Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jak nejlepe nahrávat do počítače?

jerry_jarry (56)|21.11.2005 14:07
Nazdar

Proč: Protože potřebuju vědět jak je nejlepší nahrávat programy z televize do počítače.
Co: Jak přes software tak přes hardware

Takže: Má TV kartu All-In-Wonder 9800 SE, no a po několika nezdařilích pokusech náhrávání jsem zvolil cestu a to poptat se.
Co je lepší nahrávat přes TV tuner, kompozitní kabel nebo S-Video.
Když jsem nahrával přes TV tuner tak obraz nebyl nic moc, nějaké špatné ladění. Ale zvuk byl dobrej.
Když jsem nahrávl přes kompozitní kabel (žlutá, červená, bílá) tak obraz byl jak víno, ale zvuk prskal? Proč???? A celkový dojem z videa (už vytvořený na DVD byl že bylo viditelné že se obraz trhá-ne moc ale poznat to bylo).
A pak i každý program (jak ATI, tak i PowerDVD) byl úplně jinej výsledek. Proč????

Díky
lg_4167b_info_nero_210.png lg_4167b_bitsetting_765.png
Alf (888)|21.11.2005 20:56
Poskytnuté informace jsou na takové úrovní, že se obávám že se odpovědi nedočkáš.
[quote]Má TV kartu All-In-Wonder 9800 SE......[/quote]Výrobce karty, paměť, ovladače?
[quote]Co je lepší nahrávat přes TV tuner, kompozitní kabel nebo S-Video.[/quote] Bylo tady o tom napsáno hodně. Pokud nemáš chuť hledat, možná by bylo lepší, aby ses do grabování ani nepouštěl.

[quote]...už vytvořený na DVD byl že bylo viditelné že se obraz trhá-ne moc ale poznat to bylo.....[/quote] A co tak napsat postup tvorby DVD?

[quote]A pak i každý program (jak ATI, tak i PowerDVD) byl úplně jinej výsledek. Proč????[/quote] Ty čekáš, že Ti na takový dotaz někdo odpoví?
jerry_jarry (56)|28.11.2005 13:28
Soráč sem tady novej a ještě se tady nevyznám.
Přesto bych si některý fimy rád nahrál, když už to mám.
kdyby si mi poslal odkaz kde najdu to jaký kabel mám pro nahrávání použít, tak bych ti byl vděčnej.
Parametry TV karty ti ted neřeknu.
A to DVD jsem udělal tak že jsem to nahrál v Power DVD a i v tom jsem dal vytvořit DVD formát, všechno to je od Multimedia center. Vyjde to tak že cca 1s=1MB, což je dost. V programech se celekm vyznám, ještě třeba používám DVD creator, co sem dostal k základní desce. Jenom nevim jak to nejlíp nastavit aby byl dobrej zvuk i obraz. Nic víc vědět nepotřebuju. Jestli to tady už bylo někde rozebíráný, tak se omlouvám. Hledal jsem tak dvě hodky a nenašel jsem nic co by mi pomohlo.
Alf (888)|28.11.2005 22:17
Budiž. Takže:
1.Nahrávání je nejlepší přes S-video (pokud ovšem máš zdroj, který má S-video výstup), pak přes kompozit a nejhůř je na tom TV (značně závislé na kvalitě signálu, odrazech).
2. Pokud chceš ze záznamu dělat DVD, doporučuju tento postup
a) Záznam do MPEG-2, VBR 6-8 Mbps a interlaced v MMC.
b) Střih v softu, který neprovádí rekompresi
c) Authoring (pokud možno taky bez rekomprese)
3. To škubání bylo asi způsobeno prohozením půlsnímků
jerry_jarry (56)|2.12.2005 10:12
S video mám, ale přes S-video nejde zvuk ne?
Nemáš zkušenosti nebo někdo od Pinnacele Studio 9. No mám ho originál i v češtině ale asi tam je natrvalo nastavena norma NTSC, lišta je zamrzlá a nejde jí rozbalit. Dočet sem se že Sudio zakoupený v USA má natrvalo nastavenou normu NTSC. Ale zase to mám v češtině.
Alf (888)|2.12.2005 18:32
Jistě, zvuk propojíš přes cinche samostatně.
S P9 bohužel zkušenosti nemám, ale zkus si ze stránek Pinnacle stáhnout patche a nainstalovat je, možná to pomůže.
airstar_681.jpg airstar2_270.jpg
Joe-Joe (593)|2.12.2005 19:21
jerry_jarry

