Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Přímé zachytávání do AVI - jak rychlý procesor?

lungaj (9)|15.11.2005 20:48
Ahoj, budu rád, když mi někdo poradí s následující záležitostí:

Mám TV kartu Leadtek Winfast TV 2000 XP, na mém starém počítači s Duronem 800 MHz zachytávám (program Winfast PVR) do MPEG-2 v rozlišení 640x480 a bitrate 3000 kbps. Vychází to tak tak. Poté video konvertuji do AVI. Nyní modernizuji počítač a uvítal bych, kdybych mohl bez problémů zachytávat s touto kartou již přímo do AVI v rozlišení 640x480 a bitrate cca 1000 kbps. Nejsem si ale jistý, jak rychlý procesor pro to budu potřebovat, takže uvítám vaše rady. Ostatní prvky počítače by neměly procesor brzdit (paměť 1 GB, nová výkonná základní deska ...). Moje laická úvaha je taková (moc mě za ni nekamenujte):

Při dvouprůchodové konverzi do AVI na mém Duronu 800 je rychlost prvního průchodu cca 13 fps, čili na rychlost 25 fps by byl potřeba procesor cca 1,5 GHz. Předpokládám, že jednoprůchodé přímé zachytávání bude o něco náročnější na výkon, takže bych odhadl potřebnou frekvenci procesoru na cca 2 GHz. Vezmu-li v úvahu nějakou rezervu, vychází mi, že procesor s frekvencí 2,5 GHz by měl být naprosto dostačující. Co vy na to?
ODSakEda (2278)|16.11.2005 13:07
lungaj Ano! Pod P4 2,4GH ani neuvažuj o něčem podobném!
-Mě již roky nahrazuje PC videorecorder a valím (digitalizuji analog deinterluji i komprimuji v reálném čase!) to rovnou do AVI 720x576 kodek XviD nastaven na kvalitu 4-High, Iframe 25, dat. tok pro nerozeznání live od nahrávky ale ani od MPEG-2: cca 2500kb/s! Editace-střih záznamu v přímé kopii, což pro TV vysílání stačí!, jde s přesností na 1s, když použijai I-frame 25 (i méně je možné, ale rostou prudce nároky na dat. tok i CPU! To již tak běží na víc jak 90% a nelze na PC ještě pracovat ani mít foolscreen právě nahrávaného obrazu-to až tak od CPU 3GHz/800MHz, spíše mítdokonce nastavenu vysokou prioritu procesu TV karty, aby nevypadávali snímky, případně nenechat běžet na pozadí MSN či ICQ a pod. aplikace!)
StD (8612)|16.11.2005 20:59
...foolscreen... Opravdu PERLA. Už s tím B-) raději přestaň. To je na pomyslnou "nástěnku" s vyvěšenými bláboly... :-D

a ty snímky ti opravdu ...vypadávali?? Už se nedivím, co to máte za dobytek pr*sidenta profesora. :-E :-E

K věci: Lungaj - chytej do Mjpegu plný PAL a vykašli se na podobné DivX/XviD ptákoviny. Stačil mi na to kdysi i Athlon Thunderbird 900... a 512MB RAM a rychlý HDD.
Milosbb (889)|16.11.2005 22:42
lungaj
No pod 2,5 GHz CPU určite nie. Minimálne 2,5 GHz procesor by to chcelo, ale nie Sempron 2,5 GHz.
Ja mám Athlon 2000+ XP a priamo do AVI, kodek Xvid môžem zachytávať bez výpadku snímkov max. do rozlíšenia 480x360.
Keď mám niečo dôležité, tak to si radšej zachytím do nekomprimovaného AVI, ako nejakého ptákoMJPEG-u.
No a to nekomprimované AVI stíha v pohode aj ten môj Athlon 2000 v plnom rozlíšení 768x576, akurát problém má HDD zo spracovaním takého vysokého datového toku, cca 30MB/s pri RGB24 alebo cca 22MB/s pri YUV2. No a ešte treba mať veľký (nesystémový) HDD, aspoň 160 GB.

------------------------------------
Tilk (295)|17.11.2005 13:11
Myslím že zachytávať nekomprimované video je celkom zbytočné. To už by som skôr použil nejaký bezstratový kodek, napr.HuffYUV ktorý má cca 4x kompressiu oproti nekomprimovanému videu
Milosbb (889)|17.11.2005 14:08
Tilk
Každý má iné skúsenosti, takže ak to má byť obrovský súbor, tak nech je to aspoň v top kvalite. Ale nikomu nebránim v používaní bezstratových kodekov.

