Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Zajímavosti...

exTNT (1421)|24.10.2005 09:57
Tohle se teda netýká jenom DVB-T, ale i tak je to počteníčko... 9-)
http://www.parabola.cz/r-art.php?id=1130116141
Atkins (447)|24.10.2005 10:45
"Snahou politiků je, aby v televizi vypadali co nejlépe a co víc se o to snažíme, tak to má opačný efekt." - Co by na to asi rekl user "pave" ?. No ale vazne, neni to smutne ? - Neni se co divit, ze se clovek z casu nacas vytoci nad dosti znacnou nekompetecnosti kompetentnich mist - mimochodem o "harmonisaci" kmitoctoveho pasma se v Evrope hovori dele nez deset let...Zajimave je, jak jsou nasi "voleni" v nekterych ustanovenich "papeztejsi nez papez" a jindy delaji vyslovene "mrtve brouky"...
Šány (0)|24.10.2005 12:51
No to je síla, ti politici jsou tak na dvě věci, a ta ministryně? tak ať něco podnikne, je to k zblití, jako většina zákonů a rozhodnutí co přijímá parlament a různé rady a nerady.
:-k :-k :-k :-k :-k :-k
Mike (617)|25.10.2005 15:08
Jo taky jsem to čet a je to v podstatě to, co se tvrdí už několik let, všichni na to upozorňují, ale nikdo s tím nic neudělal, protože naši politici jsou na pendrek, u nás se totiž všechno dělá až jako poslední a až když nám teče do bot, tak se narucho přijímají ty nejdebilnější zákony, který sice něco vyřešej na jeden rok, ale každý rok se pak dělá nějaká novela, dnes už by podle mne mělo být DVB vyřešeno včetně legislativy, rozdělení licencí a navržení frekvencí, které budeme obhajovat na mezinárodní konferenci, která se má konat tuším už příští rok, jediný co máme je zákon o televizních poplatcích, navíc s nesmyslným omezením reklamy na ČT, gratuluji páni poslanci! Taháte nás do pekla už dlouho!
Devaster (477)|25.10.2005 15:57
aspon tam nebudeme sami ... :-!!!
clee (6592)|25.10.2005 16:02
do pekla ani tak ne jako do prdele, za chvili tu sice chytnem nemeckej T-DAB, ale jinak nic 9-)
Devaster (477)|25.10.2005 16:07
ssorry ale neda mi to OT : a este vtaciu chripku :-E
Ivo Mašek (10205)|25.10.2005 16:12
Pokud budou čeští voliči vybírat do zblbnutí své poslance z oněch 4 stran, jako doposud už činí bezmála 15 let, tak bude pouze hůře - jsem zvědavý, kdy na to lidi přijdou. Za ty dlouhé roky už tady existuje ohromná provázanost mezi různými úřady a velkými firmami, kde už dávno jsou různí známí a známí známých. Ne náhodou jsme byli umístěni na 1. místo v EU, co se týče korupce.
richie (86)|25.10.2005 16:56
[quote=Ivo Mašek]Pokud budou čeští voliči vybírat do zblbnutí své poslance z oněch 4 stran, jako doposud už činí bezmála 15 let, tak bude pouze hůře - jsem zvědavý, kdy na to lidi přijdou. Za ty dlouhé roky už tady existuje ohromná provázanost mezi různými úřady a velkými firmami, kde už dávno jsou různí známí a známí známých. Ne náhodou jsme byli umístěni na 1. místo v EU, co se týče korupce.[/quote]

