Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Bude nějaká tv karta (analog, DVB-T) na PCI-Epress X1?

PetrSybol (15)|12.11.2005 23:03
Zdravím.

Máte někdo informaci o tom, jestli ještě letos nebo příští rok bude konečně nějaká tv karta (analog, DVB-T) do PCI-Express X1 slotu?

Díky za jakkékoliv info.
S pozdravem Petr
clee (6592)|12.11.2005 23:06
zatim neni proc, datovy toky nejsou tak vysoky na to aby pci nestacila
exTNT (1421)|12.11.2005 23:42
Určitě bude - sice funkčně to nebude o nic lepší, než v PCI, ale výrobci to budou coby novinku moct prodat o pár stovek dráž a snobbish BFUs si to koupěj, protože co je drahý, to je přece dycky lepší, ne?
Notabene když už maj doma DVD kameru od Sony a základní desku se dvěma svítícíma turbínama od Gigabyte...
:-E :-!!! :-E
StD (8612)|12.11.2005 23:49
To už dělají dnes: PCI 2.2 -> PCI 2.3 =napájení (kupodivu varují jen drobným písmem). Modifikace bude jednoduchá.
clee (6592)|13.11.2005 00:34
no vzhledem k tomu ze pci-express x1 je uplne jinej slot (o architekture nemluve) tak o redukci dost pochybuju
StD (8612)|13.11.2005 08:39
Na 2.2-2.3 redukce není = stejný slot, jen odlišná barva... :-I
PetrSybol (15)|15.11.2005 15:34
Mě nejde o nějaké extra vychytávky nebo rychlosti, ale využití PCI-Express jako takového.
Důvod mám jasný a to, že v PCI slotech mám Audigy 2 ZS, střihovou kartu a analog TV kartu. kterou si chci ponechat Takže když bych chtěl kupovat do budoucna DVB-T, tak bych se poohlížel po PCI-Express, jelikož další PCI tam nenacpu, v tom případě bych musel ač nerad zahodit analog.
clee (6592)|15.11.2005 18:14
mno kdyz si koupis nekterou do usb (exTNT tvrdi ze dobrej je mrnavej terratec, ja provozuju zase externi airstar) tak nic nezkazis, nejaky se asi objevej, zavisi na vyrobcich jak rychle budou reagovat na odsun pci, hlavni problem bych videl v jiny architekture sbernice, takze spis pujde o fungl novy karty nez o pci-e mutace starejch, ale mozna taky pekne kecam :-E
StD (8612)|15.11.2005 19:40
...a o to výrobcům jde: zahodit staré, koupit nové = KONSUM! Politicky to zde komentovat nemíním...
clee (6592)|15.11.2005 20:01
tak vono de hlavne o to ze vsechno zrychluje, pci-e x1 ma prutah nakejch 250MB/s v obou smerech, PCI 533 dohromady, pci-e x16 uz 4000MB oproti 2133MB u agp 8x
StD (8612)|15.11.2005 20:04
clee: Nemám proti tomu tvému komentáři výhrad, ale tazatel se zmiňoval o tom, že by nerad vyhazoval staré...
exTNT (1421)|15.11.2005 20:50
To jste se hezky dostali k tomu podstatnému... Pro DVB-T s maximálním datovým tokem 22 Mbps je pci-e zbytečně naddimenzovaný. Ale protože výrobci chtěj prodávat a nechtěj, aby BFU byl moc dlouho spokojenej s tím, co má, tak mu prostě nacpou, že musí mít DVB-T kartu v pci-e slotu, protože pak uvidí "kulatý vobdélníky, fialovej les a žlutou vodu"...
Takže jistě se DVB-T karet do pci-e slotu dočkáme, ale že by to bylo k něčemu užitečný (teda krom toho, že peníze, který za takovou kartu vycálujeme, pootočej kolama čínský ekonomiky), o tom celkem silně pochybuju.
:BB:
StD (8612)|15.11.2005 20:51
...a pak kdo sem tahá "politiku". :-D :-D :-D
PetrSybol (15)|15.11.2005 20:57
[quote=clee]tak vono de hlavne o to ze vsechno zrychluje, pci-e x1 ma prutah nakejch 250MB/s v obou smerech, PCI 533 dohromady, pci-e x16 uz 4000MB oproti 2133MB u agp 8x[/quote]

