Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Winfast 2000XP Expert

Nijel (6)|20.6.2004 20:44
Po nainstalování této karty mi po restartu přetane fungovat myš a klávesnice. Mám win200 sp4, MB Asus A7V333, Athlon 2500 XP, pci zvukovku Genius Sound Maker Live 5.1.
Instaloval jsem to z originálního CD podle návodu. Po neúspěchu jsem zkusil i novější drivery a aplikace z netu. Bohužel se stejným výsledkem. Nemůže mi někdo poradit? Jsem fakt zoufalej. Dík
Doom (2331)|23.6.2004 12:12
Máš tu kartu nainstalovanou správně fyzicky? Je dobře ve slotu?

Jestli máš možnost, zkus ji na jiném počítači.

Mě na platformě AMD (CPU Athlon 2400+, deska K7S5A, ZK SB LIVE!) funguje dobře
Nijel (6)|23.6.2004 13:39
Jojo, zkoušel jsem ji přebodnout do všech PCI slotů. Znovu jsem nainstaloval okna. Zkoušel jsem to bez zvukovny. Koukal na přerušení. Zvláštní je, že po nainstalovaní TV karty fakt vytuhne jen myš a klávesnice a windowsy normálně naběhnou. Icq se přihlásí, zvukovka hraje... Nicméně pak musím restartovat, najet do nouzovýho režimu, zakázat tuner a pak to normálně naběhne. Zkoušel jsem i různý druhy via 4in1 driverů. Už nevím co dál... na to ,abych šel do winXP jsem příliš příčetný :-) zkusím to ještě na jiným PC
Každopádně dík za odpověď.
Doom (2331)|23.6.2004 14:18
Windowz XP neinstaluj, na AMD tím uděláš víc škody než užitku :-)

Co takhle přerušení? jestli máš klávesnici a krysu na USB a USB na stejném přerušení jako Experta, je možné, že se ti to hádá. Mrkni na možnost přiřazení konkrétního přerušení ke konkrétnímu PCI slotu v BIOS SETUPu (ale bacha, třebas můj BIOS je pro lamy, protože tam tyhle volby nejsou :-)

jenom hádám :-)
Nijel (6)|23.6.2004 15:01
to ne, mám myš i klávesnici na ps2. S tím přerušením jsem si hrál, ale ne moc důkladně. Je to asi to poslední, co můžu udělat.
Dík za radu
Ivo Mašek (10205)|23.6.2004 17:13
Není ta klávesnice "elektronická" - taková, u který lze horními klávesami rovnou spustit např. Office, a pod.
Jenom pro zajímavost - nainstaloval jsem si vypalovačku, protože jsem ji sehnal od důvěryhodného kámoše velmi levně. Jinak chodím za jiným kámošem, který je v baráku mým sousedem. No, a rušení tv příjmu, jak "sviňa". Takže ji budu dávat do druhého počítače, kde TV-karta není.
Doom (2331)|24.6.2004 08:41
Evidentně se ti něco hádá (já jsem ale chytrej 8-) ). Pořádně bych prolezl nastavení BIOSu... možná, že je špatně nastavená paměť a ovladače Experta se v ní usádlí někam, kam nemají...

s PS/2 zařízeními jsem problémy nikdy neměl... znovu opakuji, zkusit Experta v jiném počítači, možná je to kusová vada :-?
Nijel (6)|30.6.2004 16:54
hmm, tak jsem ze zoufalství nainstaloval na druhej disk win98SE (vím, je to krok zpět) a co se nestalo? Karta funguje hned napoprve. Vadnej kus to teda není, ve slotu byla nainstalovaná správně.... atd.
takže detektivka pokračuje... mno, zkusil jsem opět novou instalaci win2000 ... mám jí ze SP2. Nainstaloval jsem jen to nejnutnější a zkouším dál.... systém: vytvořím image disku -> nainstaluju winfasta -> zatuhne to, obnovým systém z image -> nainstaluju záplatu, nebo další SP -> vyrobím image disku -> zkusím naistalovat winfasta -> .... atd.

no jak to vypadá, v hardware problém není... kua tak kde?

žeby Microsoft? :((
Whitejoker (616)|1.7.2004 06:57
Na těhle fórech si matně vzpomínám, že se řešily W2K - mají mít alespoň SP4. U té karty to taky může být drobná nekompatibilita ovladačů - zkus na netu stáhnout nějaké jiné.
Doom (2331)|1.7.2004 08:04
Jedině Win2K SP4 je skutečně funkční :-)

Doporučuji použít následující postup instalace: nainstalovat Win2K, na čistý systém potom SP4 a teprve pak ovladače zařízení v následujícím pořadí: ovladače AGP (pro non-intel desky), VGA, zvukovka a potom ostatní zařízení.

Instalace SP na nějakou dobu běžící systém je v případě Win2K v některých případech trochu problematická... můžou se přepsat některé důležité knihovny.

Já mám Experta na Win2K SP4 (zatím skoro čistá instalace stará asi týden :-)) a běží v pohodě - ovladače z CD a PVR poslední z Netu...

hodně štěstí a pevné nervy :-)
map (46)|1.7.2004 08:06
PS2 používá IRQ12. Slušný BIOS jak si to nadetekuje, tak už jej pak na nic nepoužívá ale jsou to jenom polovodiče ("vedou nebo nevedou¨) takže kdo toho vidí. I když má chipset PS2, ale nevyužívá jej žádné zařízení,BIOS "dovolí" další využití a je k dispozici. TV karta je hodně citlivá na přerušení. Já jsem s tím měl dost problémů a systém se tvářil vždy jako že je vše OK, až jsem trochu zavrtal do BIOSu a ejhle. Některé PCI sloty mají na mé desce "natvrdo" namapovaná přerušení pro integrovaná zařízení. Pak už to byla jen loterie, abych našel taková slot, který to namá a čistě náhodou kolem něj nebyly kondenzátory, aby se karta vešla.
Jinak moje zkušenosti s různými OS na mém AMD : Raději holá WinXP než Win2K SP4. Mám taky Tv kartu, měl jsem už všechno možné, ale prokazatelně a měřitelně nejlepší výsledky mám až na XP nehledě na lepší stabilitu. Jiná věc je přemluvit XP aby mě neustále neobtěžovaly grafickými efekty a rádobydoporučeními, ale na to jsou na weby návody.