Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 1 z 4 123 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 47

Téma: "Kvalita" DVD z NEC ND-4550A / Pioneer DVR-110 vče

Nováček
    Registrace
    Jun 2004

Jsem vlastníkem vypalovaček NEC ND-4550A a Pioneer DVR-110 (bez D) a několika dalších.

Z pohledu výsledků testů "kvality" výpalků v NERO CD/DVD Speed se mi nezdála "kvalita" výpálených DVD na uvedených dvou mechanikách - viz. mé nářky ve dvou sousedních threadech.
    Četnost výskytu PI/PIF při diagnostice prováděné na vypalovačkách s novým chipsetem NEC (což jsou obě shora uvedené) je velice vysoká a člověk nadobude dojmu, že vypalovačky pálí nekvalitně, zvláště když zjistí, že výpalky z TEAC 516D či NEC 3540A mají o dost lepší výsledky při měření na NEC 4550A.

Jelikož jsem nenašel odpověď na otázku, co je důvodem takovýchto příšerných výsledků, přiklonil jsem se k názoru světové většiny - u nás i ve světě je nyní standardem testovat "kvalitu" média na vypalovačkách s chipsetem MediaTek (tedy Lite-On a jeho OEM verze) prostřednictvím software K-Probe.

Pokusím se zde poskytnout svá zjištění, jak doufám objektivní, nezkreslená tlakem peněz inzerentů (že neuhodnete na které servery narážím) a mohu také garantovat, že skutečnost, že některou z uvedených palíren vlastním u mne neznamená, že budu řvát jak je zrovna ona ta nejlepší na světě - spíše naopak.

Takže dejte mi 30 min - jdu to sem sázet.
    Odpovídat lze po přihlášení

Nováček
    Registrace
    Jun 2004

Pro začátek:

Rychlost (čas) načtení originálních lisovaných dvouvrstvých DVD-VIDEO,
    uvedeno v pořadí dle dosažených výsledků:

[mm:ss] DVD 1 DVD2
    1. Pioneer 110 10:37 09:59
    2. NEC 4550A 11:13 10:32
    3. Lite-On 1635S 16:08 15:12

DVD1 = Zběsilá jízda, DL DVD-ROM video, 7.580 MB, bez ochran
    DVD2 = Hádej kdo, DL DVD-ROM video, 6.556 MB, CSS/CPPM

Obě DVD vypůjčené z veřejné půjčovny za účelem těchto testů.
    Stav úměrný půjčovaným DVD - četné jemné škrábance, prách a otisky prstů - NEČIŠTĚNO.
    Načítání DVD prováděno v DVD Decrypteru v.3.5.4.0. vždy jako ISO
    a s nastavením na odstranění všech ochran a omezení (zaškrtnuty veškere volby Remove).

Nováček
    Registrace
    Jun 2004

A jdeme dále:

Vypalování DVD bylo prováděno v DVD Decrypteru v.3.5.4.0 vždy jako ISO write.
    Důvod: je to jednoduchý a spolehlivý nástroj, bez zbytečného balastu.
    Rychlost vypalování: zpravidla polovina certifikované rychlosti média,
    tedy na 16x médium páleno 8x, na 8x médium páleno 4x.
    Rychlost vypalování 16x nepoužívám - nevidím k tomu důvod.
    Žádné overburny, overspeedy a podobné blbosti mne nezajímají a nezkouším je.

Použitá média:
    Verbatim DVD-R 8x (spindl 25ks), vrstva TYG02 (Taiyo Yuden), Made in Japan
    Verbatim DVD-R 16x (spindl 25ks), vrstva MCC03RG20 (Mitsubishi), Made in Taiwan

Testováno na vypalovačce Lite-On SHW-1635S a na NEC ND-4550A.
    Páleno na uvedeném NEC a Pionner 110. Všechny stroje aktuální orig. firmware.
    Použitý software: K-Probe v.2.5.1 a NERO CD/DVD Speed v.4.10
    CD/DVD Speed je uveden s výsledky při nastavení Scanning Interval = 1ECC v registrech, a to pro srovnání hodnot PIF s měřením
    na Lite-On, a protože je tento údaj důležitější než hodnota PI.