To je sice hezký, ale tím jsi mi neřekl nic novýho 9-)
StD (8612)|15.11.2005 21:02
PetrSybol: Buď rád, že to Clee nepíše/neříká nikde nahlas, nebo se takové ptákoviny výrobci ještě chytnou a budou ti nutit "novinky", kvůli kterým nebudeš muset "vyhodit jen analog", ale hned celou mašinu a budeš moci zvesela začít na zelené louce - za své penízky, samozřejmě! :-E

Zářným příkladem budiž nová řada TVkaret Pinnacle na PCI 2.3/3... A BFU nakupují a nakupují, cpou to do svých desek s Durony a Celerony a :-((( a :-((( a :-((( Hádej, kdo je spokojen??
Nasty_tvf (568)|15.11.2005 21:02
...a vo tom to je:
pro to, co používám, jsem se ještě k potřebě pci-e nedostal, tudíž jsem si zatím nový comp nekoupil, za to jsem rád, že mám na staré ASUS P4B desce tolik obyčejných pci slotů, že si můžu nechat starý scsi řadič a tudíž historický Microtec scanner a když se mi zamane, připojit třeba pravěkou Yamahu 102 na pálení CD (ne, že bych to potřeboval, ale z nostalgie můžu, protože to funguje) a přitom tam mít v klídku ještě analogovou Hauppage PVR 250(to kdybych chtěl něco nahrát třeba ze staré VHS, škoda vyhodit, protože leckdy ty věci jinde nenajdu) vedle AS2, protože pro nahrávání TV je to přece jenom pohodlnější a kvalitnější, a ani nevadí, že další sloty obsazují Firewire, síťovka a další zbytečnosti, který jsou už dneska většinou integrovány v desce, protože mám ještě nějaký další pci volný. Já vím, je to trochu zaostalý, ale kromě daňových odpočtů jsem zatím nenašel nic, co by mě nutilo k zásadnímu upgradu a vyhození starého. Možná bych měl mít příště levnější recyklační příplatek :-D
StD (8612)|15.11.2005 21:04
Nasty, jsi "můj člověk". Já mám SCSI (všech variant) také všude a prehistorie, to je moje! :-D
PetrSybol (15)|15.11.2005 21:05
exTNT: člověče, tebe nějak nepochopim. Nevim, proč už po druhý tady píšeš, jak si kterej BFU koupí tu a tu kartu...
Já v tom nevidim žádnou pointu, spíš stupidní argument, díky kterému jsi mě docela překvapil. Myslel jsem, že si trochu inteligentnější nejen v oblasti tv-karet.
Tady jde obecně o to, že v dnešní době mají základní desky s platformou PCI-Express jen 2 či 3x PCI sloty. Když někdo využívá všechny a nemá volný slot, tak by to byla dobrá volba. Nejen pro tv-karty, ale pro zvukovky, střihové karty, RAID řadiče, apod.

Možnost USB2.0 se tady sice nabízí, ale někteří třeba externí modul nechtějí.

EDIT: já jsem nepřecházel na novou platformu kvůli dvěma PCI X1, ale když už tam jsou, tak bych byl rád, kdyby měli v budoucnu využití. Dělám v IT, tak jdu s dobou, rád testuju nový věcičky, rád si něco zahraju na max. detaily a rozlišení, apod.
clee (6592)|15.11.2005 21:15
vim ze nic novyho nepisu, jen sem chtel zduraznit to ze pci-e je jen dalsi vyvojovej stupen, to ze do nej zatim neni moc zarizeni je normalni jev, ale treba hd strihovy karty sou uz jen do PCI-E (taky je to nova technologie)
StD (8612)|15.11.2005 21:15
Já už "s dobou" dávno nejdu, ale po celý život vyžaduji od svých věciček, aby dělaly to, co od nich vyžaduji, a to do roztrhání těla/skončení životnosti. Jestli to nové dělá jen něco rychleji, pak to ještě není natolik zajímavé, pokud to není z hlediska pořizovacích i amortizačních nákladů setsakra levnější... Ale to je jen filosofie, o (hospodářsko)politickém významu takových rozhodnutí (v masovějším měřítku) raději pomlčme.
exTNT (1421)|15.11.2005 21:22
[quote=StD]...a pak kdo sem tahá "politiku". :-D :-D :-D[/quote]
To je ekonomika, ne politika, proboha, ještě mně smažou!.. :-E
StD (8612)|15.11.2005 21:29
Ekonomika + hospodářská politika = to jsou vlastní "ségry", ne?! Alespoň podle finančního propojení, ohodnocení a provázanost "soudruhů" (a soudružek, pardon) v čele apod. A na smáznutí je toto thema už dávno! Žádné nové trendy zde neřešíme... :-)-
exTNT (1421)|15.11.2005 21:40
PetrSybol
Zkus pochopit, že jsou zařízení, který pracují s velkým množstvím dat a pro ty má samozřejmě rychlejší pci-e smysl, a pak jsou takový, pro který to smysl nemá - jako např. DVB-T. A podle toho se potom taky ptej, jestli pro daný typ zařízení existuje karta do pci-e - takže z toho, cos sám napsal, bych se nejdřív ptal na střihovou kartu nebo na RAID řadiče, pak na spoustu dalších věcí a necpal bych do rychlýho slotu kartu, která nemá důvod ho využívat.
A pokud sis koupil základní desku, která má míň PCI slotů, než potřebuješ - čí je to blbost? 9-)