----------------
Jano (592)|17.11.2005 23:16
lungaj
Na encoding videa trebars z avi do mp2 je každý procesor slabý \/
čím silnejší kúpiš tým lepšie , ale samozrejme ho treba obložiť aj dostatočnou ramkou :-I
Zachytávať do avi bez kodeku možeš aj P2 500 - tam procesor veľmi nezaťažuješ. :-)
Fantas! (3016)|17.11.2005 23:50
lungaj
Ja zachytavam do XVIDu jakekoliv kraviny(serialy a podobne) z TV do rozliseni 768x576 na kvalitu 4-High a datovy tok 2000 a to i rovnou v realu s odstranenim sumu, deinterlace a komprimovany zvuk. Tedy mi to vyhodi hotovy film a uz ho neupravuju. Zatizeni mam cca 90 procent a to se klidne pri tom divam a mam to zvetsene na celou obrazovku! 8-)
Pokud chci DVD, chytnu si to do DV kodeku(cca 45% zateze procesoru) a pak dodatecne renderuju do MPEG2.
Co mam za PC si precti v mem popisu...
ODSakEda (2278)|18.11.2005 00:19
Fantas! -jsi můj člověk! :-)
Oni na to ostatní dojdou (apropo proč asi vysílá cca 5 z 8 satelitů HDTV v MPEG-4?! :-D )
minduton (12)|24.12.2005 00:22
[quote=ODSakEda]Fantas! -jsi můj člověk! :-)
Oni na to ostatní dojdou (apropo proč asi vysílá cca 5 z 8 satelitů HDTV v MPEG-4?! :-D )[/quote]

Ja taky v pohode. Barton 2500+. S novym dshow vdubem zachytavam 720x576 YUY2, pak to rovnou on-fly posilam do ffdshow-VFW, kterej to profiltruje a resizne bicubicem na 384x288px a koduje do XviD profile s b-framama 1000kbps a vsema ficurinama (trellis, VHQ, chroma me, apd - qpel uz mi to ale vykonove nestiha, coz me se*e). A jeste pomoci LAME ACM zvuk on-fly sazim primo do MP3. Na disk mi tak leze uz primo stream AVI, kterej staci pouze napalit na CD/DVD. Zatizeni procesoru kolisa od 50-80%. Da se pritom i v pohode surfovat po netu, ci susnit neco mensiho v Excelu, a tak. Samo, ze kdyz nahodim neco na vykon CPU choulostivejsiho (napr. soubezne prehravani nejakyho divx ripu), tak uz to dela dropouty. 9-)
Pitomec (10211)|24.12.2005 09:14
[quote=lungaj]Ahoj, budu rád, když mi někdo poradí s následující záležitostí:

Mám TV kartu Leadtek Winfast TV 2000 XP, na mém starém počítači s Duronem 800 MHz zachytávám (program Winfast PVR) do MPEG-2 v rozlišení 640x480 a bitrate 3000 kbps. Vychází to tak tak. Poté video konvertuji do AVI. Nyní modernizuji počítač a uvítal bych, kdybych mohl bez problémů zachytávat s touto kartou již přímo do AVI v rozlišení 640x480 a bitrate cca 1000 kbps. Nejsem si ale jistý, jak rychlý procesor pro to budu potřebovat, takže uvítám vaše rady. Ostatní prvky počítače by neměly procesor brzdit (paměť 1 GB, nová výkonná základní deska ...). Moje laická úvaha je taková (moc mě za ni nekamenujte):

