Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

avi + titulky

cmatyas (21)|5.11.2005 02:00
Potrebuji spojit film s titulkama. Film ma 700MB, takze by to slo na CD.Ale v cem to spojim abych to nemusel rekompresnout? Jde to?
BTW: myslel jsem VDub, ale ten me rozhodi zvuk
Diablo (668)|5.11.2005 09:05
Titulky "natvrdo" do obrazu? :OO :-k




:-!!!
cmatyas (21)|5.11.2005 13:49
Ne! ale nechce se mi to 4 hodiny do DvD formatu, nebo to jinak nejde?
BTW: DVD architekt mi nenacte audio stopu - je v mp3. :-( :-?
ohm (398)|5.11.2005 13:55
cmatyas
nějak mi pořád uniká pointa Tvého problému... :-?
tak ji překonvertuj do *.AC3 přes Sonic Foundry Soft Encode
cmatyas (21)|5.11.2005 16:52
No asi uz rozumim,myslel jsem spojit co nejrychleji. Ale zrejme to teda budu muset spojovat i s titulkama v DVD architektu. No atam mne prevod vzdy zabere asi 4 hodiny.Teda s rekompresi!
Miuvek (858)|6.11.2005 20:21
no, ani nenapíšeš, co je to za video... předpokládám, že je to AVI s DivX nebo XviD. Lze samozřejmě zakodovat titulky natvrdo do obrazu, ale to znamená další převod, což znamená ztrátu času i kvality.
Doporučoval bych v tomto případě externí titulky
cmatyas (21)|7.11.2005 12:06
Je to avi - Xvid. Ted jsem zkousel vytvorit DVD s externima titulkama v Avi2DVD a funguje to, vytvori komlet video_ts.Mam tam pouze problem se zobrazovanim v cestine.Da se nejak jednoduse opravit titulky na spravny format, nebo to musim nechat udelat cele znovu? dik
vlada (3470)|9.11.2005 21:40
cmatyas
Jde to, ale ne zrovna jednoduše...
Je tu na to návod, tak na něj koukni.
cmatyas (21)|12.11.2005 13:09
Problem s titulkama jsem zatim nevyresil.Navod jsem nenasel a Avi2svcd mi hlasi nejaky problem pri demuxu. DVD2avi mi prijde jednodussi, ale v titulkach se nezobrazuji š a ž.Tak uz nevim, je to samej pokus! Ted potrebuji spojit dve Avi /25fps-xvid/bez titulku.Poradte mi: pouzil jsem vsoDivxToDVD, ale rozjelo mi to zvuk.V cem to spojim korektne? dik
vlada (3470)|12.11.2005 17:01
cmatyas
Záměna titulků na DVD: Ten návod, co jsem měl na mysli je tenhle, ale je to fakt dost komplikovaný.

Spojení AVI: Je zvuk MP3 VBR? Zkus to v následujících programech - VirtualDubMod, Nandub, AVI-Mux GUI, případně MKVToolnix (ten z toho ale udělá MKV soubor). Doporučoval bych demuxovat zdrojový videa (= rozdělit na obraz a zvuk) a potom to spojit zvlášť. Akorát mě teď nenapadá žádnej program, kterej umí spojovat MP3, ale jestli z toho chceš udělat DVD, tak to můžeš rovnou hodit do WAVu, protože se ten zvuk musí stejně překomprimovat.

Jako alternativu k DivXToDVD můžeš zkusit program The Film Machine.

Já bych ale postupoval takhle: Pomocí programu AviSynth + MPEG-2 enkoderu (CCE, Canopus ProCoder, HC, QuEnc) zkomprimoval video, pomocí ProCoderu, QuEncu, Vegasu nebo BeSweetu zkomprimoval zvuk. V programu Subtitle Creator bych udělal .SUP titulky a programem Muxman bych z toho dohromady udělal DVD.

To je zaručenej postup, kdy máš ke každýmu kroku několik alternativ a když jedna selže, můžeš zkusit jinou. Je to samozřejmě trochu náročnější, ale návod můžeš najít třeba na mých stránkách.
cmatyas (21)|14.11.2005 16:29
Tak nevim cim to, ale spojil jsem obe avi ve VDM a korektne je prehraju ve WMP. OK. Pak ale potrebuji vytvorit DVD - pouzil jsem The Filmmachine, ale vysledne video je opet rozhozene se zvukem/vob soubor taky/. Nacetl jsem to video nasledne do vegasu a pokusil se srovnat audio, ale na zacatku je rozhozene jinak nez na konci. Pritom v TFM se provadi rekomprese do m2v, ac3 a wavu, apak se to zase spoji, takze v cem je chyba? V cem spojim oba demuxovane soubory tak, abych videl i nahled? dik :-(
vlada (3470)|14.11.2005 19:49
cmatyas
Například ve Vegasu by mělo být vidět, jestli jsou oba soubory (zvuk a obraz) stejně dlouhé. Pokud ne, došlo někde k chybě. Ulož z VDM samotný zvuk jako MP3 nebo WAV a načti ho do Vegasu. Potom uvidíš, jestli je špatně už i ten originál (což je značně nepravděpodobný) nebo jestli dochází k problémům jinde. Ještě je možnost, že se zvuk zprasí při demuxu. VD má s MP3 VBR velký problémy, VDM to občas zvládne, ale někdy taky ne. Spolehlivý by měly být Nandub a AVI-Mux GUI.
Jakmile budeš mít korektně dlouhej zvuk v MP3 nebo WAVu, tak ho můžeš ve Vegasu nebo v BeSweetu zkomprimovat do AC3. Udělat potom z M2V a AC3 DVD je už sranda.
cmatyas (21)|14.11.2005 22:21
Tak snad jsem to vyresil! Musel jsem ve Vegasu po načtení nastavit Pal 25fps/toho jsem si nevsiml/, a pak tu zvukovou stopu napasovat na video.Nastesti ji stacilo jen posunout a oriznout. V puvodnim Avi byly dropouty, takze tim se to objasnilo. dik za pomoc :BB:
Prvnacek (4)|25.1.2009 22:05
potrebuji "natvrdo" spojit obyč .avi soubor s titulkama, kdysi jsem to delal jednim klikem v jednom jednoduchym programku, ale skleroza je hrozna vec....Poradte prosim!

pm, e.mail