Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

WinFast DTV 1000 T

Matu (17)|21.11.2005 04:19
Po osmi hodinach boje s novou kartou DTV 1000T se vzdavam a jdu spat. Zitra tuto kartu opatrne vyjmu z compu (abych mu neublizil kdyz za nic nemuze) a kartu s velkou chuti a radosti rozdupu...!!!!!!!!! Bud jsem totalni idiot nebo fakt nevim... Instalace, preinstalace odinstalace, reinstalace a to vse asi 50x dokola. Karta bezela asi 5 min... Na tohle fakt nemam nervy... Tech 5 min obrazu bylo sice hezkych ale na 8 hodin nervu je to dost slaby lek. Jsem nas.... a zitra si jdu koupit nejakou analogovou kartu. Pokud mate nekdo podobnou zkusenost, nebo radeji nejakou pozitivni, dejte mi prosim vedet... Diky.
Ivo Mašek (10205)|21.11.2005 06:45
Matu (17)|21.11.2005 09:40
No, vim ze tato karta funguje jenom s PCI 2.3 a uprimne - ruku do ohne bych za to nedal. Nevim jak to zjistit, v manualu desky jsem nic o tom nenasel. Mam desku MSI KT6 Delta, ptal jsem se v Alzasoftu a ujistovali me ze tato deska neni tak stara a ze PCI 2.3 urcite ma. Ikdyz ted, kdyz jsem trochu vychladl, o tom zacinam dost pochybovat, protoze neverim, ze by Leadtek pustil na trh takovou nefunkcni vec. Vecer to zkusim prehodit do novejsiho compu s deskou MSI K8N Neo4 Platinum a uvidim. Jak poznam jestli ma deska PCI 2.3? Diky...
Ivo Mašek (10205)|21.11.2005 11:19
Řekne ti to např. Sandra, snad i Aida32.
Ivo Mašek (10205)|21.11.2005 11:42
Také vyšla nová aplikace. A to dne 1.11.2005. Najdeš ji na oficiálních stránkách.
Matu (17)|21.11.2005 16:12
Jo, tak Sandra mi prozradila ze mam PCI 2.10 zatimco me v Alzasoftu ujistovali ze tato deska ma 2.3. Kdyz ptacka lapaji.... Jeste ze mam druhy comp, na kterem mam PCI 2.3. Jestli to bude fachcit, dam Ti vedet a jestli ne, dam Ti taky vedet...:-) Ale i tak moc dekuji za radu, ta Sandra me fakt nenapadla. Ten soft jsem si uz stahl vcera kdyz jsem se pidil po nejakych novych ovladacich. Jen nevim jestli bude umet cestinu... Jeste jednou dik...
Ivo Mašek (10205)|21.11.2005 16:51
[quote=Matu]Jo, tak Sandra mi prozradila ze mam PCI 2.10 zatimco me v Alzasoftu ujistovali ze tato deska ma 2.3. Kdyz ptacka lapaji.... Jeste ze mam druhy comp, na kterem mam PCI 2.3. Jestli to bude fachcit, dam Ti vedet a jestli ne, dam Ti taky vedet...:-) Ale i tak moc dekuji za radu, ta Sandra me fakt nenapadla. Ten soft jsem si uz stahl vcera kdyz jsem se pidil po nejakych novych ovladacich. Jen nevim jestli bude umet cestinu... Jeste jednou dik...[/quote]
Je to "mezinárodní" aplikace - takže češtinu by to mělo umět (Leadtek ji podporuje). No, uvidíš.
Ivo Mašek (10205)|22.11.2005 20:03
Matu (17)|23.11.2005 02:59
