Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

"Kvalita" DVD z Lite-On SHW-1635S a SHW-16H5S

František Němec (81)|10.11.2005 16:29
Jelikož jsem pro testy DVD médií pořídil Lite-On palírnu SHW-1635S, prásknu sem i pár výsledků jeho vlastních výpalků.
Recenze je např. tady: http://www.cdfreaks.com/article/237/1

Při vypalování DVD-R zapíše Lite-On do "prerekordered area" informace o vypalovačce, které pak CD/DVD Speed interpretuje jako SONY Dw-Q30A, což je ale blbost - to na případných screenshotech ignorujte.

Bit Setting u všech + médií lze nastavit a je funkční.

Produkty z Lite-On SHW-16H5S vám jistě rád předloží BundaDJ a recenze bude snad zítra na http://www.cdr.cz
František Němec (81)|10.11.2005 16:32
Aktuální firmware je YS0G.

DVD-R Verbatim 16x MCC03RG20
pálené DVD Decrypterem 8x na LiteOn SHW-1635S
POZOR!!! LITE-ON po najetí pálení na 8x a provedení ověření kvality shodil rychlost na 6x!!!!

A z druhého obrázku je patrné, jak DVD-R čte + přístupové doby atd ...
František Němec (81)|10.11.2005 16:34
DVD+R 16x Verbatim MCC004
Páleno na LiteOn 1635S v DVDDecrypteru 8x
Po vypálení cca 1GB dat dosáhl rychlosti 8X, následně provedl ověření kvality zápisu a vrátil se na rychlost 8x kterou před koncem snížil, čas vypálení 9:06, objem dat 4,38GB.
Zajímavý je průběh grafu PI chyb, kde je vidět úsek vzorné kvality
při ustálení na rychlosti vypalování 8x ale začátek média a konec jsou mírně horší (i tak dobrý).
František Němec (81)|10.11.2005 16:39
Ještě jednou DVD+R Verbatim 16x MCC004 - tentokráte z jiného spindlu s údajem Made in India!

Páleno na LiteOn 1635S v DVDDecrypteru 12x - rychlost 12x dosažena zhruba ve 2/3 DVD a následně si ji palírna shodila na 6x

Zapsáno za 8:54 - rozdíl v čase proti předchozímu médiu se zápisem 8x je minimální ... i nadále proto míním při pálení dodržovat své pravidlo pálit 1/2 rychlostí než na jakou je médium certifikováno (pro testy dělám vyjímky).
František Němec (81)|10.11.2005 16:42
DVD+RW Verbatim 4x vypálené DVD Decrypteru 4x na LiteOn SHW-1635S
Tady je výskyt PIF trošku vyšší ale je nutné si uvědomit, že jde o RW médium! Takže dost dobré!
bundadj (93)|10.11.2005 16:45
oki tak ricoh +8x a verbatim (TY) +8x obe vypalena v ImgBurn 8x na LiteON 16H5S update to je zatim s fw LS06 dnes tam soupnu novy LS0N (match more media) tak snad to takhle vydrzi i nadale :-)
František Němec (81)|10.11.2005 16:46
No a pro StayMana jeho oblíbená média (alespoň dříve byla):
RiDATA 8x DVD-R RITEKG05 vypálené v DVD Decrypteru 8x na LiteOn SHW-1635S (znovu upozorňuji, že DVDSpeed ukazuje nesprávně Sony!!!)
4,26GB - zapsáno za 08:42
Tady je zajímavé, že první polovina disku je zapsána z podstatně vyšším výskytem chyb PIF - druhá polovina, která v podstatě celá jela 8x je z hlediska PIF super!
AleK (814)|10.11.2005 16:53
tak tu liteonku si přeci jen pořídím až na ni našetřím jdu pro ni udělala na mě dojem :-!!!
František Němec (81)|10.11.2005 17:03
AleK:
Ta Bundíkova by měla umět i Light Scribe - ta má to neumí :-((( ale zase na co bych to používal? No mohl bych třeba po testu vždycky na DVD načmárat jakej byl výskyt PI/PIF 9-) :-D
AleK (814)|10.11.2005 17:15
František Němec
jo vím už jsem o ni četl taky se rozhoduji zda to budu potřebovat to Light Scribe ?? uvidíme
Milosbb (889)|10.11.2005 17:31
[quote=AleK]František Němec
jo vím už jsem o ni četl taky se rozhoduji zda to budu potřebovat to Light Scribe ?? uvidíme[/quote]

Používanie Light Scribe mi asi trochu rozladilo :-I laser na mojej HP (oem LG 4162B) , pretože odvtedy mám zvýšený výskyt PI. Zato PIF sú takmer vždy na úrovni max. 2. A ešte k tomu label pomocou LightScribe vyzerá akotak dobre iba na CD médiách. Na DVD médiách to nie je žiadny zázrak. Ale inak som s tou výpalkou absolútne spokojný. No na testovanie, čítanie a ako zálohu mojej HP takisto uvažujem o tomto LiteOn-e.