PS
Tvoje starost o mojí inteligenci mně fakt dojímá. Možná bys se svými znalostmi a citlivou povahou moh jít rozlejvat polívku bezdomovcům do Naděje, určitě by Tě ocenili ještě víc, než já a koneckonců by to byla pro Tebe adekvátní činnost.
PetrSybol (15)|15.11.2005 22:22
[quote=exTNT]PetrSybol
Zkus pochopit, že jsou zařízení, který pracují s velkým množstvím dat a pro ty má samozřejmě rychlejší pci-e smysl, a pak jsou takový, pro který to smysl nemá - jako např. DVB-T. A podle toho se potom taky ptej, jestli pro daný typ zařízení existuje karta do pci-e - takže z toho, cos sám napsal, bych se nejdřív ptal na střihovou kartu nebo na RAID řadiče, pak na spoustu dalších věcí a necpal bych do rychlýho slotu kartu, která nemá důvod ho využívat.
A pokud sis koupil základní desku, která má míň PCI slotů, než potřebuješ - čí je to blbost? 9-)

PS
Tvoje starost o mojí inteligenci mně fakt dojímá. Možná bys se svými znalostmi a citlivou povahou moh jít rozlejvat polívku bezdomovcům do Naděje, určitě by Tě ocenili ještě víc, než já a koneckonců by to byla pro Tebe adekvátní činnost.[/quote]

No nevím jeestli zrovna ty dokážeš posoudit moje znalosti, ovšem já jsem se sebou spokojenej.
Tys asi nepochopil mě. PCI-E má stejně v budoucnu (v dalekém) nahradit klasické PCI sloty, takže úvodní otázka je na místě. Co se týče mě a základní desky, já si to vždycky nějak pořešim, ovšem to bylo spíš zmíněno obecně. K čemu by potom PCI-E X1 sloty byli. Mě nejde o nějaké rychlosti, zda to karta využije či ne, ale pro využití těchto slotů jako takových.
exTNT (1421)|15.11.2005 22:51
Jj, ještě jsi zapomněl napsat, že tu desku, u který sis nespočítal PCI sloty, jsi vlastně nekupoval Ty pro sebe, ale Tvůj kamarád, kterej nemá internet, tak to tady řešíš za něj... To už tady taky dlouho nebylo. :-E

Každopádně, jednoduchá odpověď na Tvou původní otázku: ano, jistě takové karty budou. Ne snad proto, že by to bylo potřeba, ale protože je výrobci budou moct coby novinku prodat dráž a najde se spousta BFU, kteří:
1. uvěří, že jim taková karta přináší něco navíc (protože nemají představu co to znamená datový tok) nebo
2. si špatně spočítají, kolik kterých slotů potřebujou na základní desce (tohle sice moc nechápu, ale stává se to) a nebo
3. se jim to prostě jenom bude líbit, protože to bude mít 12 měděnejch větráček se 168 modrejma LEDkama (to budou ti, kteří už mají DVD kameru a základní desku se dvěma modře svítícíma turbínama od Gigabyte). :-E