ten pinnacle mas stiahnute niekde z USA server. Tie to maju tak nastavene.
jerry_jarry (56)|5.12.2005 08:07
Pinnacle mám originální cd i s českým popiskem na CD, ale prostě tam není jiná forma.
Alfe: můžeš mi dát popis těch kabelů cinche. Aspon hrubej popis.
Dík
jerry_jarry (56)|12.12.2005 08:45
Zdar
Při náhrávání přes Studio 9, Movie maker od Windowsu, DVD creator tak když nahrávám přes kompozitní kabel tak je blbej zvuk a to konkrétně nahranej zvuk je příliš potichej. Deru to tam přes video.
Mám: 3GHz, TV kartu TV Wonder 9800, windows XP, zvukovku 5.1 na boardu, nahrávám na disk 160GB 7200 otáček, RAM 2x256
Když to samý nahrávám přes ATInu tak se to neději, plus se rozchází zvuk v Studiu 9, ale je nahlas.
U těch dalíšcíh dvou programů Movie maker atd. tak i zvuk při nahrávání je pomalej.

Díky za rady
Milosbb (889)|12.12.2005 16:39
Ovládací panel a v ňom Zvuky a zvukové zariadenia si skúšal nastavovať ?
freezeJCavi (199)|12.12.2005 21:36
nebo pomocí nějakého softu to z editovat (já to dělám vždy, rovnou zpravuji i začátek a konec + zkontroluji modulaci a šum) doporučuji Adobe Audition 1.5 nebo pak Sony Sound forge 8 ale ten už není tak dobrý :-R
jerry_jarry (56)|12.12.2005 22:02
no editovat to zase někde mi přijde dost blbý, stejně by se to nikdy asi už nvrátilo protože ten zvuk je už podělanej.

No zvukový zařazení jak psal Milosbb ted pořádně nevim co si pod tim představit, myslíš typ nahrání zvuku nebo potom jeho nějakej edit?
freezeJCavi (199)|12.12.2005 22:08
jerry_jarry (56)|13.12.2005 16:51
Tímto to nebude, moc se v tom nevyznám ale musí to bejt v nějakjech režimech zvuku, nebo blbý codeky nebo ovladače u těhlech konkrétních porgramů u tý ATiny to zase blbne jinak, takže to nebude global.
Napadlo mě vyzkoušet víc programů na nahrávání, nemáte zkušenosti s BTV V400 stáh jsem ho z TVfreak, nebo jinej jakejkoliv, měl jsem od Cyberlinku, ale někde jsem ho vytrousil.
Joe-Joe (593)|13.12.2005 17:05
jerry_jarry

pokial mas origos PS tak ide nastavit aj norma PAL ja v nom grabujem.
jerry_jarry (56)|13.12.2005 18:07
Joe-Joe: Jestli myslíš ten Pinnacle tak to už jsem vyřešil, a hele když v tom grabuješ nevíš proč my ten zvuk chodí tak potichu a prostě blbne, zkoušel jsem si hrát i s těma různejma vstupama a dosáh jsem i toho že my to dávalo echo, ale to není moc košér
freezeJCavi (199)|14.12.2005 03:15
[quote=jerry_jarry]Joe-Joe: Jestli myslíš ten Pinnacle tak to už jsem vyřešil, a hele když v tom grabuješ nevíš proč my ten zvuk chodí tak potichu a prostě blbne, zkoušel jsem si hrát i s těma různejma vstupama a dosáh jsem i toho že my to dávalo echo, ale to není moc košér[/quote]