------------------------------
wizzard (447)|10.11.2005 23:32
Nezakladate tu nahodou fan klub LiteOn ?
(mozem byt len polovicny clen - mam od nich DVD-ROM, trochu ale dost suchoce, ked nacitava DVD po vlozeni, zda sa mi ze ho smirgluje o dvierka, :-E asi ho vymenim za topinkovac... su tieto vase aspon trochu tichsie ???)
bundadj (93)|11.11.2005 09:43
wizzard : fankluby patri ke sportu ci celebritam :-) Ja jen pouzivam ty zarizeni, ktere maji vlastnosti mnou pozadovane (nebo se jim alespon priblizuji). Nekupuji podle znacky, ale podle vlastnosti a i ty se snazim nejakym zpusobem overit nejlepe vlastni zkusenosti (ono to v dnesni dobe ani jinak nelze).

btw : tichosti sem nikdy neprikladal nejaky zasadni vyznam (navic sem zatim nenarazil na mechaniku ktera by byla nesnesitelne hlucna). A vetsinou je tu moznost zpomaleni rychlosti cteni (tudiz snizeni hluku). Naopak takrka u vsech mechanik vzdy pouzivam odemcenou rychlosti cteni (takze vypalovana media cte stejne jako lisovana) i za cenu vyssi hladiny hluku. Cas ma pro me v tomhle vetsi vyznam.
Milosbb (889)|11.11.2005 17:12
František Němec

Len nechápem, prečo si tie testy LiteOn-a robil zas v CD-DVD speed, keď už si aj sám uznal, že KProbe testuje lepšie.

---------------
František Němec (81)|12.11.2005 10:29
Milosbb

Tak moment - to jsem nikdy neřekl - aspoň doufám ... \/

Já uznal, že testy z vypalovaček, kde je novej chipset NEC, tj. NEC4550A a Pioneer 110 jsou na prd a tady se používá NERO CD/DVD Speed, páč K-Probe tady nejede a DVD InfoPro se mě nelíbí.

Na LiteOn jede jak K-Probe tak i NERO CD/DVD Speed a v těch nových verzích které používám jsou zde výsledky takřka stejné ... je to vidět i z těch screenshotů - občas dám oba. No a výsledný graf z DVD Speedu se mě líbí víc, tak prostě používám oba softy ...
StD (8612)|12.11.2005 11:02
@František Němec: Děláš to dobře, ať Ti to pán B. vynahradí na Ď, ale nechtěl by jsi to raději shromažďovat do jednoho threadu v Návodech?? Aby to bylo trochu ujednocené a přehlednější? Jsem tu teď po modemu a ty obrázky... Sem dávej jen diskusi k výsledkům. Jinak 0 výhrad a dávám *.
Jarda H. (43)|10.12.2005 23:05
Tak jsem si pořídil po dlouhém rozmýšlení taky LTN 1635S a je opravdu SUPER !!! Přečetla poškozený DVD, který žádná výpalka ani čtečka nebrala, a vypálila mi film 60 second na DVD 8,5 GB Verbatim 4x za nějakých 25 minut. A hlavně mi stolní DVD player Sony bere ty dvouvrstvý DVD úplně v pohodě !!! Mám zkrátka radost.
stayman (12393)|10.12.2005 23:07
Ja taky, ale mam tu druhu 16H5S, teda s LightScribe :-)-
Jarda H. (43)|10.12.2005 23:13
Já jsem tu s Lightscribe nechtěl protože si radši udělám celobarevnej přelep (mám hezký samolepící kolečka :-)). A když chci něco jen popsat tak to popíšu nesmazatelnou fixou. Pro mě zkrátka LightScribe vyhozený peníze.
stayman (12393)|11.12.2005 00:14
[quote=Jarda H.]Já jsem tu s Lightscribe nechtěl protože si radši udělám celobarevnej přelep (mám hezký samolepící kolečka :-)). A když chci něco jen popsat tak to popíšu nesmazatelnou fixou. Pro mě zkrátka LightScribe vyhozený peníze.[/quote]

