Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

AirStar2 - problém s laděním

Reserved (79)|10.11.2005 20:14
Po dlouhé době znovu ahoj.
Mám následující problém: Koupil jsem DVB-T kartu AirStar2 PCI a s přiloženými aplikacemi nedokážu zachytit žádný multiplex, ačkoliv jsem v dosahu všech tří (zkoušeno s externím DVB-T přijímačem, a 2 chytám naprosto perfektně na 95% a jeden na 50%). Po spuštění "Setup4PC" dám prohledávat kanály (Search and Scan) v evropské normě, ale nenajde vůbec nic. Po ručním přidání je výsledek stejný (No Lock) a ikonka stále červená (no signal). Po naimportování kanálů do DVBvieweru (prohledávání rovněž neúspěšné) je "transpondér unreachable". Nechápu to, ale prý nejsem jediný komu se to děje. Zkoušené verze 4.3.0 (z CD) a 4.3.2 (aplikace i ovladače).

Konfigurace: Athlon64 3000+, 1 GB RAM, Gigabyte K8NS Ultra 939 (nForce3), SoundBlaster Audigy, Gigabyte Nvidia 6600GT, GLAN Marvell Yukon, DVD+-RW Lite-on (Nero nainstalované, audiocodec ne), 2x HDD, Leadtek Winfast 2000XP Deluxe, WinXP SP2.

Poradíte mi, ó mocní?
exTNT (1421)|10.11.2005 20:49
Reserved
No tak to je divný. Osobně bych asi podezříval tu kartu, jestli náhodou nemá nějakej problém.
Totiž jedinej jinej důvod, kterej mně podle toho popisu napadá je, že nemáš správně připojenou anténu - ten kabel co vede do karty je ten samej, na kterým chodil ten stb? A jde do karty samec? Jestli jo, tak bych asi požádal prodejce o výměnu karty... :-(
Mimochodem, já mám horší problém - kanály 25 a 46 naladím v pohodě a do konce minulýho roku - tedy před přerušením zkušebního vysílání ČTc - jsem perfektně chytal i kanál 64. A teď mám na kanálu 64 to samý, co píšeš - ani ťuk. To je na palici, co? Ale protože mně óčko nějak moc nebere, tak to neřeším - než se naostro rozjede mux C, tak už se stejně nejspíš bude vysílat v DVB-T2 (vzor DVB-S2)...
A navrch mně silně láká Terratec Cinergy T2. :-E
Reserved (79)|11.11.2005 06:23
Zatím nemohu mluvit o kvalitě karty, ale to co jsem vcera vecer zjistil experimenty, mne docela dostalo. Se svým odhadem jseš docela blízko. Zkusil jsem zvonkáčem propojit anténu (ta samá jako do Leadteka) s tím druhým konektorem (kolíkem) a ono se to chytlo!!!!! Vypadá to, že prohodili konektory, nebo spíše zapojení karty. V manuálu se píše, že jeden z těch vstupů (výstupů) posíá 5V pro napájení aktivní antény, nemůžu tím poškodit např. televizi na stejné anténě (za rozbočovačem)?
Nasty_tvf (568)|11.11.2005 08:50
To vypadá na stejný problém, jako jsem měl já - rozbočovač zkus vyměnit za rozbočovač s oddělovačem napětí (nebo jak se tomu správně nadává) Přečti si do konce tenhle thread:
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=5471
Reserved (79)|14.11.2005 19:36
Zdar všem,
vaše rady z diskuzního fora i rada prodejce pomohla, po vložení oddělovacího členu do anteního rozvodu již mohu naladit všechny 3 multiplexy :BB: , ale nastal jiný problém:

ačkoliv mám v Setup4PC nalezeny všechny multiplexy a programy (asi 13 televizních a hejno rozhlasových) v DVBVieweru naleznu pouze 2 multiplexya to ještě se špatnými identifikacemi - CRa obsahuje podle DVBVieweru CT1.A, CT2.A, CT24.A a Nova.A, ale naladěné programy jsou Test1, Test2, Ocko a kupodivu CT2 (ne Nova) - tedy multiplex Telecomu, stejne se mi naladi CDG (pouze CT1,2,24) jako "Czech TV". Třetí multiplex chybí úplně. V Setup4PC mám síly signálu takovéto:
kanál síla chybovost
25 100 0
46 90 0
64 95 0

