Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

prosim poradte hardware; diky

civic (16)|4.11.2005 17:26
ahoj;
mam na vas prosbu; zacinam pracovat s digitalnym videom no moj stary laptop uz nestiha ani ulead...
keby som mal nato kupil by som si asi G5 od apple; mam vsak rozpocet okolo 1500 eur; viete mi poradit za tuto sumu rychlu masinu na editovanie DV? aj s monitorom... pc potrebujem na vyrobu firemnych videoprezentacii; hlavne teda na strih plus nejake tie efekty...
a ak by niekto z vas bol nahodou v holandsku; ozvite sa;
vdaka :BB:
yozefb (684)|4.11.2005 18:07
no to zalezi od softu ktory chces pouzit
civic (16)|4.11.2005 18:22
[quote=yozefb]no to zalezi od softu ktory chces pouzit[/quote]

dik; no ty si mi dal; to mala byt az druha otazka do fora...
zatial som robil len v ulead video studio; na starej masine som skusal premieru ale nestihacka; takze skusim bud pinnacle; vegas; velmi potesi ak poradis aj soft aj pc
stayman (12393)|4.11.2005 19:01
Neviem ci by som siel do jablcka, uz len kvoli tomu, ze by som bol trochu v inom svete (alebo som :))) a nebavilo by ma si pustat softy pre Win cez nejaky simulator...

Mas uz dost moznosti a aj kvalitu a rychlost aj u "klasickych" PC, takze ja napriklad cakam na (nikde sa vsak neponahlam :))) na chipset 975 (aj ked uz Gigabyte s niecim vyrukoval...) od ASUSu a na poriadny procak s FSB 1GHz a najlepsie ako MultiCore s HT (ExtremeEdition). 9-)
Ivo Mašek (10205)|4.11.2005 19:32
Apple je velmi stabilní systém. I pro něj samozřejmě existují příslušné programy. Ale na tomto fóru ti asi pšenka nepokvete - pokud tedy chceš jít do Apple.
Je to, jak píše Stay. Trochu "jiný svět".
Jano (592)|4.11.2005 19:58
[quote=StayMan by €RikŁ€]Neviem ci by som siel do jablcka, uz len kvoli tomu, ze by som bol trochu v inom svete (alebo som :))) a nebavilo by ma si pustat softy pre Win cez nejaky simulator...

Mas uz dost moznosti a aj kvalitu a rychlost aj u "klasickych" PC, takze ja napriklad cakam na (nikde sa vsak neponahlam :))) na chipset 975 (aj ked uz Gigabyte s niecim vyrukoval...) od ASUSu a na poriadny procak s FSB 1GHz a najlepsie ako MultiCore s HT (ExtremeEdition). 9-)[/quote]

Sa načakáš :-D
TWINGAC (245)|4.11.2005 20:35
Ivo Mašek
.. musím Ti oponovať! MAC je LEN stroj, a ak ho otvoríš, tak okrem procáku, MB a zdroja, tam máš všetky komponenty rovnaké ako v PC... grafika, zvuk, RAMky, HDD..atd.... Pri troche "šikovnosti" a hlavne pri návykoch z PC (hlavne čo sa týka rýchlosti klikania myšou, pohybe v menu atd.), "zhodíš" Maca za tri sekundy.. Mac už nie je to, čo býval.. Alebo lepšie povedané: JE to čo býval, ale PC ho prečurali.. 9-)
Ivo Mašek (10205)|4.11.2005 21:13
Já jsem chvíli s MACem dělal v polovině 90-tých let. Byl problém ho shodit. To byl velice stabilní stroj, de facto jeden kus se vším všudy. Žádná stavebnice, žádná možnost kolize.
...tak to jsou moje vzpomínky na Apple.
Jano (592)|4.11.2005 21:25
Neupgradovateľný !
Keď by si býval v USA asi by si nerozmýšlal o stavebnici tam je Aple
ako ryba vo vode ale tu sí dosť zkomplikuješ život.
TWINGAC (245)|4.11.2005 21:58
Jano
MAC používajú asi len 3% požívateľov výpočtovej techniky na svete.. (nemusí to byť pravda... nepočítal som ich) :-E


Ivo Mašek
..ja som musel na Macoch robiť minulý rok.. Preto to mám v čerstvej pamäti ( ProTolls, atd.. ) :BB:
clee (6592)|4.11.2005 23:06
protools kdyztak, apple je dobrej pro studiovou fachu a spis jako jednoucelovej stroj, do jabka bych sel jen ve spojitosti s media composerem :-)
TWINGAC (245)|5.11.2005 00:39
..mediacomposer je ťažkopádny ... a skús tam nahodiť viac, ako 6 videotrackov nad seba.. :-)
Iste.. ! Je dobrý pre toho, kto MUSÍ na tom robiť .
A ProTools-y? .. to je dilema... Zas platí: zvyk je železná košela.. Tiež majú kopec bugov..
Oficiálne deklarovaná filozofia Digidesignu je : "NO A ČO? Sme najlepší, tak sa môžete sťažovať na lampárni" ..to je voľne prerozprávané dvomi vetami. :-)

PS: v jednej bezvýznamnej najsledovanejšej TV na slovensku mali ProToolsy na Macoch vo všetkých štúdiách..Stále sa tam niečo sralo... Prezbrojili na PC-ka..aj s protoolsmi.. A všetko šlape.. :-)

Mac má pekný dizajn.. to je fakt!! ..Ale po 14 hodinách klikania tou "sexi" akrylovou myšou som myslel, že mi upadne ruka.. :-)

Môj vyslovene subjektívny a bezvýznamný názor na Macintosh: exkluzívny relikt z čias, kedy PC-ka (ne)fungovali len na nasratie majiteľov.. Dnes je to celé nejak inak.. :-I
Jano (592)|5.11.2005 09:53
[quote=TWINGAC]Jano
MAC používajú asi len 3% požívateľov výpočtovej techniky na svete.. (nemusí to byť pravda... nepočítal som ich) :-E


Ivo Mašek
..ja som musel na Macoch robiť minulý rok.. Preto to mám v čerstvej pamäti ( ProTolls, atd.. ) :BB:[/quote]

No v emerike možno 40% a zbytok sveta 0,5 % tak to može byť 3% :-D
civic (16)|5.11.2005 16:35
vdaka za prispevky ale este raz vas poprosim keby ste mi poradili tu PC zostavu :BB:
clee (6592)|5.11.2005 16:44
deska od asuse (p5wd2), procak od intelu (6xx nebo 8xx), pameti od corsaira, disky maxtor nebo wd, grafika je celkem jedno, bud nvidia 6800 nebo ati x700-800, ale klidne i levnejsi pokud nechces parit, pokud z toho chces mit workstation tak quadro serii
stayman (12393)|5.11.2005 16:48
Pockaj zo par dni na chipset 975 od INTELu alebo ASUSu \/
Jano (592)|5.11.2005 16:54
Abit už má :-D skab-aw8-max 8000,-Sk