atv2000 to jistí má vlastní nastavování hlasitosti a dalších filtrů :-)
jerry_jarry (56)|14.12.2005 08:24
A nerozhodí mi ATV2000 celou grafiku na ATI, že jo mám ATi jako grafiku a náhrávám přes to, tak jestli se tam zase něco nepodělá a nepůjde to celý do.... to už se mi jednou stalo když jsem naistaloval nový catalysty, jestli je to jenom program tak by to bylo dobrý. ATV2000 má i jemný ladění což je výhoda, já mám ten multimedia centr 8.6 od ATI
freezeJCavi (199)|14.12.2005 13:49
je to jen softík který veškeré nastavování co mají okna obsahuje :-R
jerry_jarry (56)|14.12.2005 18:57
No ale na popisu jsem se dočet že to neumí mpeg2, a avi už je překonaný, bez DVD ani ránu
Milosbb (889)|14.12.2005 21:29
[quote=jerry_jarry]No ale na popisu jsem se dočet že to neumí mpeg2, a avi už je překonaný, bez DVD ani ránu[/quote]

avi už je překonaný

A to si odkiaľ zobral ? Základom najnovšieho videa HD bude predsa formát MPEG4, ktorý je vlastne video súčasťou AVI. K tomu ešte audio a máš AVI, AVI=audio video
Ak sa mýlim, tak ma tu profíci opravte.

------------------
clee (6592)|14.12.2005 21:46
heh uz je to zas tady, avi je kontejner, mpeg4 je format (zahrnuje ruzny specifikace a kodeky-xvid, divx, x264, h264), kterej jde nacpat do temer libovolnyho kontejneru (mp4, mkv, ogm...), mpeg4 je soucasti skupiny formatu, ale rozhodne neni soucasti avi :-)
Milosbb (889)|14.12.2005 21:59
clee

No vidíš, takto odborne som to chcel napísať :-D .
Ja viem, že avi je kontajner, ale napísať :avi už je překonaný je myslím totálna blbosť

---------------
clee (6592)|14.12.2005 22:05
porad je to nejpouzivanejsi kontejner (pokud nepocitam dvd-video, resp. vob jako kontejner), jinak zachytavat rovnou do mpeg2 je podle me kravina, pro dosazeni nejlepsi kvality (v ramci moznosti) to grabnout do dv avi (pripadne mjpeg) a pak teprve s pomoci kvalitniho enkoderu (procoder, cce, hcenc) do mpeg2, ale to se uz asi postopadesaty opakuju :-I :-)
Alf (888)|14.12.2005 22:10
jerry_jarryKdybys přeinstaloval drivery ATI, jak Ti před časem radil StD a místo softu, který si s ATI moc nerozumí (např. ATV2000, FLY 2000TV, Chris TV aj.) použil MMC, možná by sis ušetřil dost problémů. Na zachytávání do MPEG-2 totiž pro ATI asi nic lepšího neexistuje.
jerry_jarry (56)|14.12.2005 22:15
Alf: To už jsem jedou udělal a nechodilo nic, talevize ani náhodu a programy nešli, tak jsem všechno hezky sformátoval a prd, nazdar. A nainstaloval znovu, neicméně ani potom to nechodí tak nějak dobře.
A podruhý se do toho pouště nechci, takže troufnu si tak akorát soft kterej mi tozase celý nepodělá. A MMC mám nainstalovanej, ATV2000 a jiný nemám. Stejně to nefachá, teda ten kompizitní kabel.
Alf (888)|14.12.2005 23:00
[code]Postup pro (re)instalaci karet All In Wonder 9800SE ve WIN XP

