Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

MP3-> normalizace -> MP3 (pri zachovani stejneho toku)

Fantas! (3016)|10.11.2005 18:09
Tak jsem panove(a damy) hledal, hledal a nakonec nenasel...
Jaky program(existuje-li) pouzit pro normalizaci hotovych MP3? Jde mi o to, jestli neco takoveho jde bez zhorseni kvality. Vim, ze jsme resili prevod z MP3 do MP3, kde dochazelo ke zmene datoveho toku a pri tom k prudkemu zhorseni kvality.... V mem pripade se datovy tok zachova s tim , ze by se provedla jen normalizace. Je mi jasna moznost SoundForge, Audition, Vegas atd, ale ty to prevedou v pameti ne uncompressed format a pak teprve prevedou do mp3. Tento postup znam, ale ptam se: Jde to jinak?
Jestli ano, jak se dany program jmenuje a pripadne dokaze nektery normalizovat hromadne treba adresar MPtrosek? :-)
vlada (3470)|10.11.2005 19:15
Jasně - MP3Gain. Buďto celej adresář (album) stejně nebo po písničkách. Případně si můžeš nechat jenom zapsat id3 tag s informací pro přehrávač. Podporuje to třeba foobar2000 nebo nějaký lepší dekodery MP3 pro WinAMP.
Úprava hlasitosti je bezztrátová (dá se i vrátit na původní hodnotu), zapsání tagu je logicky taky bezztrátový.
Fantas! (3016)|10.11.2005 19:42
vlada
Parada dik! Prave jsi jednomu memu kamosovi hoooodne pomohl! :BB:
Saxel (2279)|11.11.2005 07:34
Já používám mp3Trim PRO, ten kromě změny hlasitosti a normalizace umí i automatické (nebo manuelní) odstřižení ticha na začátku i konci, umí přidat ID3 tagy, lze ho použít dávkově na celé adresáře, je k tomu čeština atd, atd.
Mrkni do SZ.
vlada (3470)|11.11.2005 10:56
Saxel
Ale MP3Gain má lepší analýzu hlasitosti. Neni to obyčejný nalezení nejhlasitějšího místa, jako u většiny ostatních programů. Taky si nejsem jistej, jestli umí mp3Trim aplikovat stejný zesílení/zeslabení na celej adresář. Co si pamatuju, tak tam ta funkce nebyla. Třeba pro nahrávku klasický hudby je tohle zcela zásadní. Představ si, že by Ti stopa s houslovym sólem hrála stejně hlasitě jako potom celej orchestr.
Koukni na to - http://replaygain.hydrogenaudio.org/. Je to i celkem zajímavý čtení.
Saxel (2279)|15.11.2005 09:53
vlada
Nikdy jsem MP3Gain nezkoušel. Od doby, co mám mp3Trim jsem nic jiného nehledal, takže ani nemůžu oba prográmky porovnat (třeba to, který má lepší analýzu hlasitosti). Nastavení stejného zesílení pro celý adresář i podadresáře samozřejmě mp3Trim umí, ale třeba normalizaci nad celým adresářem, to ne (myslím to, že by napřed celý adresář naskenoval, a pak všechny soubory zesílil o stejnou úroveň) - to ten MP3Gain umí? To by byl důvod pro změnu. :BB:
Saxel (2279)|15.11.2005 10:17
[quote=Saxel]vlada
To by byl důvod pro změnu.[/quote]

Musím se opravit, žádná změna nebude, MP3Gain umí jen normalizaci, ale nemá ty další funkce, co mp3trim (bezztrátové odstřižení ticha na začátku a na konci, plynulé zesílení/zeslabení, doplňování ID3 tagů, apod.) Takže oba prográmky budou na mém compu žít pěkně vedle sebe.
vlada (3470)|15.11.2005 23:07
Saxel
Právě že MP3Gain to dělá i po celých adresářích. To je určitě užitečná vlastnost. Střih ale neumí, to je pravda. Já ale nechávam u empétrojek ticho tak, jak je to na CD. Některý přehrávače tam totiž tu pauzu neumí vložit a to potom neni pěkný.
Saxel (2279)|16.11.2005 10:54
No, občas se člověk setká s empétrojkama, kde ticho na začátku nebo na konci trvá i několik sekund ...
redford (2)|18.11.2005 18:29
Pouzival jsem peknou vecicku --- MP3BR Normalizer. Nez mi vyprsela zkusebni lhuta...
Umi to analyzu prumerne hlasitosti i max amlitudu (ReplayGain algoritmus)... Alba, adresare i jednotlive skladby.

http://www.mp3br.com/
redford (2)|18.11.2005 18:37
[quote=vlada]Saxelhttp://replaygain.hydrogenaudio.org/ Je to i celkem zajímavý čtení.[/quote]

Prosel jsem to v rychlosti... a nejsem si jist, zda jsem to pochopil dobre:
MP3Gain zmeni jeden tag v MP3jce a nebo prepise celou pisnicku---samozrejme bezztratove? Predstavoval jsem si, ze to prepise koeficienty F-transformace...
vlada (3470)|20.11.2005 17:45
redford
Umí to obojí, záleží co zvolíš.
klacekzovy (72)|9.10.2009 11:12
Zdar. Dovolil jsem si oživit toto téma.
Zajímalo by mne, jestli existuje program, který umí bezztrátovou změnu úrovně hlasitosti pro wma, tak jako Mp3Gain umí dělat mp3 formát. Ale ne jednom do tagů, ale tak jako mp3Gain, přímo do souboru mp3.
Našel jsem MediaMonkey, ale z jejich fora jsem vyrozuměl, že MM neumí bezztrátové zarovnání hlasitosti do souboru, ale jen do tagů.
Děkuji za odpovědi
Petr