Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Kvalita TV karet... Jak je to ve skutečnosti???

ViKinG (793)|21.6.2004 17:36
Na alzasoftu mi zaujal tento popis možností TV karty Aver TV 303:
Multimediální karta, která promění Váš počítač v televizní přijímač s videorekordérem a střihačským pultem. Karta obsahuje televizní tuner, který umožňuje [color=red]vysoce kvalitní [/color]sledování televizních programů s výbornou kvalitou obrazu a čistým zvukem, jejich nahrávání na disk (včetně plného PAL rozlišení s 25 obrázky za sekundu).
V popisu hlavních vlastností je pak uvedeno:
Vysoce přesný 10-bitový A/D převodník pro [color=red]excelentní[/color] digitalizaci.
Chápu že po zakoupení tohoto výrobku se mnozí snaží vymáčknout z A/D převodu nemožné. Slovo excelentní není zrovna adekvátní k výsledkům jichž lze skutečně dosáhnout. :-((
BROWN (40)|21.6.2004 19:14
Faktem je, že se svým AIW jsem spokojen, ale určitě se shodneme v tom, že nazývat výsledky TV karet "EXCELENTNÍMI" je víc než odvážné. Nicméně na druhou stranu mnohé vlastnosti se za excelentní dají považovat. Např.:
a) málokterý výrobek Tě tolikrát dokáže dovést k šílenství a stejně s ním nešlahneš do kouta
b) dosáhneš exceletní znalosti angličtiny, protože s češtinou se výrobci moc nezatěžují
c) dosáhneš excelentní znalosti internetu při hledání funkčních ovladačů, SW a rad, co s tím.
d) dosáhneš excelentní znalosti instalací operačních systémů, když Ti po několika dobře míněných zásazích do registrů klekne komp.
d) dosáhneš po několika bezesných nocích excelentní trpělivoti, proti které je zkušený jogín nesoustředěný nervák.
e) při hledání rad, co s tím, máš excelentní možnost se po internetu seznámit se zajímavými lidmi.
A další. No, není to za ty prachy těžká bomba?
Ivo Mašek (10205)|21.6.2004 19:19
to VIKING:
Kvalitní sledování tv pořadů možné je (zkušenost s TV2000XP-Expert), mnohdy je lepší, než na klasické tv (přisuzuji to jinému řádkování) - hodně záleží na zdroji, odkud je vysíláno. České televize, nemohou bohužel, konkurovat zahraničním - výjimku tvoří HBO, HBO2.
S nahráváním to zdaleka tak excelentní není (nelze brát vážně reklamu). Já sám na to doporučuji programy k tomu účelu stvořené.
mirekv (7169)|21.6.2004 19:49
BROWN: s ATI se člověk nenudí! :-E
ViKinG (793)|22.6.2004 09:02
All: já nehodlám proboha žádnou AIW nebo TV kartu kupovat!!! Nervy mám jen jedny a dosažitelné výsledky znám. Jen jsem stále pátral po tom kde se bere to skálopevné přesvědčení že s TV kartou lze dosáhnout nějakých kvalitních výsledků při digitalizaci videa a tady je možná jedna z odpovědí.
BROWN: to si vystihl naprosto EXCELENTNĚ!!!! :-E :BB:
clee (6592)|22.6.2004 11:00
je fakt, ze kdyz uz se nekdo zacne morit s TV kartama, zkusenosti z tyhle valky sou neocenitelny :-E
BROWN (40)|22.6.2004 11:50
Tvrzení reklam je vždycky odvážné. Správně bys měl být, nesmrtelný, štíhlý, plně vlasatý a s pocitem bezpečí a dokonce s nějakými křidélky.
Zase na druhou stranu já osobně jsem velkým propagátorem TV karet a vůbec veškerého multimediálního rozšíření PC. Pokud si člověk vytipuje pár karet a přestojí tu počáteční drbačku, většinou je pak rozchození karty rutina. Já osobně svým zákazníkům říkám jdětě do toho, když už tu bednu na stole doma máte, ať to slouží. Ať to není jenom jednoúčelovka. V podstatě to dokáže nahradit celý domácí MM řetězec a je jedno, jestli manželka při žehlení poslouchá CD z kompu nebo po očku kouká na monitor. S tím grabováním je to pofidérnější, ale pokud chci něco prohlédnout někdy jindy, než to vysílají, stačí to až až. Jak chci něco, co dosahuje špičkových kvalit, musím si koupit něco lepšího. To ovšem TV karta není a myslím si, že ani jejich výrobci si tyto mety nekladou.
Ivo Mašek (10205)|22.6.2004 12:47
Je sice hezké, mít doma nejednoúčelovku (já to tak mám), ale hodně (myslím, že dokonce jednoznačně) záleží na výrobci základních desek (podporovaný procesor a čipová sada). Jestli je to komplet Intel, nebo neIntel. Nejvíce dotazů - stížností je od majitelů VIA, AMD, Duron, Athlon, apod., že jim na těchto sestavách nejde to, to, a to, apod. A nikdy nepochopí, že jsou nad rámcem možností a někdy mi i vynadají.
Matně vzpomínám, zda byla nějaká stížnost od "inteláka" - nemohu si vzpomenout.
BROWN (40)|22.6.2004 19:16
Přesně tak. Nikdy nestavím non INTEL + cokoliv s videem. Jinak nic proti ostatním výrobcům, ale na video, jedině INTEL.
Chainslaw (149)|23.6.2004 08:49
... a zase sa to zvháva... Intel! :-!!! Intel! :-!!! Intel! :-!!! Intel! :-!!! Intel! :-!!! Intel! :-!!! Intel! :-!!! Intel! :-!!! Intel! :-!!! Intel! :-!!! Intel! :-!!! Intel! :-!!! Intel! :-!!! Intel! :-!!! Intel! :-!!! Intel! :-!!! ....

