Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Havet

bArDa (274)|8.11.2005 16:17
Nazdar vsichni. Potreboval bych poradit s jak se zbavit tyhle haveti. Jedna se o Win32 Adware Look2Me a Win32 TrojanDownloader TSUpdate J. Zkousel sem NOD 32 ten je sice najde, ale ten adware sice smaze, ale jakmile ho smazu tak to na me rve, ze je tam zas takze ho mazu treba 20x, ale stejne tam je. A toho Trojana to najde, ale nesmaze. Jinak sem samozrejme zkousel vsemozny Antispywary atd. , ale nic nezabralo.
exTNT (1421)|8.11.2005 16:39
A máš vypnutý obnovení systému, když to mažeš?
Jano (592)|8.11.2005 18:13
bArDa

Dobrá vec je to - že vraj spyware kua toj ako virus.
jediné čo mi pomohlo - v synovom PC :-)
je tu http://www.ad-w-a-r-e.com/cgi-bin/UnInstaller

ďalej musíš sám :-D
bArDa (274)|8.11.2005 18:53
exTNT
Jak to myslis jako jestli mam vypnuty to sledovani disku

Jano
Ten vodkaz nefunguje. Nemas nakej jinej
Jano (592)|8.11.2005 18:59
Neondi sa ide !!!!!
teraz som tam bol !!!!
Ja nemožem na HBO :-D

Vypni si všetko z procesov čo nepoznáš možno ťa tam nechce pustiť :-?
bArDa (274)|8.11.2005 20:29
Jsou tam dva procesy co neznam CDAC11BA.EXE a mdm.exe
Jano (592)|8.11.2005 20:40
Deletni ich - prinajhoršom ti spadne windows alebo ho nahodí naspäť .
a tie procesy po reštarte budú zase pod inymi menami.
tak ako dll ky v sys32 - ktoré nevieš zmazať :-)
a nepomože ti to ani v nudzovom režime s dosom - nod mi ich vymazal
a po restarte tam boli ine :-I
exTNT (1421)|8.11.2005 20:41
bArDa
Obnovení systému (System Restore) je potřeba vypnout, pokud se potřebuješ zbavit některejch nákaz, protože pokud ho nevypneš, tak se ten hajzlík vrátí právě díky "Obnovení systému". Zkus třeba mrknout na http://www.viry.cz, tam to určitě bude někde popsaný.
Jano (592)|8.11.2005 20:56
Na toho trojana skus nod

tu je jeho popis

http://www.eset.sk/buxus/generate_page.php?page_id=244
bArDa (274)|8.11.2005 21:44
Zkusil sem nakou L2MFix z viry.cz i ten uninstaler jak mi rikal Jano, ale nak to nepomohlo. U navodu se, ale pise, ze je potreba vypnout firewall(u toho unistaleru) musim vypnout i firewall na modemu??
wizzard (447)|8.11.2005 22:02
To takto asi nerozchodis \/ - treba najst nejake systemove riesenie, napr. rozdelit disk na 2 partition, C - 4 GB pre WIN + aplikacie (komu je to malo nech si da 8GB a viac), zvysok na vsetky data. Potom urobit cerstvu instalaciu WIN XP + aplikacie a pekne zazalohovat Image disku C cez Norton Ghost. Kto chce, moze si urobit aj image len z XP este pred instalaciou aplikacii... Potom pri problemoch staci dat restore image a ide sa dalej, trva to 15- 20 min... Staci to urobit raz za cas a je pokoj. Haved z netu sa na data nenalepi, vacsinou sa pchaju do Windows a aplikacii. Ten image sa da zalohovat na DVD-RW, HD (datovu partition) a pod.
Raz za rok taketo "velke upratovanie" na PC nezaskodi, aj stare verzie a nepotrebne aplikacie sa zlikviduju.... :BB:
Jano (592)|8.11.2005 23:03
na nete je toho plno ale pozor polovica removerov sú ďalšie víry !!!
píšu tam o vymazaní vetiev z registrov no ja som ani jednu takú nenašiel :-(
nakoniec mi pomohlo to čo som ti dal hore.
ešte by ti pomohlo (možno) prehodiť ten disk do iného kompu a zmazať to tam - keď vieš čo :-?
vždy je to po restarte pod iným menom .
Inak ti pomôcť neviem - len format
exTNT (1421)|8.11.2005 23:12
bArDa
Vypni si obnovení systému a zkus to přes online scan na trendmicro.com - to jsou výrobci PCCilinu, mám s tím jejich online scanem velmi dobrý zkušenosti, třeba Ti to pomůže a kdyby ne, k většině nalezených virů si můžeš nechat zobrazit detaily, kde obvykle bejvá i postup léčby, případně odkaz na mrchosoftí znalostní bázi apod.