Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

SONY videokamera DCR-TRV270E - dobry kup?

Tomislav (5)|18.11.2005 12:50
Dobry den,

chtel bych poprosit o radu.
Rad bych si koupil videokameru na bezne pouziti (rodinne fotky a videa, nataceni opileho tatinka, nadavajici maminky, zvracejiciho bratricka atd... proste klasicke rodinne videa pohodove ceske rodiny). Nebudu natacet detaily pochodujiciho mravence v trave ani nocni pohledy do ceskych loznic pres uspinene sklo. Takze extremne kvalitni kameru opravdu nepotrebuji.
Jedine co pozaduji je, aby kamera natacela barevne videa :-)- a abych natocene videa byl schopen zkopirovat do PC.

Finance? Chtel bych vlozit do kamery cca 10.000,-Kc s DPH.

Pokud si koupim Sony DCR-TRV270E ... bude to spatna volba? Jaka je nejvetsi nevyhoda teto kamery?

Dekuji za vsechny konstruktivni rady ...
redburger (499)|18.11.2005 18:24
no tvoje poziadavky splna, vzhladom na cenu sa neda vela vytykat.akurat ccd chip ma myslim, ale netvrdim 540 000 pix., co pri pouziti stabilizatora mi pride malo.avsak aj to dostacuje.
Ladis_tvf (118)|18.11.2005 18:29
Uz ked Digital 8, tak v nej pouzivaj aj kazety Digital 8. Idu do toho totiz aj kazety typu Hi8, ktore su lacnejsie, ale zaznam je analogovy a predsa len je skoda kvality.
Tie kazety su dost velke oproti kazetam typu DV a omnoho pomalsie sa v kamere aj pretacaju. Ale na taketo domace pouzitie stacia.
Tomislav (5)|18.11.2005 19:18
No vidite, ted mi vubec nedoslo, ze se do kamery davaji nejake kazety :) Jsem myslel, ze ta kamera ma v sobe nejaky harddisk .. no jsem pres kamery lama, tak se mi moc nesmejte :-)-
Pomale pretaceni nebo velikost mi uplne tak nevadi, a to s pouzivanim Digital 8 kazet je urcite dobra rada. Asi si tu potvurku koupim.
Diky za rady chlopi.
imported_pouli (11)|18.11.2005 20:10
Ked uz digital8 tak preco nie SONY DCR-TRV480E ma
DV vstup/výstup - Analógový vstup/výstup
a tym padom ju mozes pouzit aj ako prevodnik.

To LADIS:
Odkial si zobral ze na kazety HI8 sa nahrava analogovy zaznam.Ono nahrava tak isto kvalitne ako na Digital8 kazetu akorat kamera posuva pasku rychlejsie to jest ze na 60 min kazetu Hi8 sa nahraje iba 45 minut.
Ladis_tvf (118)|18.11.2005 23:18
Pardon - aj na Hi8 kazety sa nahrava digitalne.
Digital 8 bol vymysleny tak, aby bol spatne kompatibilny s analogovymi formatmi 8mm a Hi8. Digital 8 vie prehrat 8mm a Hi8 kazety a na tie iste kazety vie nahravat digitalne, takze stare kazety povodne urcene pre analogovy format sa daju pouzit aj na digitalny zaznam.
Tak ako je Hi8 kvalitnejsi oproti 8mm, tak su kvalitnejsie aj Hi8 kazety oproti 8mm a z toho dovodu by som pri nahravani Digital 8 neodporucal pouzivat 8mm kazety.