Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 6 123 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 84

Téma: D.O.G - DVBViewer Owners Group

Je tu pořád Avatar uživatele exTNT
    Registrace
    Sep 2004

Páč uživatelů tohohle super softu utěšeně přibývá a objevují se stále noví zájemci jak pro DVB-T, tak pro DVB-S, říkal jsem si, že by se mohlo hodit vlákno, který bude shromažďovat nejčastější dotazy, odpovědi a zkušenosti uživatelů plné verze.
    Zkusím vykopnout, kdyžtak případně přidejte, co považujete za důležité.
    Existují v podstatě tři verze DVBVieweru (dále jen DVBV):
    1. DVBV TE (TechniSat Edition), kterou dostanete přibalenou ke kartě. Pokud si nekoupíte krabici, která ležela přes rok někde v šuplíku, budete mít na instalačním CD DVBV TE, která má prakticky totožné vnitřnosti, jako plná verze, pouze jí chybí nějaké pokročilé funkce, zejména spojené s nahráváním a nelze k ní používat rozšiřující zásuvné moduly. Pro běžné sledování TV je dostačující.
    Další dvě verze jsou placené, stejně jako všechny zásuvné moduly - ovšem platí se pouze jednou, 15 EUR. Tím získáte přístup do "members section" na stránkách DVBV, odkud lze veškerý soft spojený s DVBV stahovat.
    2. DVBV (Pro) obsahuje obrovskou spoustu fíčur, je to v podstatě multimediální centrum včetně integrovaného prohlížeče. Na můj vkus je příliš "těžká", takže od doby jejího prvního uvedení (někdy před půl rokem cca) jsem jí použil jednou a tím jsem s ní skončil - čímž nechci říct, že je špatná, prostě jen neodpovídá mým potřebám. Aktuální verze je 3.2.5
    3. DVBV GE (Griga Edition, Griga je jedním ze spoluautorů DVBV a autorem nejlepších zásuvných modulů) je odlehčená Pro verze s posílenou funkcionalitou v oblasti nahrávání - tedy přesně to, co mi vyhovuje. Prakticky nezatěžuje systém a přitom je maximálně stabilní. Aktuální verze je 1.6.3
    [color=red]Pozor: "na spadnutí" je verze 1.7, která potěší i vlastníky jiných karet, než pouze od TechniSatu![/color] Za předpokladu, že výrobce vaší karty k ní dodává BDA ovladače (Broadcast Driver Architecture, specifikace ovladačů od mrkvosoftu), máte kliku!
    Verze 1.7 v tuto chvíli ještě není k dispozici, ale vzhledem k tomu, že k ní již byly (dnes) vydány odpovídající verze zásuvného modulu VRP/TSP (Video Recorder Plugin / Transport Stream Player), lze její vydání očekávat každým dnem... Mimochodem, dnes vydaná verze VRP/TSP umožňuje nahrávání a přehrávání H.264 (HDTV).
    DVBV GE 1.7 také umožní provozovat více instancí DVBV GE včetně VRP na jednom kompu s více DVB kartami současně!
    Zdroj, Griga tam píše, že mu DVBV chodí s Terratec Cinergy T2, tak jsem se na ní koukal a to se mi fakt mooooc líbí - je to zatraceně kapesní řešení, myslím, že moje loajalita k TechniSat AS2 asi dostane vážnou trhlinu...
    Odpovídat lze po přihlášení

Je tu pravidelně Avatar uživatele Nasty_tvf
    Registrace
    Feb 2007

Jediná věc u DVBV Pro se mi líbí - kterou GE neumožňuje (alespoň dle mého laborování) je souběžné nahrávání několika streamů - libovolně se časově překrývajících (v rámci jednoho kanálu). To znamená, že můžu nahrávat jak dvě a víc stanic vedle sebe s různými začátky a konci nahrávání a dostanu rovnou jednotlivé *.ts nebo pořady, které jdou po sobě na jedné stanici si nahraju s překrytím - rezervou pro začátek a konec taky dostanu jednotlivé *.ts pro každý pořad (jasně, že to můžu nahrát v kuse). Daleko snadněji se to potom stříhá a demuxuje, než když je to všechno v jednom paklu, jak to dělá VRP.
    Ale musím říct, že taky radši používám GE, pokud nepotřebuju nahrát dva pořady současně.
    A navíc, ještě jsem se k vyzkoušení posledních verzí ani nedostal, tak třeba bude všechno už jinak

Registrace
    Sep 2004

Nasty
    Souběžné nahrávání více překryvných pořadů samozřejmě jde i v GE verzi, akorát je potřeba do adresáře "Plugins" vytvořit víc kopií VideoRec.dll. Můžeš je pojmenovat VideoRec.dll, VideoRec1.dll, VideoRec2.dll atd.
    Když se pak v menu DVBV podíváš na Plugins, uvidíš je tam jako Video Recorder, Video Recorder #1, Video Recorder #2 atd. a v adresáři Plugins se Ti po prvním spuštění takhle upravenýho DVBV objeví i VRPlugin.ini, VRPlugin #2.ini, VRPlugin #3.ini atd. Abys nemusel u každýho pluginu všechno znovu nastavovat, akorát si ten první ini poté, co ho nastavíš, zkopíruješ pod ty další pořadový čísla.
    No a když pak naprogramuješ vícero nahrávek, které se překrývají, tak DVBV začne nahrávat tu první tak, jak má nastaveno (třeba i pomocí "DVBViewer Recording"), další spustí ve VRPluginu a každou další v další instalaci VRPluginu (nahoře pak máš Video Recorder 3.2 #2 atd.).
    Vypadá to pak asi takhle:

Chce to občas číst Grigovy návody, jsou fakt dobrý...

