Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Zobrazené výsledky: 1 až 6 z 6

Téma: V jakým formatu vysílá ?

Je tu občas Avatar uživatele Majky
    Registrace
    Mar 2004

V jakým formátu vysílá DVB-T zatím zkušební??? V 16:9 nebo 4:3? A jak to bude v budoucnu? V jakém formátu se bude vysílat?
    Odpovídat lze po přihlášení

Je tu pravidelně Avatar uživatele Nasty_tvf
    Registrace
    Feb 2007

Přijde na to, CO která stanice vysílá a PŘES CO to vysílá. V současnosti (v Praze) naladíš ČT2 buď v "řádném" vysílání - 25.kanál v multiplexu ČRa, ale pořady ve formátu 16:9 stejně vysílá 4:3, ale v poměrně slušné kvalitě (vyšší datový tok) - nebo si můžeš vybrat vysílání pokusné-z multiplexu ČT, tam sice dostaneš anamorf 16:9, ale oslintaný kostičkama díky nízkému bitrate, který momentálně vysílají. Zrovna včera jsem řešil dilema, z které varianty si mám vybrat pro nahrání Woody Allena.
    Nova a spol. snad nevysílá 16:9 nikde a nic, co já vim.

Čestný člen Avatar uživatele clee
    Registrace
    Mar 2004

jj cra vysila v letterboxu, cdg v anamorfu, osobne nahravam z cra, protoze cdg signal transkoduje z czlinku, takze kvalita neni dobra (uz puvodni stream z czlinku ma neco okolo 6500kbit)

Je tu pořád Avatar uživatele exTNT
    Registrace
    Sep 2004

Nasty
    Drobná nepřesnost: multiplex B je CDG, nikoli ČTc (Český Telecom) a už vůbec ne ČT (Česká Televize).

Majky
    V Praze se dá chytit řádné vysílání ČRa (České Radiokomunikace, mux A, kanál 25, ČT1+2+24+Nova=4 TV programy, avg br videa 3,7 Mbps, celkem se na to dá koukat), který zatím 16:9 nevysílá a nejspíš do února (kdy přibyde ještě sportovní kanál ČT) nebude.
    Experimentálně vysílá CDG (Czech Digital Group, mux B, kanál 46, ČT1+2+24+Nova+Prima+TOP TV=6 TV programů, avg br videa 2,7 Mbps, FUJFUJFUJ!!! ), sem tam 16:9 vysílá na ČT (v závislosti na pořadech).
    A experimentálně vysílá i ČTc (mux C, kanál 64, použitelné pouze Óčko, ten ale nechytám, takže přesný datový tok videa neznám).

V budoucnu se dá počítat s tím, že pořady ve formátu 16:9 budou vysílány 16:9, stejně jako s vysíláním více audiostreamů (stereo originál a stereo dabing).

Čestný člen Avatar uživatele clee
    Registrace
    Mar 2004

na ocku bezi ted koncert pro asii a bitrate se drzi na 5.1mbit, ale maj tam nakej divnej enkoder, takze na ostrejch prechodech barev je videt barevnej sum a je to takovy mazly

Je tu pravidelně Avatar uživatele Nasty_tvf
    Registrace
    Feb 2007

Citace Původně odesláno od exTNT
    Nasty
    Drobná nepřesnost: multiplex B je CDG, nikoli ČTc (Český Telecom) a už vůbec ne ČT (Česká Televize).
    No jasně, že jsem se blbě vyžvejknul, myslel jsem ten paklík, co se ukazuje jako Czech TV z kanálu 46

Podobná témata

1. Reakcí: 13
    Poslední příspěvek: 30-08-2010, 16:36
  2. Jakým způsobem přijímáte TV vysílání?
    Od husky14 v sekci Ankety v magazínu
    Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 11-03-2010, 13:41
  3. Jake porady vysila Nova v HD
    Od michalhejl v sekci DVB-T
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 29-08-2009, 18:12
  4. VD: Jakým způsobem upravujete svá videa?
    Od husky14 v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 15
    Poslední příspěvek: 11-02-2009, 21:43
  5. v jakym programu mastering 720p
    Od Crashta v sekci Mastering
    Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 17-08-2008, 03:20