Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Vegas - video ze statických snímků

MiP (27)|15.11.2005 22:51
Tak jsem opet zde a uz me z toho fakt asi odvezou. :OO
Nevim, co je spatne. Dam do video stopy jeden JPG. Vlastnosti ma progressive scan. V projektu nastavim top first, dam renderovat do MPG2, nastavim top first. Vysledny MPG v PC (pokud vypnu deinterlace v prehravaci, PowerDVD nebo Nero ShowTime) jede ok, pokud jej zapnu, tak se obraz chveje. Kdyz tento MPG autorizuji v Tsunami MPEG DVD Authoru, tak se uplne stejne chveje na stolnim prehravaci a TV. Kde je problem?
Pears (1027)|15.11.2005 22:56
A zdrojove video? DV AVI?
Fantas! (3016)|16.11.2005 00:15
MiP
musis fotku rozmaznout, v pripade ze jsi ji nepridpravil na 720x576... :-)
BOBA (590)|16.11.2005 08:51
Fantasi!, když jsem si upravoval rozměry fotky ve Fotoshopu, tak abych dodržel rozměr 576, tak jsem musel zadat 768.
Mip: klikni si na tu fotku pravým => svitches =>reduce interlaced flicker. Při renderování nastavuji "Best"
Fantas! (3016)|16.11.2005 08:55
BOBA
nemusis, pak jen ve Vegasu nastavis jiny pixel aspect ratio!
MiP (27)|16.11.2005 08:55
Fantas!
Tak jsem zkusil tu fotku zmensit na 720*576 a vysledek je naprosto stejny jako pred tim. Ale uz jsem prisel na to, kdy to zacne delat.
Vezmu jednu fotku JPG a vlozim ji do video stopy. A pokud na ni udelam na zacatku a na konci fade-in a fade-out, tak se pak vysledny obraz trese jako puding na taliri. Rozliseni fotky na to nema zadny vliv (zkousel jsem 720*576 a 2288*1712)
Pokud nastavim render jako progressive, tak je vse ok. Mam takovy pocit, ze to nepujde nijak odstranit, pokud ma byt vysledek prokladany.
Pears
Tam zadne video neni, je tam jen jedna jedina fotka JPG.
Fantas! (3016)|16.11.2005 08:58
MiP
Tak to delam ja, na stopu si aplikuju tento filtr a vkladam fotky primo v puvodnim rozliseni.
MiP (27)|16.11.2005 09:52
BOBA
To jsem zkousel, vysledek je o mnoho lepsi, nez bez toho filtru, ale stejne je v nekterych mistech videt, ze se ten obraz chveje. Ale TV by to asi videt nebylo.
Fantas!
Trefa do cerneho, obraz je jako pribity! :BB: Fakt je to lepsi, nez 'reduce flicker'. Ted jeste jak to bude vypadat na TV... :-)
Vidim, ze tu hodnotu 0,002 mas pekne vychytanou, protoze pri 0,001 to jeste neni ono.

Tak praxe je vyresena, ted by mne zajimala teorie, proc to vlastne tak blika (jak v TV, tak na PC).
Saxel (2279)|16.11.2005 10:09
[quote=MiP]
Pokud nastavim render jako progressive, tak je vse ok. Mam takovy pocit, ze to nepujde nijak odstranit, pokud ma byt vysledek prokladany.
[/quote]
Neházej flintu do žita. Samozřejmě, že to jde udělat tak, aby to neblikalo, ale je třeba zbavit fotku ostrých hran a přechodů. Fantas! ti radí dobře, nejjednodušší je to fotku trochu máznout. Jo a rozměry fotky by také měly odpovídat projektu -buďto 720x576 s šišatým pixelem nebo 786x576 s aspect ratio=1.

