Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

ProCoder je s.h.i.t ???

stayman (12393)|21.11.2005 15:07
Cez vikend som sa hral s prevodmi DivX/XviD filmov na DVD, koho napadne ci som skusal aj nejake "utilitky" (DivXtoDVD...), tak ano, ako prve, a aj to islo ako prve von :-k

Chcem na zaciatok upozornit na uzitocne programy, co som pouzival:
1. AVIDEMUX = demuxne akykolvek stream (AC3, MP3...) z AVI vratane strihu, alebo spojenia viacero zaznamov, vratane opravy...
2. SUBtoSUP = demux tituliek obrazkoveho formatu SUB (IDX) na obrazkovy format tituliek SUP (vhodne pre authoring IfoEditu)
3. Enkodery Mpeg2 = MainConceptMpegEncoder vo Vegase a ProCoder2
4. Enkoder AC3 vo Vegase
5. Samozrejme DVDShrink, IfoEdit a PgcEdit.

Tu by som chcel vsak upozornit, ze na moje sklamanie je ProCoder nepouzitelny pre DVD, a to.
1. ak potrebujete ponechat PROGRESSIVE, musite pracovat IBA s Generic ISO Mpeg2 nastaveniami (skusal som ale vsetky mozne)
2. Nepodarilo sa mi vyrazne ovplyvnit vysledok instalaciou XviDu, prave naopak, vysledok je este horsi. (takisto som vyskasal aj nemozne:)))
3. Prevod trva dlho

Vsetky tiet zapory eliminuje, ba odstranuje MC vo Vegase, posudte sami... Pri play aj v DVDplayeri su chyby este viditilnejsie !!!

PC2



MC Vegas


Nevsimajte si JPG kompresiu, pretoze mi serverr nezobral PNG. Jedna sa o zdvojene hrany v horizontale u toho PC2, navyse chcem este upozornit, ze sceny s vysokym vyskytom bielej (napriklad svetlo stroboskopu) sa rozpadnu, alebo trhaju, kdezto z MC nie.
mirekv (7169)|21.11.2005 15:49
StayMan by €RikŁ€
Co tak nechat to v PC2 prokládané, ať je zdroj jakýkoli? To by snad mělo být jedno, ne? Překvapuje mě barevné podání, o PC2 se vždy tvrdilo, že dává sytější barvy oproti skutečnosti. Co zkusit AviSynth? Z AVI do MPEGu filmy už dávno nedělám, vzorek bych však mohl zkusit.
stayman (12393)|21.11.2005 20:31
mirekv
Praveze som skusal vsetky nastavenia, jak ten ISO Mpeg2, tak pre DVD samozrejme prekladane (nevie progressive, kdezto MainConcept ano, ale ten mi dal dobre vysledky aj pri prekladanom vystupe...) navyse ta foto je z PowerDVD pri zapnutej deinterlacii, takze by to malo byt OK a nie je, vidno to silno aj na TV, co je horsie :-( Fakt dobry vysledok mi dal ten z Vegasu, ovela teda lepsi, ved to vidno.

Inak co sa tyka farieb u ProCodera tak ma jednoznacne navrh oproti MC, tu je original



ale bolo by lepsie robit screenshoty priamo bez nejakych uprav obrazu ake ma PowerDVD, pretoze na Mpeg4 nefunguju..
clee (6592)|21.11.2005 23:07
generic ISO mpeg jde nastavit progressive, taky sem se s tim driv zlobil, ale ted uz to umim :-E input musi bejt taky nastavenej na non-interlaced a stejna framerate, pokud je to napr 23.976, tak prevest na 25 v avisynthu, jinak na dekodovani pouzivam ffdshow, pokud prevadim z mpeg4 (nechavam zapnutej postprocessing)
stayman (12393)|21.11.2005 23:38
To vsetko je uplne jasne, ale nehovoril som, ze u Generic ISO nejde progressive \/ Filmy su s 25fps, XviD, pomeru viac ako 16:9 (a to mu mozno vadi, PC2 nevie asi dobre resize) a jak samotny stream, tak nastaveny je PC2 na to NON-INTERLACED
clee (6592)|22.11.2005 00:14
psal si "nevie progressive" nevim co jinyho si pod tim mam predstavit, kazdopadne tech par filmu co sem predelaval z mpeg4 do mpeg2 vypada uplne stejne jako ve zdroji, resize lanczos a pripadny konverze framerate nechavam delat avisynth
stayman (12393)|22.11.2005 00:19
[quote=clee]psal si "nevie progressive" nevim co jinyho si pod tim mam predstavit, kazdopadne tech par filmu co sem predelaval z mpeg4 do mpeg2 vypada uplne stejne jako ve zdroji, resize lanczos a pripadny konverze framerate nechavam delat avisynth[/quote]

