Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

komentare k vysilani

bArokna (105)|21.10.2005 12:23
to logo novy je skutecne tak zarusene? :-k
exTNT (1421)|21.10.2005 12:45
bArokna
Ve finále to až tak strašný není (i když dobrý taky ne...). Tady máš Novu s logem a tady, tady a tady Novu z reklamního bloku, kdy je většinou použitej nějakej slušnej zdroj - většinu filmů totiž Nova vysílá zřejmě ze šlupek vod buřtů... :-D
bArokna (105)|21.10.2005 17:13
exTNT: díky. jak jsem si všimnul, tak to logo zrní i v analogu, takže je to problém na straně novy.

není tu někdo z Liberce (vesnice na severu Čech)? pořád se snažím zjistit, jak je to s Ještědem. co sem slyšel na posledy, tak s vysíláním dtv se z Ještědu nepočítá. (???) mohlo by se zdát, že je tu díky němu kvalitní analog, ale samozřejmě opak je pravdou...
clee (6592)|21.10.2005 17:19
u me je taky cokoliv lepsi nez analog, kabel tu neni, terestrial zarusenej 9-)
exTNT (1421)|21.10.2005 18:15
bArokna
Těžko říct - podle seznamu na dxradiu je sice v plánu vysílač Liberec - Hanychov, domníval jsem se, že je to Ještěd, ale podle souřadnic je to trochu jinde...

Tak nevim. :-?
Pave (158)|21.10.2005 21:00
představuju si to tak, že až radiokomunikace vyberou nějaký ty penízky od čt a novy, tak koupěj novou "kisnu" do regálu.

A tu starou šoupnou do Brna :-) ...

(a postupně takhle pořád dál)

:-E :-E
x655 (7)|21.10.2005 21:07
[quote=exTNT]bArokna
Těžko říct - podle seznamu na dxradiu je sice v plánu vysílač Liberec - Hanychov, domníval jsem se, že je to Ještěd, ale podle souřadnic je to trochu jinde...
Tak nevim. :-?[/quote]
Ale podle mapy pokrytí to vypadá jinak..., snad je to chyba souřadnic, protože stejné má čra i čtc
exTNT (1421)|21.10.2005 21:50
Pro zajímavost: tady a tady jsou dva obrázky z ČT1 (reklama a upoutávka) a tady a tady dva obrázky z Novy (poměrně nový český film Duše jako kaviár).
Obojí jsou "fotky" z DVBVieweru, který je uloží jako bmp, ve Photoshopu jsem je akorát převedl beze změn do jpg s maximální kvalitou (12).
Rozdíl v průměrném BR je zanedbatelný (cca 4,1 vs 3,7 Mbps), ale ve vzhledu je naprosto propastný. Nechápu, proč tohle vůbec Nova chtěla nacpat do DVB-T :-k ...
Pave (158)|21.10.2005 22:43
No, jediný co je vidět je, že film "Duše jako kaviár" byl dělaný jako velmi nízkorozpočtový, takže má "stejnou kvalitu" i v analogu :-) .

Pokud chce někdo něco posuzovat, tak ideální je nějaký sportovní přímý přenos - tam je (většinou) obrázek jak víno, když už film, tak nějaký točený na 35mm filmovou surovinu (takže ani žádný hřebejk, neboť ten točí na super16mm a pak to teprve kopíruje na 35mm).

Takže asi něco novějšího z jůesej, nebo nějakou hitovku - třeba H.P. :-) .
Pitomec (10211)|21.10.2005 23:47
3Mbps a obrázek jak víno? Tak leda jako prošlý ČUČO :-k
bArokna (105)|22.10.2005 00:06
já si nemůžu pomoct, ale ten obraz novy a to zašuměný logo je haluz. připadá mi jakoby to odbavovali z VHS.

...teď jsem si vzpoměl, že jsem byl na*ranej, když reprízovala Kobru 11, tak dole byl takovej proužek kde běžel kus obrazu z horní obrazovky a přesně tohle mi dělalo, když jsem si z videa přes video-in nahrával starý filmy
clee (6592)|22.10.2005 00:12
prave fotbal a zvlast z novy je peknej sajrajt, nova ma obecne spatnej obraz, je to cely naky mazly a jeste nakej tint do toho
Pave (158)|22.10.2005 00:16
fotbal z novy asi problém bude, ale od jiných poskytovatelů jsou přímé přenosy OK. Na nově bych asi vzal nějaký ty jejich estrády (dělají je ve studiu a obraz je "bez ohledu na jejich obsah" velmi kvalitní).