Nováček
    Registrace
    Jun 2004

DVD-R Verbatim 8x TYG02
    pálené Decrypter 4x na Pioneer 110

obrázky:
    PIO110_TY8x_4x_NEC_DVDSpeed
    PIO110_TY8x_4x_LION_DVDSpeed
    PIO110_TY8x_4x_LION_KProbe

Nováček
    Registrace
    Jun 2004

DVD-R Verbatim 8x TYG02
    pálené Decrypter 4x na NEC 4550A

obrázky:
    NEC4550_TY8x_4x_NEC_DVDSpeed
    NEC4550_TY8x_4x_LION_DVDSpeed
    NEC4550_TY8x_4x_LION_KProbe

Nováček
    Registrace
    Jun 2004

DVD-R Verbatim 16x MCC03RG20
    pálené Decrypter 8x na Pioneer 110

obrázky:
    PIO110_MCC16x_8x_NEC_DVDSpeed
    PIO110_MCC16x_8x_LION_DVDSpeed
    PIO110_MCC16x_8x_LION_KProbe

Nováček
    Registrace
    Jun 2004

DVD-R Verbatim 16x MCC03RG20
    pálené Decrypter 8x na NEC 4550A

obrázky:
    NEC4550_MCC16x_8x_NEC_DVDSpeed
    NEC4550_MCC16x_8x_LION_DVDSpeed
    NEC4550_MCC16x_8x_LION_KProbe

Nováček
    Registrace
    Jun 2004

Můj osobní závěr:

Nové chipsety NEC dávají při diagnostice PI/PIF podstatně horší výsledky
    než jsou výsledky z chipsetů MediaTek. Testování na mechanikách NEC, Pioneer a LiteOn je z hlediska porovnání výsledků nesrovnatelné a podle výsledků na NECu a Pioneeru si prostě asi opravdu nelze dělat závěry. Proč tomu tak je to tedy opravdu nevím a již to ani nemíním řešit. Standardem je nyní měření na LiteOnech v KProbe.
    Tady dávám za pravdu Bundovi, čímž se mu hluboce klaním.

Pokud budu vycházet z testů na LiteOnu, pak z hlediska kvality vypalování DVD-R považuji po všech provedených testech NEC 4550A a Pioneer 110 (bez D) za výborné stroje.
    DVD+R jsem zatím zkoušel jen povrchně, ale vypadá to také OK.
    Na DL se teprve chystám (u NEC už ale zazlobilo!).

Z hlediska rychlosti načítání lisovaných DVD video vede Pioneer, následován NECem a poté s větším odstupem je Lite-On. Rychlost načítání DVD-R je u všech srovnatelná.

Přístupové doby jsou u Pioneeru a Lite-Onu dobré, NEC je pomalejší.

Z hlediska načítání poškozeného DVD-R (vzal jsem ho smirkem) vede jednoznačně Lite-On, Pioneer i NEC su mu nemohou rovnat (vzájemně jsou srovnatelné). Jiná média jsem nezkoušel.

Z hlediska DVD-RAM je u mně NEC 4550A nepoužitelný.
    DVD-RAM čte ale odmítá naformátovat nově vybalená nebo i již použitá média, která jsou uvedena na jeho Compatibility listu (Verbatim, Panasonic, Maxell). V stejném PC pak Pioneer 110 nemá s DVD-RAM sebemenší problémy - formátuje a zapisuje jako čert a to jak FAT tak UDF1.5 či 2.0.

Při testech jakéhokoliv DVD média vypáleného na uvedených strojích ve stolním playeru Panasonic S35 jsem neshledal problém, výjma jednoho kusu z počátku pokusů (byl to NEC, ale může to být chyba média, atd...), čemuž nyní nepřikládám žádnou důležitost.
    DVD-RW a +RW vypálené na NECu i Pioneeru načte Panasonic také bez problémů.
    I velice vysoké hodnoty PI a PIF zaznamenané na NECu při použití CD/DVD Speedu neznamenají chyby v čitelnosti disku jak v PC tak i ve stolním playeru. Proč tedy takhle měří opravdu nechápu!!!

U CD jsem narazil na problém u NEC 4550A - nechce načíst nově vypálené CD Verbatim (nepoškozené), které 7 dalších zkoušených mechanik bez problému čte.

CD-RW - nezjistil jsem problém.

