Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Starší PC a Win98se

peetr1 (110)|3.11.2005 16:11
Dobrý den, potřeboval bych poradit v jedné věci. Mám starší PC - nainstalovaný Win98 se. Pro přehrávání MP3 používám Lame MP3 kodek - souč.instalace. Defaultní nastavení je nastaveno na : High. Pro přehrání plynul.MP3 musím v přehrávači změnit toto nastavení na medium - pak je přehrávání v pohodě. Totéž platí pro hry. Poraďte jak změnit defaultní nastavení módu High na medium. Ať zkouším cokoliv, funguje to pouze do doby spuštění následného souboru.
Dík za rady
stayman (12393)|3.11.2005 21:28
To Win98 nema defaltne DSfiter MP3 ??? :-? Naco taky shit LAME ??? :-k
Doom (2331)|4.11.2005 07:46
používej winamp, klidně oldschool verzi 2.9x, ten má vlastní MP3 dekodér
peetr1 (110)|4.11.2005 13:59
@ DoomHammer - no jo to jsem zkoušel, ale pro hry se mě tam pořád sere to defaultní nastavení filtru HIGH.
@ StayMan - moje verze asi nemá. Jinak kde najdu ten filter a jak ho nastavím na hodnoty jaké chci?
Dík za příspěvky
Doom (2331)|4.11.2005 14:06
pokud jsem stayovi rozumněl, tak měl namysli následující věc: v instalaci Win98 není defaultně kodek lame, ale nějaký od microsoftu nebo od fraunhoffera (přesně teď nevím) takže ten lame se ti tam musel dostat nějak jinak...

ten filtr najdeš někde v ovl. panelech, nastavení multimédií
peetr1 (110)|4.11.2005 15:26
Protože ten problém vznikl, použil jsem format c : a novou instaLACI WIN 98SE - bohužel je to hned při instlaci. Zvukovka je starší ISSA . Nicméně v přehrávači zvuk médií - vlastnosti/upřesnit/mpeg layer3 - audio decoder/quality je módHIGH . Co dál? Multimédia vlastnosti - kodeky pro kompresi nejde u žádného z nich použít - nastavení - políčko je zašedlé. Navíc nevím název pro tento kodér - nikde se nezobrazuje. Zkoušel jsem i správce zařízení/ovladače videa a zvuku/vlastosti/ovladač/podrobnosti o souboru ovladače - tam taky nic není. Nevím co dál ?????
peetr1 (110)|4.11.2005 15:33
Stay Man - to Direct sound filter tam defaultně ve filtrech je . Ten Lame encodér je až pod tím sorry . (Přehravač medií/vlastnosti). Tady v tom filtru však nejde nic nastavit - kvalita atp. Ale když změním kvalitu na tom Lame encoderu - nejnižší funguje vše jak má. Jak dosáhnu tohoto efektu natrvalo ??? Při dalším následujícím souboru je to v ....
stayman (12393)|4.11.2005 16:11
Ti neporadim, prehravam MP3 s tym DSfiltrom a ked uz nastavit to LAME, tak by som hladal v registroch...
peetr1 (110)|4.11.2005 19:58
Tak dik vsem za rady, PC si dnes zakaznik odvez. Za dvestepadesat kacek - co by jeste chtel - sak si to nastavi rucne. Diky za ochotu a mejte se.