Pak samozřejmě reklamy a nějaký ty novější filmy (laciný seriály ne, tam je všechno super16mm, starší akční stojej taky za houby).
bArokna (105)|22.10.2005 00:18
ono je hlavně problém když roztahujou starý filmy do 4/3 (příklad byl Smrtonosná zbraň) pak je ten obraz mázlej.
Pave (158)|22.10.2005 00:33
No on je hlavně problém, že ty starý věci skutečně "stárnou", navíc se distribuují na analogových originálech takže polovina z nich se vysílá z BetacamuSP (případně je znovu přepisovaná na DigitalBetacam).

A ona taková kopie z kopie z mizerný filmový kopie dokáže udělat svoje.

Samotný "roztažení" (pan and scan) ničemu zase tolik nevadí, neboť se provádí na filmových snímačích, které mají hlubokou rezervu (v poměru k rozměrům palu). Tam žádná degradace nenastává (většinou se stejně distribuují již hotové mastery pro Evropu v PALu, takže tohle si dělají amíci sami).

Jinak ale platí, že zrovna americká filmová studia mají tv filmovou kopii "stranou", takže ta zase bývá velmi kvalitní i po letech (narozdíl od těch našich :-) ).
clee (6592)|22.10.2005 02:03
debordelizovano z threadu o muxu A, nesmyslny vykriky v kosi...
exTNT (1421)|22.10.2005 09:07
Mods
Děkuji za vyčištění původního vlákna. Naprostá většina těchhle příspěvků byla OT a některé byly vysloveně nesmyslné. Možná by si největší křikloun mohl uvědomit, že toto fórum není PSP ČR, kde si každý může bez jakéhokoli reálného podkladu plácat co chce a urážet kdekoho okolo.

Pave
Protože se Tvoje hysterické výkřiky netýkají jenom mně, udělám poslední vyjímku a dám Ti tři dobře míněné rady:
1. Pokud máš jenom potřebu se do někoho navážet, jdi to zkusit do hospody, tam si vychutnáš reakci z první ruky. Taky - až Tě z tý hospody vyhoděj - jim venku nezapomeň pohrozit, že už tam nebudeš chodit, myslím, že je to dojme stejně, jako Tvoje hrozby v tomhle fóru.
2. Pokud máš nějaké pocity a dojmy "jak by to asi vypadalo, kdyby..." bez reálného podkladu nebo důkazu, napiš je formou dotazu nebo rovnou do Pokecu či na lopuch.
3. Pokud máš nějaké faktické znalosti, poznatky nebo zkušenosti z oblasti "ostrého" vysílání ČRa, napiš je do toho původního vlákna a pokud je dokážeš napsat civilizovaným způsobem, nikdo Ti nic nesmaže. Pokud máš ke srovnání ostrého vysílání jiné obrázky, dej na ně odkaz.
V této souvislosti souhlasím, že "Duše jako kaviár" nebyla nejvhodnější příklad - nekoukal jsem se na to ani z DVB-T ani z analogu, prostě jsem ve stejném čase pořídil obrázky z ČT1, která prokazatelně odbavuje svoje pořady líp, a z Novy. Ten můj příspěvek byl z původního vlákna naprosto korektně smazán a přestože mi zabralo víc času ho připravit, nedělám z toho - na rozdíl od Tebe - kovbojku. Pokud mi vyjde čas, zkusím z nějakého reklamního bloku vybrat stejný záběr stejné reklamy, protože to je stoprocentně srovnatelná záležitost. Nějaký dynamický záběry ze sportu jsou nesmysl, protože při takhle nízkých datových tocích jsou máznutý prakticky všechny.
Podstata mého původního sdělení se ovšem tak jak tak nezmění: Nova je v ostrém vysílání DVB-T stejně hnusně rozmazaná, jako byla kdykoli předtím a jakkoli si nemyslím, že by to bylo způsobeno jenom DVB-T, nízký datový tok výslednou podobu ještě víc zhoršuje.