Při dvouprůchodové konverzi do AVI na mém Duronu 800 je rychlost prvního průchodu cca 13 fps, čili na rychlost 25 fps by byl potřeba procesor cca 1,5 GHz. Předpokládám, že jednoprůchodé přímé zachytávání bude o něco náročnější na výkon, takže bych odhadl potřebnou frekvenci procesoru na cca 2 GHz. Vezmu-li v úvahu nějakou rezervu, vychází mi, že procesor s frekvencí 2,5 GHz by měl být naprosto dostačující. Co vy na to?[/quote]
PIII-450 a Canopus ADVC-1394 - bezproblémů v realtime do DV-AVI (720x576) :-)
ODSakEda (2278)|24.12.2005 16:45
Pitomec -DV je komprimace jen 5:1! Takže néni divu, to by šlo i bez dalšího HW 8-) Ale MPEG-4/XviD je komprimace ještě z DV cca dalších 10:1 a tedy celkem 50:1 z nekomprimovaného videa!!! A to fakt néni prdél! :-D Ale dnes to již jde 8-)
mirekv (7169)|25.12.2005 13:15
[quote=ODSakEda]Fantas! -jsi můj člověk! :-)
Oni na to ostatní dojdou (apropo proč asi vysílá cca 5 z 8 satelitů HDTV v MPEG-4?! :-D )[/quote]
Tak v tomto není můj člověk. Už jen proto, že se v popisu vyskytuje slovo deinterlace! :-k
Pitomec (10211)|25.12.2005 16:36
[quote=ODSakEda]Pitomec -DV je komprimace jen 5:1! Takže néni divu, to by šlo i bez dalšího HW 8-) Ale MPEG-4/XviD je komprimace ještě z DV cca dalších 10:1 a tedy celkem 50:1 z nekomprimovaného videa!!! A to fakt néni prdél! :-D Ale dnes to již jde 8-)[/quote]
Totéž i s kartou DVD Master, tj. PIII-450 a v RT zachytávání do MPEG-1 (VCD) a MPEG-2 (SVCD, DVD) :-)
ODSakEda (2278)|25.12.2005 18:40
mirekv no ale již relativně brzo ani nepude koupit TV ani PC monitor jiný než LCD! Takžééé!!! Bude deinterlace spíše nutná! Např. mnou testovaný, spíše jen zatím omrknutý, 37" LCDTV BENQ 1920x1080 umí i při příjmu pozemního vysílání velmi slušnou deinterlaci (a tedy v realtime!) i bez ztráty ostrosti!!!!!
Výsledek: http://www.svetmotoru.cz/foto/fotogalerie/id1226_1.jpg
Rozlišovací schopnost i u "blbýho" PAL vysílání i díky velmi jemnému rastru a dobré interpolaci krom deinterlace: https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=6240 8-)
Obraz i při dynamických scénách byl ostrý, nezdvojený a působil na PAL vysílání až nezvykle přirozreneně realisticky a z nezvykle mnoha detaily-hůlavně v obličeji i když nebyl přes celou obrazovku, jak v případě mojí fotky(berte foto s rezrvou-je to ovlivněno expozicí a předvánočními přípitky... :-E )! Na oči pak působil obraz i zobrazování velmi příjemně! Statický obraz pak "nemrká", neb u LCD je jakoby obnovovací frekvence v tomto případě skoro 0 fps!, což je velmi příjemné a více zdravé pro oči!!!
mirekv (7169)|25.12.2005 20:03
ODSakEda
No, já žiju přítomností, a tou je zatím MPEG-2/video DVD a na něj zatím, co se týká kompaktibility a možnostmi jiný formát nemá. Až tohle dokáže, či překoná jiný formát, klidně do něj půjdu.
ODSakEda (2278)|25.12.2005 23:14
mirekv
- 1. CZ film na běžném DVD mediu 4,7GB ve WMV-HD (Progresívně samo!) vyšel již před rokem! a další jsou na onom DVD reklamovány (asi 5) a další a další jsou ohlášeny s tím, že se točí přímo s HD kamerami jako nízkorozpočtové, což nemusí nutně znamenat námětem i zpracováním nízko-kvalitní! (i nějaké hudební klipy byly natočeny i v HD, jakási skupina v Praze co to točila nba střeše věžáku! a to nemám přehled o situaci v zahraničí!)
- HD kamery s MPEG-2 jsou také přítomnost (JVC PD1 od 75.000,- a SONY HC1 od 38.000,-Kč! 8-) ) Otáskou času, kdy JVC nejspíš jako 1. vyrobí i pro veřejnost krom kamer s 30GB HDD ale s MPRG-2 i kamery s HDD do MPEG-4 a HD samo :-)
- v Boskovicích prodávaj jak na drátkách např. JVC HD100, na videokamerách.cz je již asi 3. "recenze" o HD kamerách, přičemž ta oposlední o nejdostupnější - SONY HC1 je od čtenáře!!! 8-)
- HD MPEG-2 na satech je přítomnost! (cca 10 stanic)
- HD MPEG-4 na satech je také realita! (cca 5 stanic)
- HD DVDvideo playery jsou nějakou dobu v prodeji (např. KISS také!), satelitní HD dekodery také
- a jen tak mimochodem: Leadtek vyrábí zatím sice "jen" DVB-T PCI TV kartu s HW podporou a dekoderem HDTV v plných 1920x1080! (dostupná i u českých prodejců cca za 3.500,-Kč! 8-) )
- kámoš má 37" LCDTV s obrazovkou o matici 1920x1080 pixelů a i když zatím české vysílání je v nedohlednu, jako multimediálí displej ve spojení zatím s PC (ale vše začííná býti PC!) hnedle koukáme na Windows (na net) a hnedle na Dog fotky a ty maj i 8Mpx, nebo se dajhrát realističtěji hry a navíc je perspektivní i na české vysílání i když jak jsem psal, saty v HD již valí! A další kámoš jej objednával! Takže ani s reprodukcí (displeji) mi to nepřipadá jako budoucnost 8-)
- Tak ta tvoje přítomnost je nějaká jiná ale, minulá ne???!!!... Nebo jsem spomenul a vyjmenoval málo bodů argumentů??? A i když néni masové nasazení v čR, kupuješ snat perspektivní přístroje a kamerou snat točíš spíše pro budoucnost! Moje děti bohužel budou na HD displeji koukat na moje první videodokumenty jen v rozlišení 0,4Mpx... Doufám, že to brzy změní! Tedy je mi přes 40 a snat to ještě stihnu :-D Jsili mladý, tak si klidně čekej...
clee (6592)|26.12.2005 00:13
hdtv se da prijimat i ss2 za 1800,- 9-)
ODSakEda (2278)|26.12.2005 00:51
clee - a jináč co ty, narozdíl od skeptika mirekv a nejen jej, na to co tvrdím, že nástup HDVidea právě začal?!

