Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Co zpusobuje rozjizdeni kanalu Primy z STA?

miller (66)|31.10.2005 11:41
Ahoj.
Prosim Vas, mam doma docela problem. Posledni dobou se mi zacala kazdy den rozjizdet Prima. Tzn., ze musim vzdy rucne doladit, jelikoz ujede uplne do zrnitosti. Dela mi to jak na PCTV, tak i dvou TV a videu. Ostatni v dome maji signal v pohode (klasicka stoupacka v panelaku z STA) ve svem rozvodu mam jeden pasivni rozbocovac a jeden aktivni rozbocovac se zesilovacem. Mohou to zpusobovat tyto rozbocovace? Drive i s temito rozbocovaci to bylo OK. Az posledni dobou.
Nevite, cim by to mohlo byt? Tyka se to jen Primy. Ostatni jsou v pohode
mirekv (7169)|31.10.2005 12:29
A tím doladěním máš opět dobrý obraz? Zkus si některou TV zapojit přímo za účastnickou zásuvku a chvíli sledovat, tím vyloučíš chybu ve svém rozvodu. Pokud závada bude pokračovat je chyba v STA (rozjíždí se oscilátor v měniči). To, že to sousedům hraje, může být skutečnost, že mají TV s AFC (automatické dolaďování).
miller (66)|31.10.2005 12:45
jojo, jakmile to doladim, tak je obraz OK. Ale cca druhy den je to opet a treba na "druhou stranu".
S tim AFC jsem nikdy nejhebal. Dela to jak u karty PCTV, Noveho Panasonica, starsiho videa a TV Sony.
Zkusim postupnou vylucovaci metodu.
Presto dik.
Pitomec (10211)|31.10.2005 14:47
Pokud se ti rozjíždí jeden jedinej program, tak je to přesně tak, jak píše mirekv - zavolej mastiče antén, ať si jdou ten konvertor na přijímací stanici STA vyměnit za jinej.
Jano (592)|1.11.2005 20:13
Niekedy to robí aj u nás UPC kablovka a nie len Prima
Pitomec (10211)|1.11.2005 22:15
[quote=Jano]Niekedy to robí aj u nás UPC kablovka a nie len Prima[/quote]
Kabelovka používá zásadně demodulátory/modulátory na vstupu/výstupu a tam je pravděpodobnost této závady (a vůbec fakt, že si toho obsluha nevšimne) úplně minimální.
miller (66)|20.11.2005 11:45
tak jsem z toho jelen.
Zpusobuje to urcite ten aktivni rozbocovac. Pokud ho odpojim, vyladim zpet kanaly, tak je to porad OK, jako drive, tzn. nerozjizdi se to. Pokud ho tam pripojim, behem jednoho dne se to rozjede. Zajimave je (tedy pro me), ze pokud po rozhozeni tento rozbocovac odstranim, zustanou vsechny kanaly rozhozene a musim je doladit. Chapal bych, ze po vyrazeni "spatneho" rozbocovace se to vrati zpet do normalu. Ale to ne. Je mi taky zahadou, ze se to procpe zpet krz prvni rozbocovac, ktery mam na privodu toho aktivniho.