je pojem v movie makere pri stahovani videa do pc, tak ho, mozna nespravne, pouzivam.
TT (9)|21.11.2005 23:45
[quote=Alf]Já bych to tipl na problém kamery nebo kabelu. Zkusil jsi ji v jiném PC?[/quote]

Kabel a strizna ok. Zkousel jsem je na jinych PC. Kamera nevim. Chystam se ji vyzkouset "jinde", ale tipnul bych si,ze to chodit bude.
Alf (888)|22.11.2005 07:26
Když to pustíš přes kompozit do TV, je obraz v pořádku?
redburger (499)|22.11.2005 09:44
alebo este.. kazetu v inej kamere si skusal? teda pripoj inu kameru a tak to sup do kompu ako bude vyzerat nahravka..... jedine co by sme mohli vylucit je, ze v kazete problem nieje, nakolko mas uz dlhsie tento problem,cize asi viac kaziet uz preslo tymto.. kombinaciou zariadeni by sa dalo na to kápnout...
TT (9)|22.11.2005 13:12
[quote=Alf]Když to pustíš přes kompozit do TV, je obraz v pořádku?[/quote]

To funguje normalne. Videl bych problem v rozporu mezi mym PC a kamerou. Asi se neshodnou.
vobblanker2_184.jpg
TT (9)|22.11.2005 13:16
[quote=redburger]alebo este.. kazetu v inej kamere si skusal? teda pripoj inu kameru a tak to sup do kompu ako bude vyzerat nahravka..... jedine co by sme mohli vylucit je, ze v kazete problem nieje, nakolko mas uz dlhsie tento problem,cize asi viac kaziet uz preslo tymto.. kombinaciou zariadeni by sa dalo na to kápnout...[/quote]. Nahravku z teto kazety jsem upravil a sestrihal u kamarada. Vse v pohode. Chtel bych vyzkouset pripojit jinou kameru k memu PC, ale zatim jsem nemel zadnou k dispozici.
Fantas! (3016)|22.11.2005 13:28
Mel jsem stejne problemy. Nevedel jsem cim to resit, proste jsem byl tak vytrvaly, ze dokud jsem to nerozjel, tak jsem stale resetoval... :((
Nicmene diky WinDV jsem tyto me boje uz defakto zapomnel, tak ze ti ho doporucuju! :BB:
mirekv (7169)|22.11.2005 13:34
Fantas!
Neslyšel jsem kouzelné slovo Vegas. V něm bych to vyzkoušel. Ve WinDV taky, ale zrovna já jsem v něm měl problém s 16b zvukem.
Fantas! (3016)|22.11.2005 13:38
mirekv
v tom jeho capture jsem mel prave problemy...
redburger (499)|22.11.2005 17:42
Fantas! cez vegas blbol capturing??? No ked budem najblizsie grabovať, musím to hnať cez ten Win DV.Som zvedaf čo to dá.
TT : no pokial si to u kamoša zapol z tvojej kamery a tu istu kazetu, v kamere a kazete problem nebude, skoro na beton niekde v kompe, tak to vyzerá.Veru, skus aj inu kameru, uvidis, jak to bude,predpokladam , ze sa naskytne chyba..
2_187.jpg
Alf (888)|23.11.2005 07:04
TT
Zkus nahrát pás sekund na jiném PC a pak to pusti ve svém. Pokud to u Tebe bude hrát špatně, je problém zřejmě v DV kodeku.