- Totiž podobně jsem na skepsi narazil při nástupu dig. fotoaparátů nebo mobil. telefonů! I když jsem já měl již 3. digitál, považovali moje tvrzení o boomu dig. fotky, stejně jako mobilů za naivního blázna a dnes se situace opakuje i u HDVidea a HDTV vysílání alespon na satech (ne však HDTV v česku...)! :-D - Dnes má mobil a digitál kdo všechno?!
- Apropo, ještě hlavně pro mirekv- co že to běží za reklamu v baneru alespon na úvodní sajtně TVfreaku?!!! https://www.tvfreak.cz
- A u kolika dalších a proč tedy již nějakou dobu existují nástavby pro zpracování HDVide, videoeditorů?!!! Na to jsem také zapoměl v předchozí argumentaci :-)
Fantas! (3016)|26.12.2005 01:18
[quote=mirekv][quote=ODSakEda]Fantas! -jsi můj člověk! :-)
Oni na to ostatní dojdou (apropo proč asi vysílá cca 5 z 8 satelitů HDTV v MPEG-4?! :-D )[/quote]
Tak v tomto není můj člověk. Už jen proto, že se v popisu vyskytuje slovo deinterlace! :-k[/quote]

Cist poradne please! Pisu tam o tom, ze kraviny hazu do MPEG4 deinterlace a veci, jez zdaji se byti kvalitni, davam do DV a nasledne [color=red]interlace[/color] MPEG2!
clee (6592)|26.12.2005 01:30
[quote=ODSakEda]clee - a jináč co ty, narozdíl od skeptika mirekv a nejen jej, na to co tvrdím, že nástup HDVidea orávě začal?!
[/quote]