Skus si to precitat este raz kde som pisal, ze vie progressive = pri akom nastaveni a potom nieco hovor ano? \/
clee (6592)|22.11.2005 00:51
[quote]Praveze som skusal vsetky nastavenia, jak ten ISO Mpeg2, tak pre DVD samozrejme prekladane (nevie progressive[/quote]

at ctu jak ctu, vidim porad to stejny, jinak ten preset muzes v klidu ignorovat a prenastavit si procoder jak chces...
stayman (12393)|22.11.2005 01:06
[quote=clee]at ctu jak ctu, vidim porad to stejny, jinak ten preset muzes v klidu ignorovat a prenastavit si procoder jak chces...[/quote]

[quote]ak potrebujete ponechat PROGRESSIVE, musite pracovat IBA s Generic ISO Mpeg2 nastaveniami [/quote]

A nespamuj !!! :((

A este nikde nevidim, ze by som si to robil podla presetov, dokonca som pisal:

[quote](skusal som ale vsetky mozne)[/quote] nastavenia samozrejme \/
clee (6592)|22.11.2005 01:10
mno generic ISO mpeg2 je preset (prednastaveny settingy) ale jinak bych problem videl na inputu, zkus to pres ten avisynth (nebo vd a frameserver)
clee (6592)|22.11.2005 02:22
stayman (12393)|22.11.2005 03:29
[quote=clee]tak co treba tohle

http://clee.czweb.org/videotest.rar[/quote]

Nie veru, o tom to nie je, skus este daco ine, alebo sa pozri na toto:








Viem ze na to nemas, aby si nieco vedel porovnat \/ Proste Procoder zlyhal, dufam ze vies ktory je jeho screen :-E
clee (6592)|22.11.2005 03:37
nesmis delat resize (a pripadne doplneni na letterbox) primo v procoderu (na grc filtr), ale v avisynthu, za to ze ses lamka a neumis si poradne nastavit input opravdu nemuzu a navic tyhle tvoje screeny sou totalne o nicem, pokud to nevytipnes primo ve virtualdubu
stayman (12393)|22.11.2005 03:41
[quote=StayMan by €RikŁ€]Inak co sa tyka farieb u ProCodera tak ma jednoznacne navrh oproti MC[/quote]

Tuto vetu odvolavam, MC je jak original !!!!! :-)
mirekv (7169)|22.11.2005 07:50
[quote=clee]nesmis delat resize (a pripadne doplneni na letterbox) primo v procoderu (na grc filtr), ale v avisynthu, za to ze ses lamka a neumis si poradne nastavit input opravdu nemuzu a navic tyhle tvoje screeny sou totalne o nicem, pokud to nevytipnes primo ve virtualdubu[/quote]
Nehledě k tomu, že encoding s AVS je rychlejší, než resize+LB v PC2 (vyzkoušeno).
Stano_tvf (504)|22.11.2005 11:43
Porovnavam to, podla testov je lepsi Canopus Procoder (Express), ale nikde som nenasiel jeho GOP strukturu. U TMPGEnc. sa da nastavit na 1-3-2-1. Ako je to u Canopusu?
clee (6592)|22.11.2005 13:43
Stano
pod target, advanced, video-advanced, gop structure
Bullback (352)|22.11.2005 17:52
StayMan by €RikŁ€
[quote] Jedna sa o zdvojene hrany v horizontale u toho PC2[/quote]

Protože se do Prooderu musí dát vstup stejný jako je na tom z čeho budu video převádět, ostatním encoderům jje to jedno ...

Čoveče, o tom už se tady psalo několikrát, připadá mě že seš tu tak po druhý v životě :-E :-E :-E
stayman (12393)|22.11.2005 19:27
[quote=Bullback]Protože se do Prooderu musí dát vstup stejný jako je na tom z čeho budu video převádět, ostatním encoderům jje to jedno ...

