Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Adobe Audition - volume???

Rennno (134)|16.11.2005 13:25
Čauky, neví někdo, kde a jak se dá v Adobe Audition 1.5 zesílit či naopak zeslabit zvuk? V SoundForge je to například v možnosti "Volume".
Díky všem, R.
Modena (1706)|16.11.2005 14:14
Nevím přesně, jestli myslíš Volume Preview, nebo nastavení Project ? :-?
StD (8612)|16.11.2005 21:05
No, jestli nejde o reprodukci, ale zesílení/zeslabení (Gain), pak já to dělám (ve v.1.0) v záložce Amplify - stupnici nastavenou na dB...
Rennno (134)|19.11.2005 16:17
[quote=StD]No, jestli nejde o reprodukci, ale zesílení/zeslabení (Gain), pak já to dělám (ve v.1.0) v záložce Amplify - stupnici nastavenou na dB...[/quote]

Ano, jde mi o zesílení/zeslabení, ne pouze o "náhledovou" úpravu zvuku. Koukal jsem na to a abych řekl pravdu, je to v tom Audition pěknej vopruz, zlatý SoundForge. Tedy na toto. Je to škoda, jinak mi totiž plně vyhovuje, včetně například "odšumění" apod., více než SoundForge. Nejde to u Audition nějak jednodušeji, třeba v procentech či pouze prostě "posuvníkem"?????? Nebo jak nejjednodušeji srovnat hlasitost dvou vzorků, které jsem spojil, ale každý má jinou hlasitost???? Prosím podrobněji, nejsem ještě až tak zkušený....
Díky
StD (8612)|19.11.2005 17:38
Když si nastavíš stupnici na dB, tak tam přece vidíš naprosto přesně, o kolik se ti ty dva vzorky vedle sebe liší (pod lupou). Pak není nic jednoduššího, než vybrat ten, co chceš zesílit/zeslabit a jít do Amplitude/Amplify a zadat přesnou hodnotu - samozřejmě si můžeš nechat udělat Preview, případně potom Undo. Co je na tom složitého? Stačí zkoušet, případně si ukládat už vytvořené profily.
Rennno (134)|20.11.2005 13:33
[quote=StD]Když si nastavíš stupnici na dB, tak tam přece vidíš naprosto přesně, o kolik se ti ty dva vzorky vedle sebe liší (pod lupou). Pak není nic jednoduššího, než vybrat ten, co chceš zesílit/zeslabit a jít do Amplitude/Amplify a zadat přesnou hodnotu - samozřejmě si můžeš nechat udělat Preview, případně potom Undo. Co je na tom složitého? Stačí zkoušet, případně si ukládat už vytvořené profily.[/quote]

Díky za radu, jenom holt nejsem až tak zkušený. Nějak nemůžu pochopit například to, kde se mi ukazuje přesná hodnota hlasitosti v těch dB. Nějakou vertikální stupnici vidím po pravé straně zvukového zobrazení, ale tam mi to moc přesné nepřipadá, lepší by bylo ukazatel jakéhosi "stupně" hlasitosti celého vzorku a tentýž "stupeň" pak zadat v tom Amplitude/Amplify. Možná to tak je, akorát jsem to nepochopil.
Pak ještě nevím, co znamenají ty různé možnosti v Amplitude/Amplify v položce Presets (10dB Boost, 10dB Cut, Center Wave, atd) a co tedy zvolit.
Děkuji za trpělivost, se začátečnickým blbcem je to holt těžké. Díky R.
StD (8612)|20.11.2005 15:56
když si klikneš "myšítkem" na kterékoli místo toho souboru, tak ti to vpravo dole v jednom okénku ukazuje aktuální gain v dB. Stačí si takto projít špičky.
Rennno (134)|21.11.2005 12:41
[quote=StD]když si klikneš "myšítkem" na kterékoli místo toho souboru, tak ti to vpravo dole v jednom okénku ukazuje aktuální gain v dB. Stačí si takto projít špičky.[/quote]

Aha aha, tak to už začínám více chápat. Díky