PS
Vždycky mně potěší, když vidím, že někdo, kdo píše [quote]K čemu by potom PCI-E X1 sloty byl[color=red]i[/color].[/quote] je "se sebou spokojenej", to se hned přestanu bát o naši budoucnost... :-E :-E :-E
PetrSybol (15)|16.11.2005 11:23
Nic. Končim diskusi. To nemá cenu s tebou řešit. Posledním příspěvkem jsem se ti to pokusil vysvětlit a ty stále rejpeš. Já jsem koupil desku s PCI-E, ne z důvodu PCI-E X1, ale kvůli procesoru AMD64 a grafice 7800GTX. Přecházel jsem s P4 3.4Ghz a 6800GT AGP. V AGP se výkonější grafika než 6800Ultra nedělá, takže mě to muselo potkat, pokud jsem chtěl upgrade. O kamarádovi tady nebyla řeč, to s těmi PCI sloty bylo bráno obecně jako využití samotného PCI-E. Mě nevadí, že při koupi DVB-T vyhodím z kompu analog, ale chtěl jsem se tomu vyhnout, nebo přinejhorším koupit USB2.0. Sice už mám jeden modul, ale ten vozim převážně s noťasem. Tady nešlo o nějakém počítání PCI slotů, kdo a jak která lamka si co spočítá, ale v případě, kdy bude mít osoba všechny PCI sloty zaplněný.
Dneska, když si většina lidí jde koupit novej počítač, tak si převážně koupí něco novýho (AMD64 nebo Intel M), kde pro tyhle procáky mají desky PCI-Express a jen dva či tři PCI sloty.

citace:
K čemu by potom PCI-E X1 sloty byli.

- Mě je jasný, k čemu ty sloty "budou", ovšem to bylo bráno ironicky.

Na závěr:
http://www.powercolor.com/global/product_theater550pro_pcie.html
StD (8612)|16.11.2005 11:29
PetrSybol: Kolik tak řádově stojí ta "hračička" pod tím linkem?? Informativně, ne, že bych na to měl... :-((
PetrSybol (15)|16.11.2005 11:33
[quote=StD]PetrSybol: Kolik tak řádově stojí ta "hračička" pod tím linkem?? Informativně, ne, že bych na to měl... :-(([/quote]

Ještě jsem nikde po tom nepátral. U nás jsem to ještě neviděl prodávat. Tipoval bych to tak na 2500kč.
Nasty_tvf (568)|16.11.2005 11:50
akorát že to je analogovej tuner s HW enkodérem a ne DVB-T \/ , o kterým tu byla řeč.
A takovým taky snad stačí normální pci sběrnice

edit: ajo, četl jsem málo pozorně, ty jsi se ptal i na analog, původně. Ale stejně to nemá valnej význam, než tehdy, když už nemáš jinej slot
PetrSybol (15)|16.11.2005 11:51
[quote=Nasty]akorát že to je analogovej tuner s HW enkodérem a ne DVB-T \/ , o kterým tu byla řeč.
A takovým taky snad stačí normální pci sběrnice[/quote]

Jo jo, všimnul jsem si. Tanhle kousek na PCI probírají už v sekci TV karty. Snad to bude jen otázka času, kdy přijdou DVB-T. Ten Theater 550 je už na trhu nějakou dobu.
exTNT (1421)|16.11.2005 12:54
PetrSybol
No, vidím, že prostě nechápeš nic, takže to fakt nemá cenu: já píšu o tom, že je hloupost si něco koupit a pak teprve přemejšlet o tom, jestli to má všechno, co potřebuju. A taky o tom, že rychlý sloty maj smysl pro zařízení, který je využijou, jinak je to zbytečný. No a Ty si pořád dál meleš opak. Aspoň už se shodneme, že se neshodneme...
Ale protože jsi nepochopil ani tohle [quote]K čemu by potom PCI-E X1 sloty byl[color=red]i[/color].[/quote], pak je vše v pořádku.
Polopaticky: sloty jsou neživotné, ergo by byl[color=red]y[/color]. Pokud neumíš česky ani s nápovědou, jak Tě mám brát vážně? :-E
kiklhorn (9)|22.11.2005 03:51
Tady se neco rysuje

http://www.club-3d.com/mm_product_main.php?l=en

Jinak me se taky zda reseni do pci-e uzitecne. Mam board asus a8n-vm csm ktery ma 2xPCI a 1ks pci-e x1 a 1ks pci-e x16. V prvnim pci je faxmodem (jsou lidi ktery chtej faxovat) a v druhym analogova TV karta. Protoze board ma integrovanou grafiku tak mi zustavaji pci-e nevyuzite (x16 pouziju casem az spadnou ceny na grafiku). Co s tim - koupit tv kartu dualni a starou poslat dal, nebo pockat na verzi do pci-e ?
Dreamer (459)|23.11.2005 01:28
Vraj sa uz uvazuje ze DVB-S2 karta (MPEG4/HDTV) bude pre PCI-E... Chcelo by to DVB-S2+T :-(