1. Instalace DirectX 9x + případný opravný patch (není nutno pokud je WXP SP2)
2. Odinstalce všeho od ATI pomocí "cat-uninstaller.exe" (http://www.mybox.cz/alf/radeon/cat-uninstaller.exe)
3. Odstranit v registrech veškeré klíče ATI....
4. Doporučuje se vymazání všech souborů začínajících na "ati" v "C:\Windows\System32\Drivers" (osobně doporučuju až pokud se po reinstalaci znovu objeví nějaký problém)
5. Ve složce "C:\Program Files" vymazat složku "ATI Multimedia"
6. Restart
7. Instalace driverů - při použití driverů OMEGA je potřeba stáhnout samostatně i WDM (nejsou součástí základních driverů). Nejdříve instalovat WDM a teprve pak bez restartu zakladní drivery.
6. Po restartu instalace DAO-MDAC a MMC 9.x (pokud je AIW of firmy Hercules, nedoporučuju MMC 9.08, ale raději 9.06.
7. Po restartu instalce MMC 9.x euro2

Po restartu jede všechno - Video IN i TV[/code]

Pokud bys to provedl takhle, nevěřím, že by Ti něco nechodilo, nebo že bys musel reinstalovat systém.
freezeJCavi (199)|15.12.2005 00:30
[quote=Alf]jerry_jarryKdybys přeinstaloval drivery ATI, jak Ti před časem radil StD a místo softu, který si s ATI moc nerozumí (např. ATV2000, FLY 2000TV, Chris TV aj.) použil MMC, možná by sis ušetřil dost problémů. Na zachytávání do MPEG-2 totiž pro ATI asi nic lepšího neexistuje.[/quote]

a na to jsi přišel jak já mám atinu a všechny tebou pohaněné programy fungují nádhrně

sice už atinku nepoužívám protože jsem si koupil canopus hardware encoder

ale stále funguje jak má a dost práce odvedla
Alf (888)|15.12.2005 06:00
[quote=freezeJCavi][quote=Alf]jerry_jarryKdybys přeinstaloval drivery ATI, jak Ti před časem radil StD a místo softu, který si s ATI moc nerozumí (např. ATV2000, FLY 2000TV, Chris TV aj.) použil MMC, možná by sis ušetřil dost problémů. Na zachytávání do MPEG-2 totiž pro ATI asi nic lepšího neexistuje.[/quote]

a na to jsi přišel jak já mám atinu a všechny tebou pohaněné programy fungují nádhrně

sice už atinku nepoužívám protože jsem si koupil canopus hardware encoder

ale stále funguje jak má a dost práce odvedla[/quote]Já už mám čtvrtou ATI AIW a s každým z uvedených programů jsem nějakou dobu laboroval. Vždycky jsem se ale vrátil k MMC, protože se mi jevilo jako nejlepší.
freezeJCavi (199)|15.12.2005 14:26
no já měl jen toho asuse a byl vždy oki
tomasek123 (41)|16.12.2005 23:03
cau kluci,
jak to tady ctu,tak jsem s toho jelen?Jak je teda lepsi nahravat do pc a pak v cem udelat nejlepsi kvalitu,teprve s tim zacinam,ale kazdej tady rika neco jinyho,mam kartu genius wonder tv,a ted pouzivam fly 2000tv,zatim my tam nejde moc dobre zvuk,ale na tom se uz pracuje.ale nevim jak mam poradne nahravat a pak upravit soubor,aby byl v dobry kvalite a dalo se na to koukat.
jinak mam grafiku ati 9250 se 128mb,to by melo stacit ne?pracuje vyborne.
:-)- :-)- :-D :-D :-D :-)- :-)- :-)- Diky
freezeJCavi (199)|17.12.2005 02:32
nejlepší je používat hardwarové zařízení (něco co ti film převede do pc v DV nebo MPEG2 formátu bez zatížení CPU) :-!!! :-!!!