Čoveče, o tom už se tady psalo několikrát, připadá mě že seš tu tak po druhý v životě :-E :-E :-E [/quote]

Clovece, ty asi nevies citat ci co, pisal som, ze nestavenia som skusal vsetky, jednoducho to nezvladol, vstup detekoval spravne ako progressive a je jedno co som nastavil, proste to PC nezvladol. :-k Este jednu dolezitu vec ste tu nevyriesili a to sceny s tym svetlom, spisal som, ze utilitky typu DivXtoDVD som vyhodil hned, tam sa mi pri takychto scenach obraz uplne rozpadol (vidno to ale az v DVDplayeri) \/ Navyse Procoder nedodrzuje ani jas povodneho zaznamu. Vsetko som vyriesil tym MC vo Vegase, obraz je takmer identicky ako original, netvrdim vsak, ze ProCoder je spatny, sam so ho pouzival pri podobnych prevodoch (vo verzii Express hlavne). Takisto u druhych tituloch sa mi podobne s tym svetlom nestalo, jednalo sa o film INY ZIVOT (Sorted) a scena na diskoteke, ale aj Vojna svetov.

PS: inak som (si) vyriesil aj prevod z/do TV noriem tak, aby som nemal pohyby maznute, ide to vo Vegase suprovo, len treba vediet, co nastavit :-)
Bullback (352)|23.11.2005 16:13
StayMan by €RikŁ€
[quote]proste to PC nezvladol[/quote]

Já tušil že za to může PC :-E :-E :-E

Ty úrovně sou problematická věc všeobecně protože nemusí sedět levels 0-235 (u vegasu to je tušim 0-65000), a zase platí že když máš úroveň originálu na 235 která chybně vyleze po decodování tak musíš přidat a obráceně, jinak zrovna ü MC se mě stávalo že sem ho přebudil a je třeba to uhlídat nebo budou přepálené barvy či jas a obráceně.

MC je výbornej encoder ale na 2pass na Procoder nemá. :-)
stayman (12393)|23.11.2005 16:16
Tak teda povedz, preco tie sceny nezvladol a co mam teda nastavit.

U ProCoderu som uz povedal, nezvlada jas taky ako je na originale, ale zase dodrzi lepsie ostrost a detaily, vratane sumu ako MC.
Bullback (352)|23.11.2005 16:33
No ten levels, na Vegasu si zobraz ten diagram a zkus kus scény přehrát a když to půjde za roh nebo to bude slabý tak to redukuj tím levelsem. U VD jde proskenovat celý film, ovšem to není moc dobrý protože čím větší flák tak tím více se nezobrazí špiček.

Ale podstata je jasná jak to vyrovnat, stačí to prostě přepočítat, chyba bude vždy z DVD v těch 235 -255, půjde li o chybu decoderu, (nebo chybné nastavení decoderu).
stayman (12393)|23.11.2005 16:58
V PC to nerobi, robi to len v stolnom DVDplayeri a robi to vo viacerych filmoch, tymto postupom co ty vravis by som musel kazdy jeden film prechadzat takmer po frame (su to 2-3 frame zabery) aby som to vobec nasiel atd., co uznas, je nezmysel a v takom pripade je ovela vyhodnejsie to urobit v tom Vegase, kde mam istotu a vysledok ako si si sam mohol prezriet, takmer ako origos. :-)
Bullback (352)|24.11.2005 11:48
Nikdy nedávám zdroj přímo na encoder nebo na Vegas ale ženu to přes VD a výsledek je vždy na 100%, žádný mapy a vyrovnané úrovně. :-)
stayman (12393)|24.11.2005 13:11
:-E :-E :-E Jojo, potom to nemas ako original DivX, ale rovno ako to povodne DVD a navyse ako bolo z neho dvd-10 :-E :-E :-E

Zozen si release "Sorted.2000.DVDRip.XViD.CZ-JEZiSHEK" a potom napis :-)

EDIT: Jo, a niekde v napovede a ani u Supportu Caonopusu som zmienku o VD nenasiel, ale ak by to aj tak malo byt, potom plati to co som pisal vyssie \/
Bullback (352)|27.11.2005 19:20
[quote]Jo, a niekde v napovede a ani u Supportu Caonopusu som zmienku o VD nenasiel[/quote]