no sry, cet sem tuhle vetu asi petkrat a porad se nak nemuzu dobrat vyznamu 9-) jinak ja si na hdtv stezovat nemuzu, nekoukam sice na nativni, ale 90% vsech serialu co stahuju sou prave hdtv ripy a kvalitka ultimatni
ODSakEda (2278)|26.12.2005 02:06
clee -orávě=právě, sorry za překlep!...
clee (6592)|26.12.2005 03:54
no to je jasny, ale hlavne ten zbytek nechapu :-?
mirekv (7169)|26.12.2005 07:53
Fantas!
To nebylo na tebe, o tom jsme se přece už bavili, ale na Edu a vůbec na formát DivX/Xvid. O HD, či MPEG-4 jsem se vůbec nezmiňoval.
ODSakEda
Já nejsem skeptik, ale realista. O nástupu mobilů, či digitálních foťáků jsem nikdy neměl pochyb, nicméně pořídil jsem si je, až byly rozšířené a za rozumnou cenu, i když uznávám, že někdo začít musí. Řekni mi na co si budu pořizovat drahou sestavu na sledování HD formátu, když se nemám na co koukat? Těch několik programů na satu, navíc no-cz to nespasí.
marat_tvf (32)|27.1.2006 16:34
Zdar lidi,
zaujala me tahle diskuze.
Mam novy PC P4 3,4Ghz, 2x 250GB HD, Ati x800.
Zkousel jsem zachytavat z TV a mam uplne stejny problem co s moji starou sunkou. Postupne se mi rozjizdi obraz a zvuk.
Jinak me zaujala odpoved Fantase....myslis, ze by jsi mi mohl poslat obrazky, jak mas nastaveny Fly2000 na zachytavani?
Ja stim zapasim uz dlouho. :-(
jojto (865)|29.1.2006 19:26
marat
Predpokladam, ze mas stale Genius Video Wonder Pro III. Kukni sem: http://www.volny.cz/blizzardsweb/hardware-videowonder4.htm a sem: http://www.volny.cz/blizzardsweb/hardware-videowonder5.htm
marat_tvf (32)|29.1.2006 21:45
jojto: Jo presne podle techto stranek jsem nastavil, ale..... kdyz dam zachytavat do mpeg2, proc bezi na 60-70%.Vysledek je, ze film se seka, obcas vypadne zvuk, pasaze jsou zrychleny, proste humus. Stravil jsem sobotu instalaci ovladacu, reinstalaci fly 2000, nastavovanim a proste nevim!:-(
Procesor nikdy neni pretizeny, rip jde na druhy disk.Proste nevim.

Fantas: Dekuju moc!
Milosbb (889)|29.1.2006 21:55
marat

rip jde na druhy disk

Ten disk je defragmentovaný ?
Máš vypnuté všetky zbytočné programy na pozadí ?
Máš vypnutý rezident od antivíru ?
Ktorý filter MPEG vo FLY na grab používaš - Honestech alebo InterVideo ?

S tvojim compom by to malo ísť ľavou zadnou, tak niekde musí byť chyba.
Ja mám iba Athlon 2000XP a pomocou FLY2000TV a MPEG filtru od InterVidea grabujem bez problémov v plnom DVD rozlíšení.

------------------
marat_tvf (32)|30.1.2006 00:31
Na tom druhem disku nic neni.Mam ho prave jenom na video.
Bezi mi jenom Kerio, antivir je vypnuty, kodek je Honestech.

Koumal jsem nadtim fakt dukladne a nevim, nevim, nevim.
marat_tvf (32)|30.1.2006 16:05
Fantas:

Dnes jsem zkousel to tve nastaveni xvidu a ja tam ani nemam ty volby co ty! Nektere volby dohledam, ale jenom minimum a jeste to mam anglicky. Ke vsemu 5 minut zaznamu mi dalo 200MB, coz neni zrovna malo.
Mam nainstalovany K-Lite mega codec :-( [/img]
Milosbb (889)|30.1.2006 16:57
marat

Ak máš možnosť, vyskúšaj radšej InterVideo namiesto toho Honestech-a.
Ale potrebuješ k tomu WinDVD + ten filter MPEG2 do FLY2000TV

--------------
Fantas! (3016)|30.1.2006 17:37
marat
Do ceho to jezisi zachytavas? To ti nemuze dat 200MB! Xvid nastav na 2500!
marat_tvf (32)|30.1.2006 20:24
Tak to Intervideo vypada nejlepe. U Honestechu mam z neznameho duvodu dropy, ikdyz proc jede na max 30%.Intervideo je ciste a bez dropu.

Ten xvid mi nejde z hlavy. Fantas, kde jsi stahnul ten codec ze ho mas cesky?


Dekuju moc za pomoc vsem!!!
Milosbb (889)|30.1.2006 21:28
marat
kde jsi stahnul ten codec ze ho mas cesky?

Aj tu na TV Freak v sekcii Download - kodeky(aj keď je to staršia verzia, ale cz)

-----------------
Fantas! (3016)|30.1.2006 22:12
marat
ano to by mela byt ona, ja nepouzivam zdaleka nejnovejsi...
marat_tvf (32)|4.2.2006 10:45
Blbej dotaz:

Kdyz nahravam do mpegu2 bitrate 5000 a chci ztoho vystrihat reklamy, to to musim ve Vegas zase rekompresovat do mpegu2 nebo to Vegas umi ulozit nejak jinak?