Diky za rady i za recenzi. Dal jsem kartu do PC s PCI 2.3. Je sice pravda ze uz se to chova mnohem korektneji ale pouzitelne to porad neni. Kdyz uz se mi povede neco naladit, bezi to asi 20 s, pak ze zacne kousat zvuk vic a vic, asi po minute zacne i obraz a asi po 2 min se obraz zastavi. Kdyz prepnu na jiny kanal, opakuje se totez. Radiove stanice byt jsou nalazeny, nehraji z 90% vubec a znakova sada - at nastavim co chci, porad stejne hyeroglify.... Jedine co me napada, nemuzu mit problem s antenou? Ve vyse zminene recenzi je vyfocena digitalni antena, ktera ovsem v krabici neni... Zkousel jsem pokojovou antenu ale na ni jsem nechytl nic. Jedine kdyz tam pichnu antenu, ve ktere je sloucena antena na strese spolecne s UPS tak neco nalovim ale dopada to jak jsem popsal. Zkusil jsem i tu novou aplikaci. Nevidim v ni zadny rozdil a s lazenim je to jeste horsi. Hyeroglifu je mene, protoze proste napise Noname a hotovo... Tak nevim jak dal. Je to skoda, protoze jinak ten softik je celkem prijemny a kdyby vse fungovalo jak ma, asi by to nemelo chybu...:-(
Ivo Mašek (10205)|23.11.2005 06:25
Možná hloupý dotaz - kdyby ano, tak se omlouvám: Snažíš se na to chytit digitální televizi, tedy DVB-T ? Máš dobrý příjem digitálu ?
Doom (2331)|23.11.2005 09:01
matu: nemůže být problém s kartou způsoben tím, že máš v desce čipset VIA?
Matu (17)|23.11.2005 09:22
Mozna hloupa odpoved, taky se omlouvam ale v pripade DVB-T nemam zkusenosti... Predpokladam ze digitalni tuner chyta jenom digitalni signal a analogovy ho nezajima. Jaky prijem digitalu mam vubec netusim. Predpokladal jsem ze kdaz je pokryta Praha zkusebnim provozem, nemel bych mit v centru u I.P.Pavlova zadny problem. Ale clovek nikdy nevi. V dobe, kdy mel Paegas pokryto 90% republiky a v telce bezela kampan jak si kluk s holkou svolavaji rande Pod konem, na Vaclavaku byl signal nulovy. Takze bych se vubec nedivil. Da se to nejak zmerit? Myslel jsem si ze bud signal chytnes a hrajes nebo nechytnes a nehrajes. Nic mezi tim. Tak kdyz chytnu poskytovatele CRa, proc to zlobi? Obcas naladim CTc na 818 MHz ale tam nefunguje skoro nic. Myslis ze by pomohla nejaka digitalni antena?
Matu (17)|23.11.2005 09:26
DoomHammer
To vubec netusim. Nekde jsem cetl ze to u nejake karty delalo problemy ale rekl bych ze s novou moderni deskou a novymi drivery i kartou by to snad mohli mit zmaknuto...
Doom (2331)|23.11.2005 09:51
VIA nebyla nikdy moc dobrá...
Ivo Mašek (10205)|23.11.2005 11:23
Podívej se do příbalové dokumentace (na krabici by to mělo být napsáno také), zda je součástí balení i antena. Já mám za to, že ano.
Co se týče příjmu DVB-T, tak to se podívej do sekce DVB-T. Jsou tam grafy, tabulky a vysvětlení od kolegů, kteří se zabývají digi signálem.
krahulik (109)|23.11.2005 14:26
jeste dotaz mas Win XP SP2 ?
jinak se omlouvam ze jsem hodil stejnou recenzi i do karet leadtek (jsem si toho nevsiml tady :-)

