Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

chyba v mpeg2 - jak prevest do avi?

dStr (2)|20.6.2004 20:02
Zdravim, potreboval bych poradit. Mam mpeg2, ktery bych potreboval prevest do avi(DivX) ale pri otevreni ve VirtualDunu mi vyhodi nasledujici hlasku (nekolik ruznych pozic)
[quote]MPEG: Anachronistic or discontinuous timestamp
found in video stream 0 at byte position 31694866 (may indicate imprper join)[/quote]
Je mi jasne, ze je nekolik obrazu chybnych a pri prevodu do avi jsou vyrazeny. To mi vsak desynchronizuje video a zvuk. Nepomaha ani otevreni a ulozeni do noveho souboru (mpeg2). Nevite nekdo nahodou, jak by se to dalo obejit aby zustalo vse tak jak ma?
stayman (12393)|20.6.2004 20:55
Dr.DivX 1.0.4, ProCoder 1.5 (Express 1.01)
clee (6592)|20.6.2004 21:46
zkus to pres vfapi (otevri mpeg v dvd2avi, uloz jako projekt, ten nacti ve vfapi convertoru (musim mit nainstalovenej i vfapi kodek-je u convertoru) a ten to prevede na pseudoAVI, ktery nactes v libovolnym AVI editoru)
Whitejoker (616)|22.6.2004 08:06
mě to dělá VDub taky, když si chci zobrazit nějaké video v MPEG-1. Ale ať si otevřu jakýkoliv MPEG-1 video soubor, vždy to hlásí chybičku ve dvou framech (stejná hláška - inproper join) a vždy jsou čísla těch framů totožná, bez ohledu z kterého souboru to otvírám. Takže si myslím, že VDub má v sobě nějakou drobnou chybičku, která způsobuje tu hlášku.
I přes tuto hlášku mi VDub bez problémů ty soubory otevře. Zkus otevřít jiný MPEG soubor, jestli ta hláška bude ta samá....
clee (6592)|22.6.2004 10:50
jde o verzi, me vdmod az do jisty verze odmital nacist vsechny mpeg2 s tim ze posledni frame je vadnej/nejde precist...
Hawkey_tvf (434)|25.6.2004 23:23
ano, je to bug niektorej starsej verzie (alebo takej novej ze ju este nemam)
dStr (2)|28.6.2004 15:21
Diky za odpovedi.
Chybou ve VirtualDubu to asi nebude, delaji mi to jen 2 soubory. Driv jsem mel VD 1.4 a ted jsem zkusil 1.5, rozdil je pouze v tom, ze 1.5 to vypise jako intervaly.
vfapi jsem zkoudel a zda se ze se to zlepsilo, ale stejne je to rozhozene.
Pres Dr.DivX se mi to zatim nepodarilo. Vsechny rady vitany.
Novacek (5)|26.9.2005 21:58
Pri nahravani do mpeg2 mi vypadly snimky a tim se rozjel zvuk.
Ve Virtualdubu znama hlaska
[quote]MPEG: Anachronistic or discontinuous timestamp
found in video stream 0 at byte position 32660024 to 32711555 to (may indicate imprper join)[/quote]
a rozjety zvuk o nekolik vterin, ktery nejde pres Frame Rate opravit.
Pri prehravani v prehravacich (WMP9, BSPlayer...) je to v poradku, ale pri otevreni v editorech VirtualDub, VirtulDubMode, DVD2AVI, PVAStrumento... apod. uz je to rozhozeny o nekolik vterin.
Je mozny to v necem zpracovat do DivXu, aby se nerozesel zvuk?
Nechce se mi verit, ze je to ztraceny, kdyz v prehravaci to je v poradku.