Pioneer 110 je tišší než nový NEC 4550 a nehřeje tolik (stejně jako starší NEC 3540A).

Pro možnosti testů v K-Probe jsem musel koupit vypalovačku Lite-On.
    Tento u mě dříve "póvl" mě velice příjemně překvapil kvalitou a tichostí.
    Zatím jsem zkusil vypálit jen jedno cvičné DVD-R a CD-RW takže je brzo na nějaké radikální závěry, ale i zde dávám za pravdu Bundovi - Lite-On se v dnešní době jeví jako výborný stroj!!!
    Tímto ruším embargo na vstup Lite-On do mnou "dozorovaných" PC a Bundíkovi se podruhé, ale tentokráte již naposledy, klaním.

Nováček
    Registrace
    Jun 2004

Shrnuto:

Jsem velice rád, že mám Pioneer 110 (bez D, ten s D nemám a nezkoušel jsem). Splnil všechna moje očekávání jako důstojný nástupce mých předchozích verzí Pioneeru 106 a 108 (tedy u mne vždy jako OEM varianty TEAC).

Jsem velice rád, že jsem se rozhoupal ke koupi Lite-Onu 1635S - zatím se to jeví jako velice zdařilý stroj s nadstandardními možnostmi.

Nejsem rád, že jsem koupil NEC 4550A - bezesporu kvalitně vypaluje DVD-R a +R, ale v mém případě šlo o upgrade z předchozího modelu 3540A kvůli DVD-RAM. Tady mě NEC zklamal a přidám-li zjištěné problémy s nenačtením CD a DL DVD a hlukem tak tento upgrade byl nanic.
    To ale neznamená, že jde o špatný stroj - prostě s předchozím modelem NEC 3540A jsem byl spokojenější.
    Věřím však, že novější firmware přinese zlepšení. Znovu opakuji - měření PI/PIF na něm je silně podivné.

A pokud jste někdo vlastníkem NEC 3540A nebo Pioneeru 108 nebo TEAC 516D a nezlobí vás, tak si je nechte, jsou to skvělé stroje. Vyzkoušel jsem pár starším médií z těchto palíren v KProbe - vynikající výsledky!

Nováček
    Registrace
    Jun 2004

Prozatím vše.
    Jdu si dát z jiného soudku pálení - tentokráte panáka slivovice.

Banned
    Registrace
    Feb 2007

Ufff, vycerpavajuce, nastastie ja som od toho sudka prisiel a odoslal objednavku na toho BENQa s DVD-RAM, uvidime...

Je tu pravidelně Avatar uživatele wizzard
    Registrace
    Sep 2005

WOW....vsetko je inac ako sa na prvy pohlad zdalo, kvalita palenia je u oboch dobra, len ECC algoritmy vo FW u NEC a Pioneer naozaj nie su vhodne na testovanie, vracaju privela chyb a robia v tom chaos...
    (Skus este prescanovat tie DVD-ROM a uvidis rozdiely...)

P.S. Nedavno vysiel prvy LiteOn s podporou zapisu na DVD-RAM, ktovie co to bude za chipset (zeby Panasonic ?? - iem to pozriet....)

[url]http://www.cdr.cz/a/15770[/url]

Je tu pořád Avatar uživatele Pitomec
    Registrace
    Mar 2004

Citace Původně odesláno od František Němec
    Prozatím vše.
    Jdu si dát z jiného soudku pálení - tentokráte panáka slivovice.
    To je rozumná volba a navíc ti snad půjde líp, než řešení ptákovin u palíren

Je tu pravidelně Avatar uživatele Milosbb
    Registrace
    Nov 2004

František Němec

Dobrá práca.

Banned
    Registrace
    Feb 2007

Sranda, Pioneer (109) sa nema moc v laske s LG (mediami)

Zase LG ma rada Verbatim (akekolvek), toto je 16x@12x

Strana 1 z 4 123 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. nedostatečná kvalita zvuku "placatých" TV
    Od laembert v sekci Multimediální centra, DVD, Blu-ray
    Reakcí: 35
    Poslední příspěvek: 22-01-2015, 20:13
  2. Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 03-03-2012, 22:06
  3. Reakcí: 0
    Poslední příspěvek: 19-07-2007, 19:08