Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

MIDI do WAV nebo MP3

starej_vul (250)|23.6.2004 10:55
Potřebuji jednorázově převést MIDI do WAV nebo MP3 nebo do něčeho co požere VEGAS ...
Atkins (447)|23.6.2004 13:38
Jsou to trochu "hrusky s jablkama", MIDI zasila pouze informace synezatoru [nota zapnuta, nota vypnuta, delka, nastroj, banka, SystemEXlusive apod.] nejedna se tedy o audio format. Existuji jednoduche softy pro jakysi jednoduchy prevod ale neni to korektni. Nejpresnejsi vysledek spociva v prostem "nahrani" pomoci vstupu "What u hear" u SB-LIVE Audigy. U ostatnich zvukovek lze propojit vystup se vstupem. Nejlepsiho vysledku lze dosahnout pustenim daneho MIDu na kvalitnim HW nastroji - Yamaha, GEM, Rolland, Kurzweil a nahranim do PC nebo pouzitim kvalitni zvukovky s HW syntezatorem, napr. Yamaha SW1000XG...
kirk (476)|23.6.2004 13:44
Úplně jednoduše to zvládne Winamp :BB: V "Options" vyber "Preferences" a dál "Output". A tady pak nastav "Nullsoft Disk Writer plug-in v2.0c (x86) [out_disk.dll]". Pak zmáčkni "Configure" a nastav formát (v tomto případě PCM). A pak už jen musíš otevřít dotyčný MIDI soubor. Místo přehrávání se ti začne vytvářet *.wav soubor. Tímto způsobem převedeš na *.wav jakýkoliv audioformát, kterej Winamp podporuje :BB: Až budeš chcet zase přehrávat, tak nezapomeň v "Output" nastavit Direct Sound (v mém případě je to "DirectSound output v2.2.10 [out_ds.dll]") \/
kirk (476)|23.6.2004 13:46
Atkinsi, co to tady kecáš? :OO :-? To co jsem mu poradil je nejjednodušší a přitom prověřený způsob \/ :-R
starej_vul (250)|23.6.2004 14:23
Kirku,
tak já to prubnu... :-) Pokud se zítra neohlásím, máš mě na svědomí ... :-D
Atkins (447)|24.6.2004 08:25
V cem ze to kecam ?, to co jsi popsal je v podstate totez "direct sound output" t.j nahravka z vystupu. Prirozene je tve reseni snazsi - neznam je protoze WinAmp takrka nepouzivam. Lec faktem zustava, ze kvalita souboru MID je primo umerna kvalite syntezatoru v PC - a je celkem jedno zda softwaroveho ci hardwaroveho...
kirk (476)|24.6.2004 13:53
Měl jsem na mysli tvůj složitej návod na "převod", při kterém by si měl shánět hardwarové nástroje a pak to nahrávat do PC! :-? :OO
clee (6592)|24.6.2004 14:22
jasne winampem to jde v klidu, ja to delal cakewalkem...
Jombi (8)|1.12.2006 12:48
Poradte mi, jak mohu spojit "funkčně" klávesy který mají pouze midi port s PC což má jenom USB port, (nemá gameport !!!) Děkuji - s pozdravem : Jombi
Doom (2331)|1.12.2006 12:57
Jombi
koupit někde jakoukoliv zvukovku, co má midiport... nejjednodušší :BB:
Fantas! (3016)|1.12.2006 13:02
DoomHammer
a ono to jde jinak? :BB:
Jombi (8)|1.12.2006 13:21
PC mám úplně nový, ještě v záruce, nemúžu ho otevříti, potřeboval bych převodník, třeba i koupit, jestli existuje takovej ???
Doom (2331)|1.12.2006 14:12
Fantas!
myslím, že by to šlo i nějak úplně zcestně. všechno jde, když se chce

Jombi
brání ti něco, abys vzal zaplombovanou škatuli s šel za prodejcem, aby ti tam nějakou ZK namontoval?
jinak
http://www.alza.cz/SearchAdvanced.asp?EXPS=midi+USB&NameSearch=1&CodeSearch=1&PartNumber=1

a výsledek mj
http://www.alza.cz/usb-a-midi-hub-terratec-producer-midi-hubble-d64341.htm
Jombi (8)|1.12.2006 16:08
Děkuji Ti mockrát za pomoc, už jsem si vybral externí Midi hubble typ: HD 158, který mi pomúže realizovat mé hudební nadání - s pozdravem, Jombi
RadstaR (28)|2.12.2006 22:02
[quote=Jombi]PC mám úplně nový, ještě v záruce, nemúžu ho otevříti, potřeboval bych převodník, třeba i koupit, jestli existuje takovej ???[/quote]Hehe, ze ty mas PC koupeny z nejakyho hypermarketu ? Dneska je uplne normalni, ze si koupis PC u prodejce a kdyzkoliv si tam muzes sam dat co potrebujes bez toho aby si ztratil zaruku.
Atkins (447)|4.12.2006 13:27
Clee,Kirk a ostatni: Je jasne, ze Winamp je nejsnazsi cesta - ale otazkou ja za jake kvality - takovy "Microsoft GS wavetable SW synth" je zvukove pekna sracka :-k Ale zamlouva-li se Vam - proti gustu...Proto jsem uvadel HW nastroje - nebo ze byste neslyseli rozdil ? :-((
Jombi: Bezne jsou k dostani USB-MIDI prevodniky napr. od Edirol
error_335.jpg
Jombi (8)|4.12.2006 15:21
Zdravím Tě RadstaRe - Ja mám koupený PC v Shark Computers s procesorem Intel Pentium 4, 3 GHz, 512 RAM, NEC dvouvrstvovou napalovačkou a dva 160 GB harddiskem.TV kartu mám AverTV Hybrid atd. No nebudu se rozčilivati...
Díky za radu, již mám v plánu převodník MIDI to USB (Terratec Producer HD 158) koupit ak budu mít čas ještě tento týden. Jsem rád, že jste mi pomohli, :-) múj problém je již vyřešen, s posdravem - Jombi
Jombi (8)|5.12.2006 10:12
Zdravím Tě Atkinsi, děkuji za radu, podíval jsem se na www stránky Roland - Edirol, aj tam jsem našel převodník, třeba UM-2EX (USB MIDI Interface) a dodáva to i DAN electronic. Moc si ma potěšil :-) - s pozdravem Jombi
ODSakEda (2278)|5.12.2006 11:13
Jednou dávno jsem spěchal na jednu MIDI skladbu s převedením do CDaudio. No tož jsem spustil audio recorder, IN jsem zvolil MIDI, nebo dokonce to co slyším, kvůli korekcím, kdy to znělo méně ploše, spustil MIDI skladbu a sice to trvalo v reálném čase, ale za 3 minutky jsem měl skladbu ve Wav-u a pak už se s tím dá dělat v leadsčem cokoliv :-D
(Zjištovaní a učení v čem to převést by asi zabralo více jak 3min co? :-E )