Jinak ten xvid mi proste nechodi.Zkousel jsem i 512*384 a 44kHz mono, pri 2000 bitrate a itak je obraz viditelne skubany.Snimky, ale nevypadavaji.Uz nato kaslu, pc reinstalovat nebudu.Pojedu v Intervideu, ikdyz to nepodporuje rozliseni 512*384, ktere jsem chtel pouzit na serialy.Zkusim to neblizsi nizsi, ktere mi umoznuje...480*576 a vyssi bitrate.

edit:

Jeste mam jeden dotaz..Pouze v nahravce, mi v obraze nahodne probihaji jakoby zablesky. Neco jako kolisani jasu nebo nevim jak bych to popsal.Pusobi to dost rusive.:-( Nevi nekdo, kde by moh byt problem?
architekt-nahlad_197.jpg architekt-nahlad_197.jpg
Fantas! (3016)|4.2.2006 11:58
marat
vegas to bez rekomprese neumi, pouzij Womble MPEG Video Wizard!
ODSakEda (2278)|4.2.2006 12:42
marat sakra co to máš za XviD !!!???...
Já mám tento a nastaven takto:
mirekv (7169)|4.2.2006 12:52
Zachytávat do Xvidu může jen blbec.

:BB:
marat_tvf (32)|4.2.2006 13:01
Zrovna na ten program koukam.Akorat mi nezobrazuje snimky na timeline, jako Vegas.Umi to nebo ne?Takhle budu ty reklamy hledat tyden. :-)


Ten xvid mam stazeny ze xvid.org i tady odsud.Zadny mi nenabidne takove nastaveni co mate vy.Ten obrazek co je nahore, je cele moje nastaveni.Verte mi, ze jsem zkusil vsechno. :-((
mirekv (7169)|4.2.2006 13:10
marat
No a je to tady, zachytávej do něčeho, kde jsou všechny snímky klíčové, buď MJPEG, nebo DV. Do DivX/Xvid je to fakt blbost.
ODSakEda (2278)|4.2.2006 13:21
mirekv - Proč všechny u hotového TV pořadu??????... To bude remixivat???
- Já mám 30 až 25, tedy každou sekundu. Dá se nastavit ještě i I-frame cca na 10 a je možný střih na 1/3 sekundy!!! To je pro sřih nahrávky z TV až až, a efekt velmi malého souboru, ještě kvality obrazu k nerozeznání od Live vysílání, je daleko důležitější při kvantech nedůležitých nahrávek z TV!!!
- Ty máš asi blbou zkušenost s defouldním nastavením I-frame 300 ne???!... Nebo mě řekni jedinej důvod, proč mít z jedné capiny z TV desíky GB(!...) na HDD a proč, nebo co s tím míníš dělat, krom vystřižení reklam a ořezu začátku a konce a to v přímé kopii???! To jsem tedy zvědavej!
mirekv (7169)|4.2.2006 13:26
ODSakEda
No, já to střihnu a vyrenderuju ve Vegasu do MPEG-2, DV je na to idealní, zkoušek jsem do Xvid a :-k
ODSakEda (2278)|4.2.2006 17:46
mirekv ježííííš, ztrácet čas nějakým renderováním jednak bezcenných pořadů či zpráv, které zašeduluji zkouknu a třeba smažu, a jednak proč renderovat zdlouhavě dodatečně, když to moje "železo" zvládne rovnou při zachytávání (digitalizaci)???!!!... A nahraju na 250GB HDD Tisíce pořadů či stovky fimů v plném rozlišení! 8-) Pak u DVD-R postačí se svojí kapacitou 8-) U hudby neprzním zvul , ale mohu si díky tomu dovolit ponechat v PCM (wav) 44100/16bit! a ne šišlající kodeky empeg Layer2 nebo 3... (obraz je u hudby spíše doplněk!).

No že to Tobě nestíhá, nebo nejde s konkrétní TV kartou nebo HW či nastavením, nebo to nevypadá koukatelně, je jen Tvůj individuální problém! Nezobecnuj ale! Dík! Ti kousek můžu poslat, do čeho rovnou "nahrávám" 8-) (třeba kousek ze začátku zprávy, at to můžeš srovnat doma)
clee (6592)|4.2.2006 18:07
v broadcastu je vsechno 48kHz kdyztak :-E
StD (8612)|4.2.2006 20:56
clee, nedráždi hady... :-E Jsou asi "za vodou" ( 8-) ) = vysmátí, opálení a v ODS. :-E :-E :-E :BB:
zoner_531.jpg zoner_531.jpg