Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

DVBViewer - nekolik otazek zacinajiciho uzivatele

LS8 (30)|21.10.2005 11:02
Ahoj,

zacinam si rozumet s DVBViewerem (TE), mam ale par otazek na zkusenejsi uzivatele:

1/ Jak resite planovani nahravani? Kdyz v DVBV zadam cas zahajeni nahravani, musim ho nechat bezet, protoze sam se nespusti kdyz ma zacit nahravat. Jedine reseni ktere jsem zatim vymyslel je zadat spusteni DVBV do windowsiho Task Manageru v urcity cas a v DVBV mit nastavene nahravani treba o minutu pozdeji. Neni nejaka moznost spustit DVBV Muted+Minimized, aby bezel skryte a cekal na zahajeni nahravani?

2/ Jak resite planovani pravidelneho nahravani (napr. MASH kazdy vsedni den, Yes Prime Minister kazde utery a ctvrtek atd.)? Nenasel jsem nejakou moznost opakovaneho nahravani. Je to omezeni TE verze, nebo to neumi ani Pro verze?

3/ Lze nejak zmenit cislovani programu? Po naladeni se mi do Channellistu ulozily vsechny nalezene programy, ale chtel bych prenastavit ulozeni techto programu do predvoleb. Ted mam jako jednicku Primu, jako dvojku CT1 atd., navic se mi michaji radia s televizemi, na dalkaci musim zkouset ktere cislo odpovida ktreremu programu. Nenasel jsem nejakou moznost zmeny tohoto nastaveni. Je to omezeni TE verze, nebo to neumi ani Pro verze?

diky,
Lukas.
exTNT (1421)|21.10.2005 12:09
LS8
Krystalicky přesné otázky s jednou společnou odpovědí:
Ano, toto vše (plus některé další věci, jako nemožnost nahrávání formátu ts např.) jsou omezení očesané TE verze.
Plné verze (Pro i GE) tyhle věci samozřejmě umí. A 15 eurokreditů není zas tak moc... :-E
LS8 (30)|21.10.2005 12:56
ahoj,

diky za rychlou odpoved. Bohuzel ucet na paypalu nemam a na poplatcich za prevod z banky dam urcite dalsich 15 ojro. Budu tedy muset zkusit duverovat poste a poslat prachy v dopise...

diky,
Lukas.
exTNT (1421)|21.10.2005 13:10
LS8
jj, nebudeš první, zatím nevím o nikom, komu by to takhle neklaplo, tak neboj...
LS8 (30)|26.10.2005 00:04
Penize jsem poslal v patek, zatim cekam na odpoved. GO DeutchePost GO :)

Mam par dalsich drobnych otazek, predem diky za vysvetleni:
1/ DVBV nahrava video s rozlisenim 720x576. At pocitam jak pocitam, neni to 4:3. Cim to? Full PAL zaznam na me stare analogove karte byl 768x576, pri sirce 720 bych cekal vysku 540 bodu.
2/ U nekterych poradu (napr. Yes, Prime Minister) po obou stranach zustavaji cca 12 bodu siroke cerne okraje. Ma to nejaky duvod?

3/ Posledni verze DVBV-TE (verze 4.3.2.1208) ma vyresenou ceskou diakritiku v teletextu, lze nastavit jazyk a zvolit libovolny TTF font ze systemu. Nicmene skryte titulky se zobrazuji jednotnym fontem bez podpory cestiny. Nenasel jsem moznost zmeny tohoto fontu. V PRO verzi to lze?

diky,
Lukas
clee (6592)|26.10.2005 00:22
1) je to normalni, digitalni "PAL" (D1) je vzdy 720x576 (pixely nejsou ctvercovy), na satu najdes i kanaly co vysilaj 704 nebo dokonce i 544x576

2) ty pruhy jsou taky normalni to je dany zpusobem jakym byl material digitalizovanej, ale taky i ruznejma prevodama, odbavovacim systemem atp. na tv tyhle pruhy stejne nejsou videt, temer kazda tv orezava...
LS8 (30)|26.10.2005 02:42
[quote=clee]...pixely nejsou ctvercovy...[/quote]

Aha, tim se to vysvetluje. Diky.

Lukas.
LS8 (30)|26.10.2005 13:29
[quote=LS8]Penize jsem poslal v patek, zatim cekam na odpoved. GO DeutchePost GO :)[/quote]

Pred chvili mi emailem prisla registrace, takze muzu potvrdit, ze to funguje. Dopis jsem samozrejme posilal doporucene. Uz se tesim na vecer az si zacnu hrat s plnou verzi DVBV :)
LS8 (30)|27.10.2005 15:16
Pouziva nekdo nejnovejsi FULL verzi DVBVieweru (3.2.4) ve spojeni s Technisat AS2? Zda se ze v teto verzi DVBV nefunguje podpora DVB-T, porad se mi tam cpe jenom DVB-S. Ve foru na strance vyrobce se na to uz ptalo vic lidi.

V DVBV GE 1.6.3 je to OK.
montess (11)|27.10.2005 17:52
Taky jsem to řešil, stahnul jsem novou verzi 3.2.4., ale překopíroval jsem subor channel a funguje. Jde to i z GE verze.
Jinak když dáš channel scan a klikneš na tom panelu pravým tlačítkem, je vidět že si soft sám našel že je to dvb-t.
3.2.4. je pěkně přeplácaná a vůči GE verzi na mém athlonu 1500+ dosti pomalá. Nemám dálkový ovladač, a bez něho se to nějak nedá ovládat
Nefunguje mi tam na multiplexu čra epg ve verzi GE ano
PM (10)|27.10.2005 22:39
Dá se v plné verzi nastavit kBit/s nahrávaného videa? Po nahrávní v tomhle programu objevuje se vám interlace v rychlejších scénách?
clee (6592)|27.10.2005 22:47
mozna si uplne nepochopil princip DVB, prijimas uz hotovej (spocitanej) mpeg stream, a dvbviewer ho jen uklada na disk, prokladani je naprosto normalni...
PM (10)|27.10.2005 22:51
Aha. Ale na kartě, kterou mám - Aver 777 se dá nastavit u zachytávaného videa kvalita - je tam nastavení video kvality v kBit/s. - větší kBit = více zabraného místa na disku. Chceš říct, že je to tam úplně zbytečné? Že ať si dám 5000 nebo 8000, výsledná kvalita bude stejná?
clee (6592)|27.10.2005 22:55
presne, kvalita bude dokonce horsi nez kdybys prijimal puvodni transport stream protoze bude dochazet k rekompresi (realtimovy, takze to musi bejt opravdu humus)
PM (10)|27.10.2005 23:40
hmm, tak teď si ještě vzpomenout jaký bylo původní nastavení.. no nic, jde se přeinstalovávat :) Mám ještě jeden poslední dotaz - s plnou verzí DBVieweru lze po nahrání počítač uspat. Ale umí se i znovu vzbudit (s kartou airstar2), pokud by potom mělo začít další nahrávání? Zkoušel to někdo z vás takto vzbudit z S3, případně S4?