po ubezpeceni ASUS ze mi ma deska podporovat PCI 2.3 jsem zjistil ze mam PCI 2.2. Dotaz lamicky: novejsim biosem se to da "dohnat" ?

jinak SP 2 me vubec netesi, asi stornuju objednavku :-(
Doom (2331)|23.11.2005 15:11
co máš proti SP2?

revize PCI není záležitost BIOSu ale záležitostí chipsetu desky, konkrétně southbridge
Matu (17)|24.11.2005 12:54
Tak jsem se juknul na krabici i do papiru a antena v prislusenstvi neni. Rekl bych ze si je vyrobce vedom nizke citlivosti tuneru a je mu jasne ze mala antenka stejne nepomuze, nebo nevim.... Nicmene zjistil jsem jednu vec. Prestoze se mi kouse zvuk i obraz zpusobem popsanym vyse, nahravani funguje korektne. Jinymi slovy ikdyz po dvou minutach bezi obraz neskutecnou rychlosti asi 1 frame za 10s, nahravka je v poradku. Ze by preci jenom nejaky problem v mem PC???
Matu (17)|24.11.2005 12:56
krahulik
JIste, mam XP s SP2 vcetne vzech aktualnich zaplat i novy bios. Na PC uz neni co aktualizovat...
krahulik (109)|26.11.2005 13:36
Matu:
tak drzim pesti a silne nervy,doufam ze se ti to podari zprovoznit.
Uz jsem majitelem dvb-t Hauppauge, trosku me zerazi ze se stale dostane produkt bez ceskeho navodu :-),
prijem mam suprovy, v tydnu budu v Pze tak jeste budu vyhledavat mouchy
Matu (17)|27.11.2005 04:55
Tak uz vazne nevim co s tim...:-( Nechapu, ze nahravani funguje dobre ale pri sledovani TV se po chvilce zacne kousat zvuk a posleze i obraz... Ikdyz obraz je temer kously a zvuk nemy, zmacknu record a nahravka je v poradku. Clovek by rekl - nejake codeky nebo drivery. Inu koupil jsem novy disk, nainstaloval na nej WP vcetne SP2, ovladace graficke karty a desky. Na takhle cisty system jsem nainstaloval DTV 1000T a hajdejte co. Je to porad stejne!!!!!!!:-( Vcetne hyeroglifu misto EPG. Trapim se s tim uz pres tyden a uz me vazne nenapada co s tim. Zkusim to vyreklamovat jinak prijdu o nervy... Neporadi jeste nekdo co bych mohl zkusit?
clee (6592)|27.11.2005 05:09
nj, airstar je airstar :-R jestli je nahravka v pohode, tak signal taky, takze bych to tipnul na uchylnou aplikaci, dvd (nebo mpeg2 obecne) ti jde prehravat v pohode? v dvbvieweru jdou zvolit konkretni dekodery pro audio a video, mno a kdyz se ti to nepovede rozchodit tak se vy*** na leadtek a porid si airstar2 :-)
Matu (17)|27.11.2005 18:59
clee
Jo, DVD i mpeg2 jinak hraje v pohode. Skutecne jsem dosel k zaveru ze karta je neprovozuschopna a jdu ji reklamovat. Docela by me zajimalo, jestli ji taky nekdo ma a jestli mu funguje... Nebo jsem tady jen ja takovy vul, ktery si naivne mysli ze nove veci budou fungoval lepe nez ty stare? Stravil jsem nad tim tolik casu, ze kdybych se venoval nejake uzitecnejsi a vydelecne aktivite, vydelal bych si na 20 novych karet... At tak ci onak, s...... na to a jdu si koupit Airstar2.
Ivo Mašek (10205)|30.11.2005 10:45
Matu (17)|30.11.2005 11:43
Ivo Mašek:
Diky za link ale nevim jestli mi pomuze. Drivery 2.00.1.55 mam nainstalovane a stejne to nechodi. Ve verzi 2.0.1.56 pisou podporu DTV2000H, coz mi jestli tomu dobre rozumim, taky nepomuze. A ten druhy odkaz co tam je je na nejakou cinskou stranku, takze nevim co s tim...:-( Mam uz kartu vymontovanou a pripravenou k reklamaci. Kdybych vedel ze je tady relna sance ji rozchodit, rad bych ji tam dal ale experimentovat po nocich uz se mi fakt nechce... Dost bylo Leadteku, uz se mi o nem zda. Zkusim prubnout AirStar2... Ale jinak diky moc za ochotu...
Matu (17)|7.12.2005 11:18
Tak jsem si koupil AirStar2 a chodi naprosto v pohode... Jenze v Alzasoftu mi uznali reklamaci a vyse zminovany WinFast DTV1000T vymenili za jiny kus. Tak ted mam karty dve...:-) Mam sice dva PC a mit v kazdem TV kartu - trochu magorina ze? Obzvlast kdyz jsou napojene na dva stejne monitory. No alespon budu mit moznost volby, pokud bude WinFast fungovat... :-D
Ivo Mašek (10205)|7.12.2005 11:23
Tak ted mam karty dve... Mam sice dva PC a mit v kazdem TV kartu - trochu magorina ze?
No, magořina to je, ale pokud jseš do toho "fanda", můžeš ten WinFast v pohodě a klidu zkoušet a testovat, aniž by ses musel honit (prostě jen tak pro zábavu)
Matu (17)|8.12.2005 00:09
Takze mi sice vymenili kartu za novou ale dela uplne to same... :(( Tak nevim. Reklo by se - chyba PC. Ale ze by byly spatne oba PC? I s novymi wokny? Pa tady nekdo zkusenosti s WinFast DTV1000T? Najde se nekdo komu tato karta chodi bez problemu??? :-(((
Ivo Mašek (10205)|23.12.2005 10:23
Nové aplikace verze 2.0.1.60 z 16.12.2005
http://tw1965.myweb.hinet.net/WinFastDTV.20160.zip
Clay (19)|2.2.2006 23:03
Nevite nekdo cim muze byt to ze kdyz program zavru tak mi to napise chybovou hlasku : ActiveMovie Window: DVBTAP.EXE - chyba aplikace