No ja mam jednu LG, teda aj DVD-RAM a druhu LightScribe, teda tu LiteOn a bol by som asi tlk, kebyze kupim taku istu, navyse ked to mam takmer za jedny prachy a LightScribe si palim na CD za 18sk veselo (22minut v tej najvyssej kvalite) :-)

Jo a samolepicim koleckam by som neveril aj keby boli samnajhezcie \/ Fixa to je jina :-D
lachyn (150)|11.12.2005 10:51
ja to rikam porad SVETL-ON RULEZ :-E

zatim me prosly pod rukama skoro vsechny modely od LDW-411S a nemel jsem jedinej problem krome fenomenu MULTISHIT

jinak vrele doporucuju vsechny lajtony naflashovat patchnutym firmware z OMNIPATCHERU, u nekterych typu medii je rozdil ve vysledku paleni znat, navic se tim mechanika odblokuje na rychle cteni
stayman (12393)|11.12.2005 12:59
Kde su take patche?
Jarda H. (43)|11.12.2005 13:34
stayman (12393)|11.12.2005 13:50
Ď.
koumaak (10)|17.12.2005 09:22
Mam s touto vypalovackou(LIT-ON SHW-16H5S-lightscribe) velkej problem. DVD vypalena v teto vypalovacce mi neprehrava muj stolni DVD prehravac(Thomson-DTH 211E). V pocitaci je prehrava v pohode. Vypaloval jsem je jak na Memorexy tak na Verbatiny. Vypaloval jsem pres Nero tak pres CloneDVD. DVD media nevykazuji zadnou ochranu(Decrypter,Region Free). Vypaloval jsem Kralovstvi nebeske a Sametove vrahy-podle navodu).
Ruzna DVD jsem pred rokem vypaloval u segry a vse mi v pohode na mem stolnim prehravaci slapalo.
Jsem celkem zoufalej.Vypalovacka je nova a ja uz stracim nadeji. Nema nekdo podobnej problem. Nema nekdo pro me nejakou radu? Diky vsem! :-(
stayman (12393)|17.12.2005 10:59
Kedze pises ze si vypaloval pred rokom (ale urcite nie na LiteOn 16H5S :))) tak si to uz asi zabudol :-D . Dufam ze tam mas najnovsi FW a vypaluj DVDDecrypterom!!!
imported_Koblizek (2)|17.12.2005 21:30
Mám taky Lite-On SHW-16H5S a podobný problém. Jde o to že když vypálím na jakékoli médim DVD-R (Verbatim,Ridisc,Imation) jakýmkoli programem (DVD Decryptor, Nero 6.6.0.18, CloneCD) "nejede" to ve stolním přehrávači (2 ks Elta a HB 3255). V PC na mechanikách Lite-On SHW-16H5S Lite-On 1653S, Teac DV-W50DII to jde normálně. Upozornuji že s +R médii není žádný problém, na stolních jedou výborně.

Pokud to vypálím na Lite-On 1653S nebo Teac DV-W50DII na stejném PC se stejnými programy a na jakýkoli -R medium, vše jede uplně normálně ve stolních přehrávačích. Ale výpal z Lite-On SHW-16H5S "nejede". Z toho usuzuji že ve firmwaru Lite-On SHW-16H5S asi nějaká chyba, Firmware mám poslední !

Ještě sem zkusil u DVD+RW změnit BookType. S BookType "ROM" to "nejede", s BookType +RW ano, myšleno na stolních přehrávačích, v PC to jede vždy !!!

Záměrně jsem uváděl "nejede" v uvozovkách protože ono to jede ale musíte si vyslechnout naříkání stolního přehrávače (podivné zvuky): šustění, cvakání, roztáčení média a zpomalování, tohle mnohokrát za sebou v různých kombinacích než přehrávač napíše DVD-VIDEO a vše už jede až do vysunutí a vložení jiného disku 100% OK.

Zkoušel jsem i jiný kus od známého ale je to to samé.

