Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

V jakým formatu vysílá ?

Majky (146)|1.11.2005 18:29
V jakým formátu vysílá DVB-T zatím zkušební??? V 16:9 nebo 4:3? A jak to bude v budoucnu? V jakém formátu se bude vysílat? :-(
Nasty_tvf (568)|1.11.2005 18:50
Přijde na to, CO která stanice vysílá a PŘES CO to vysílá. V současnosti (v Praze) naladíš ČT2 buď v "řádném" vysílání - 25.kanál v multiplexu ČRa, ale pořady ve formátu 16:9 stejně vysílá 4:3, ale v poměrně slušné kvalitě (vyšší datový tok) - nebo si můžeš vybrat vysílání pokusné-z multiplexu ČT, tam sice dostaneš anamorf 16:9, ale oslintaný kostičkama díky nízkému bitrate, který momentálně vysílají. Zrovna včera jsem řešil dilema, z které varianty si mám vybrat pro nahrání Woody Allena.
Nova a spol. snad nevysílá 16:9 nikde a nic, co já vim.
clee (6592)|1.11.2005 19:09
jj cra vysila v letterboxu, cdg v anamorfu, osobne nahravam z cra, protoze cdg signal transkoduje z czlinku, takze kvalita neni dobra (uz puvodni stream z czlinku ma neco okolo 6500kbit)
exTNT (1421)|1.11.2005 19:27
Nasty
Drobná nepřesnost: multiplex B je CDG, nikoli ČTc (Český Telecom) a už vůbec ne ČT (Česká Televize). :-) :BB:

Majky
V Praze se dá chytit řádné vysílání ČRa (České Radiokomunikace, mux A, kanál 25, ČT1+2+24+Nova=4 TV programy, avg br videa 3,7 Mbps, celkem se na to dá koukat), který zatím 16:9 nevysílá a nejspíš do února (kdy přibyde ještě sportovní kanál ČT) nebude.
Experimentálně vysílá CDG (Czech Digital Group, mux B, kanál 46, ČT1+2+24+Nova+Prima+TOP TV=6 TV programů, avg br videa 2,7 Mbps, FUJFUJFUJ!!! :-k ), sem tam 16:9 vysílá na ČT (v závislosti na pořadech).
A experimentálně vysílá i ČTc (mux C, kanál 64, použitelné pouze Óčko, ten ale nechytám, takže přesný datový tok videa neznám).

V budoucnu se dá počítat s tím, že pořady ve formátu 16:9 budou vysílány 16:9, stejně jako s vysíláním více audiostreamů (stereo originál a stereo dabing).
clee (6592)|1.11.2005 20:30
na ocku bezi ted koncert pro asii a bitrate se drzi na 5.1mbit, ale maj tam nakej divnej enkoder, takze na ostrejch prechodech barev je videt barevnej sum a je to takovy mazly
Nasty_tvf (568)|1.11.2005 20:43
[quote=exTNT]Nasty
Drobná nepřesnost: multiplex B je CDG, nikoli ČTc (Český Telecom) a už vůbec ne ČT (Česká Televize). :-) :BB: [/quote]

No jasně, že jsem se blbě vyžvejknul, myslel jsem ten paklík, co se ukazuje jako Czech TV z kanálu 46 :-)