Instrukce na adrese 0x7c911e5a odkazovala na adresu paměti 0x00000004. S pameti nelze provest operaci: read
Ivo Mašek (10205)|4.2.2006 15:28
rosman (7)|15.2.2006 21:14
mam dvt1000 jede v pohodě , bord shuttle ak38n ,chipset wia , pc je stary 2 roky athlonxp2400/1g, jede naráz i s kartou much tv i sat skystar2
rosman (7)|22.2.2006 16:06
ORIGINÁLNI SW KE KARTĚ SE MI ASI PO 50 MINUTACH SEKÁ , JAKOBY VYPADÁVAL SIGNÁL . ZAPNU A VYPNU APLIKACI A VĚE JE OK ??

TAK JSEM ZKUSIP PROGDVB A KUPODIVU FUNGUJE A JE TAM PODPORA I TELETEXTU A FUNGUJE .
the_klima (1)|22.2.2006 17:04
Tak jsem si pořídil DTV1000T, funguje dobře, ale akorát by mě zajímalo jak používat Direct Burn a jak to zkutit, aby se mi PC probudil ze spánku, když mám nastaveno nahrávání, v manuálu je napsáno, že se má probudit....Díky, jestli mi někdo můžete pomoci
dvorka (7)|24.2.2006 01:48
zdravim, podobny post je nade mnou 2 radky, ale nejak nebyl vyresen...