P.S. Doufám že to Lite-On opravý v novém firmware !!!!!!!!!!!!!!!!
stayman (12393)|17.12.2005 21:42
Sak uz je davno !!! :-?
koumaak (10)|1.1.2006 14:29
[quote=koumaak]Mam s touto vypalovackou(LIT-ON SHW-16H5S-lightscribe) velkej problem. DVD vypalena v teto vypalovacce mi neprehrava muj stolni DVD prehravac(Thomson-DTH 211E). V pocitaci je prehrava v pohode. Vypaloval jsem je jak na Memorexy tak na Verbatiny. Vypaloval jsem pres Nero tak pres CloneDVD. DVD media nevykazuji zadnou ochranu(Decrypter,Region Free). Vypaloval jsem Kralovstvi nebeske a Sametove vrahy-podle navodu).
Ruzna DVD jsem pred rokem vypaloval u segry a vse mi v pohode na mem stolnim prehravaci slapalo.
Jsem celkem zoufalej.Vypalovacka je nova a ja uz stracim nadeji. Nema nekdo podobnej problem. Nema nekdo pro me nejakou radu? Diky vsem! :-([/quote]
Tak jsem nahral nejnovejsi firmware a ani to nepomhlo. Vypalene DVD-R(verbatim) mi porad nejdou prehrat v Thomsonu. Ale zkusil jsem vypalit film na DVD+R(verbatim) a zmenit book type na DVD-ROM a fakci to! Tak aspon neco. Ted jen zjistit proc vypaluju film 50minut :-)
Libor (526)|1.1.2006 14:36
že by DMA
jinak jak vypadá v KProbe to DVD-R médium, které dělá problémy
koumaak (10)|1.1.2006 16:01
[quote=Libor]že by DMA
jinak jak vypadá v KProbe to DVD-R médium, které dělá problémy[/quote]

DMA mam zapnuty.

Jinak jsem si ted stahl ten program Kprobe a projel se nim DVD-R ktere mi nejde prehrat ve stolnim prhravaci Thomson(kamaradovi funguje). Ale ve vypalovani jsem prakticky zacatecnik takze moc nevim jak to dopadlo :-) Vypaloval jsem v Neru kopii DVD filmu ktere mi v Thomsonu normalne funguje.
john (149)|1.1.2006 18:27
ten test sjed na 4x rychlost / standard /, ne na max...
Brko (201)|1.1.2006 22:42
Pro přesnost - standard ECMA je 1rychlostní, pro úsporu času se používá 4rychlostní test.
john (149)|3.1.2006 00:01
[quote=Brko]Pro přesnost - standard ECMA je 1rychlostní, pro úsporu času se používá 4rychlostní test.[/quote]
nerikam, ze ne, ale pro srovnani to delaj vsichni 4x / 1xspeed jsem asi 2x zkusil, "kvalita" media byla zase o necem jinem /
rowen (8)|1.3.2006 15:59
Zdravim vsechny. Chtel bych se zeptat na kvalitu zapisu LTN 1635S na DVD media a rovnez schopnost cist tyto media ve stolnich prehravacich. Nenasel jsem na LTN 1635S zadnou recenzi. Naopak 16H5S podle recenzi hodne zklamala svym ctenim i zapisem. Chtel bych si koupit 1635S, ale netusim jak je s tou kvalitou zapisu. Diky za radu...
duck (200)|27.3.2006 13:43
Nazdar lidi, mam nasledujici problemek

-poridil jsem si vypalovacku LITE-ON 16H5S (po precteni recenze na CDR.CZ, jsem ji shledal jako velmi dobrou na vypalovani DVD, ale ejhle)
-vypalim na ni DVD v NERU (palim 6x ponevadz mensi rychlost mi nejde zvolit, a media pouzivam DVD-R VERBATIM PRINTABLE 16x)
-projedu chyby v KPROBE 2, (nastaveni 4x, PIsum=8, PIFsum=1,)
-v prumeru mi KPROBE vypise chyby 46/2, coz je v toleranci
-vypalene DVD jeste pro zkousku strcim do nejcitlivejsiho stolniho DVD playeru ktery doma mam (X-SITE)
-a vysledek je takovy ze film se trha skoro kazdou minutu

-pokud na to same medium vypalim film pomoci vypalovacky LITE-ON SOHW-1653S, nebo ASUS DRW 1604P, tak vysledek po projeti KPROBE ma vpodstate skoro stejne chyb ale v stolnim DVD prehravaci hraje OK.

