Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Nero Vision Expres versus Procoder

Lipe (15)|13.11.2005 21:35
Nerad bych tady rozpoutal nejakou flame war, ale jak vidíte srovnání kvality DVD vytvořené v Nero Vision Expres (3.1.0.16) třeba proti běžné kombinaci Procoder + DVD Architect?
Cvičně jsem zkusil předhodit Neru nějake TV vysílání zachycené do AVI a nechal ho z toho udělat DVD (2pass VBR, 6500). Když to srovnám s Procoderem, tak to ani netrvalo moc dlouho a na klasické TV jsem moc rozdílů nenašel. Při puštění na monitoru už jo, ale musel jsem pečlivě sledovat. Přiznám se, že jsem čekal horší výsledek.
Kdysi tady Mike udělal test MPEG-2 enkodérů, nevíte o něčem aktuálnějším, kde by bylo i zmíněné Nero?
O co mi jde - hledám co nejjednoduší a co nejrychlejší způsob, jak uložit dokumenty zachycené z klasického analogového TV vysílání někam jinam, než na VHS a tohle nevypadalo úplně zle.
mirekv (7169)|13.11.2005 21:43
Lipe
No ono taky VBR 2pass 6500 v pohodové kvalitě udělá každý encoder a jesli i teď vidíš rozdíly byť na monitoru, tak to o něčem svědčí. Zkus si něco udělat při br=3000.
Lipe (15)|13.11.2005 21:51
Aha, případně vyzkouším. Ale mě většinou 1,5-2 hod na jedno DVD stačí. Víc stejně nestíhám zkouknout a 4 díly po 30 minutách jsou pro mě tak akorát.
Lipe (15)|14.11.2005 13:28
Asi jsem to špatně napsal. Rozdíly jsou při při pečlivém sledování - myslím tím stojící obraz, hrany objektů, případně zoom. Ale jinak při normálním sledování prakticky nejsem s to určit, co je z kterého dekodéru. A VBR 2pass 6500 bylo v Neru výýýrazně rychlejší a to včetně autorizace DVD. Procoderu to trvá děsně dlouho a navíc ještě musím extra dělat navigaci. Menu z Nera sice není nic suprového, ale pro čtyři po sobě jdoucí díly dokumentu bohatě stačí.
VBR 2pass trvá Procoderu děsně dlouho, uznávám že to asi dělá kvalitně, ale mě šlo o to, že běžně nepoznám rozdíl mezi Nerem a Procoderem, tak mě zajímalo srovnání ostatních.

Mimochodem, jaký praktický význam má br3000? To už snad musí vypadat děsně s jakýmkoliv enkodérem a 4h záznamu na placku - to musí unavovat při koukání, ne?

[quote=mirekv]Lipe
No ono taky VBR 2pass 6500 v pohodové kvalitě udělá každý encoder a jesli i teď vidíš rozdíly byť na monitoru, tak to o něčem svědčí. Zkus si něco udělat při br=3000.[/quote]
mirekv (7169)|14.11.2005 16:22
Lipe
Dělal jsem 4 díly válečného dokumentu (skoro 4 hod.) ve kterém bylo hodně šumu (autentické záběry) a tam byl zřetelný rozdíl mezi CCE a Procoderem, z NV bych to ani nechtěl vidět.
Lipe (15)|14.11.2005 18:49
Jo, tomu věřím. Když je špatný zdroj, tak asi Procoder má význam. Já ale momentálně řeším reprízovaný dokument Šumná města a tam je kvalita dostatečná.
Jen abych byl v obraze, jak dlouho to Procoderu trvalo zpracovat a co jste použil za filtry?
mirekv (7169)|14.11.2005 19:10
Při 2-pass asi 0,3 RT. Filtry jsem nepoužil. (Athlon 2100+)