prosim o radu, co se tyka problemu s TV kartou leadtek winfast DTV1000
ze mi nejde naladit multiplex, kde je TV prima a ocko, ale jen mp A, to bych tak nejak prekousnul..mozna to je signalem, ale kousek odsud v praci chyti kolegove vsechno co jde..bydlim palmovka Sokolovská

ale problem: asi po 40ti-50ti min se zacne obraz a zvuk trhat, po opetovnem zapnuti a vypnuti ok. a nevim, cim to je. vyuziti procesoru je porad kolem 10-40%.
PCI mam 2.2, vyrobce pise, ze musi byt 2.3, ale karta jede jinak uplne v pohode.
ovladace sem zkousel dodane vyrobce a take nove, co jsou na strankach leadteku a to same.
nevite nekdo prosim, cim to muze byt nebo co s tim mam delat (reklamovat,vymenit,...)?
dekuji


pocitac: MB ASUS A7N8X-E deluxe, 2500+ barton, LW 6600. winXP prof, SP2
Ivo Mašek (10205)|24.2.2006 06:06
[quote]PCI mam 2.2, vyrobce pise, ze musi byt 2.3, ale karta jede jinak uplne v pohode. [/quote]
[quote]asi po 40ti-50ti min se zacne obraz a zvuk trhat, [/quote]
Toto se stává i majitelům nových řad Pinnacle, kteří používají PCI_2.2, místo PCI_2.3. Chvíli jim to funguje a pak jsou najednou problémy. Jestli si nechceš "odpálit" tuner, přejdi na PCI verzi 2.3
Ivo Mašek (10205)|24.2.2006 06:26
dvorka (7)|25.2.2006 13:44
dik.
a kdyz budu mit desku s PCI verze 2.3, tak by tohle melo prestat?
karta se mi jinak dost libi, ma dobry soft a jede ok, az na to sekani...
Ivo Mašek (10205)|25.2.2006 15:40
To sekání, které se vždy po chvíli objeví (nesoulad napětí), by mělo zmizet.
Ruku do ohně ti nikdo ale nedá - s tv kartami všeobecně bývá občas trápení.
dvorka (7)|25.2.2006 15:57
ale mi se to sekání objeví az tak po 40ti minutách, jinak to jede uplne bezproblemove
Ivo Mašek (10205)|25.2.2006 16:27
Však jo. To se takto stává. Když do tuneru pouštíš vyšší napětí, tak po určitém čase toho má čip už dost.
janny (2)|2.3.2006 18:56
Vzhledem k tomu, že jsem již několik roků spokojený majitel TV karty Leadtek rozhodl jsem se pro tuto značku i při přechodu na digitál. Prošel jsem si řadu informací na internetru a požadabky na PCI v2.3 jsem zachytil. Vzhledem k tomu, že mám starší board, koupil jsem nový board intel D945PVS, který ve specifikaci má PCI v2.3 a k mému údivu se karta chová zcela stejně jako dvorkovi. Obraz je jinak perfektní, ale úroveň zadrhávání je daleko častější tak po 5 - 10 minutách, ale také třeba 2x do minuty. Děje se to zejména na multiplexu s Primou, na čt1, 2 se to děje daleko míň.

Trochu mě konstatování, že by karta mohla odejít znervózněla a tak jsem si stáhnul SiSoft Sandru a ta mi hlásí PCI vc2.2. Je možné, že a tímto poměrně novým chipsetech může být starší verze PCI a intel má v dokumentaci k desce i chipsetu chybu?

Jinak počítač je dost výkonný, úplně čerstvě nainstalovaný - jen holá XP SP2 (anglická) a všechny ovladače.

Je na to nějaká rada? Může být špatná karta, jde vůbec za tohle vyreklamovat?

Děkuji moc za podněty.

Honza
Ivo Mašek (10205)|2.3.2006 19:30
[quote]Trochu mě konstatování, že by karta mohla odejít znervózněla a tak jsem si stáhnul SiSoft Sandru a ta mi hlásí PCI vc2.2. Je možné, že a tímto poměrně novým chipsetech může být starší verze PCI a intel má v dokumentaci k desce i chipsetu chybu? [/quote]
Sandra nelže. A jsou všechny PCI sloty 2.2? Není alespoň jeden PCI_2.3? Měl by mít jinou barvu.