zkoušeny verze z CD i nové z internetu
exTNT (1421)|14.11.2005 21:29
V příloze máš moje nastavení programů z DVBV, je to roztříděný.
Rozbal si ten archiv, je v něm soubor TNTchannels.ini, ten si naimportuj do Channellistu v DVBV a dej vědět - bohužel tam není ČTc, to nemůžu chytit, jenom ČRa a CDG, tak si ho zkus pak naladit manuálně - je to kanál 64 resp. frekvence 818 MHz, tak si to zadej a dej "Scan frequency".
Reserved (79)|14.11.2005 21:37
paráda, díky moc, už mi to jde všechno. To je nějaký zmatek v PID? Nebo podle čeho se to ladí v DVBVieweru? v Setup4PC to mám v pořádku
Nasty_tvf (568)|14.11.2005 21:37
Reserved
to v tom máš nějakej hokej:
-jakou verzi DVBVieweru používáš (TE, plnou, GE)?
-jaký máš nastavený rozsah ladění a jak máš nastavený řazení (podle frekvence nebo providera)?
- máš pro ladění zvolen správný *.ini soubor (Europe.ini) z \Transpoders a nabízí to správně Terrestrial(EUR) - v každý verzi DVBV se to loví trochu jinak.
Protože - když chytneš kanály v Setup4PC, musí být dostupné i v DVBV, jen to naladit :-)
Nasty_tvf (568)|14.11.2005 21:38
tak než jsem se dožvejknul, koukám, že se to vyřešilo :-)
Reserved (79)|14.11.2005 21:40
mám TE, z roletky jsem zvolil Terrestrial (EUR), ale po přehrání explosivní db od exTNT již vše běží v pořádku, i to ČTc se doladilo spravně. Ještě jednou díky
exTNT (1421)|14.11.2005 22:59
Bylo mi potěšením! :BB:
Floydie (13)|16.11.2005 10:01
Dobry den, promeril jsem antenni vstupy/vystupy a nikde nemam avizovanych +5V pro aktivni antenu. Jak jste na tom Vy? (AirStar2 PCI)
Reserved (79)|16.11.2005 10:18
abych pravdu rekl, tak jsem se pokousel tech 5V taky naměřit a nic mi tam nelezlo, asi se to musí někde zapnout/aktivovat/najumperovat, ale nějak mě to moc netrápí
exTNT (1421)|16.11.2005 10:55
Floydie
Tak to jsem zatím vůbec neřešil - a asi ani nebudu, zkusil jsi něco k tématu najít třeba přes google?
exTNT (1421)|16.11.2005 11:48
Kurnik! Můj problém s ČTc se zdá být identifikován!
Máme rodinný dvojdomek a STA. Do jednoho rozvodu jsou sloučený FM, TV a SAT antény. Pod střechou jsou k tomu nějaký krabice (vyfotím, pokud by mi někdo chtěl poradit - viz konec příspěvku), který následně ten rozvod rozbočujou do pěti větví - dvě jdou k sousedům a tři ke mně. Jedna z těch tří větví jde do mé pracovny a krmí pouze DVB-T (AS2). Mám prakticky přímou viditelnost jak na Žižkov, tak na Cukrák a i na Novodvorskou. Nicméně TV anténa míří na Žižkov. Jak už jsem tady někde psal, v předchozím experimentálním vysílání DVB-T (do konce loňského roku) jsem ČTc chytal v pohodě - pokud se nepletu, jeli tehdy na kanálu 54. Po novém startu ČTc letos v létě jsem ale nechytnul z jejich muxu ani prd. Ověřoval jsem to a důvodem se zdálo dočasné odpojení vysílače na Novodvorské pro poruchu - ale vrtalo mi v hlavě, proč ČRa chytnu ze Žižkova v pohodě (vysílá 5 kW) a ČTc z MTB, což je prakticky vedle (a vysílá 25 kW) nechytnu vůbec. No, přičetl jsem to nějakému záhadnému stínu a dál jsem to neřešil. Nedávno jsem zjistil, že Novodvorská opět vysílá, tak jsem to zkusil - a zase nic. To už mně začalo štvát, ale ne zas tolik, abych se tím trápil víc než málo.
No a dneska ráno mi to doklaplo... Protože mux ČTc se přesunul na kanál 64, zřejmě se dostal "mimo rozsah" toho našeho anténního rozvodu. Tak jsem zkusil to, s čím jsem začínal: na anténní kabel jsem napojil 10 m obyčejnýho izolovanýho kablíku, hodil jsem ho tady přes trám a mrknul do Setup4PC - a takhle to dopadlo:

