Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Analog pres DV kameru - odtraneni pruhu

Petr_z_Ujezda (28)|20.6.2004 22:43
Historicke S-VHS grabuji pres DV kameru. Dolnich 8 radku je sumovych (pry to je dano technologii). A ten sum samozrejme spotrebovava bitrate (je dynamicky) a pri prehravani v PC neni hezky. Jaky doporucujete SW na premaznuti cernym obdelnikem. Rad bych v jednom SW video sestrihal, preplacnul pruh cernym obdelnikem a vyexportoval v MPEG-2, DivX/MPEG4 a pripravil DVD soubory. Proste chci to mit v jednom, aby se dale nezhorsovala kvalita exportem do jednoho formatu a pak dalsi zpracovani dalsi dekodovani/kodobvani. Dosud mi stacilo obycejne NeroVisionExpress na moje rodinne zabery z DV kamery. Co si poridit na toto?
Pitomec (10211)|20.6.2004 23:19
Při sledování na PC máš obraz stejně degradovanej prokládáním, takže nějakej pruh dole je naprosto zanedbatelná věc... - prostě a jasně: video nemá na monitoru co dělat a je zbytečný se snažit dělat všechno proto, aby tam bylo. Na sledování videa je určená TV a tam nevadí ani pruh dole a ani to prokládání...
Whitejoker (616)|21.6.2004 14:49
V některých MPEG-2 enkodérech je volba "oříznutí snímku/clip frame" (mám to vyzkoušeno u TMPGEnc-u a Mainconcept MPEG 1.4.2). Tam si nastavíš, kolik pixelů chceš z jaké strany oříznout a jakou barvou to nahradit.
V případě TMPGEnc je to:
setting/advanced/ -- zašktrtnout volbu "clip frame" a 2x na ni poklepat... :OO
Wj
Tean (410)|21.6.2004 20:55
orezat to dokaze aj Canopus Procoder 1.5, tam som to videl.
vaanja (7)|4.9.2004 23:01
orezat oreze aj ProCoder aj TMPGEnc DVD, ale co sa potom? DVD format by mal byt 720x576 a led odrezem spodnych 8 riadkov, co sa stane? Nahradi mi to aplikacia ciernym pruhom, alebo roztiahne obraz, alebo dokonca vyrobi DVD v nestandardnom rozliseni?
ViKinG (793)|5.9.2004 09:06
vaanja: Canopus Pro Coder 1.5 ti "ořízlé" doplní černým pruhem a zůstane 720x576. Ale platí to co napsal Pitomec 20.června
MOJE (537)|5.9.2004 16:43
Použi VIRTUAL DUB a tento filter
http://neuron2.net/nrs/nrs.html

B-)

PS: Nezabudni zaškrtnúť v´ňom INTERLACED
Whitejoker (616)|5.9.2004 23:22
[quote=vaanja]orezat oreze aj ProCoder aj TMPGEnc DVD, ale co sa potom? DVD format by mal byt 720x576 a led odrezem spodnych 8 riadkov, co sa stane? Nahradi mi to aplikacia ciernym pruhom, alebo roztiahne obraz, alebo dokonca vyrobi DVD v nestandardnom rozliseni?[/quote]
když dáš ořezat (clip frame), tak ořeže a zbytek nahradí zvolenou barvou, tedy výsledné rozlišení videa bude stejné.
Když dáš "resize", tak se změní rozlišení videa a většinou i kvalita k horšímu.
Wj