Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Vypálené DVD-R DL ve stolním přehrávači?

RAY_tvf (27)|16.11.2005 01:26
Protože doma nemám žádný stolní DVD přehrávač (přehrávám přes Matrox G450 eTV) mám takový z mého pohledu pikantní dotaz :)

Jde mi to, zda-li v případě, že vypálím v domácí vypalovačce DVD-R DL disk, půjde přečíst i ve stolním DVD přehrávači?
Hledal jsem na internetu a nenašel jsem odpověď - repektive jsem kdysi četl, že mezi dvouvrstvými DVD-R disky a lisovanými DVD-R je větší rozdíl než jen místo vytvoření...

Hledal jsem též na http://www.videohelp.com/dvdplayers a pokud jsem zadal, že chci přehrávač s podporou DVD-R DL vyhověl pouze zlomek s celkového počtu přehrávačů v databázi - ovšem i tady si nejsem jist tím, že by to tak bylo neboť databáze je vytvářena uživateli a vypálená DVD-R DL média přeci jen neměli/nemají všichni, aby je mohli vyzkoušet...

Jsou tedy vypálená DVD-R DL média v naprosté většině stolních přehrávačů přehratelné či nikoliv? Za odpověď díky :)
Libor (526)|16.11.2005 10:40
DVD-R DL vypalovalo zatím asi velmi málo lidí a já je taky ještě neměl v rukách, taky proč, když jsou dražší jak DVD+R DL, které už mám na svém přehrávači odzkoušené (Panasonic S-75) a "navzdory" tomu, že je pálím na Pioneerovi jedou
navíc v pár recenzích na CDFREAKS jsem si nemohl nevšimnou, že s mínusky byly v přehrávačích větší problémy, jak s plusky

http://www.cdfreaks.com/article/240/7
http://www.cdfreaks.com/article/233/7
http://www.cdfreaks.com/article/238/7
http://www.cdfreaks.com/article/214/7

EDIT: jen dodám, co už zde na tomto fóru bylo prezentováno, a to, že DVD+R DL média musí být kvůli co nejlepší kompatibilitě zapsány v DVD Decrypteru (ISO mód- jak načíst, tak i pálit) s nastaveným BOOK TYPE DVD ROM (Pioneer to u +DL dělá automaticky, u LT,LG,NEC a dalších ručně )
František Němec (81)|16.11.2005 18:56
[quote=RAY]Jsou tedy vypálená DVD-R DL média v naprosté většině stolních přehrávačů přehratelné či nikoliv? Za odpověď díky :)[/quote]

Tak na tohle odpovědět neumím, ale o něco se pokusím:

Zkoušel jsem několik DVD+R DL. Vždy s book type DVD-ROM.
Všechny hrála i na stolních playerech, ale jsou problémy.
Např. médium značky RiData pálené někdy počátkem roku má po přechodu do druhé vrsty zhoršenou kvalitu - vrchol PIF viz obrázek - a tady se ve stolním playeru rozpadá obraz po dobu cca 3-10 vteřin dle druhu playeru.
Před pár dny vypálené DVD+R DL Verbatim jsem zkoušel na 3 stolních playerech a všechny jej čtou. Nezaznamenal jsem problém - obrázek PI/PIF je v sousedním threadu - i tady je však zvýšený výskyt PIF při počátku pálení do druhé vrstvy.
Důležité je před pálením nastavit book type na DVD-ROM, protože playery vyrobené před rokem 2004 neznají formát DVD+R DL, který má jinou hodnotu book type (1110) než DVD-ROM (0000) a DVD+R (1010) a odmítnou jej přehrát.

Pozn: Tady mám vyzkoušené, že u starších playerů, které mají problémy s vypalovanými médii, často pomůže používat média DVD+R s bitsettingem na DVD-ROM ...

DVD-R DL jsem zatím pálil jen jedno - pálení skončilo s chybou.
Další mám připraveno - je to DL Verbatim 4x.
Vyzkouším a dám vědět.
Předpokládám ale, že bude přehratelné na stolních playerech stejně jako +DL - tedy alespoň na těch, co nejsou již veterány.
Problém nastavení book type zde není, protože DVD-R a DVD-R DL mají stejnou hodnotu book type (0010).
Navíc na médiích -R bitsetting ani nejde, pokud vím.

Vysvětlení jednotlivých hodnot pro book type je jasně vysvětleno tady http://wiki.cdfreaks.com/index.php/Book_Type
Milosbb (889)|16.11.2005 19:10
RAY
Radšej páliť na DVD+R DL s book type DVD-ROM ako páliť na DVD-R DL.
S diskudií a recenzií na nete zistíš, že s mínusovými DL médiami má mnoho stolných DVD playerov problémy.