Takže kdyby mi kolegové, kteří se orientují v anténních rozvodech, chtěli poradit, kterou tu krabici v rozvodu vyměnit nebo rozšlapat, budu velmi vděčen. Dejte vědět, vyvěsím fotky...
Dík! :BB:
Radeq (277)|16.11.2005 13:19
Jeste k tomu +5V napajeni. Tak mi rikali v servisu, ze ho je potreba softwarove nahodit, a ze to ma umet nejnovejsi software (melo by to byt i v zakladni verzi), ale zatim jsem to neobjevil :-?. Anybody knows? Diky.
exTNT (1421)|16.11.2005 14:14
Obávám se, že taky nevím... Leda by na to někdo dokázal naprogramovat nějakou utilitku - nešlo by to třeba z tohohle (SDK pro tvorbu vlastních aplikací k Star kartám od TS)?
mirekv (7169)|16.11.2005 16:55
exTNT
Spíš by pomohlo blokové schema s popisem antén a těch krabiček na půdě, ani foto neuškodí. Mám ovšem nepříjemný dojem, že k64 je tak vysoko, že již neprojde sloučením/rozbočením TV a SATu.
Úplně nejlepším řešením by bylo pro AS2 mít extra anténu + svod (předpokládám, že žižkovský vysílač i budovu CTc máš zhruba ve směru).
exTNT (1421)|16.11.2005 18:20
mirekv
Dík, něco podobnýho jsem čekal... Ale ještě mně napadlo - protože tady zatím DVB-S nepoužívám, nebylo by nejčistší řešení vrazit mezi tu analogovou anténu a první z těch všech krabic a krabiček rozbočovač a pustit si to sem přímo od zdroje? Co Ty na to, je to čuňárna?
mirekv (7169)|16.11.2005 19:37
exTNT
Taky je to řešení, stačil by hybridní rozbočovač, je nutno zjistit, jesli má anténa předzesilovač, pak by musel být rozbočovač ve větvi anténa->krabičky průchozí pro napájení. Když ho tam dáš preventivně, nic nepokazíš.
Ovšem signál se může ztratit i v účastnické zásuvce (předpokládám, že máš tu 3-vývodovou TV+SAT), v případě, že by to nechodilo, tak ji nahradit obyčejnou TV zásuvkou, nebo na koax dát jen konektor pro vyzkoušení.
exTNT (1421)|16.11.2005 22:57
mirekv
Aha! S tou zásuvkou předpokládáš naprosto správně, tak asi začnu u ní.
Díkes!
:BB:
Floydie (13)|20.11.2005 11:33
s tim napajenim aktivni anteny mi take rikali, ze nova verze soft. to bude umet, nicmene nic jsem v Setup4PC ani v DVBVieweru nenasel, ma nekdo jine zkusenosti??
svobod3 (32)|23.11.2005 19:24
[quote=exTNT]V příloze máš moje nastavení programů z DVBV, je to roztříděný.
Rozbal si ten archiv, je v něm soubor TNTchannels.ini, ten si naimportuj do Channellistu v DVBV a dej vědět - bohužel tam není ČTc, to nemůžu chytit, jenom ČRa a CDG, tak si ho zkus pak naladit manuálně - je to kanál 64 resp. frekvence 818 MHz, tak si to zadej a dej "Scan frequency".[/quote]