mohu doporučit zařízení od filmy Canopus
jerry_jarry (56)|17.12.2005 08:19
No jo jenom že nějakej ten oboustranej převodník stojí osm klacků a seš vyřízenej.
Když nahrávám přes TV-tuner, asi budu i dnes protože ten komozit pořád není onö, tak sem sice odkázanej na signál, ale ten je většinou dobrej, takže uvidím dneska.
stayman (12393)|17.12.2005 11:05
DV, MJPEG, HuffYUV alebo Uncompressed (bez kompresie). Prve dva vie napriklad Vegas strihat bez rekompresie. Mpeg2 alebo 4 by som pouzil az ako posledny, v pripade ze by vsetky kompresie spomenute predtym zlyhali (co neverim). :-D
tomasek123 (41)|17.12.2005 18:46
cau lidi,
diky za pomoc,celou noc jsem tady lital a hledal navody a programy.mam ale jeden problem,kdyz dam ve fly 2000tv,nahravat v avi tak se my to seka.nemuze my nekdo poradit co stim?prosim,prosim
:-!!! :-!!! :-!!!
Ivo Mašek (10205)|17.12.2005 19:23
Otázka na okraj: Co máš za CPU.
tomasek123 (41)|17.12.2005 21:36
Mam bartona 2500+,ram 768,a grap.ati radoen 9250 128mb.
sousel jsem nastaveni co jsem nasel tady na tv freaku,ale seka se my to.a jde my to nahravat jen do avi,v mpeg se nechce nahravat,asi nemam codek.
Ivo Mašek (10205)|17.12.2005 21:38
Že by si Genius Wonder TV s sebou nepřinesl MPEG_2? To se mi nezdá. Tam bude určitě nějaké roletové menu s výběrem.
Milosbb (889)|17.12.2005 23:03
Ivo Mašek
FLY 2000 vie do mpeg2 nahrávať iba pomocou codec-kov, ktoré treba doinštalovať a to konkrétne Honestech a od InterVideo WinDVD. Spolu tie codecky majú necelý 1 MB.Ak bude tomasek123 chcieť, stiahne si ich z tejto stránky
http://www.volny.cz/blizzardsweb/hardware-videowonder.htm

Na fungovanie zachytávania do mpeg2 pomocou codecku od InterVidea potrebuje mať nainštalovaný aj soft od InterVidea, napr WinDVD. Toto mám aj odskúšané a kvalita je podľa mňa slušná. Honestech mi nejak blbne, tak som sa na to ......

--------------------------
stayman (12393)|17.12.2005 23:10
Nech si nainstaluje trebars Vegas (zachytavanie z analogovych vstupov do DV) alebo MainConceptMpegEncoder (nielen do DV). Ja som pri ziadnom PC s analogovymi vstupmi nezaznamenal ziadne problemy, nikdy.
Milosbb (889)|17.12.2005 23:15
[quote=tomasek123]cau lidi,
diky za pomoc,celou noc jsem tady lital a hledal navody a programy.mam ale jeden problem,kdyz dam ve fly 2000tv,nahravat v avi tak se my to seka.nemuze my nekdo poradit co stim?prosim,prosim
:-!!! :-!!! :-!!![/quote]

S bartonom 2500 by ti to malo nahrávať bez problémov aj priamo do Divx v rozlíšení tipujem tak 640x480, mne Athlon 2000 stíha bez výpadkov do rozlíšenia 480x360 (4:3). Hlavne si počas grabovania vypni všetky zbytočné programy na pozadí ako Instant Messenger, antivír a proste pozatváraj všetko, čo máš v tray. Dokonca som zistil, že aj spustený teletext zbytočne zaťažoval CPU o pár percent. A ešte by bolo vhodné nahrávať na nesystémový HDD, najlepšie fyzický, nie len logický oddiel HDD, na ktorom je aj systém. Aj keď mne to funguje aj takto.