------------------
František Němec (81)|21.11.2005 11:50
Tak jsem vyzkoušel DVD-R DL.
Test na PI/PIF je ve vedlejším threadu https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/5647-kvalita-dvd-z-nec-nd-4550a-pioneer-dvr-110-vce

DVD hraje ve stolním playeru Panasonic S35 - v jednom okamžiku (patrně přechod do druhé vrstvy) se player kousne - obraz se zastaví a nejede dál - přisuzuji to tomu, že player nedokáže díky neznalosti média DVD-R DL (toto médium má stejný book type jako DVD-R) sám přeostřit na druhou prstvu ... pokud posunu obraz o pár sec zpět a pustím rychloposun tak tohle kritické místo překoná a hraje dál. Jinak naprosto bez závad.

Na jiných stolních playerech jsem to nezkoušel, ale předpokládám že novější stroje nebudou mít problémy a jejich firmware bude počítat s tím, že DVD-R může být i dvouvsrtvé.
Osobně však budu raději používat DVD+R DL s book type na DVD-ROM.
Libor (526)|21.11.2005 12:30
na odkazech, které jsem dál výše, se přesně stejně chová Panasonic
SA-HT520, prostě není co řešit, DVD+R DL a nejlíp Verbatim vypálený viz.výše = min. problémy
Joe-Joe (593)|1.12.2005 09:37
Vypalil som prve DL medium na notasi a v prehravac ho ani nepozna. Skusal som to na Silvercreste, ktory zatial prehral vsetko. V PC to ide v pohode. Ma niekto s tym skusenosti?
stayman (12393)|1.12.2005 10:37
Cim si palil?
lachyn (150)|1.12.2005 16:27
[quote=Libor] s nastaveným BOOK TYPE DVD ROM (Pioneer to u +DL dělá automaticky, u LT,LG,NEC a dalších ručně )[/quote]

u Lite-On to staci nastavit pomoci jejich utility BookType13x jenom jednou a tim se to zapise do EEPROM mechaniky natrvalo ze ma vsechny DVD+R(DL) palit jako DVD-ROM :-R
Libor (526)|1.12.2005 19:59
[quote=lachyn][quote=Libor] s nastaveným BOOK TYPE DVD ROM (Pioneer to u +DL dělá automaticky, u LT,LG,NEC a dalších ručně )[/quote]

u Lite-On to staci nastavit pomoci jejich utility BookType13x jenom jednou a tim se to zapise do EEPROM mechaniky natrvalo ze ma vsechny DVD+R(DL) palit jako DVD-ROM :-R[/quote]

nechci se hádat, ale takhle to asi funguje u všech mechanik , ať už změnu provedeš jakkoliv (utilitkou, ve vypalovacím soft. atd), je to nastaveno "napevno" až do další změny, kterou uděláš zase ručně, celé jsem to prve psal pro zdůraznění, aby se DVD+R DL smažilo s BOOKTYPE DVD-ROM a je defacto jasné, že to stačí udělat jednou a vlastně napořád (naco taky vypalovat DVD+R DL s BOOKTYPE DVD+R)
navíc to bylo v souvislosti s DVD Decrypterem, takže nemusíš stahovat pro LT nějakou utilitku z netu, ale lze to udělat v DVD Decrypteru :-R . který tam má podporu pro LT,NEC,LG,Plector,Benq,Ricoh,Nu Tech :BB:
stayman (12393)|1.12.2005 20:09
Pre LT je ta utilitka na oficialnych strankach (mam LT tiez).
Libor (526)|1.12.2005 20:19
já vím, taky mám jednoho LT, ale jde to i v DVD Decrypteru a v Padus Discjuggler je v nastavení obecné zatržítko "Nastavit BOOKTYPE na DVD-ROM", v Neru to jde jen u některých značek, třeba tvoje oblíbená LG
stayman (12393)|1.12.2005 21:31
Ne ne \/ , ide to v Nere aj s LT, nielen s LG a s NECom atd.,ale Decrypter si bohuzial nepameta, riesi to prave ta utilitka :-)
wizzard (447)|1.12.2005 22:06
Dual layer minus format DVD vysiel len nedavno a ako posledny v poradi, aj u napalovaciek, tak sa necudujte ze ho podporuju len posledne generacie stolnych prehravacov.... \/
Libor (526)|1.12.2005 22:33
[quote=StayMan by €RikŁ€]Ne ne \/ , ide to v Nere aj s LT, nielen s LG a s NECom atd.,ale Decrypter si bohuzial nepameta, riesi to prave ta utilitka :-)[/quote]

mám LT 1653S a Neru to nejde \/ , jestli to už v novějších mechanikách lze, budiž
a to, že si DVD Decrypter nepamatuje nechápu, vezmu-li v potaz, že se změna zapisuje do EEPROM mechaniky, tak si ani nic pamatovat nemusí a pokud do toho nastavení BOOKTYPE najedu, tak se mi vypíše aktuální stav s možností změny,
stayman (12393)|1.12.2005 22:38
Mam Lite-ON SHW-16H5S v ciernom :-D

