Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Rusenie

mil84 (61)|19.11.2005 20:28
zdravim mam mensi problem ohladom rusenia - obraz je v prilozenom obrazku. (tie 2 vodorovne pasy nad textoma pod textom - pomalicky sa hybu zdola nahor) A vzdy ked zapnem pocitac, objavi sa podobny obraz na vsetkych TV v dome. Neviete cim to moze byt sposobene? Moze to byt niecim vo vnutri PC ale kamarat vravel, ze to moze byt aj tym ked mam doma viac TV (u nas 4 - s kartou vratane) tak je signal uz prilis slaby...ale ked odpojim vsetky TV tak je to viditelne tiez. A dalsia zahada je, ze to nie je vzdy vidiet rovnako - niekedy to vidiet slabo a niekedy je to dost silne, ale vidiet to vzdy. Mam intel celeron 1.1 ghz, grafika Ncvidia Gforce 2 TNT 64 mb, HDD Maxtor 7200 ot. Zdroj mam 350 w takze slaby nie je.[/img]
Ivo Mašek (10205)|19.11.2005 20:47
A vzdy ked zapnem pocitac, objavi sa podobny obraz na vsetkych TV v dome.
Mezi konec koaxu a tv kartu vlož filtr TONER.
mil84 (61)|21.11.2005 18:27
sme sa tusim nepochopili - ta tvoja suciastka zabezpeci to, aby sa tie pasy z tunera sa neprenasali na normalne TV ze? aby to bolo len na Tv karte? tak to mi je viac menej jedno. Asi som to nenapisal zrozumitelne, tak skusim este raz: Moja tv karta ma tie pasy v obraze. A ked si hocikto v inej izbe zapne TV (ked mam ja zapnuty comp) vidiet tam tie pasy tiez. A nejde mi o to, strcit niekam kabel a vysledok bude ze tie pasy budu uz len na TV karte :) - problem je v tom, ze chcem zistit, co sposobuje rusenie na TV karte aby som to mohol odstranit. snad to je napisane zrozumitelne

a ak si ma ty pochopil dobre a ja teba nie, tak sa pytam kde sa da ta suciastka kupit a ako sa vola (po slovensky/cesky :)