Zdravim, muze nekdo, pls, poslat ini soubor i s CTc? BTW Dari se mi naladit jen CRa, ackoliv v setup4pc jsou vsechny tri. A jeste jeden problem - nefunguje mi DO, na nic nereaguje. Nevite nekdo, kde muze byt problem?
exTNT (1421)|23.11.2005 20:41
Tady je!
DO nepoužívám, takže neporadím...
svobod3 (32)|23.11.2005 20:44
Diky. Mel bych jeste jeden dotaz ohledne Teletextu a APG - blbne mi tam ceska diakritika a pritom mam jazyk nastaveny na cestinu. A navic jeste nekdy nesouhlasi programy (tj. napr u primy mi to ukazuje programy CT2 apod.) Musi se jeste nekde neco nastavit?
exTNT (1421)|23.11.2005 21:23
Co se týká teletextu, je otázka, jakou verzi DVBV používáš, pokud TE, pak se s tím asi nedá nic dělat, v plný verzi mám českou diakritiku v pohodě (někde jsem tady dával i obrázek), EPG je nějak naprd, ale tam bych skoro podezříval broadcastery, že s tím dělaj nějaký psí kusy. Teda diakritika tam nechodí dobře ani v plný verzi, ale to je daný použitým kódováním češtiny, to, že se zobrazuje EPG k jiným programům je i v plný verzi a dá se to odstranit smazáním souboru epg.dat v instalaci DVBV - vytvoří se novej a ten zase nějakou dobu sedí...
svobod3 (32)|23.11.2005 22:21
mam verzi Pro 3.2.1. V nastaveni mam cestinu, ale teletext se mi zobrazuje tak, jak je na obr.
exTNT (1421)|23.11.2005 22:30
No, já používám GE a tam je to v poho, verzi Pro jsem už dávno zavrhnul, protože je přeplácaná věcma, který nepotřebuju, takže s tímhle Ti moc neporadím, zkus mrknout do fóra na dvbviewer.com
svobod3 (32)|23.11.2005 22:44
No uz jsem to castecne vyresil - jsou totiz dve moznosti nastaveni jazyka u teletextu - bud primo v menu (options) nebo u samotneho teletextu - zde po kliknuti pravym tlacitkem vybehne vyber jazyku - tot nastaveni ale plati jen pri behu programu. Po jeho ukonceni a pristim spusteni je vse pri starem. A jeste jeden dotaz ohledne DO - uz se mi ho podarilo zprovoznit, ale nefunguje mi zapinani/vypinani aplikace, pritom vse ostatni je ok. BTW Jinak diky za pomoc
svobod3 (32)|24.11.2005 09:17
Jeste jeden dotaz - existuje nejaka klavesova zkratka (resp. tlacitko na DO) pro zobrazeni sily signalu a BER pri sledovani nejakeho kanalu?
exTNT (1421)|24.11.2005 09:31
BER je přece v jiný aplikaci (Setup4PC)...
Na sílu signálu máš na klávesnici B, na ovladači nic přednastavenýho není, ale můžeš si to přece nastavit jak libo - když dáš na klávesnici O, dostaneš se do Options, a tam v záložce Control máš záložky pro klávesnici, myš a ovladač, no a pod nima si najdeš část, kde je Show/Hide, konkrétně Tě zajímá Show/Hide Statusbar.
Reserved (79)|24.11.2005 09:40
tak už mi dorazilo heslo (posláno doporučeným dopisem - je pojištěn do 500 Kč), ale v GE verzi se mi něják nedaří sehnat češtinu nebo angličtinu, existuje vůbec? Dále nemohu rozchodit DO...vám jde bez problémů? mně ještě nikdy nepracovalo
svobod3 (32)|24.11.2005 09:46
[quote=exTNT]BER je přece v jiný aplikaci (Setup4PC)...
Na sílu signálu máš na klávesnici B, na ovladači nic přednastavenýho není, ale můžeš si to přece nastavit jak libo - když dáš na klávesnici O, dostaneš se do Options, a tam v záložce Control máš záložky pro klávesnici, myš a ovladač, no a pod nima si najdeš část, kde je Show/Hide, konkrétně Tě zajímá Show/Hide Statusbar.[/quote]

ja vim, jen me zajimalo, jestli to jde i v DVBVieweru.
Nasty_tvf (568)|24.11.2005 11:09
Reserved

do direktoráře \Language jsem nakopíroval English.lng z Pro verze DVBV a funguje to pak v angličtině, zdá se normálně.
Dálkáč mi chodil, ale nepoužívám, tak nevím, jak na něj
exTNT (1421)|24.11.2005 11:15
Reserved
Čeština není, myslím, že pro angličtinu stačí právě v tom adresáři Language smáznout Deutsch.lng (já ho teda pro jistotu nemazal, jenom přejmenoval na Deutsch.ln0), pak to pojede v angličtině.
DO neumím, páč nemám. :-E
Reserved (79)|24.11.2005 11:57
dík za návod....já jsem na tom obráceně, dálkáč nemám, protože neumim :-) :-((
svobod3 (32)|24.11.2005 12:16
[quote=Reserved]dík za návod....já jsem na tom obráceně, dálkáč nemám, protože neumim :-) :-(([/quote]

