Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Proč a jaký HDW Encoder? Poradíte?

Afterpoe (3)|14.11.2005 20:23
Chlapi. Mám takovej problém.

Chci něco sestříhat a následně to hardwarově vyrenderovat. A to je všechno, co potřebuju. Jenom vysoká kvlaita-nízká velikost.

Jakou kartu mi poradíte??? Stříhám v Pinaclu Studio 9 a 10. Ale myslím, že je to jedno, když to vyrenderuju bez komprese a následně nějak, pokud to jde, přes HDW Encoder.

Díval jsem se po tomhle. Ale není pro moje účely moc drahý a zbytečný?

[code]http://www.syntex.cz/produkt.asp?guid={5DEEC05E-5CCD-4F92-84CF-407339146149}[/code]
Mike (617)|14.11.2005 20:40
To mě trochu zaráží, že používáš studio a pak chceš hw enkodér do MPEG, kromě toho se soft enkodérem dosáhneš to samý, radši investuj do dobrého soft enkodéru (procoder)
clee (6592)|14.11.2005 20:51
presne, "kup" si procoder, tohle je uzitecny jen v pripade ze bys mel pomaly pc, ale investice do pc, na kterym softwarovy enkodovani do mpeg2 bude rychlejsi nez na ty karte, te vyjde tak nastejno a navic budes mit rychly pc
Stratoss (139)|16.12.2005 22:42
Ja planujem nieco od Canopusu.
Potrebujem to na RT prevod VHS kaziet.
Zatial to robim cez Matrox RTX100.
Ale idem menit striznu za Canopus a na NX kartach naberanie do mpg chyba :-(
arkij (540)|17.12.2005 14:48
Jak SW řešení (Procoder), tak HW řešení Canopus MVR1000 má svá pro a proti.

Nějakou dobu jsem testoval Procoder, před asi rokem a půl jsem pořídil MVR1000 a Procoder jsem úplně opustil. Kvalitativně jsem nepoznal rozdíl a časově mi nevadí. že HW jde jen RT, SW trochu rychleji. Nejsem příznivcem různých MPEG4 variant a tak bych ani nevyužil Procoder pro převody různých formátů.

Canopus MVR1000 pracuje spolehlivě a používám ho pro převod fomátu DVavi na MPEG 2 (přímo ze souboru ho umí jen varianta interní karty), nebo z externího připojení jakéhokoliv zdroje analogu (Video, TV, kamera).

U mne rozhodlo praktické využití, kdy v rámci průzkumu na stavbách natočím hromadu materiálu, který bez dalšího střihu převedu rychle na DVD a předám kolegům k použití. V tomto případě je to rychlejší, než kdybych napřed ukládal do .avi a pak přepočítával.

No a na to co si točím pro radost, stříhám a pak vytvářím případně DVD mi ten převod byť jen v RT stačí, občas využiji i to nahrávání z TV.

Záleží, co od toho očekáváš, máš-li nějaký dotaz, rád ho zodpovím.