dik
Ivo Mašek (10205)|21.11.2005 18:37
V ostatních TV jsou pruhy vidět proto, že je do sítě posílá "zpětný ráz" z tv karty. Na to je ta "součástka" TONER, aby ostatní TV nebyly rušené.
Co se týče tv karty. Těžko říci, odkud je to rušení. Zkus přehodit do jiného PCI slotu. Zkus zapnout funkci TimeShifting. A pokud nemáš ve zdroji PC filtr PFC, bylo by dobré si alespoň zapůjčit jiný zdroj. Čím více se toho vyzkouší, tím lépe se dá eliminovat příčina. Zkontroluj také spoje na koaxu - já, podle toho obrázku, bych začal zrovna u toho koaxu.
mil84 (61)|21.11.2005 18:53
Aj som si myslel ze bude ta suciastka na to. Ked sa mi nepodari odstranit to rusenie, asi ju skusim dik. Co sa tyka karty, PCI sloty som skusal, a stale to iste - teraz to mam v slote co je najdalej od vsetkeho a to iste robi. Co sa tyka Timeshifting - kde to je v WinTV (mam Hauppauge a nic ine okrem WinTV mi nejde rozchodit - DScaler vypise ze nevhodny hardver, ATV prg naladi ale obraz ani zvuk ziadny, pritom frekvencie najde, ani dalsie prg nejdu...) ak vies porad aspon iny prg na zachytavanie okrem winTV co pojde na Hauppauge winTV pVR 150 (nie Virtual Dub :) Inak aj som rozmyslal ze to budem skusat v poradi ze odskusam kabel/vymenim disk/vymenim zdroj...
Ivo Mašek (10205)|21.11.2005 19:04
Kde se co pouští v Hauppauge - to nevím. Dej si dotaz do threadu, který se věnuje tunerům od Hauppauge. Tam ti majitelé této karty pomohou.
richie (86)|20.12.2005 16:09
Ivo Mašek: .. hmm .. trosku k ruseniu TV ... mam tiez problem .. sice nie okamzite po zapnuti PC .. ale ked prepnem na PC tu istu stanicu co bezi prave na TV .. tak obraz TV sa dramaticky zhorsi, zatial co PC zobrazuje dobre, ked pozeram na PC iny kanal ako na TV tak obraz je ok vsade .. zapojil som do TV karty v PC nieco podobne ako tu spominas ty (aspon dufam, pretoze to trochu inak vyzera) .. nema to ziadne typove oznacenie, len napis "cable/vcr ground breaker feed-thru surge protector" .. no bez viditelneho efektu ..
Ivo Mašek (10205)|20.12.2005 16:15
Ten Toner má, mimo jiné, sloužit právě k tomu, aby nebyly rušeny ostatní TV na kabelu. A funguje, mám vyzkoušené na vlastních televizorech.
Proč to u tebe nejde, to nevím. Třeba je to něco jiného - čert ví.
mil84 (61)|21.12.2005 17:05
hm, cital som volaco v bastlirne, aj na inych forach a viacero ludi mi povedalo, ze to moze odstranit kondenzator (alebo dva) - lenze ja to zapojit ani nahodou neviem :) neporadi niekto rovno hotovu suciastku?
Ivo Mašek (10205)|21.12.2005 19:13
V bastlírně je na to návod, dokonce snad i hodnoty těch kondíků. Mě to nepomohlo, až Toner.
mil84 (61)|2.1.2006 10:55
no, tak som to vyriesil konecne. tak ma napadlo ze ci to nebude fakt tym napetim resp zlym uzemnenim - kupil som teda galvanicky oddelovac zeme, taka sikovna suciastka za 200 sk, a obraz je uz ok. vdaka aj tak za vsetky rady co mi tu boli poskytnute.
Ivo Mašek (10205)|2.1.2006 14:25
Však ten TONER udělá i tuto službu. :-)
Hany (5)|2.1.2006 20:40
[quote=Ivo Mašek]Však ten TONER udělá i tuto službu. :-)[/quote]

Vážený pane Mašek,
před časem jsme spolu řešili ten samý problém, posílal jste mi specifikace toho TONERU. Já si ho následně objednal, namontoval. Situace se nezlepšila. Teď jsem si koupil nový zdroj FORTRON s PFC, ale je to pořád stejné. Pruhy ne a ne zmizet. Je to zvláštní, že to rušení se vyskytuje pouze na Nově a Primě.
Ivo Mašek (10205)|2.1.2006 20:48
Ten TONER a zdroj s PFC je nutný, když je rušení všude a to značné (tmavé pruhy, silně rušící obraz - nekoukatelné).
Vámi zmiňované stanice vysílají ve frekvencích, které jsou v PC rušeny. To může dělat HDD, FSB, apod. Tam je potřeba filtr (zřejmě asi bude nutné ho zbastlit), který vyčistí určité pásmo od ruchů.
Někdy pomohlo malinko změnit FSB, v jednom případě pomohlo na HDD přejít z UDMA5 na nižší. To se nedá "od boku" určit.
Hany (5)|2.1.2006 20:59
Jak to prosím Tě vypadá, kde jsi to sehnal? mám ten samý problém, ale nepomohl ani TONER ani zdroj s PFC.
Hany (5)|2.1.2006 22:08
Pane Mašek,
Jen jsem ještě chtěl dodat, potom, co jsem koupil ten FORTRON tak mě začal obraz rušit ještě pracující HDD,/ to jen jako berličku pro určení příčiny rušení/.
Protože nejsem zaběhlý v úpravách, které mi radíte, můžete mi jen okrajově poradit kde hledat nastavení FSB? Pokud mám Athlon, mám zato, že je přetaktování zamknuté, nebo jde to i tak nastavit? . A kde nastavit u HDD z UDMA5 na nižší? Ještě uvádíte že by možná pomohl zbastlit nějaký filtr, nevíte náhodou prosím nějaký odkaz, kde by se to probíralo, vč nějakého schématu?
Teď už budu muset zkoušet každou radu, protože obraz je krásný, ale pokud to nahraji a následně vypálím na DVD, tak při sledování ty pruhy lezou strašně na nervy..
Děkuji
Šebestů
Ivo Mašek (10205)|3.1.2006 06:00
Jde o přetaktování, ale v našem případě by "možná" pomohlo i podtaktování. O malinký kousek. Pracuje se na laině FSB, takže CPU se vynechá. Musí to umět váš BIOS.
Co se týče UDMA. Já mám Intel a tyto operace je možné uskutečnit v IntelApplicationAccelerator. U vás to bude někde v systémové liště, kde máte pro daný HDD napsáno, v jakém režimu pracuje (PIO, DMA, UDMA, ...)
mil84 (61)|4.1.2006 14:41
ak chces,m dostanes to kupit v kazdom lepsom obchode s antennou technikou a vola sa to galvanicky oddelovac zeme (alebo napatia). vyzera to ako obyc 10cm kabel kt ma v sebe akokeby 2 valceky. (taka 30x zmensena cinka :)) ak chces skus, ale ten filter ti podla mna urcite nepomoze, lebo to by si mal na vsetkych kanaloch, nie len na dvoch.
memol (102)|18.1.2008 21:56
zdravím mám tv kartu winfast expert..obraz jsem měla čistej.. ale včera jsem vyměnila zdroj.. a od té doby vidím na tv kartě na obrazu jako bíle čáry které běží nahoru a dolu.. nevím jakej mám zdroj.. ale vím že to má 400W a má pasivní PFC.. můžete mi někdo doporučit nějakej zdroj kterej bude dobrej ale ne moc drahej?