Hlavne musis pusteny ten externi program, ktery se nainstaloval z CD - a tam mit spravne nastaveny COM port a prirazeny definicni soubor z adr. DVDVieweru, ktery prirazuje vyznam jednotlivym tlacitkum. Program se indikuje pomoci sedeho kolecka, ktere zezelena, kdyz stisknes tlacitko na DO - reaguje Ti na stisk?
Reserved (79)|24.11.2005 12:48
nereaguje, port, rychlost a def soubor mám nastaveny....jeste zkusím vecer nejak polaborovat
dzek (1)|25.11.2005 17:53
[quote=Floydie]Promeril jsem antenni vstupy/vystupy a nikde nemam avizovanych +5V pro aktivni antenu. Jak jste na tom Vy? (AirStar2 PCI)[/quote][quote=Radeq]Jeste k tomu +5V napajeni. Tak mi rikali v servisu, ze ho je potreba softwarove nahodit, a ze to ma umet nejnovejsi software (melo by to byt i v zakladni verzi), ale zatim jsem to neobjevil :-?.[/quote][quote=Floydie]s tim napajenim aktivni anteny mi take rikali, ze nova verze soft. to bude umet, nicmene nic jsem v Setup4PC ani v DVBVieweru nenasel, ma nekdo jine zkusenosti??[/quote]

Karta PCI TechniSat AirStar 2 (od revize 1.0A) zapíná napájení +5V aktivní antény automaticky, stejně jako set-top-boxy Technisat a Humax. Pasivní anténa by napájení pro anténu svedla do zkratu. Napájení pro aktivní anténu se nedá ovládat v nastavení ovladače, Setup4PC ani v DVBvieweru.

Pokud nefunguje napájení pro anténní zesilovač u AirStar2 ani s nejnovější verzí software (4.3.2) z http://www.technisat.com, pak kartu prosím reklamujte - jedná se pravděpodobně o vadný kus.
Reserved (79)|25.11.2005 19:44
tak uz jsem to DO rozchodil.....
exTNT (1421)|25.11.2005 20:59
No vidíš, jak jseš šikovnej...
A jaks to udělal, mávnul jsi kouzelnou hůlkou a řekl "abrakadabra" a nebo se s nám podělíš o nějakej přízemnější postup? :-E :BB:
Reserved (79)|26.11.2005 14:19
To víš, já jsem tak přízemní, že u mne snad ani jiný postup než přízemní nepřipadá v úvahu \/ :-E , musel jsem trochu experimentovat s nastavením toho WinLIRC (měl jsem původně nastaveno na RX Device a ne na DCD a trochu vyžší rychlost než teď - 115K), rovněž odraz od leštěné skříňky (dřevo) nebyl asi ideální a tak jsem musel koupit prodlužku na seriový port, ale teď už DO funguje.....nic kouzelného co?...Já jsem si to myslel....Teď už jen musím vykoumat český TXT nebo skryté titulky u GE verze (v Pro verzi mi funguje krásně) a pokročím do dalšího levelu :-!!! (to máš jako u DOOMa - vyvraždíš čerty v jednom pekle a pak zoufale hledáš vstup do dalšího levelu... :-E )
Nasty_tvf (568)|27.11.2005 20:39
Jo, až přijdeš na to, jak zapnout skryté titulky i v GE verzi, nezapomeň to sem napsat :-) , to bych taky moc rád věděl, ale zas tak moc mě to netrápí, spíš ze sportu - jak píšeš, ten další level :-E . A co se týká teletextu, ten mi, zdá se, chodí snad stejně jako v Pro verzi - tj. docela dobře, až na to, že český znaky - velká písmena s diakritikou - se zobrazují bez diakritiky. Ale malý jsou v pořádku, a tak je to celkem dobře čitelný, lepší než kdyby se tam místo velkýho písmena bez háčku zobrazovalo nějaký exotický ˇBž. A i to se možná nechá nějak poladit, že by se v nějákym *.ini nechala změnit kódová stránka nebo tak něco :-?
Floydie (13)|29.11.2005 08:25
[quote=dzek][quote=Floydie]Promeril jsem antenni vstupy/vystupy a nikde nemam avizovanych +5V pro aktivni antenu. Jak jste na tom Vy? (AirStar2 PCI)[/quote][quote=Radeq]Jeste k tomu +5V napajeni. Tak mi rikali v servisu, ze ho je potreba softwarove nahodit, a ze to ma umet nejnovejsi software (melo by to byt i v zakladni verzi), ale zatim jsem to neobjevil :-?.[/quote][quote=Floydie]s tim napajenim aktivni anteny mi take rikali, ze nova verze soft. to bude umet, nicmene nic jsem v Setup4PC ani v DVBVieweru nenasel, ma nekdo jine zkusenosti??[/quote]