------------------------
tomasek123 (41)|18.12.2005 12:01
lidi dekuji vam,uz my to slape a ani se to uz neseka!zmenil jsem rozliseni stran na 640x480 v avi.a fungujeto vyborne.v mpeg nevim jakej mam dat format pro nahravani,je jich tam nejak moc.je tam pal dvd,pal svcd atd.jinak dekuji za ty codeky a win dvd.
StD (8612)|18.12.2005 12:42
:-? 9-) Zas' další, co neví, co činí... :-)- :BB: :-E
tomasek123 (41)|18.12.2005 14:15
ano jsem v tomhle yacatecnik a bodla by mi pomoc.kdyz nahravam v mpeg pal dvd tak se my po minute vypne zvuk a kdyz chci ukoncit nahravani tak se my zmrazi program,mam fly 2000.nevite nekdo co s tim?potrebuju vecer nahrat film a hodit ho na dvd,prosim o pomoc,prosim 9-) 9-) 9-)
Ivo Mašek (10205)|18.12.2005 14:23
tomasek123:
Vřele doporučuji si přečíst thread: Než se zeptáte". Jsou tam důležité návody a články, které řeší tvé problémy. Nemůžeš tu chtít, aby ti tu někdo dával lekci "od A do Z". Ty se ptáš na úplné základy, které jsou právě řešeny v threadu "Než se zeptáte".
Milosbb (889)|18.12.2005 15:54
[quote=tomasek123]ano jsem v tomhle yacatecnik a bodla by mi pomoc.kdyz nahravam v mpeg pal dvd tak se my po minute vypne zvuk a kdyz chci ukoncit nahravani tak se my zmrazi program,mam fly 2000.nevite nekdo co s tim?potrebuju vecer nahrat film a hodit ho na dvd,prosim o pomoc,prosim 9-) 9-) 9-)[/quote]

S tou minutou - to bude zrejme trial verzia WinDVD a budeš si musieť zohnať full verziu, býva priložená ku grafickým kartám. Ja to nastavujem na PAL DVD (nahrá to priamo do .VOB) a potom to preženiem cez Nero Vision Express na vytvorenie struktury DVD.
Za 30 minút mám hotové DVD, ale zmestí sa len 1 hod. na DVD 5, ak chceš dve hodiny dostať na 4,7 GB DVD, bude to trvať dlhšie.
Inak ten film môžeš v pohode nahrať do avi, z avi spolupracujú takmer všetky authoringové programy.

-----------------
jerry_jarry (56)|19.12.2005 09:29
Vážení

Tak jsem v sobotu nahrál, no ne první ale poprvý film, kterej sem potom využil, Pošetilsot mocných s Funesem, nahrál jsem to přes TV tuner, a kvalite je poměrně dost dobrá. Použil jsem soft od ATI na nahrání do mpeg, pak jsem to ve Studiu upravil a vypálil na DVD. Sice DVD přehrávač se při několika pokusech zkoušel že DVD cannot play, ale pak jsem našel formát kterej to přečte.
Víc mě štve pořád to že potřebuju nějakej ten film nahrát z VHS na DVD a zvuk pořád prská. Nemůže to bejt způsobený tím že je kabel asi petimetrovej a někde se to tam ruší? I dyž nevim protože každej nahrávací pragram tak prskal trochu jinak.
Alf (888)|21.12.2005 00:09
Jakou máš zvukovku a kam ten zvuk z videa připojuješ?

Pinnacle s oblibou přidácá na disk soubory, které některé stolní DVD přehrávacě nesnáší. Zkontroluj si, jestli máš na těch DVD, které nejdou, pouze soubory ve složce VIDEO_TS a tyto soubory mají přípony jenom VOB, IFO a PUB. Když jsem kdysi dělal v P, nikdy jsem nevypaloval přímo, ale vždycky jsem to uložil na HDD a vypálil jsem jenom uvedené soubory.
jerry_jarry (56)|21.12.2005 18:48
No ten zvuk už sem vyřešil, ted to táhnu z videa do zvukovky na boardu. Už neprská, ale psotupně se rozlejzá ve fimu, zvuk jde pomalejc než obraz, nebo přijede auto, a zvuk příjíždějícího auta je třeba až za vteřinu, ale je to postupný, protože prvních třicet minut to je v pohodě, nebo se nepozná že by to tak bylo, ale ve dvouhoinovym filmu už je to třeba dvě-tři sekundy a to je blbý, to nevim čim je
Milosbb (889)|21.12.2005 20:48
jerry_jarry
To je spôsobené vypadávaním snímkov, CPU to nestíha spracovať. Ak ti za hodinu vypadne 25 snímkov, vo výslednom videu bude na konci tej hodiny obraz predbiehať zvuk presne o sekundu.


-----------------