základní desku mám MSI K8N neo 3
Ivo Mašek (10205)|18.1.2008 22:22
[quote=memol;162419]zdravím mám tv kartu winfast expert..obraz jsem měla čistej.. ale včera jsem vyměnila zdroj.. a od té doby vidím na tv kartě na obrazu jako bíle čáry které běží nahoru a dolu.. nevím jakej mám zdroj.. ale vím že to má 400W a má pasivní PFC.. můžete mi někdo doporučit nějakej zdroj kterej bude dobrej ale ne moc drahej?

základní desku mám MSI K8N neo 3[/quote]
A ten zdroj je asi EuroCase, že? (v každém případě je příčinou problému zdroj)
memol (102)|18.1.2008 23:02
[QUOTE=Ivo Mašek;162420]A ten zdroj je asi EuroCase, že? (v každém případě je příčinou problému zdroj)[/QUOTE]

já právě nevím jakej mám.. no ale obraz na tv kartě je teda hroznej..jakej mi teda poradíte?
Ivo Mašek (10205)|18.1.2008 23:15
[quote=memol;162423]já právě nevím jakej mám.. no ale obraz na tv kartě je teda hroznej..jakej mi teda poradíte?[/quote]
Já mám Nexus. 400W. TV kartu jsem měl také Expert. http://masek.webzdarma.cz/zdroje.html
memol (102)|18.1.2008 23:44
[QUOTE=Ivo Mašek;162427]Já mám Nexus. 400W. TV kartu jsem měl také Expert. http://masek.webzdarma.cz/zdroje.html[/QUOTE]

nemám tolik peněz.. takže.. si tenhle nemůžu dovolit.. mimochodem nevíte o nějakém servisu kterej by mě zdroj vyměnil? bydlím blízko Prahy
Ivo Mašek (10205)|19.1.2008 09:22
[quote=memol;162429]nemám tolik peněz.. takže.. si tenhle nemůžu dovolit.. mimochodem nevíte o nějakém servisu kterej by mě zdroj vyměnil? bydlím blízko Prahy[/quote]
Tak servisy v okolí Prahy neznám (bydlím od Prahy cirka 100km) Zkuste s tím zajít do nějaké zavedené prodejny s počítačovými díly, nebo do nějakého schopného bazaru s PC technikou. Každopádně, ten zdroj si stejně musíte zakoupit ze svého, plus platba výměny (což je škoda - výměna zdroje není náročná)
Co se týče peněz. No to je to, že čím levnější, tím horší výrobek. ta cena není rozdílná bez důvodu. Lepší produkt = vyšší cena. S tím my nic nenaděláme.