Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Reklama ve filmech.

mouty (690)|24.10.2005 21:41
Celkem by mě zajímalo kdo z vás si všiml ve filmu nějakou reklamu.
Co mám na mysli. Vše začalo Terminatorem kdy jeh Ray-Ben ztrojnásobily prodejnost - tudíž se vyplatilo firmě Ray-Ben zasponzorovat Arnolda.
Namátkou třeba kurýr - v něm bylo jasný že to byla propagace audi ale byl tam i super záber na Hajneken, nemluvě o tom kolik druhů nokii v tom filmu bylo.
Nebo Ostrov - opět sponzor Auti, Puma MNS vyhledávač. Všiml si někdo něčeho podobného ??
Podotýkám že jmenovat co vše je v Jamesovi Boondovi nemá asi význam - to by byl spíš nákupní seznam :BB: :-D
clee (6592)|24.10.2005 21:55
ted si vzpominam na nejhorsi film myho zivota: post coitum, tam byla hodne okata reklama (ktera dokonce svinsky kazila kompozici zaberu) na TNT (prepravni firma) a tusim na lucky strike, jinak nokia v matrixu (btw. nemel ji nekdo nekdy?, je to model 8110) jo a topgunovsky brejle se taky dost prodavaly
skrew_tvf (9)|24.10.2005 23:24
Shodou okolnosti v TNT pracuju a o tehle "reklame" nic nevim. Coz je celkem zajimave, protoze o 2 zaberech ve filmu Muj soused zabijak vime ve firme vsichni. Jinak co se tyce reklamy na prepravni firmy, vsichni urcite znate vice nez dvouhodinovou reklamu na FedEx v kinech uvadenou pod nazvem Trosecnik. O Fedexu byla "zminka" i ve filmu Nevesta na uteku, a to kdyz Julia R. prchajici naskoci do auta FedExu a Richard G. se pta: Nevite kam jela? Tak mu nejaky postavajici a pokukujici chlapek rekne: Nevim, ale urcite tam bude zitra rano :)

Doplneni: Abych nezapomel, FedEx na nas jukne treba i hned na zacatku filmu Ja, robot.
SS2CZ (874)|24.10.2005 23:34
Mizerové 2 - Cadillac a DELL.
Já robot - Audi a kecky "Číny" model de Luxe v kůži. :-E
U W.Smitha je to skoro pravidlo.
clee (6592)|24.10.2005 23:46
skrew
je tam videt bila dodavka s logem TNT v nejakym podzemnim parkovisti pokud si dobre pamatuju a prave me bilo do oci ze to auto zabira snad pulku zaberu, celej ten film je ale uplne dementni :-k :-k :-k
mouty (690)|25.10.2005 07:18
FedEx byl myslím i ten kurýr kterej Neovi donesli 8110 - moc jsem ten tel chtěl ale nemohl jsem ho sehnat :-((
Jinak v kurýrovi 2 byla boží první scéna ve které 4 nebo 5 obrovských černochů naskákalo do té jeho audiny aby bylo jasně vidět jak je prostorná, pak zjistili že bez kodu to auto nenastartují tak vyskákali ven a tam je Kurýr zmazal..
Nicolas cage v 60 sekundách dává kámošovi na motokárách pití a on ho drží tak aby nezarkyl název Pepsi :-D
Já robot - ty Converse All Star - to je klasika - byl to tehdy nejnovější model a myslím že tam pouštěl i starý stereo na dálkový ovládání (značku si už ale nevzpomenu).
Krtek (1279)|25.10.2005 11:39
Ty reklamy jsou úplně v každým filmu. Často si jich ani nevšimneme, protože nám přijdou samozřejmé. Stačí se podívat i na českou tvorbu. Vzorová ukázka je třeba "Byl jednou jeden polda". Tam jich je asi nejvíc a také proto 1 díl stál pouhých 7 milionů. Český dovozce Renault dokonce zřídil samostatnou kancelář a vyčlenil několik vozů právě na propagaci ve filmu.

Přesně pravý opak je ve filmu "Dědictví aneb kurvahošigutntag". Film stál celkově 15 milionů, a podařilo se sehnat jen jednoho investora, který zaplatil 7 mil. a dělil se o zisk.
Hlavním důvodem byl zřejmě moravský humor a nikdo ze sponzorů nechtěl riskovat, že to nějací pražáci z Václaváku nepochopí. Navíc v tý době tu ještě nebyli velké nadnárodní společnosti co by zapůjčili bazén, nebo třeba jen auto.
Donutil, Polívka i Chytilová se zřekli honoráře, měli jen procenta ze zisku. Platilo se jen Veškrnové a pár lidem z Divadla na provázku a několika místím lidem. K tomuto filmu mám i osobní vztah a dobře vím v jakých žalostných podmínkách vznikal. Bez reklamy to dnes prostě nejde, obzvlášť v naší filmové tvorbě.

