Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Zvuk

Falcon (46)|6.11.2005 00:57
kdyz jsem zachytaval pres FLY do MJPEG tak se mi rozesel zvuk . Nevite co s tim ?
dik
Milosbb (889)|6.11.2005 08:59
nestíha procesor
StD (8612)|6.11.2005 09:04
To bych hned tak netvrdil, navíc stejně nenapsal, jaký má... Spíš bych hledal chybu v nastavení kodeku.
Milosbb (889)|6.11.2005 09:17
Nehádam sa, ale nenapísal konfiguráciu PC . Je to len jedna z možností.
V mojom prípade však jediná, ktorá mi spôsobuje nesúlad zvuku s obrazom. A preto najčastejšie (dôležité záznamy) zachytávam bez kompresie RGB 768x576 a tie menej dôležité Xvid 480x360 RGB. Na vyššie rozlíšenie MPEG4 už ten môj procesor nemá.

Athlon 2000 XP, 768 MB RAM, GF MX 64MB (128bit)

----------------------
StD (8612)|6.11.2005 10:40
Tam spíše jde o to že by měl mít v Mjpegu nastaven Master Stream na None.
pee.tr (1208)|8.11.2005 10:11
Ani to NONE ani 48kHz to nemusí vyřešit. Záleží na zapojení a především TV kartě samotné.
ODSakEda (2278)|8.11.2005 15:29
[quote=Milosbb]nestíha procesor[/quote]
Připojuji se k tomuto názoru!
Ivo Mašek (10205)|8.11.2005 19:53
Toto přece nemůžeš tak jistě tvrdit, když nevíš, jakou používá kartu. On může zvuk hnát přes externí zvukovku - a problém je tu. A někde se tu o tom psalo.
ODSakEda (2278)|9.11.2005 01:36
-Na výkřik ze tmy reaguji také jen výkřikem do tmy! :-D Až uvede čím a do jakého rozlišení zachytává (digitalizuje,"nahrává"), tak odpovím věcněji.
-Je to ale klasickej problém, kdy se někdo snaží zachytávat a komprimovat současně do nějakého kodeku a to do rozlišení 720x576, kdy na 99% nestíhá PC, pominemeli, že zapoměl zvolit synchronizaci videa na audio, umožnujeli takovou volbu soft TV karty, nebo čímvlastně zachytává a ovládá kartu.
-Furt se o tom bude psát-genrace je průběžná-furt někdo nový nebude vědět, a lidé líní hledat a číst, raději hodí dotaz a čekaj na reakce...
jerry_jarry (56)|2.12.2005 12:19
Zdar Lidi mám jinej problém