Na druhej strane ale musim uznat ze som kupil kabel k nokii 3510i a ten blby interface komunikuje iba s VIA chipsetom. Takze doma som bezradny. Ale inak iba a iba len a len Intel! :-!!! Intel! :-!!! Intel! :-!!! Intel! :-!!! Intel! :-!!! Intel! :-!!! Intel! :-!!! Intel! :-!!! ...
StD (8612)|23.6.2004 09:00
...=BORDEL! BORDEL! BORDEL!
Ivo Mašek (10205)|23.6.2004 09:56
Tak jsem si "vedle" přečetl tvé dva příspěvky, a teprve teď mě došlo, proč tam píšeš ten "BORDEL" :-D
StD (8612)|23.6.2004 10:23
:-D
...mimochodem, teď koresponduji s jednou dámou z Pardubic, která nemůže na 100 % rozchodit PCTV Pro právě na platformě Intel... (P4) pod XP :((
Doom (2331)|23.6.2004 10:44
Osobně si myslím, že reklamy o EXCELENTNÍCH TV kartách jsou přehnané, ale TV karta je podle mě dostatečná náhražka televize. Já jsem s kvalitou obrazu z Experta spokojený. Na filmy mám DVD mechaniku, takže pokud chci vidět něco v lepší kvalitě, než dává telka, tak DVD to jistí a na zbytek se v bedně klidně kouknu :-)

TV karta je skutečně nejlepší způsob, jak se naučit pracovat s počítačem (na úrovni vyšší konfigurace :-D ) nebo se z toho zbláznit. I já jsem se nedávno postaral o dobře míněný zásah do registru, kvůli kterému musím reinstalovat wokna (event log mých Win2000 server se plní chybovými hláškami o chybějící větvi registru :-E )

A s tou trpělivostí taky souhlasím (chudák Ivo Mašek, kterého tady my lameři bombardujeme hovadinama :-)- ; to jsem, Ivoši, nemyslel ve zlém, právě naopak, tvé rady moc oceňuji).

I já jsem fanouškem rozumné integrace skoro všeho do computeru (TV, DVD, rádio, MP3 atd...) ale všeho s mírou, ať to neodnese chudák zdroj.