Mouty tu nakousl Bonda. Někde jsem četl, že díl "Jeden svět nestačí" byl financován touto nepřímou reklamou téměř z 30%.
mouty (690)|25.10.2005 22:36
Krtek
Co mám informace já tak až z 50% a to není málo - však bond je jeden velkej reklamní šot \/ :BB: :-D
SS2CZ (874)|26.10.2005 08:48
Mě pobavila informace,že jedna epizoda Star Wars byla zaplacená ještě dřív než přišla do kin. :OO
delay (159)|26.10.2005 09:37
JVC dává dost na filmy. Už několikrát jsem viděl ve filmech jejich věcičky...
Krtek (1279)|26.10.2005 14:09
[quote=mouty]Krtek
Co mám informace já tak až z 50% a to není málo - však bond je jeden velkej reklamní šot \/ :BB: :-D[/quote]

Ono taky záleží na tom, jakej ten film má rozpočet. Jiný podíl má reklama ve filmu za 50 mil, a jiný za 150 mil.
Krtek (1279)|26.10.2005 14:21
[quote=SS2CZ]Mě pobavila informace,že jedna epizoda Star Wars byla zaplacená ještě dřív než přišla do kin. :OO[/quote]

To co píšeš je u velkých filmových společností dnes již téměř běžné.
Praxe bývá i taková, že pokud např. 20Th Century Fox plánují natočení nějakého vysokorozpočtového filmu s hvězdným obsazením, nejdříve celosvětově sondují jaký má tento film předpoklad na úspěch. To se děje tak, že vybírají od jejich distributorů ze všech států nemalé zálohy na natáčení. Za to pak nabízejí daleko výhodnější cenu autorských práv pro tu danou zemi. Při tom se nejedná jen o jeden film, ale třeba o balík 3 a více filmů. Pak je docela možné, že se velká většina rozpočtu zaplatí jenom z těch vybraných záloh a reklamy. Pak má filmová společnost vyděláno ještě dřív, než je premiéra.

To samé platí i u nás. Např. společnost Bonton měla zakoupeny práva na Titanic ještě dřív než se vůbec začal natáčet. Byla to zároveň i jediná možnost jak uvést tento film do našich kin a distribuce, protože normální cena autorských práv byla několikanásobně vyšší než jiných Oskarových filmů a hrozilo to, že Titanic u nás vůbec nevyjde.
StD (8612)|27.10.2005 08:20
Krtek, hele podle tebe Foxové točí také nějaké "malorozpočtové" filmečky??? :-D

Jinak nevím, o čem se tady jalově diskutuje. Film je přece především kšeft, potom možná nějaké to "umění". Svět chce býti klamán..., říkával už můj děda. :-E
Krtek (1279)|27.10.2005 11:24
Je rozdíl točit film za 50 mil, nebo za 200 mil. Foxové točí obojí. Pak je ještě nutné přičíst náklady na reklamu, a ty jsou někdy stejně velké jako náklady na film. Konkrétně Titanic stál Foxe 200 mil a dalších 200 mil stála reklamní kampaň jen v USA.
StD (8612)|27.10.2005 12:10
Já v tom tedy rozdíl nevidím a rozhodně nejde o nízkorozpočtové filmy a nechápu, co tím chtěl básník/Krtek říci... Ale je to OT, jinak mě reklama ve filmech či o filmech nevadí. Beru ji jako nutné zlo. :-)
Krtek (1279)|27.10.2005 12:39
Je to nutné zlo jak píšeš. Tím jsem chtěl říci to, že i ta největší a nejbohatší filmová společnost nebude riskovat s rozpočtem 200 mil.
Fox točí i televizní filmy (jen pro Tvoji informaci)
StD (8612)|27.10.2005 12:42
Už zase polopravda a překrucování: Fox netočí pro televizi! Jak by mohl, když sám FoxTV je!!! Srovnej si to v hlavě. :-E :OO Nějak si tu připadám jako v Pokecu...
:-)-
Krtek (1279)|27.10.2005 15:29
Nepsal jsem že Fox točí PRO televizi, ale že točí lelevizní filmy. Nic z toho co jsem napsal není ani polopravda ani žádný překrucování.
Myslím, že by sis to měl sám srovnat v hlavě a nezpochybňovat něco o čem jsi v životě neslyšel.. \/
clee (6592)|27.10.2005 16:29
Fox toci sam pro sebe hlavne serialy, ctyriadvacitku tady zna snad kazdej, a padesat mega neni nizkorozpoctovej film 9-)