A tys jí tam hledal ??? :-E :-E :-E
stayman (12393)|27.11.2005 19:52
Ano !
Bullback (352)|28.11.2005 18:22
Tak to se Ti divím, pro mě je důležitý si poskládat prográmky jak chci já a né abych četl co mě výrobce komerčního programu bude doporučovat přikoupit. VD je zdarma, a tím je to daný 9-) 9-) 9-)

VirtualDub(frameserver) -> Tmpegnc(frameserver) -> vfapi -> střižna (třeba Vegas)(frameserver) -> Procoder.

Vypadá to složitě ale když se to jednou připraví tak to má jen výhody ...
PS: A ještě do toho lze vpojit avisinth.
clee (6592)|28.11.2005 18:44
jj, procoder avs koncovku dokonce nativne zobrazuje :-R
stayman (12393)|28.11.2005 19:18
Ten postup este nic nezarucuje \/
clee (6592)|28.11.2005 19:46
zarucuje kvalitni obraz (avisynth-procoder) :-R 8-)
stayman (12393)|28.11.2005 20:05
Vegas 8-)
mirekv (7169)|28.11.2005 20:33
StayMan by €RikŁ€
Jo, když je řeč, jak z Vegasu do Procoderu?
stayman (12393)|29.11.2005 12:22
[quote=mirekv]Jo, když je řeč, jak z Vegasu do Procoderu?[/quote]

Myslis teraz napriklad na Frameserver, alebo si zase robis srandu?
mirekv (7169)|29.11.2005 18:35
StayMan by €RikŁ€
Jak zase srandu? :-D Myslím ten frameserver.
stayman (12393)|29.11.2005 22:00
Tak nim ! :-D
soko.ban (185)|30.11.2005 10:48
[quote=Bullback]

VirtualDub(frameserver) -> Tmpegnc(frameserver) -> vfapi -> střižna (třeba Vegas)(frameserver) -> Procoder.

Vypadá to složitě ale když se to jednou připraví tak to má jen výhody ...
PS: A ještě do toho lze vpojit avisinth.[/quote]


9-) uf muzes pls mi ten postup jednoduse vysvetlit? nejak nechapu co tam dela ten Tmpegnc...
Bullback (352)|1.12.2005 12:17
soko.ban
Slouží jako frameserver s Vfapi, jinak to nefunguje, Tmpegnc neotvírám ručně.

StayMan by €RikŁ€
[quote]Ten postup este nic nezarucuje[/quote]

Vše to na sebe perfektně sedne, to jsou veliké záruky ... :-) Žádný rozpadání obrazu, mapy když se nezkonvertují barevná uložení a všechny ostatní nastavení ...
clee (6592)|1.12.2005 12:23
vfapi chodi i bez tmpgencu (staci d2v), jinak na konverze mpeg2-cokoliv jinyho staci bohate avisynth s MPEGdecoder pluginem
Bullback (352)|1.12.2005 12:31
Myslel jsem konverzi z čehokoli na střižnu, jakoukoli, jestli ti veme Vegas *.avs přímo tak jo, nebo jestli ti vezme Vegas fraame z VD ???

Mě teda né. :((
clee (6592)|1.12.2005 13:00
proc z virtualdubu, mpeg muzu nacist rovnou pres d2v a vfapi a nebo bez frameserveru (vegas, ap), tady slo myslim o opacnej proces, prevod avi do mpegu, tzn. avisynth->procoder, jinak vegas->procoder pres tohle http://www.debugmode.com/frameserver/
Bullback (352)|2.12.2005 11:55
[quote=clee]proc z virtualdubu[/quote]

Protože tam je ten levels o kterým byla v úvodu řeč, avs nemá automat a musí se dosazovat čísla, to je naprosto k ničemu když to nevidíš \/

[quote]vegas->procoder pres tohle http://www.debugmode.com/frameserver/[/quote]

To vím, diť to píšu že to dělám přes frameserver ...