mam strach, ze to nebude iba tymi (vo vasom pripade 4-mi )stranami ... pretoze vo vestkych .. teda aj tych novsich .. su ludia ktori z niektorej strani odisli, pretoze sa im uz neuslo nejake slusne miesto, alebo pre nieco podobne .. takze ta previazanost a korupcia tam je stale ..
.. na to proste treba vymenu niekolkych generacii .. zial ..
exTNT (1421)|3.11.2005 17:19
Já snad dneska fakt vrhnu - nejdřív jsem se ráno koukal na Hyde Park o digitalizaci (více tady), pak jsem si před chvílí přečet, že v průzkumu preferencí má ČSSD 27 a ODS 28 procent a teď zase tohle.
To je fakt vo zdraví... 9-)
Nasty_tvf (568)|3.11.2005 17:26
Hele, pojď se taky sdružit :BB:
SS2CZ (874)|3.11.2005 17:43
:-E :-E :-E
Prostě den BLBEC. :-E
exTNT (1421)|7.11.2005 12:57
Tak Francie testuje DVB-T v MPEG4 a od října bude kódovat placené programy DVB-T - což by i u nás případné zájemce o pořízení STB mělo vést k úvaze, zda se nekoukat spíš po boxech se slotem na kartu...
exTNT (1421)|7.11.2005 13:25
exTNT (1421)|8.11.2005 13:46
Tohle je vcelku nuda, ale je fantastický, jak v samotném závěru říká marketingový ředitel (!) ČRa opět ty samé bláboly o "výhodách" digitální televize:
1. větší množství programů (ha ha ha, už dávno někdo chytřejší než já řekl, že kvalitu nelze nahrazovat kvantitou)
2. lepší kvalita obrazu (ha ha ha, možná pro někoho, kdo si nemůže kvalitně naladit analog, což ovšem vzhledem k pokrytí DVB-T je hodně slabý a v mnoha případech vysloveně lživý argument)
3. větší technické možnosti, kde jako první uvádí interaktivitu, kterou o pár odpovědí výš sám bagatelizoval naprosto správným způsobem...
Příšerný, fakt!
Osobně jsem si DVB-T oblíbil hlavně kvůli možnosti víc než plnohodnotně nahradit VHS rekordér (kvalita srovnatelná, možnosti zpracování nesrovnatelně vyšší), což ovšem samozřejmě není nic, co by k DVB-T mělo přitáhnout masy...
Navrch opět pan ředitel jenom rozšířil řady neupřímných propagátorů, když se o otázku stb pouze lehce otřel - všímáte si, jak prakticky NIKDO z odpovědných nahlas neřekne "budete potřebovat jeden stb ke každé televizi, kterou máte v domácnosti" (tedy pokud si nepořídíte nesmyslně drahou TV s integrovaným DVB-T tunerem, případně se jako D. Stádník nehodláte na všech TV koukat na stejný program, který si naladíte na stb na půdě a rozvedete po celém domě... :-E )?
Za sebe můžu říct, že mi stávající nabídka našich TV stačí, naopak se leckdy ani nestihnu kouknout na všechno, co by mně zajímalo, takže třeba Nova by pro mně klidně nemusela existovat... Představa, že budu mít k dispozici 30 tv programů v DVB-T pro mně tedy žádnou výhrou není.
O vyšší kvalitě obrazu z DVB-T se v mém případě taky mluvit nedá, protože díky přímé viditelnosti na Žižkov mám analog jako břitvu - a moje obrázky z "digitální" Novy v muxu CDG jste někteří už jistě v jednom sousedním vlákně viděli.
No a "interaktivitu" si můžou broadcasteři nabouchat do kecek - v době, kdy DVB-T dožene svými možnostmi v tomhle směru, už budu jistě dávno prdět do hlíny.
Abych nebyl špatně chápán: nemám nic proti DVB-T a chápu ho obecně jako pokrok se všemi jeho "dětskými nemocemi". Ale vadí mi jeho lživé glorifikování, přičemž skutečný důvod zůstává BFU skryt za vznosnými myšlenkami o rozšiřování nabídky pro kozumenta.
Ve skutečnosti je to podstatně prozaičtější: více programů na jedné frekvenci = více peněz do státní kasy za licence + více peněz pro broadcastery za přenos obsahu více TV stanic + více peněz pro TV stanice (některé) za prodané reklamy (+ více peněz pro výrobce a distributory elektroniky) => větší výdaje pro běžného konzumenta (vyšší výdaje za reklamu samozřejmě inzerenti promítnou do ceny svých výrobků a služeb, a tyhle peníze ve finále zaplatí všechna ta výše uvedená zvýšení příjmů jednotlivých účastníků řetězce, alespoň do doby, než budou některé skutečně kvalitní tv programy zpoplatněny + ke každé tv si bude muset koupit stb).
Takže říkám - ano, přejděme na DVB-T, protože nemáme jinou volbu (sice mi není jasný, proč pro náš pidistát není lepší volbou se na terestrické vysílání vykašlat úplně a potřeby pokrejt pomocí DVB-S - tedy je mi jasný, že na tom by naši broadcasteři nevydělali tolik, ale jinak všichni ostatní by na tom byli prakticky stejně a pokrytejch by bylo od prvního dne 99 % obyvatel a jestli si mám koupit DVB-T nebo DVB-S stb není žádný drastický rozdíl). Ale aspoň kvůli tomu nedělejme z lidí idioty...
8-)
exTNT (1421)|9.11.2005 10:20
Další pěknej článek na téma digitálního vysílání je tady.
exTNT (1421)|9.11.2005 10:25
Jo a taky možná přijdeme o Primu...
bArokna (105)|10.11.2005 12:34
možná tomu až zase tolik nerozumím, ale proč už rovnou nepodaj žádost o 9-) """regulerní""" 9-) vysílání?
clee (6592)|10.11.2005 12:36
sou tam naky prusery s licencema pro regiony, uplne tomu nerozumim, ale jasny je ze to zase brzdi/kurvi nablbla RRTV 9-)
ViKinG (793)|10.11.2005 12:59
Jen v našem Katzlandu je možný aby přechod od mnohaletého zkušebního provozu DVB-T na "ostrý" znamenal snížení počtu TV programů i zmenšení území pokrytého signálem. A všichni co za to můžou(poslanci, vláda, členové RRTV) se tváří, že je vše OK. Ještě můžou urychlit vypnutí analogu a budem si v 90% ČR předčítat při svíčkách.
exTNT (1421)|10.11.2005 16:48
bArokna
Jj, to jim taky RRTV doporučila, aby si pro jistotu požádali o další licenci - ale taky by jí nemuseli dostat a hlavne by tím de facto uznali, že podle stávající licence musí v digitálu obsloužit i regionální vysílání, což se snaží zpochybnit... Každopádně je to na palici. Podle mně jde taky o to, že to vyhovuje Nově, která umí líp lobovat.

