Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Rozjetý obraz / zvuk

bod (15)|9.11.2005 17:37
Mám PVR350 (jako 250, ale HW převodník dovnitř i ven), a zkusil jsem nahrát videokazetu přes S-VHS vstup. Bez problémů.

- Když vložím nahrané soubory do menu DVD Architecta, jsou v náhledu stále ještě v pořádku, synchronní zvuk/obraz souboru mpg.
- Když tyto soubory přehraju pro kontrolu v Media playeru nebo v Jet, je obraz a zvuk taky synchronní.
- Jakmile vytvořím DVD, obraz se mi na něm rozlézá se zvukem (zvuk je zpožděn).

- Pro upřesnění: u souborů mpg, které dávám jinak do Architecta z Vegasu, je vytvožené DVD zcela bez problémů.

Hilfe, nevíte někdo řešení? Díky předem.
Fantas! (3016)|9.11.2005 21:08
bod
Zachycene to mas 44kHz nebo 48kHz?
vlada (3470)|9.11.2005 21:22
bod
Problém bude zřejmě ve vypadanych snímcích. Řešení je použít kvalitnější VHS přehrávač. Udělej následující pokus pomocí programů DGMPGDec nebo TMPGEnc rozděl ten MPEG za zvuk a video. Potom to zase zpátky slož pomocí třeba MPLEXu nebo TMPGEncu. Jestli se to bude rozjíždět, jsou to vypadaný půlsnímky.
Je to celkem neřešitelnej problém a způsobuje ho zachytávací karta při špatnym signálu. Prostě nějakej snímek je poškozenej, tak ho vypustí. MPEG tu synchronizaci drží, ale jakmile to rozhodíš na zvuk a video, podojí se to.
bod (15)|12.11.2005 15:22
Díky za pomoc, skutečně je to ve vypadaných snímcích. Po zkušenostech uvádím návod, který FUNGUJE :-R :

Nejdřív projet mpg soubor (kontejner se zvukem a obrazem) PVAstrumentem a tím vytvořit nový mpg (jako PS neboli Program Stream)

- Do Vegasu nahrát nový mpg, oddělit zvuk a obraz, aby nebyly sdružené (nahoře musí svítit ikonka Ignore Event Grouping)
- CTRL a levou myší zkrátit nebo prodloužit zvuk, aby byl stejně dlouhý jako obraz (mít přitom nastavené velké časové rozlišení stopy pro přesnost),

V DVDArchitect můžu použít původní mpg, abych nemusel znovu renderovat obraz, ale musím dát opravený zvuk.

Pokud mám už v DVDArchitect projekt s rozjetým zvukem:
- vyrenderovat jen zvuk ac3 ve Vegasu
- vyhodit zvuk z kapitoly v Architectu. Pravou myší do zvukové stopy a Clear Audio, pak se objeví v tabulce Audio: None, a pak teprv v tabulce vyberu nový soubor AC3.

Výsledek je SKVĚLÝ a ověřený na patnácti mpg dlouhých 10-20 minut. Jak to říkal ten přiblblej komouš, co přeplaval La Manche: Já su tak šťastné! :-!!!
bod (15)|12.11.2005 15:29
Tím původním souborem mpg, který můžu v Architectu použít, jsem mínil mpg vytvořený pročištěním v PVAstrumentu.

Když si starý špatný mpg přejmenuju, a vyčištěný nazvu jako ten, co jsem měl v projektu architecta, architect si ho najde a tudiž ho nemusím znova tvořit (renderovat) ve Vegasu. Je jakoby původní.