VD -> Vegas, na nic jinýho než uvádím tu cestu přes vfapi sem nepřišel ...
vlada (3470)|2.12.2005 12:45
Nečetl jsem to úplně celý, tak snad nebudu něco opakovat zbytečně. Každopádně ProCoder je známý svými špatnými resize algoritmy. Vegas má sice jenom asi dva, ale oba celkem dobrý. Osobně používam Lanczos4 z AviSynthu.

Ke screenshotum - z PowerDVD to je dost nepoužitelný. Tam se do toho zamotají všechny možný filtry, nastavení overlay atd. Doporučuju používat VirtualDubMod Nebo VD MPEG-2. Ten uloží obraz tak, jak vyleze z dekoderu.
Taky by mohlo mít vliv to, ajkej se pro MPEG-4 použije dekoder a případně jeho nastavení (hlavně postprocessing).

Muj postup je AviSynth (většinou FFDShow jako dekoder) -> HC Encoder. Zkoušeli jste ho někdo? Podle srovnávacích testů (ne mých) je prý dkoknce lepší než CCE. A navíc je zadarmo.

ProCoder mi zrovna ovládáním moc nesedí, ale s kvalitou jsem byl vždycky poměrně spokojenej. S tím že nejde nastavit progressiv to je divný. Každopdáně pokud vim, tak je to video vždycky komprimovaný progresivně a liší se to jenom v tom flagu. Po půlsnímkách snad komprimuje jedině DV a MJPEG. MPEG-2 by to měl umět taky, ale neni to moc podporovaný a nepoužívá se to.
stayman (12393)|2.12.2005 16:24
vlada
na prvej stranke uplne dole su aj screenshoty priamo parcovnej plochy z Vegasu, tak si to porovnaj...
mirekv (7169)|2.12.2005 17:10
[quote=StayMan by €RikŁ€]Tak nim ! :-D[/quote]
No nepomohl jsi, clee jo! :-D
vlada (3470)|2.12.2005 17:32
Bullback
Filtry z VD jsou přes Pluginpac nacpat i do Vegasu. Potom tu je ještě utilitka makeAVIS dodávaná s FFDShow a ta udělá z .AVS skriptu avíčko, který by mohl Vegas sežrat, když AVS nebere :((
Takže by to potom mohlo bejt takhle: VD -> AVS ->makeAVIS -> Vegas. Osobně bych ale VD vynechal z jednoho prostýho důvodu. Většina videí na který narazíš je v kódování YV12. VD ale pracuje jenom s RGB. Takže tam je poměrně zbytečná konverze barev. AviSynth umí pracovat i s YV12 a je tim pádem rychlejší.
Bullback (352)|4.12.2005 18:02
vlada
[quote]Filtry z VD jsou přes Pluginpac nacpat i do Vegasu.[/quote]

Nejde o filtry, pochop konečně ten princip o který tady jde !!! Filtry z VD jdou taky napsat do avisyntu ....

[quote]VD -> AVS ->makeAVIS -> Vegas[/quote]

Tohle odzkoušený nemám, až budu míét čas ...

RGB je mnohem rychlejší, taky se všimni že když převádíš ve VD (automazticky pochopitelně) tak je to rychlejší než když jedeš v avisyntu, ten je sec sakra pomalej oproti VD :-!!! :-!!! :-!!!

[quote]Po půlsnímkách snad komprimuje jedině DV a MJPEG. MPEG-2 by to měl umět taky, ale neni to moc podporovaný a nepoužívá se to.[/quote]

:-E :-E :-E :-E :-E :-E :-E :-E :-E :-E
No samo že to Procoder ukládá po půsnímkách a používá se to víc než po snímkách \/ \/ \/ [/quote]
stayman (12393)|5.1.2006 15:04
Teraz ma uz ProCoder totalne dozral, je to shit nad vsetkymi shitmi najvacsi :-k :-k :-k

Kto chce, nech si to vypali na DVDRW a skusi v playeri, ale toto uz vidno aj ked si to pustite v PC :((

http://rikpik.host.sk/ukazky/TITANIC_PROCODER_SHIT.rar (15MB)
Bullback (352)|5.1.2006 15:17
Zatím nemám možnost si to stáhnout, ale velice bych chtěl vidět co si na tom proved ... :-I :-I :-I
soko.ban (185)|5.1.2006 15:26
heh, Titanic je shit sam vo sobe... a jeste kdyz proleze prokodérem.... :-E