Ale nesouhlasím s tvrzením o nadvlády Intelu. Jak jsem podotknul na jiném místě v téhle konfě, záleží na konkrétních komponentách. V práci máme 3 mašiny postavené na Intelu a je to bída a utrpení (zlatej můj Athlon + K7S5A :-))
Whitejoker (616)|23.6.2004 11:58
Já mám AMD K6-II na nějakém Alíkovi (Ali Alladin, nebo tak něco, nevrtám do toho, když to funguje) a W98SE, Leadtek WinFast2000 Deluxe a pohoda.
:-!!!
Wj
Ivo Mašek (10205)|23.6.2004 16:54
...ale všimni si: platforma Intel pod WinXP :-D
StD (8612)|23.6.2004 20:18
...Právě! Zase něco nedoladěno mezi kámoši. Pro AMD jsou ty zmíněné povinné "výhybky" a ostatní si vychytají sami uživatelé, nejsa DUMB USER. Servus!
clee (6592)|24.6.2004 02:47
tak panove, jen tak zkusmo jsem asi po trech mesicich soupnul svoji starou PV-951 do stroje, nainstaloval ovladace co sem tam kdysi a na kterejch karta slapala jako svycarsky hodinky a ted pruser, polovina grab. aplikaci pada, ty co nespadnou tak droppujou frejmy jak sileny.... nedokazu si to nijak vysvetlit 9-)
mirekv (7169)|24.6.2004 06:07
Nemáš intel náhodou? :-E
Doom (2331)|24.6.2004 08:25
Je docela zajímavý, že problémy s non-intel mašinama se objevily v masovějším měřítku teprv s příchodem WinXP :-E

Zmíněné výhybky řeší až WinXP SP1 :BB: (a to ještě verze, která má SP1 přímo vestavěný :-E )
Boott (2)|28.6.2004 21:15
[color=green]Viking ty jsi evidentne uplne mimo misu :-)- Bavime se o TV kartach a o TV kartach. Kezby se ti do ruk dostala Cinergy 600 TV nebo LifeView FlyVideo 3000. Za chvili mozna ocekavam duchaplnou odpoved, ze uz jsi mel :-D [/color]
Jano (592)|28.11.2004 21:07
[quote=Boott][color=green]Viking ty jsi evidentne uplne mimo misu :-)- Bavime se o TV kartach a o TV kartach. Kezby se ti do ruk dostala Cinergy 600 TV nebo LifeView FlyVideo 3000. Za chvili mozna ocekavam duchaplnou odpoved, ze uz jsi mel :-D [/color][/quote]

No ak ju máš ty tak hoď do pľacu nejakú recenziu.
Ja som to pozeral na http://www.studio.sk/index.php?area=produkty&man=20&cat=124&id=1481 balia ku nej aj loptu :-D
Asi aby bolo do čoho kopnúť.
Tu by sa mal chytiť asi Ivo :-)

Fakt by ma zaujímali jej kvality.
Na linku sú aj nejaký zvukovky -a nie sú SB :-D
Jano

PS: Ja mám AIW 5 ročnú :-)
Ivo Mašek (10205)|28.11.2004 21:24
Tu by sa mal chytiť asi Ivo
:-D :-D Já si myslím své. Já tv-kartu mám a jsem s ní velmi spokojen. Nemám s ní žádný problém.
Ale pozor. Kdo chce grabovat pro profesionální účely, tak tam s tv-kartou nepochodí.
Pro domácí účely (a pro tyto účely byla karta vymyšlena) je to dobrá věc.
...tož asi tak. :-)
Jano (592)|28.11.2004 22:05
Ivo Mašek

Máš tú Cinergy 600 tv ?
Ivo Mašek (10205)|29.11.2004 07:40
Ne, ne. Mám Leadtek TV2000XP-Expert.
Jano (592)|29.11.2004 12:17
Mna by zaujímala tá Cinergy TV :-(((
exTNT (1421)|29.11.2004 12:21
Smazáno.
Ivo Mašek (10205)|29.11.2004 12:42
StD (8612)|29.11.2004 19:16
Cinergy tě zajímat může, ale sehnat ji bude věc druhá. Já už od Terratecu sháním skoro rok zvukovku (hned v 10 kusech, i pro kamarády) a zatím se "nezadařilo" ani v Německu, a výrobce přímo neprodá, aby nepodrazil prodejce, kteří si to na sklad zase nevezmou a navíc mají své monopolní dodavatele (Creative)... Je to jak u blbejch na dvorečku.
Anonymous (825)|29.11.2004 19:23
[quote=ViKinG]Na alzasoftu mi zaujal tento popis možností TV karty Aver TV 303:
Multimediální karta, která promění Váš počítač v televizní přijímač s videorekordérem a střihačským pultem. Karta obsahuje televizní tuner, který umožňuje [color=red]vysoce kvalitní [/color]sledování televizních programů s výbornou kvalitou obrazu a čistým zvukem, jejich nahrávání na disk (včetně plného PAL rozlišení s 25 obrázky za sekundu).
V popisu hlavních vlastností je pak uvedeno:
Vysoce přesný 10-bitový A/D převodník pro [color=red]excelentní[/color] digitalizaci.
Chápu že po zakoupení tohoto výrobku se mnozí snaží vymáčknout z A/D převodu nemožné. Slovo excelentní není zrovna adekvátní k výsledkům jichž lze skutečně dosáhnout. :-(([/quote]

