Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Kolik stojí filtr jenž udělá ze světelného bodu hvězdici ???

fricoolinek (65)|15.11.2005 16:22
viz. :

http://www.videokamery.cz/obrazky/13-filtry04-big.jpg

P.S. d = 37mm a cenu chci jen řádově...
stayman (12393)|15.11.2005 16:46
A to nemozes spravit postprodukcne? :-? Take filtre nestoja vela a myslim ze aj "za nic" nestoja :-D
vilik (127)|15.11.2005 17:05
Já jsem si ho kdysi vyrobil do foťáku. Vyřízl jsem ze slabého plexi kolečko, přůměr podle objektivu a filtrů (vysvětlím dále). Vzal jsem kolečko na řezání skla a vytlačil do plexi rýhy asi 2 mm od sebe. Počet rýh a úhel je podle toho, kolik chci paprsků ( 4 paprsky - 2 rýhy, 6 - 3 atd.) Ty rýhy nesmí být vyryté (vyškrábané), jenom vytlačené. Plexi jsem "uzavřel" mezi UV a Skylight filtr(může být i jiný).Ty dva filtry slouží pouze k uchycení. Funguje to dobře. Na kameru to také jde, ale musí se vypnout automatické ostření. Jinak to zaostří na plexi s rýhami. :BB:
TWINGAC (245)|16.11.2005 10:57
vilik
áno..aj tak sa dá zmršiť obraz :-E :-E :-E
Ten efekt na fotkách z toho linku, podľa mňa, nie je "čistý" STAR efekt, ale je tam ešte aj Burst efekt (ak tie obrázky neklamú)
StayMan by €RikŁ€
na statickej fotke to spravíš aj "postprodukčne", ale LIVE video "žije" a urobiť (animovať) efekt tak, aby vyzeral dôveryhodne, to je práca pre vraha..aj za pomoci filtrov "zadarmo" :-)
stayman (12393)|16.11.2005 14:44
Mne ide o to, ze sam som ten filter pouzival, len kvoli tomu, ze som mal na kamerach zvyseny smearefect (zvislý pas) a aby sa tie svetelne zdroje zakyrli tou hviezdicou... ale potom som si vsimol, ze to uplne zmrsi obraz, detaily a robili to dvojite hrany :-k

Postprodukcne to spravis fakt lepsie nejakym efektom.
TWINGAC (245)|17.11.2005 14:29
StayMan by €RikŁ€
každý lacný efektový optický filter zmrší obraz.
Pred časom som používal Lee, alebo Tiffen filtre.. ovšem to bol kus sa 100-150 DEM ( x20,-Kčs cca.).
Tie mršili obraz celkom prijateľne.
A k tej postprodukci: Ak sa jedná o nejaký jednoduchý reflex, alebo "fučák do optiky", tak jasné... Light Rays,alebo Lens Flare... Ovšem aj to vyzerá lepšie v technicky čistom švenku, alebo v jazde kamery.
Trasláky z ruky (aj navzdory stabilizátou) vyzerajú príšerne..
Ovšem trblietanie flitrov na kostýme tanečnice, ktorá fiči latino, HMM! ..tak to by vyzeralo "poněkud podivně".. :BB: .. ale ak sa to povýši na zámer...tak OK :-)
Monti (49)|18.11.2005 10:04
Zkus se podivat na http://www.jowin.cz - filtr Soligor Cross 4 nebo 6 paprsku cena dle prumeru od 650 do 1200Kc.
redburger (499)|19.11.2005 03:58
[quote=Monti]Zkus se podivat na http://www.jowin.cz - filtr Soligor Cross 4 nebo 6 paprsku cena dle prumeru od 650 do 1200Kc.[/quote]
:OO no neskutocne veci tam maju,parada.Ak by niekto vedel o dacom takom na svk, nech da link, alebo adresu :-)
Krtek (1279)|25.11.2005 01:57
Ty Filtry prodávala Hama (to foto je i z jejich katalogu) ale už je několik let nedělá. Cena byla kolem 700 kč přímo v Hamě. Na tomto principu dělali i spoustu jiných věcí. Něco z toho mám doma.

VILIK to napsal správně. Já to vyřešil tak, že jsem koupil nejlevnější skylight filter a ten jsem rozebral. Zašel jsem s ním ke sklenáři aby mi tam diamantem na to sklo udělal rýhy.
Není dobré mít to nasazený pořád, protože to samozřejmě zkresluje obraz. Pak je taky problém ten, že některé kamery s tímto filtrem mohou mít problémy při ostření v noci, jiné ani nepoznají že tam nějaká mřížka je a točí normálně.
stayman (12393)|25.11.2005 12:52
vilik, mohol by si si ten transparent strcit niekam? :-?
Trent (314)|25.11.2005 20:02
bez problebov - z ebay: star filter 4, polarizak, a este jeden efektovy... spolu 9.90usd, 2,50usd prevod penazi cez bidpay.com a 6usd doprava... tak si to zratajte a vyrezavajte si plexisklo...
stayman (12393)|25.11.2005 20:05
Ja ho mam tiez, myslim asi 43mm (alebo mam aj redukcne kruzky), tak ak niekto chce, mozem ponuknut za nejakych 18,40$ (aby som bol lacnejsi ako Trent 9-) )