Registrace
    Feb 2007

Když ty nám to tak pěkně přežvejkáš, tak my jsme pak líný to hledat jinde
    dík - jen co se k tomu dostanu, tak vyzkouším

Je tu pravidelně Avatar uživatele SS2CZ
    Registrace
    Apr 2005

Tzn.,že tím programem jde nahrávat více programů?
    A to i v DVB-S?
    Dík.

Registrace
    Sep 2004

Nasty
    Hm, asi budu muset trochu ubrat, jinak mi tady mentálně zakrníte...

SS2CZ
    No jejda - akorát, že musej bejt v jednom kanálu.

Registrace
    Apr 2005

Ještě jednou,díky za trpělivost.
    Myslíš ČT1+ČT2 nebo jenom Video+Audio1+Audio2+SUB?

Registrace
    Feb 2007

komplet programy, co jsou na jednom kanálu, tj. třeba DVBT v Praze ČT1+ČT2+ČT24+Nova.... U DVBS to bude asi podobný

Registrace
    Sep 2004

SS2CZ
    jj, všecko, co je na stejným kmitočtu (jestli se nepletu, jde použít i výraz "transpondér", ať mně SATanisti opravěj, jestli jsem to zvrtal... ) - např. tady, na frekvenci 11.595 najdeš celkem 13 programů - a ty můžeš (tedy pokud budou FTA) nahrávat pomocí DVBV všechny současně, případně některé z nich s různými překryvy výše popsaným způsobem.

Registrace
    Apr 2005

Já mám úplně jiný informace.
    Jeden stream jedna nahrávka.
    Nevím nechám to uzrát a případně vyzkouším,bylo by to super.

Registrace
    Sep 2004

SS2CZ
    njn, jenže Ty ukazuješ ES, zatímco se bavíme o nahrávání celýho TS.

Registrace
    Apr 2005

Tak jak to chápu tak, můžu s jedním tunerem přijímat jeden TS a ten obsahuje viz. zobrazené. ES mě taky zarazilo,tj.export stream?
    TS je podle mě jeden kanál.Nemůže být v jednom TS CT1,CT2 atd.
    Fakt nevím.
    Jinak AltDVB ani MT mi nic víc nedovolí.

Registrace
    Sep 2004

SS2CZ
    Chlape, chlape... ES je elementary stream, TS je transport stream. Celá zázračná výhoda digitalizace spočívá v tom, že na jednu frekvenci (kanál, transpondér, multiplex) se místo jednoho programu, jak tomu je u analogu, nacpe programů hnedle několik. Proto je třeba u DVB-T na kanálu 25, resp. na frekvenci 506 MHz, celý multiplex A, který obsahuje ČT1+2+24 a Novu a několik rádií. Dtto na určitým transpondéru (ty čísla neznám), kterej je v tom mým odkazu na frekvenci 11.595 GHz celých třináct programů.
    V obou případech jsou jednotlivé elementární toky (ES) identifikovány konkértními PIDy, které jsou v tom datovém toku obsaženy. Podle nich pak stb, sw ke kartě nebo např. demultiplexovací aplikace pozná, co je co. V rámci streamu je na PIDu 0 PAT (Program Association Table, jedna pro celý stream), která ukazuje na jednotlivé PMT (Program Map Table, jedna pro každý program), která obsahuje informace o PIDech tvořících daný program (video, audio, teletext...). U DVB-S je ještě docela zajímavý CAT (Conditional Access Table) na PIDu 1, která obsahuje informaci o kódování programů, ale to jen na okraj.
    V principu každá DVB karta umí logicky přijímat celý transport stream, tedy všechna data, která tečou od broadcastera na konkrétní frekvenci. Proto lze např. i na kartě s jedním tunerem používat Preview. Analogicky lze i nahrávat více programů pod podmínkou, že jsou všechny vysílány na stejné frekvenci (muxu, transpondéru, kanálu, co se Ti líbí nejvíc...).
    Je jenom otázkou obslužného SW ke kartě, zda umí nahrávat kompletní transport stream, případně několik programů z jednoho transport streamu nezávisle. A jak bylo popsáno výše, DVBViewer tohle umí (za použití zásuvného modulu VRPlugin, který je "v ceně").
    Principiálně Ti to předvedl ten prográmek, co jsme si o něm před pár dny psali - tam si přece taky zadáš frekvenci a dozvíš se podrobnosti o elementárních tocích (ES) právě na základě jejich PIDů a tím pádem i jednotlivých programech...

Registrace
    Apr 2005

Díky za vysvětlení,další věc,která je pravděpodobně tajná co se týče internetu-fóra,protože toto čtu poprvé.I když PiP to vlastně z části napovídá.Vyzkouším.

Registrace
    Sep 2004

Ať slouží!

Strana 1 z 6 123 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Mediální skupina M77 Group dnes koupila Skylink
    Od interfernet422 v sekci DVB-S
    Reakcí: 12
    Poslední příspěvek: 27-10-2011, 18:20
  2. Motion track pre cely track a group (vegas)
    Od elrarach v sekci Editace videa
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 22-02-2008, 09:56
  3. DVBViewer GE 2.0.1
    Od padluke v sekci DVB-T
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 01-01-2007, 23:58
  4. DVBViewer
    Od oldafyno v sekci DVB-T
    Reakcí: 6
    Poslední příspěvek: 28-01-2006, 13:01
  5. AverMedia DVB-T 771 + Czech DIgital Group