A ide to v poho, a utilitka, a inak nechapem ani, ze preco okolo toho tolko diskutujes.. :-?
Joe-Joe (593)|2.12.2005 05:49
[quote=StayMan by €RikŁ€]Cim si palil?[/quote]
Nero 6.3.0.3 vypalka DVDRW SOSW-8525.
Decrypter nemozem na tom notasi rozchodit https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/4784-vypalka-v-notebooku

Na druhom prehravaci to islo v pohode.
stayman (12393)|2.12.2005 09:48
Hmm, tak to je smola, Nerom :-k DL nevypalis :-(
Martin83 (104)|2.12.2005 10:16
Je Lite-ON SHW-16H5S dobra??? rozmyslam aj ja nas niecim takymto...a co hp 840i??
Libor (526)|2.12.2005 10:48
to HPéčko je LG 4166, takže je myslím jasné , co bych bral raději (kováře či kováříčka), pokud ale to chceš kvůli Lightscribe, tak bych pouvažoval možná i o Labelflash. ty modré média se mi líbí víc, ale pořád čekáš 20 min., u Lightscribe až 28 min. u Quality kreslení.
Libor (526)|2.12.2005 10:50
Joe-Joe a co zkusit polaborovat s IDE ovladači na tom noťasi (jiné verze, či standart Microsoft)
Joe-Joe (593)|2.12.2005 11:08
[quote=StayMan by €RikŁ€] Hmm, tak to je smola, Nerom :-k DL nevypalis :-([/quote]

Ja som ho vysmahnul, ale nejde zatial iba Silvercreste. V compe aj v druhom ide OK.
Libor (526)|2.12.2005 11:22
no právě, mě to z Nera taky nejelo na Panasonic S-75 (na PC bezproblémů), až výtvor z DVD Decrypteru fungoval
Milosbb (889)|2.12.2005 17:14
Libor
to HPéčko je LG 4166, takže je myslím jasné , co bych bral raději (kováře či kováříčka), pokud ale to chceš kvůli Lightscribe, tak bych pouvažoval možná i o Labelflash

Médiá pre LabelFlash majú stáť od 78 do 118 Sk (cca 60 až 90 CZK)
zatiaľ čo médiá pre LightScribe sú o polovicu lacnejšie.

A to Yamaha a Fuji chceli na LightScribe zaútočiť cenou 9-) :-D
Libor (526)|2.12.2005 19:25
jestli přijdou s tak drahými médii, tak to nikdo nebude kupovat, doufám v daleko nižší cenu, respektive je mi to fuk, fixa to jistí :-)
Andrej_tvf (4)|1.2.2006 13:58
Ahojte...
Ako som čítal všetky príspevky, nedá mi aby som nedal aj ja niečo. Mám DVD rec. Panasonic DMR-EH 50. Napálil som na SONY DRU 700a DVD+R DL a mejde mi prehrať. BookType je nastavené ako DVD-ROM. Keď ho vložím do mechamiky (v PC ide), tvári že že ide, svieti PLAY ale nič sa nedeje, ani obez ani zvuk. DVD som zrobil s DVD Decrypter-om, upravil v DVD Shrink, v ktorom som spravil aj Image a vypálil na DVD+R DL. Takže BookType je OK, len akosi sa to nedá prehrať... :(
Neviem či to nebude problém podobný ako opisoval LIbor "až výtvor z DVD Decrypteru fungoval"...

Máte niekto s tým skúsenosti ?
Libor (526)|1.2.2006 14:44
a proč jsi na to ISO šahal Shrinkem, když jsi to smažil na DL médium, jinak abych aktualizoval svoje zkušenosti s DL médii, protože mám doma i druhý DVD Player H&B3255
+DL médium smažené jakkoliv jinak , než přes ISO v DVD Decrypteru, se mi v Panasonicu S-75 zastaví při přechodu do druhé vrstvy, v H&B jede bezproblémů
Milosbb (889)|1.2.2006 17:47
Andrej
Takisto nechápem, prečo si to robil ešte aj v Shrinku. Mal si to načítať v Decryptery do ISO a to ISO aj s Decrypterom vypáliť, keď si to robil na DL.