ViKinG
Amen!
exTNT (1421)|11.11.2005 09:34
Ještě info k Primě. :-E

A pak info o vysílání na Ostravsku (v Klimkovicích i obecně). :-)
mirekv (7169)|11.11.2005 12:52
exTNT
To je sice krásné, že Ostravsko bude mít DVB-T, ovšem situaci v oblasti Jeseníků, kde je situace se signálem tristní, to vůbec neřeší.
exTNT (1421)|11.11.2005 14:45
mirekv
Co si stěžuješ, dyk tam píšou, že klimkovické vysílání chytají až na Morávce a že bude Ostrava už za půl a ne až za jeden a půl roku!
Ty dnešní mladý by taky všechno chtěli hned... :-E :BB:
john (149)|14.11.2005 09:50
no sem zvedav...., do OV daleko / stejne jako na praded za lyzovackou /, analog signal v mem "utopenem" miste stoji za velke kulove....
na DVB-T se diky tomu tesim / konecne zmiznou mi verni "duchove" /, ale jak to tak vidim, budu se tesit jeste na nekolik "Jezisku" :-(((
exTNT (1421)|16.11.2005 14:30
Další zprávy okolo licencí - mimochodem, TV Pohoda vypadá příjemně... :-)
exTNT (1421)|18.11.2005 13:54
Další zprávy o možném vývoji ostrého vysílání, tentokrát zejména v muxu B (CDG).
Tak nevím, jestli se mám zabývat úpravama antény, když óčko v muxu CTc za čtrnáct dní skončí... :-E

Jo a DVB-T bylo spuštěno v Bratislavě.
mirekv (7169)|18.11.2005 14:55
exTNT
No a cra máš jak?
exTNT (1421)|18.11.2005 16:19
mirekv
Hojda, ČRa mám naprosto v poho (100 %, BER 0), CDG o kousek horší (96-97 %, BER občas skočí nad nulu, ale výpadky v nahrávkách to nepůsobí), takže jediný, co mi nejde, je ČTc na kanále 64, ale je dost otázka, jestli vůbec budou po 7. prosinci vysílat něco, kvůli čemu by stálo za to vrtat se v anténním rozvodu... :-E
mirekv (7169)|18.11.2005 16:40
exTNT
Jó vastně, jedou na nižším kanále.