edit: sory, přišel jsem s křížkem po funuse.
Fantas! (3016)|16.11.2005 10:40
MiP
Vypadat to bude dobre! Bud klidny, provereno praxi!
Jedine, kde malinko uviodis rozdil je monitor, kde je vertikalne mirne namazly obraz. Nicmene na TV bez sance! 8-)
MiP (27)|16.11.2005 10:41
Saxel
Je to jak pises, problem jsou ostre prechody na fotkach. Ale muze mi nekdo vysvetlit, proc to blika (jak na TV, tak v PC)? Proste si nedovedu nejak odvodit, proc kdyz se jedna o staticky obraz to tak poskakuje a notabene jen v mistech, ktere maji ostre prechody. TV prece zobrazuje po pulsnimcich (lichy, sudy), monitor po celych snimcich (lichy+sudy dohromady). Kdyz jsou prece vsechny liche snimky stejne, stejne tak jako vsechny sude, tak proc to tak blne? Je nekdo schopen mi to nejak logicky vysvetlit? Nema na tom nahodou podil komprese do MPEG, diky ktere se stane, ze (pul)snimky jsou pres jen trochu rozdilne? Nic jineho mne totiz uz nenapada.
TWINGAC (245)|16.11.2005 10:45
MiP
ešte ..tebe to bliká (okrem "prílišnej" ostrosti) aj preto, lebo máš blbo nasavené poradie polsnímkov.
Ak ti môžem poradiť, tak si pri komponovaní videa z fotiek nastav projekt defaultne ako PAL DV... Vlož fotky (ak ti bude orezavať boky, tak zmeň pixel aspect ratio na KONKRÉTNEJ fotke na PAL DV), nahádž fotky na timeline, urob pohyby, efekty, prelínačky a t.d.
Fotky, ktoré ti budú "cvrlikat" ošetri Fantas!-ovým postupom a potom tak, ako to je vyrenderuj ten MPEG z toho..
Neexistuje, aby to sebou "škubalo"! :BB:
...ešte tip: nepožívaj fotky s dpi viac ako 2048...
Ak zvládas Photoshop, tak ten BLUR je lepšie urobiť tam, pretože má jemnejšie nastavenia. Mala by stačiť hodnota "0,4".
Naviac, Photoshop 9 (CS2), vie poslať náhlad na TV cez Firewire.Takže okamžite vidíš, či "cvrliká", alebo nie.
Veľa zdaru!!
BOBA (590)|16.11.2005 10:55
Fantas!: dělám to, jak jsi mi už nejednou dobře poradil, tzn. rozmáznout celou stopu. Teď jsem dělal projekt ze stř. Ameriky, kde bylo přes 1000 fotek a na Tv to sedí jak přibité. Kdybych měl Reduce aplikovat po jedné fotce, tak mě porazí. Fotky dávám v původním rozlišení. S tím blikáním jsem se nikdy nesetkal, protože v dobách nedávno minulých, když jsem dělal v Pinnaclu, je vychytávka " omezit blikání fotky".
MiP (27)|16.11.2005 11:17
TWINGAC
Poradi pulsnimku je IMHO ok (fotky maji progressive, ratio DV 1,09, projekt deinterlace none, poradi top first, render do MPEG2 top first), a taky netusim, jaky by melo vliv, i kdyz by bylo prehozene u statickyh fotek.
Jelikoz je tam 270 fotek, tak je osetrim Fantas!(tickym) postupem vsechny 8-)
TWINGAC (245)|16.11.2005 11:32
MiP
poradi top first - ZLE
Ak tie statické fotky rozpohubuješ nejakým Track Motion, alebo dáš prelínačku, alebo Pan/Crop.. tak TO UŽ POTOM NIE SÚ STATICKÉ FOTKY, ale VIDEO.. :BB: ... a tam sa zlé poradie polsnímkov spozná.
Kompiluj to ako DV projekt. Ak máš dostatok miwesta na HDD a dostatok času, tak to vyrenderuj CELÉ najprv do PAL DV avi.. A potom z toho rob ten zkur... MPEG...
MiP (27)|16.11.2005 11:45
TWINGAC
Pozor, ja stale pisu, ze vlozim jeden JPG, dam akorat FADE na zacatku a na konci a uz to blika jako prase. A to podle mne je STATICKA fotka. Zadny pohyb ani prolinacky se nekonaji. Castecne mas pravdu, protoze pokud vlozim fotku a nedam zadny FADE, tak je to v poradku a nic neblika. Ale pri FADE se ten obraz nikam nehybe...
Z jakeho duvodu je top first spatne, kdyz v projektu neni nic komprimovane DV kodekem a vystup jde rovnou do MPEG a tudiz cely projekt o DV (s prehozenymi pulsnimky) ani neslysel???
Pro doplneni, je uplne jedno, jestli nastavim top nebo bottom, blika to bez toho rozmazani uplne stejne.
TWINGAC (245)|17.11.2005 14:12
MiP
FADE je už "pohyb". Ak je predchádzajúci polsnímok tmavší a druhý svetlejší pri FADE IN, tak keď prehodíš polsnímky, tak to bude blikať.. .. pretože to už je vnútorná zmena v obraze.. (a je jedno, či je to švenk, alebo nie.. rozumieš? ..mení sa OBSAH záberu.. )
MiP (27)|18.11.2005 07:22
TWINGAC
Ja to chapu, ale zkus si to sam. At das prvni kterykoliv, blika to furt stejne. Je to takovy pohyb-nebpohyb, protoze se obraz nehybe po ose X a to je IMHO ten rozdil oproti normalminu pohybu.
MiP (27)|18.11.2005 07:26
Fantas!
Tak jsem to vcera zkusil, aplikoval jsem filtr rozmazani, ale... Je to pro mne nepouzitelne, protoze se tak neuveritelne zpomalni renderovani, ze je to neunosne (v fazi FADE se jeden snimek renderuje cca 6 sekund). Takze pujdu cestou zmenseni na 768*576 a kaslu na to, ze to furt trochu poblikava.
Fantas! (3016)|18.11.2005 08:13
MiP
No tak pak je pro tebe pouzitelnejsi udelat si v Phooshopu akci, ktera ti to zautomatizuje. Nebo si udelej photoshopacky exac a ten jen spustis v predpripravenem adresari a on v nem zmensi a rozmazne vsechny fotky! :-)
freezeJCavi (199)|4.12.2005 20:50
prosím jak se jmenuje efekt ve Vegasu na tvorbu videa z fotografií