Z AD nevymáčkneš ničím nic lepšího ... Žě Tě článek nebo nadpis zaujal je jen dobře pro prodejce .... Neznáš "kapitalistický pozlátko" ??? problém není v kvalitě výrobku ale kvalitě reklamy !!!!!
vladoc (456)|29.11.2004 21:24
To sú údaje, ktoré nič nehovoria. Také parametre uvádzajú skoro všetci.
Pojem "vysoko kvalitný" je relatívny pojem.
Tipi (104)|7.12.2004 17:40
Viem, že sa tu nebavíme o tom ... ale nedá mi to nerýpnuť. Ale osobne si myslím že problémy TV kartami v žiadnom prípade nemôžu súvisieť s procesorom. Možno chipsetom. Ale tvrdenie, že AMD-čkarov je viac čo majú problémy je minimálne prehnané. Skôr by som povedal, že je to spôsobené čoraz väčším rozšírením platformy AMD v našich končinách (Česko aj Slovensko). K tomuto by som prirovnal dosť „nahnevanú“ atmosféru okolo Windows kým na Linux sa pozeráme ako na nejaký zázrak, keby sa to teraz otočilo a užívateľov Linux-u by bolo toľko ako užívateľov okien hneď by sa dostalo na povrch obrovské množstvo problémov okolo Linuxo-v. Dúfam že ste ma pochopili čo stým chcem povedať. K tomu ešte toľko, že VŽIADNOM PRÍPADE NECHCEM CHRÁNIŤ OKNÁ!!! \/ Chcem len povedať, že navonok je všetko v pohode, ale ak sa to začne používať masovo...

Mimochodom ešte nedávno som bol skalným zástancom Intel :-R , ale po tom čo som sa zamestnal v predajni výpočtovej techniky naskytla sa mi možnosť poriadne otestovať obe platformy. A prišiel som na záver že za takmer polovičnú cenu dostanem porovnateľný výkon(možno teraz to už naplatí až ta veľmi). Či sa to niekomu ľúbi alebo nie je to tak. A prechod s Intel na AMD platformu? Úplne hladko, najprv som zvolil KT600 (maximálna spokojnosť prihliadnuc na cenu), potom NForce2. Mimochodom takmer žiadna pozorovateľná zmena výkonu (Túto dosky som zvolil hlavne kvôli fičúrkam uGuru). A zároveň úplne na pi*cu co sa týka mojej TV karty AVER. Oproti Intelu sa teda ––––––––––––––– nič nezmenilo je to shit a basta. A to nezmení žiadna platforma. Všetko ostatné šľape úplne v pohode. :-D
mirekv (7169)|7.12.2004 18:00
Tipi: to co píšeš je známá věc. To je něco, jak byly hádanice Eurotel v. Paegas(T-mobile). Eurotel byl první a tudíž ho měly spíše bohatší vrstvy a stal se snobskou záležitostí. Fůra lidí(i mých kámošů) vychvalovala výhody Eurotelu a skoro jsem jim uvěřil až do doby koupě mobilu, kdy jsem si porovnal provozní náklady :OO :OO :OO . Totéž je asi Intel v. AMD.
Anonymous (825)|8.12.2004 13:37
mirekv: S těma telefónama ... No takový služby co poskytuje "Oskar" bych nepřál ani koňi před porážkou, když zavolám na oddělení zákazníkům ke zprovoznění schránky tak se na mě na poprvé vždycky vyse*rou. Neustále mě schránku vypínají takže prakticky jí nemám. Měl sem všechny a současně je nejlepší Eurotel a drahej není a služby zákazníkům sou dobré.
vobluda (24)|8.12.2004 16:22
hmmm. 8-)
u nas su len dvaja operatori. ked sa u nas ludia pustia do hadky, ci je lepsi
pomaranc, alebo eurotel, tak je to celkom sranda....
kazdopadne dakujte, ze mate viac operatorov (az o jedneho :-D )
A este PS: CHCEM TASKU!!!! (slovaci pochopia :))