Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

DVB-T a rusenie

Andyh (2)|17.11.2005 12:41
Caute

Ovazujem o kupe dvb-t karty HAUPPAUGE PCI CARD WinTV-NOVA-T, obavam sa ale toho, ze ked bude tato karta interne v pocitaci, bude dochadzat k ruseniu napr vplyvom inych komponentov v pc a tym budu v obraze nejake pruhy a pod ako som to mal na Analog TV tunery, mate niekto taketo skusenosti, je tato karta dobra ?

Dakujem
clee (6592)|17.11.2005 13:04
ruseni ostatnich komponent u dvb-t sem este nezaznamenal, kazdopadne bejt tebou do PCI neuvazuju o jiny nez airstar, nejen ze se ti tady dostane bohaty podpory, ale hlavne je to bezproblemovej kousek :-)
exTNT (1421)|17.11.2005 13:31
Amen!
Radeq (277)|18.11.2005 13:33
Ja, das stimmt 8-). Pokud ovsem nebudes chtit pouzivat WinXP MediaCenter, pro ktery jeste Airstar nema hotovy ovladace (vetsina ostatnich vyrobcu vcetne Hauppauge uz jo). Aspon mi teda zatim neni znamo (sw oddeleni TechniSatu si asi pul roku zchruplo na vavrinech). Pokud je tomu uz jinak, diky za info. :BB:
clee (6592)|20.11.2005 22:31
gbpvr (29)|20.11.2005 23:07
[quote=Radeq]gbpvr
Super, konecne konkretni zivej uzivatel 8-). Rad bych se timto hned vyptal na zkusenosti s provozem XP MCE na Asus Pundit (predpokladam ze plati uvedena konfigurace):

1.) Jak vypada kvalita videovystupu Punditu treba v porovnani s normalnim set-top boxem nebo stolnim DVD playerem?
2.) Co hluk vetracku, nevadi? (priznam se, ze me nutnost aktivniho chlazeni ve zdroji i na CPU, jakoz i energeticka zravost, na tomto reseni zatim nezvratne odrazuji).
3.) Jak je to s vytizenim CPU pri prehravani DVB-T/DVD? Ma jeste rezervu? A co DivX/XVid/WMV9, zvladne?
4.) Jak je to s planovanym nahravanim v nepritomnosti (nacasovane buzeni ze sleep modu), funguje spolehlive?
5.) Jaka je spolehlivost casovaneho nahravani, tj. jak casto nahravka bez zjevnych pricin nevyjde (odhadem)?
6.) Resi vestaveny strihac a palic v MCE i pripadne vypadky DVB-T signalu, ktere bez dodatecne korekce programy typu PVAStrumento/ProjectX typicky zpusobuji ztratu synchronizace obrazu a zvuku (kolik DVD mas vypalenych z DVB-T zdroje v MCE a kolik z nich je rozjetych)?

Diky za co nejobjektivnejsi info (predpokladam, ze to bude zajimat i vsechny ostatni, kteri sice nejsou a priori proti MCE, ale maji duvodne pochybnosti, coz je momentalne i muj postoj).[/quote]

Radeq->

ad 1. Spojeni s TV mam pres (ne idealni) kompozitni vystup.S-Video vystup z toho Pundita mam pouze cernobile, i kdyz jsem to lamal co to slo (samozrejme vystup v norme NTSC v ovladacich nemam :o) .Urcitou vyhodou Pundita je vystup DVI,coz je urcite + do budoucna. Jinak Pudit ma celkem VGA+DVI+Kompozit+S-Video. Kvalita je dle meho subjektivniho nazoru (i kdyz je to ten kompozit) dobra. Nekdo mozna namitne,ze jsem blazen,ale kolega v praci ma Hifi aparaturu z druhe ruky za 150tis. :o) (jeho kamarad si kupoval jinou za 250tis.,tak mu ji nechal levne - to nechapu) a rikal mi,ze to je konecne poslech.No nevim,na analogove TV je proste ten obraz takovy,ze nemuzu napsat,ze by se na to nedalo koukat.Proste "cisty obraz". Pokud mi nekdo napise "podivej se na ctvrty radek od zhora,jestli tam uvidis tu ohromnou chybu" , tak pak mozna reknu "Jooo, obraz stoji za prd" :o)

ad 2.Tichy to je. Samozrejme to neni neslysitelny a s pristrojem ktery ma pouze pasivni chlazeni se to neda srovnat. Na druhou stranu to nejsou decibely,ktere by prehlusely zvuky a ruchy pri sledovani bud TV nebo videa. No a na treti stranu je to trosku hlucny,kdyz jsem ted na podzim poridil krbova kamna a vecer trochu vic prilozim,ze se udela v mistnosti cca 23,5 st.,tak to zacne funet o trochu vic,ale to uz funim i ja.Takze staci otevrit dvere do podkrovi (aby se ohrali i deti :o) a je ticho. Energeticka narocnost viz ad 4.