jde mi o švenk po fotce (lze vidět na dvd s francouzskými filmy)
díky
Fantas! (3016)|4.12.2005 21:09
freezeJCavi
nejak nevim co je to "švenk po fotce". Zkus to popsat trochu jinak...
freezeJCavi (199)|4.12.2005 21:11
[quote=Fantas!]freezeJCavi
nejak nevim co je to "švenk po fotce". Zkus to popsat trochu jinak...[/quote]

relativně náhodný pohyb obrazu po fotce
(fotka je větší než dokáže zobrazit tv a pohybem se fotka postupně odkrývá a na druhé straně skrývá)

(mohu se pokusit vymyslet i jiný popis :-)-
Fantas! (3016)|4.12.2005 21:32
freezeJCavi
to jsem vzdy delal manualne, protoze tim docilis presne toho co potrebujes... Jinak o zadne plugine, ktera by mela podobny random pohyb nevim...
freezeJCavi (199)|4.12.2005 22:15
jak manuálně?

stačí naznačit nemusí být návod :-D
Fantas! (3016)|4.12.2005 22:19
freezeJCavi
pan/crop na event nebo celou stopu v kombinacemi s prolinackama...
freezeJCavi (199)|4.12.2005 22:22
oki pokusím se o to 9-)
Fantas! (3016)|26.3.2006 16:09
[quote=freezeJCavi]prosím jak se jmenuje efekt ve Vegasu na tvorbu videa z fotografií

jde mi o švenk po fotce (lze vidět na dvd s francouzskými filmy)
díky[/quote]

pro vsechny, co jeste nemaji scriptik UltimateS, tak ten to zvlada fantasticky a pomoci jednoho blbeho kliknuti mas opravdu luxusni slidefoto!! :-)
yozefb (684)|26.3.2006 17:02
freezeJCavi


ak myslis zamrznutie videa a nasledny pohyb po mrtvolke (fotke), tak PAN/CROP v kombinaciin s keyframes