Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

v cem demuxnout zvuk a pridat jiny u DivX3, DivX4 ?

ms (68)|22.6.2004 11:04
Muze mi nekdo dat jednoduchy navod, jak a cim oddelit zvuk z AVI v DivXu a pridat novy, resp. nahradit ?

Mam stazeny soubor Black Adder - Back & Forth v pekne kvalite i se stereo zvukem, ale jen original. Asi 256MB.

Ted jsem dotahl ceskou verzi /107MB/, ktera ma priserny obraz, ale aspon cesky zvuk /mono/.

Chtel bych napasovat CZ zvuk misto original zvuku nebo ho k tomu pridat.

Chtel jsem demux/mux udelat pres utility v TMPGEnc, ale nebere mi to. DVD Workshop, ktery pri prepoctu dela demux, mi oba soubory prehrava, ale nechce provest konverzi.

Priznam se, ze s DivX nedelam nic, takze je to pro mne pole neorane.
kirk (476)|22.6.2004 12:30
Spolehlivě v programu VirtualDubMod :BB: V menu "video" nastav "Direct stream copy". A v menu "streams" vyber "stream list". Tady můžeš zvukové stopy přidávat i odstraňovat :BB: Formáty zvuku mohou být: MP3, Wav (PCM), ogg (OGG-Vorbis), AC3 (Dolby digital) a DTS. Video s DTS zvukem přehraješ spolehlivě v plném počtu kanálů, s poslední verzí AC3 filteru nebo přímo v programu Windows Media Player Classic. A pak už jen začni ukládat nový videosoubor. Ale pozor! Vždycky mi v avi/ogm/mkv fungovaly maximálně 2 zvukové stopy (nepleť si to s počtem kanálů jako Mr. Bullback).

VirtualDubMod je volně ke stažení na adrese:

http://sourceforge.net/project/showfiles.php?group_id=65889

Hele, mám jeden dotaz: Proč si chceš kurvit požitek z filmu nekvalitním monofonním dabingem? :OO :-? Celá devadesátá léta jsem doufal, že jednou uvidím filmy, které u nás zkurvili mizerným monofonním dabingem, s kvalitním zvukem. Proto jsem rád, když tyto filmy mohu vidět s originálním zvukem v plném počtu kanálů :-) Na tvém místě se vykašlu aji na STEREO a vrhnu se na vícekanálový prostorový zvuk, který
formáty AVI, OGM a MKV plně podporují. :-) :-R

Ještě něco: ať mi tady někdo nezačne psát kecy o tom, že českej dabing někdy za něco stál! Zatímco v zahraničí se točilo a dabovalo s kvalitním zvukem, tak u nás se valilo pořád mono! Teprve v poslední době se začíná vyrábět opravdu kvalitní českej dabing.
ms (68)|23.6.2004 10:25
Potrebuju tam ten zvuk pridat, jelikoz deti neumi jeste anglicky.