Karta PCI TechniSat AirStar 2 (od revize 1.0A) zapíná napájení +5V aktivní antény automaticky, stejně jako set-top-boxy Technisat a Humax. Pasivní anténa by napájení pro anténu svedla do zkratu. Napájení pro aktivní anténu se nedá ovládat v nastavení ovladače, Setup4PC ani v DVBvieweru.

Pokud nefunguje napájení pro anténní zesilovač u AirStar2 ani s nejnovější verzí software (4.3.2) z http://www.technisat.com, pak kartu prosím reklamujte - jedná se pravděpodobně o vadný kus.[/quote]

Tak to jsem vsechno zkousel a nic, kartu mam tedka cerstve novou, takze revizi snad nejnovejsi a jeste jsem neslysel o nekom, komu to jede. Ze to ta karta zapne sama podle impedance anteny je pekne, ale me to prijde nepravdepodobne. Co kdyby tam clovek zkousel vic anten.
pluto (18)|29.11.2005 14:55
Jsem v podobné situaci jako Floydie, 5V DC pro anténu nikde.
Neví někdo jak se ověřít zda fungují korektně. Voltmetr neukazuje naprázdno nic.Ví někdo jak to má fungovat. Na kartě mám tuto informaci : "WARNING: The unit spports 5V DC supply for acitive anntenes and the DC block is strongly requierd when the OFDM modulator is used." Předpokládám ,že má napájení antény karta podporovat, ale co znamenají ty "require" pro DC block?
díky
exTNT (1421)|29.11.2005 16:11
Nejsem elektrikář, ale můžu to zkusit přeložit: Karta poskytuje 5 V stejnosměrného proudu pro napájení aktivních antén a při použití OFDM modulátoru je silně doporučováno použití oddělovače stejnosměrného proudu.
Tak si to přeber... :-E
Každopádně, jsem línej to měřit, ale řek bych, že mně to tam těch 5 V posílá, protože když si na anténní konektor položím hřbet ruky, slabě mně štípne. Volizovat jsem jí nezkoušel.
Co vy na to, elektrikáři? :-E
Floydie (13)|30.11.2005 11:07
[quote=exTNT]Nejsem elektrikář, ale můžu to zkusit přeložit: Karta poskytuje 5 V stejnosměrného proudu pro napájení aktivních antén a při použití OFDM modulátoru je silně doporučováno použití oddělovače stejnosměrného proudu.
Tak si to přeber... :-E
Každopádně, jsem línej to měřit, ale řek bych, že mně to tam těch 5 V posílá, protože když si na anténní konektor položím hřbet ruky, slabě mně štípne. Volizovat jsem jí nezkoušel.
Co vy na to, elektrikáři? :-E[/quote]

No tak 5V nestipne snad ani na jazyku :) Spis to byla staticka elektrina. Na krabici to mam taky napsany, ze to ma napajet. Uz me to trosku unavuje, protoze jsem psal i do nemecka a kde nic tu nic. Zrejme odmitaji komunikovat anglicky. Dneska tam zavolam a uvidim. Zatim.
Floydie (13)|30.11.2005 11:14
Floydie (13)|30.11.2005 11:18
http://www.linuxtv.org/pipermail/linux-dvb/2005-March/000437.html

no a tady to zase ma furt a nemuze to vypnout...
Floydie (13)|30.11.2005 12:37
tak definitivni info zde primo od technisat.de

Hello,

if you have a small yellow sticker on the reverse of the card indicating a
5V voltage, the 5V power is available all the time. If no such a sticker is
located on the reverse, there is no support for active antenna within the
card.

zadnou zlutou nalepku tam nemam, takze zrejme smula :(