Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

NTLDR nenalezen

Miroslav (43)|16.11.2005 22:04
Pri bootovani pocitace se zobrazi nasledujici zprava:

NTLDR nenalezen
Restartujte stisknutím kláves Ctrl+Alt+Del.

MOC PROSÍM O POMOC!

Lze tutu situaci nějak vyřešit jinak než reinstalací?
stayman (12393)|16.11.2005 22:38
Hod do mechaniky instalacne CD s Win a prekopci zo zlozky 386 do rootu kde mas nainstalovany Win ntldr a myslim este NTDETECT.COM.

Takze takto:

Windows XP users

1. Insert the Windows XP bootable CD into the computer.
2. When prompted to press any key to boot from the CD, press any key.
3. Once in the Windows XP setup menu press the "R" key to repair Windows.
4. Log into your Windows installation by pressing the "1" key and pressing enter.
5. You will then be prompted for your administrator password, enter that password.
6. Copy the below two files to the root directory of the primary hard disk. In the below example we are copying these files from the CD-ROM drive letter "E". This letter may be different on your computer.

[code]copy e:\i386\ntldr c:\
copy e:\i386\ntdetect.com c:\[/code]

len musis vediet kde mas mechaniku (pismeno, ale staci zadat MAP, daj si napovedu = otaznik, ked budes v prakazovom riadku v recovery conzole..)

PS: urcite ti bude chybat aj boot.ini, ale to uz spravis z prostredia Win hravo... (bootovat bude zo system32 zatial)
exTNT (1421)|16.11.2005 22:53
Miroslav
Prosím, napiš aspoň, jakej máš OS! Je na to jinej způsob prakticky v každý verzi woken.
Taky by pomohlo vědět, v čem ses vrtal, než to zdechlo.
Trent (314)|16.11.2005 23:27
Hmmm, mne staci prihodit do kompu jeden disk... a mam tuto hlasku na svete... mam 2x sata disky a 2x ide disky, bootujem zo sata. ale staci, aby som vymenil jeden z ide diskov a uz mam hlasku na svete. z neznamych dovodov mam totiz ntldr aj na nich, hoci vobec nie su systemove, mam na nich len data... potom musim opat v biose prestavit poradie bootovania diskov, ktore sa vzdy dokur*vi.(tiez neviem preco) a potom je pohoda...
stayman (12393)|16.11.2005 23:50
[quote=Trent]Hmmm, mne staci prihodit do kompu jeden disk... a mam tuto hlasku na svete... mam 2x sata disky a 2x ide disky, bootujem zo sata. ale staci, aby som vymenil jeden z ide diskov a uz mam hlasku na svete. z neznamych dovodov mam totiz ntldr aj na nich, hoci vobec nie su systemove, mam na nich len data... potom musim opat v biose prestavit poradie bootovania diskov, ktore sa vzdy dokur*vi.(tiez neviem preco) a potom je pohoda...[/quote]

Spatne si instaloval Win, deletoval si particiu predtym, ako si vybral instalaciu. Cjod podtupom akokeby by si mal instalovat "Win na Win".
Miroslav (43)|16.11.2005 23:52
Moc děkuji za pomoc,
fantasticky rychlou pomoc.

OS = XP

musím sebekriticky přiznat: ve "stresu" z poprvé viděné hlášky jsem hned psal sem prosbu o pomoc, aniž bych předtím "zagoogloval", uvědomil jsem si to až později a i čekal takové odpovědi, o to víc si cením upřímné pomoci od StayMan by €RikŁ€ ještě jednou děkuji, omlouvám se za zbrklost a za to, že jsem vás okrádal o čas
Trent (314)|17.11.2005 18:05
stayman: ja viem o tom, naposledy sa mi to posralo pri instale... :-E :BB: , nejako mi to nevadi, len pri vymene diskov musim na to pamatat... nechce sa mi to reinstalnut, pockam 2-3 roky kym mi padne winxp :-)))
imported_laci53 (93)|19.11.2005 11:44
Mne túto chybu ukázalo vtedy ked mi odišiel harddisk.
stayman (12393)|19.11.2005 14:29
od[color=red]i[/color]šiel (od slova "ísť" a nie "ýsť" \/ )
Alf (888)|19.11.2005 16:26
laci53
Předpokládá se, že dotyčný si disk překontroloval, než napsal svůj dotaz.