-----------
Andrej_tvf (4)|13.2.2006 13:33
V shrinku som odstraňoval nejaký ten dabing a tuším aj nejaký kúsok reklamy... Viem, že to ide vypnúť aj pod Decrypterom, ale tam to bolo akurát spolu... Proste nechcel som to tak ako je originál..., chcelo to menšie úpravy, ktoré sa nedali spraviť v Decryptery...
Musím skúsiť iné DVD médium (verbatim) + vypáliť ISO image cez Decrypter... a prehrať to na panasonicu DMR Eh-50... ä
Uvidíme....
Keď to ani tak nepôjde, nebudem to inak upravovať, iba prepálom cez Decrypter...
Milosbb (889)|13.2.2006 21:07
Andrej

Musím skúsiť iné DVD médium (verbatim)

Preboha a na aké si to pálil ? DL jedine Verbatim(aj to len plusové), iné značky sú zbytočne vyhodené peniaze a dokonca by ich mali zakázať.

------------------------
Andrej_tvf (4)|16.2.2006 06:45
Použil som DVD+R TRAXDATA .. :-? ... :OO
Zatiaľ som nezohnal verbatim..., najaká bieda je s nimi....
Andrej_tvf (4)|16.2.2006 14:52
mirekv

..žeby som si dal s čiech poslať verbatimy na stredné slovensko...?? :BB:
Už ich majú aj tu...
cormack (30)|18.4.2006 12:29
[quote=Andrej]V shrinku som odstraňoval nejaký ten dabing a tuším aj nejaký kúsok reklamy... Viem, že to ide vypnúť aj pod Decrypterom, ale tam to bolo akurát spolu... Proste nechcel som to tak ako je originál..., chcelo to menšie úpravy, ktoré sa nedali spraviť v Decryptery...
Musím skúsiť iné DVD médium (verbatim) + vypáliť ISO image cez Decrypter... a prehrať to na panasonicu DMR Eh-50... ä
Uvidíme....
Keď to ani tak nepôjde, nebudem to inak upravovať, iba prepálom cez Decrypter...[/quote]

Zdravím, můžeš mi prozradit, jak lze v Decrypteru z ISO souboru vytáhnout reklamy a bonusy. Mám film, který má asi 8,3 GB, což na DVD DL asi nedostanu, že?
Díky moc.
Doom (2331)|18.4.2006 12:45
v decrypteru to nepude, to musíš ve shrinku.
cormack (30)|18.4.2006 12:50
No, ale Andrej právě píše, že to v Decrypteru jde. Já jsem to tam taky nenašel.

Mám totiž stejný problém jako on. Když udělám DVD+DL Shrinkem, tak mi to nepřečte DVD-recordér.
Doom (2331)|18.4.2006 13:10
mrkni na nastavení BookType. nevím přesně, kde to je, ale určitě to někde bude...
cormack (30)|18.4.2006 13:40
Počkej, myslíš nastavení BookType v Decrypteru? (No, gde taky jinde, že?).

Apropo, to můj problém nevyřeší, protože mám film přes 8GB v ISO na HDD a babo raď!
stayman (12393)|18.4.2006 13:45
a co je ako na tom ??? Sak Decrypter zerie ISO, navyse nema to s tym booktype nic spolocne, staci ho otvorit a zmenit \/
Doom (2331)|18.4.2006 13:48
přesně jak říká stay, iso otevřít decryptorem, změnit booktype a vesele pálit
cormack (30)|18.4.2006 15:13
Chlapi, my o voze a oni o koze!

Ten problém je takový: Mám doma DVD rekordér Panasonic a aby přehrával filmy na DVD DL+ je nutno ten filn zgrabovat na HDD Decrypterem do ISO souboru a pak jej vypálit zase Decrypterem na DVD DL+ (viz. příspěvky výše). Jenže ten film má více než 8,2 GB a tak se nevleze na dvojvrstevné DVD.
Proto jsem se ptal, zda se nedají v Decrypteru vyházet bonusy a reklamy, aby se mi to tam vešlo.
Tady vůbec nejde o BookType!
Přesto díky za vyjádření.
Fidzi (18)|18.4.2006 16:02
DVD Decrypter je na grabovanie a vypaľovanie. Editovať vie len veľmi obmedzene na úrovni grabni alebo negrabni ... \/

1.) Pripoj si ISO napr. cez Virtual Clone CD alebo Daemon tools.
2.) Potom edituj cez DVD Remake Pro alebo PgcEdit s VOBBlankerom.
3.) späť napaľuj cez DVD Decrypter alebo ImgBurn
:-)-
BARTHORY (22)|18.4.2006 20:24
Já mám zas problém s otevřením uloženého filmu na HDD, který byl načten DVD Fab decrypterem, právě ve starém DVD decryptéru. Z něj asi ISO jen tak nedostanu, decryptér mi totiž nabízí vytvoření ISO souborů pouze z některé mechaniky, ale z HDD nikoliv. Dá se s tím ještě něco dělat?
Milosbb (889)|18.4.2006 21:55
BARTHORY

Dá se s tím ještě něco dělat?

Urob si to ISO pomocou Shrinku, alebo nejakého vypalovacieho programu, napr. NERO.

----------------