ad 3.S vytizenim CPU je to tak,ze popravde receno jsem si vlastne jeste za ty 4 mesice nepustil task manager abych se na to podival. Takze jednoduse,ciste jako uzivatel rekorderu, neni videt zadne vytizeni (slibuju,ze az me manzelka k tomu pusti tak se na to podivam :o) Ohledne DivX,XVid atd., tak jake kodeky tam kdo nacpe,tak to to prehraje. Jinak samotne MCE nemaji vlastni dekoder MPEG2. Osobne jsem instaloval PowerDVD 6 a jeho standartni kodeky a to co mam doma (starsi filmy v DivX atd.,ted uz nema smysl delat DivXy),tak to to prehralo.

ad 4.+5.Planovane nahravani - co naplanujes to nahraje :o) Parkrat nenahral,ale to byla vzdy uzivatelska chyba :o) Bez problemu se to probudi ze Standby rezimu,kdy nic nebezi,netoci se a spotreba je 4W. V tu dobu neni aktivovany video vystup.Staci jenom na ovladaci zmacknout jakekoli tlacitko a obraz "naskoci" a muzes si pustit treba DVD,video,MP3,CD nebo prohlizet fotky. Pri normalnim behu to ma merenou spotrebu okolo 95W (proste pocitac). Jinak uspani a probuzeni (Standby,ne hybernace) je otazkou 2 vterin.

ad 6.Nevim jak ostatni nastroje,ale veskere nahravky v MCE mam bez jakehokoli rozhozeni zvuku od obrazu.Za ty 4 mesice jsem jiz nahral cca 320GB videa (disk mam teda jenom 160GB,ale odhaduju,ze jsem ho za tu dobu jiz jednou protocil - nahral->shledl->smazal). Strihac standartne v MCE neni,ale na webu je jiz hodne plug-inu (ruzne kvality a ruznych funkci) do MCE,ktere doplnuji na co si vzpomenete - RSS,pocasi,Playlist editory,konektory na XBoX,emailovi klienti, spravci souboru, prave ten strihac, pro zeny oblibeny Solitaire :o) atd. Vsechno samozrejme v duchu MCE,takze provozovatelny na obycejne TV a ovladatelne dalkovym ovladacem.

Jinak se v posledni dobe zacal objevovat i "On-line obsah" (to je jedna z moznosti MCE). Napriklad iDnes ma dost dobre zpracovane zpravodajstvi pro MCE (obsah je stejny jako na iDnes.cz),dale Atlas poskytuje pekne zpracovane pocasi s predpovedi na nekolik dni.Dalsi obsah bude jiste brzo nasledovat.Da se predpokladat Video na vyzadani (u meho wifi ovsem tezko :o)

Urcity problem je EPG. To neni zpracovavano z vysilani ani jako nacitani XML dat ze souboru (i kdyz jistym plug-inem to jde,ale je to pres externi aplikaci TvxB) ,ale je stahovano z internetu (nutne stale pripojeni do internetu) a do nedavne doby nemel MicroSoft u nas (CR) poskytovatele dat. V tomto tydnu se ovsem po aktivaci EPG a zadani PSC (opravdu PSC "XXX" "XX", a to az po instalaci Rollup2,jinak do te doby to chtelo kod regionu "XXXXX" coz po zadani PSC nic nenaslo a koncilo hlaskou ze neni poskytovatel dat) zobrazi neco jako "Nedefinovane digitalni pozemni vysilani" a EPG se Vam stahne. Poskytovatelem je nejake s.r.o. Digital (Media ?) BroadcastSystem (?). Problem ovsem je,ze tim,ze jste na zacatku zadali stat Ceskou republiku,tak po stazeni EPG to chce skenovat vysilatele (normalni ladeni) a NIC (!) to nenajde. Kdyz na zacatku vyberete Nemecko,Holandsko atd. (proste zapadni Evropu),tak sice EPG jsem automaticky nenacital,tak po skenovani vysilatelu to najde vsechny tri multiplexy (maji tam soudruzi nejak problem :o)

Uf,dneska mam dost.Dalsi odpovedi priste :o)