Při nahrávání přes kompozitní kabel, tak zvuk nahranej jde poticu a navíc tam je hrozný bručení a prskání. Když to nahraju různejme programa PowerDVD a Ati tak je to pokaždý jiný. Když použiju jakoukoliv frekvenci zvuku, nebo mono nebo stereo tak je to tam pořád. Při nahrávání s TV-tunerem se to nedělo ani v jednom programu. Když nahrávám tak zvuk jde normálně, slyším i při nahrávání nebo při puštěný televizy ale když to pak přehraju tak to takhle blbne. Nepomohlo ani zapojení rovnou do zvukovky, před tím jsem to měl do TV karty a pak do zvukovky. To neblblo nai přes ten TV-tuner. Myslím že by to ničem rušený být nemělo.
Mám Pentium 4 3GHz, nahrávám na 160GB disk 7200 otáček, RAM 2x256, tv karta All in Wonder 9800 SE, Windows XP home edition, to je všechno co mě napadá, dyžtak podrobnosi můžu doplnit
Díky
zdenal26 (2)|11.2.2006 21:00
Mám dotaz. Když převedu video z mono kamery do PC pře TV kartu, tak mi jde zvuk pouze v 1 reproduktoru. Nedalo by se to nějak udělat aby jsem měl zvuk v obou reproduktorech? Dík za odpověď.
Nasty_tvf (568)|11.2.2006 21:12
Dalo by se to udělat :-)
Něčím upmixovat z jednoho kanálu do dvou. Buď nějakým editorem pro audio, nebo třeba demuxem v ProjextX s patřičným nastavením pro audio a pak novým muxem....
Určitě někoho napadne ještě spustu dalších možností...
ferodi (12)|21.2.2006 14:14
Nazdar ľudkovia.
Prosím ,prv než mi vynadáte,poradte.Užsom slepí z toho študovania možností.Takže,nahrávam video z analogovej kamery cez compozit kartou DVD EZ Maker PRO PCI a nenahraje mi zvuk.Soft Ulead video studio 9,keď som používal UVS7 dodani k doske tak to fakčilo akorád po pár sekundách padalo.Všetko je zapnuté.Pri nahravani ide procesor do 29% RAM je256MB
AMD sampron 2600+1,8GHz.Užsom toho prešiel dost ale všade sa používaTV karta,tak neviem či sa to dá porovnavať stou mojou kartou.Skúste ma aspoň nasmerovať.
Dík za radu ,s podravom FERODI
pee.tr (1208)|21.2.2006 14:23
ferodi
pouze budu "střílet od boku", ale máš opravdu vše propojené a zapnuté odpovídající vstupy? Nevím co ta tvá karta je zač a jaký má zvukový vstupy, ale co to zkusit píchnout rovnou do line-in na zvukovce?
vladoc (456)|22.2.2006 08:52
zdenal26
Ja to robím tak, že zvuk z mono kamery rozvetvím cez rozbočovač, ktorý som si sám urobil.
Skrátka ten istý zvukový signál privádzam do oboch kanálov.
ferodi (12)|23.2.2006 15:51
Prosím vás napalujem svoje videa po zostrihani na VCD ,lenže tie videa su tak 10-20minutove toje tak 150MB a zberaju sa mi dlhšiu dobu.Da sa na disk VCD dopaľovať lebo mne to pyta čistý CD-disk.Pracujem s Ulead video studio9 vypaľujem tiež v ňom,, Video studio create disc" Je zaškrtnute do not
close disc.

Dikens FERODI
mirekv (7169)|23.2.2006 16:19
ferodi
VCD se dopalovat nedá, stejně jak SVCD či DVD. Dopalování jako takové nedoporučuji vůbec, může se stát, že se při vypalování vloudí chybička a to co bylo před tím je nenávratně ztraceno. Ještě dotaz: proboha proč VCD? :OO
ferodi (12)|24.2.2006 13:42
Ahoj, dík za radu,ato VCD len preto lebo som sa dal blbo prehovoriť dcérou
ale v najbližšom čase sa to bude meniť.

Ale ďakujem že si mi to osvetlil.


Ferodi
ferodi (12)|24.2.2006 13:48
Ahoj pee.tr.
skúsil som to cez tu zvukovku ako si mi to poradil a je to dobré.Srdečná vďaka.Len škoda discov,že nebude využitá kapacita.Keby som napaloval naDVD tak to už vobec neviem ako dlho by to trvalo kym by som nahrabal material.
Milosbb (889)|24.2.2006 16:28
ferodi
Keby som napaloval naDVD tak to už vobec neviem ako dlho by to trvalo kym by som nahrabal material.

Na CD sa vojde cca 70 min. vo formáte VCD a na DVD sa vojde 60 min. v top kvalite vo formáte DVD-video, takže tam nie je takmer žiadny rozdiel v dĺžke, iba v kvalite v prospech DVD-video.

----------------
ferodi (12)|25.2.2006 22:47
Ahoj Milisbb.
Dik za upozornenie,uvažujem v blískej dobe vyhodiť cd a nahradiť ju DVD napalkou aj keď mi to asi na kvalite moc nepridá lebo mám len VHS-C kameru s výstupom compozit.Bedem musieť vymeniť aj kameru,najradšej za
3ccd,ale aj tak vďaka.
FERODI.
ferodi (12)|19.3.2006 14:42
Ahojte ľudia,videofandovia.
Ako ináč ?Zasa potrebujem pomoc.Ide o to,že by som chcel vyskúšať upravu stiahnutého videa z Panasonic VHS-C cez UVstudio9 do PC.Čítal som tu o filtroch sharpen, smoothing ale použitie vo Virtual Dube a chcel by som vediet či sa tieto filtre daju použiť aj vo Video studiu9. Inač je to z akejsi Ruskej stranky,ale nevedel son to stiahnuť. Sú filtre aj extra pre UVS9?

Zatial Dík ferodi