[quote]Je na to nějaká rada? Může být špatná karta, jde vůbec za tohle vyreklamovat? [/quote]
Když prodejci řekneš tvůj problém s tunerem, na který potřebuješ PCI_2.3, a motherboard ve skutečnosti nemá takový slot, ač je to prezentováno jinak, tak je to důvod k reklamaci.
janny (2)|2.3.2006 20:32
Děkuji za rychlou odpověď.

PCI sloty jsou zde 4 a všechny jsou bílé barvy, nevidím v nich žádný rozdíl. Ve specifikaci desky se píše:

Instantly Available PC Technology
• Support for PCI Local Bus Specification Revision 2.3
• Support for PCI Express Revision 1.0a
• Suspend to RAM support
• Wake on PCI, RS-232, front panel, PS/2 devices, and USB ports

Má cenu je postupně všechny prozkoušet? Zajímavé mi připadá, že je na to druhý multiplex náchylnější než ten první a že se cukne jen obraz, zvuk sedí a ani se nehne. Ten výpadek je kvelmi krátký, řekl bych tak 2-4 frejmy. Myslíte, že to PCI může být jediný problém? Nebo se mám zaměřit ješte jinam.

Děkuji moc,
Honza
Ivo Mašek (10205)|3.3.2006 19:10
[quote]Ten výpadek je kvelmi krátký, řekl bych tak 2-4 frejmy. Myslíte, že to PCI může být jediný problém? [/quote]
Může a nemusí. Pravděpodobně je to výpadek signálu, ale může to také způsobovat jiná voltáž PCI_2.2
Pokud nebudou dodrženy standardy výrobce, lze pouze spekulovat.
Krtko77 (8)|3.3.2006 21:53
Sisoft sandra 2005.1.10.37 diagnostikuje na mojej MB verziu PCI 2.2
Ta ista MB, ale SS v2005.10.10.69.SR3 ..... verzia PCI 2.3.
Ja by som veril manualu k MB.
Ivo Mašek (10205)|3.3.2006 22:03
Pokud je to takto, tedy že verze PCI je 2.3, a přesto dochází k krátkým výpadkům, tak by to mohlo být signálem.
Ale k tomu by se už měl vyjádřit někdo, kdo používá DVB-T a zná "úskalí" šíření a zachytávání digitálu.
Ulja (28)|3.3.2006 22:17
Před týdnem jsem si koupil tento tuner a risknul jsem to po konzultaci s "odborným" kamarádem jsem ji tedy koupil ikdyž mi sandra hlasí PCI 2.1 (MB asus A7V880). Dokonce prodejce (http://www.alfacomp.cz) na svých stránkách u tohoto produktu píše že požadavek na hardware je PCI 2.1, také proto jsem to risknul, protože to by byl případný důvod k reklamaci. Vše mi funguje jak má, žádné sekání, instalace v pohodě z přiloženého CD, aplikaci jsem pak stejně aktualizoval. Výborně funguje directburn, EPG nezobrazuje češtinu (lze to nějak napravit?).
V programu PROGDVB to taky jede, celkem jede i teletext.
Nerozumím že když jede teletext v PROGDVB, tak proč není podpora teletextu v aplikaci. Ten teletect není žádná rychlovka, co jsem viděl teletext na settopboxu, tak to byla snad vteřina a stránka tam byla, tady ten teletext byl nevyhovující. Ale hlavně chci teletext kvůli skrytým titulkům v teletextu.
Existuje jiná aplikace na tento tuner, třeba jiný výrobce, ale stejný produkt s jiným jménem. Našel jsem např. ZAP-TV2100
Krtko77 (8)|3.3.2006 22:18
Len som si dovolil reagovat na Vasu odoved: Sandra nelže. \/
Ivo Mašek (10205)|4.3.2006 10:37
Sandra (a jiné diagnostické programy) opravdu nelže. Ale neustále, s výrobou nových MB, vznikají nové verze Sandry a dalších. A v těchto nových verzí jsou data o nových MB.