PROC???

diky
stayman (12393)|27.3.2006 13:52
Aspon vidis, ze test v LiteOne o nicom este nevypoveda !!! Nepises aky ma adip ta Verbatimka ale skusil by som to DVD (predpokladam ze to mas DVD-Video, kedze to davas do playera :))) vypalit v DVDDecrypteri, tak ne/vylucis chybu u Nera. Potom aky tam mas FW?
duck (200)|27.3.2006 20:20
StayMan by €RikŁ€

-FW tam mam ten nejnovejsi
-CHYBA NERA - to se mi nezda, kdyz v NERU to vypalim na jiny palirne tak je to OK, ale je fakt ze to nero nemusi dobre komunikovat s tou palirnou, kazdopadne v tom decryptru to zkusim
-a jeste prosimte ten ADIP je konkretne co? a kde ho zjistim??

diky
wizzard (447)|27.3.2006 21:12
ADIP - Je to unikatny nazov daneho typu/vyrobcu DVD media, zistis pomocou programu DVD identifier, najdes na CDR servri alebo na nete, ide o freeware.
stayman (12393)|27.3.2006 21:12
vrstva/farbivo na DVD a zistis to v Nero CD/DVDspeede alebo v com to DVDtestujes (K-Probe ...). Inak tu vypalku mam aj ja, no nemam take problemy, DVD playere mi ver, ze mam rozne na ktorych to ide, ale je prvda, ze na nej palim najmenej (inak na LG-4163).
wizzard (447)|27.3.2006 22:13
Zase som sa nieco naucil, diky Stay... :BB:
Akurat Nero ani KProbe mi niektore ADIPy nezobrazuje korektne, len nieco taketo ..(15)[] , ale to bude asi moj problem, mam iba LiteOna DVD ROMku..
duck (200)|28.3.2006 01:19
Jeste mi prosimvas reknete jake udaje jsou nejdulezitejsi ohledne kvality placky. Kdyz dam v Kprobe INFO--DISC tak mi tam skoci tabulka a udaju jak nasrano.

-a docela mne prekvapily, vypsalo mi to tam maximalni rychlost paleni 12x a prodejce udava 16x,
stayman (12393)|28.3.2006 01:25
Napravo to ID

duck (200)|28.3.2006 13:29
To je sice hezky, ale co z toho ID vyctu???

-napriklad u mnou pouzivanych DVD-R VERBATIM 16x PRINTABLE

Manufacturer - Mitsubishi Chemical Corporation
Media ID - MCC 03
Maximum write speed - 12x
Maximum read speed - 3,2x

to je dobry nebo neni ???
stayman (12393)|28.3.2006 14:36
Jo, dobry, ale este si neskusal ten Drcypter, potom uz len naozaj je daco s tou vypalkou...
duck (200)|28.3.2006 16:28
StayMan by €RikŁ€

Jasne, ale jeste jsi mi nenapsal jak poznam zda to medium je dobry nebo shit, proste jakejch parametru se mam drzet???

diky
stayman (12393)|28.3.2006 17:03
duck (200)|19.4.2006 00:55
Tak lidi

NEKUPUJTE ---- LITE SOHW 16H5S ---- NEKUPUJTE :((

-po vsechmoznych kombinacich medii a rychlosti vypalovani jsem se dostal k zaveru ze tato vypalovacka stoji za houby.

-vypalene DVD se tvari v Kprobe v toleranci ale na citlivem stolnim DVD prehravaci se neustale kouse
-mel jsem pro jistotu moznost vyzkouset jiny kus a problem byl naprosto stejny

-na stejne media, stejnou rychlosti ale jinymi vypalovackami bylo vse OK

-a jeste nakonec jsem chtel na 16H5S nahrat novy firmware (myslim ze nejaka verze s W) a po uspesne aktualizaci jsem uz nenastartoval PC, protoze jakmile chtel PC hrabnout na DVD-RW tak se komp restaltoval, a takhle porad do kola dokud jsem DVD-RW nevytrhl z kompu

tak to hlavne nekupujte lidi, radim vam z vlastni zkusenosti "JE TO SMEJD"
a nekoukejte na to ze to ma LightScriebe - to uz radsi LG, ta ho ma taky a pali OK

zdarec
stayman (12393)|19.4.2006 02:11
Tiez som si vsimol problemy hlavne s DVD+R , ale nastastie ja na nej nepalim, mam LG.
arkij (540)|19.4.2006 06:44
Nevím, mám LITE SOHW 16H5S už hned poté co se objevila, pálím na ní dost materiálu (řádově stovky kusů) a hrálo to na všech přehrávačích, do kterejch se to strčilo, ať už drahejch značkovejch (MARANTZ, PIONEER, DENON), tak běžnejch (PANASONIC, SONY), tak noname - 90% pak jsou média DVD +R (VERBATIM, TDK, SONY) s book typem nastaveným na DVD-ROM. Fakt je, že když to všude jede, tak vypálená média moc netestuju.
Holt já jsem s ní spokojenej. :BB: