Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Genius SW 5.1 Home Theatre TUNING

David (13)|19.6.2004 11:10
Koupil jsem tyto bedny (pasuji mi k PC stolku, jsou z MDF - vyborny material a vypadaji skvele). Hraji taky slusne, ale jelikoz jsem audiofil, jen nemam tolik penez, napadlo me, ze by se daly bedny tuningovat. Prvni co me napada je vec, ze vyskace pri urcitych frekvencich chrasti. :-k .Tak jsem predni repra rozebral a hle, zadna vyhybka, jen odpor na utlumeni vyskace..hnus. Tak jsem tam hodil alespon bipolarni kondik 4,7uF, at mi tam nelezou basy. Chci ale kompletne vymenit repraky a navrhnout vyhybku. Pokud se nekdo prida, budu rad. Jak jsem rikal, MDFka je super matros, takze konstrukce je dobra.
stayman (12393)|19.6.2004 11:30
To si si mohol rovno postavit nove, MDF dostanes v kazdom obchodaku ... \/
David (13)|19.6.2004 11:49
hmm, tak to nevim, ve kterem by mi to namerili, nafrezovali a polepili dyhou... A ten subwoofer by se mi taky stavet nechtelo, i kdyz uz mam vse potrebne....
artam (1147)|21.6.2004 20:12
Hm, na repráky tejto triedy bohato postačí typizovaná 2 pásmová výhybka 6dB/okt, prípadne 12dB/okt. pre max záťaž do 50W, ktorú dostaneš v predajni s reprákmi zhruba za nejakých 250,- (Sk) a výsledok bude viac než uspokojivý.

Na nejaký tuning zabudni, zbytočná strata času. Lepší výsledok z tých reprákov už asi nevytlačíš. To by si musel vymeniť aj meniče, zistiť rezonanciu, tlmenie, na základe toho spočítať výhybku, prepočítať bassreflex atď. a to už sa skutočne neoplatí, to radšej kúp nové bedne.
David (13)|22.6.2004 10:21
Vsak o tu vymenu menicu mi slo. Jsem si 100% jist, ze i menice TVM s vyhybkou budou znit 100x lepe nez tyto nejake cinske cosi. Vyskac ARV-078-00/8 + basak ARN-116-60/8 +vyhybka 12dB + odpory na vyvazeni citlivosti vyskace. Za sestavu jsem dal 3500kc, takze kdyz me to pak vyjde asi na 5500, bude to uplne v pohode. Nikoho do toho nenutim, tak me nekritizujte. Dikes
milanpro (1)|5.8.2004 15:29
David, ono to zase take easy nie je ... kazdy reprak ma svoje charakteristiky a tomu by si mal prisposobovat bedne...

dakedy som si robil rekro na diskoteky a este si tak matne spominam na tie vzorce na vypocet objemu bedne, vypocet nahubku na subwoofer na pozadovanu frekvenciu a najme treba brat do uvahy rezonancnu frekvenciu repraku ... to vsetko dookola je celkom pekna veda a nestaci len behnut do obchodaku a kupit nejake repraky, co sa ti tam zmestia ...

... ale zase nie je to nic tazke, len treba chytit do ruky spravny casak, kde su nejake tie vzorce a postupy na vypocet.... tie repraky mam tiez ... zalezi co do toho cakas a na co ich chces pouzit... na nejake super kvalitne domace kino zabudni... ale myslim ze stacia tak 80% ludi, kotri si zamienaju kvalitu zvuku s jeho intenzitou a nove repraky testuju stylom ..."basy na plne gule" ;)
Miuvek (858)|8.8.2004 14:09
David: dej na to, co ti radí ostatní. Svého času vycházel v časopise ARadio seriál z teorie reproduktorů, soustav, výhybek..., autor dr. Sýkora
Mělo to několik desítek dílů. Až si to přečteš, tak tě takové nápady přejdou.
David (13)|21.9.2004 16:05
mam precteno hone vice nez jen ten casak, mam hafo teorie, hafo praxe, a ty repraky podle parametru sedi akorat tomu TVM basaku...nejsem ten, co koupi nejpeknejsi repraky u vietnamcu a da je do jakekoliv bedny...to ze studuju vysokou elektro nechavam stranou....
PetrJ (149)|23.9.2004 13:35
David : to, že studuješ vysokou elektro nechej opravdu raděj stranou...

Nic ve zlým , ale brácha ji dostudoval ,a le když přijedu k mamce, kde on zatím bydlí, tak tam měním žárovkym opravuju zásuvky atd. - On prý to párkrát zkoušel , ale vždy nastal nějaký problém. ( naposled netušil , na které straně v zásuvce má být fázový vodič. ) :-E :-E
Miuvek (858)|23.9.2004 19:31
PetrJ: na ty zásuvky si vzpomínám na mnemotechnickou básničku:
"Vlevo fáze, vpravo nulák, kdo to neví, ten je ..... " :-E
Zkus to naučit bráchu. Nás to naučil jeden učitel na střední .....
:-)-
mirekv (7169)|23.9.2004 19:48
[quote=Miuvek]PetrJ: na ty zásuvky si vzpomínám na mnemotechnickou básničku:
"Vlevo fáze, vpravo nulák, kdo to neví, ten je ..... " :-E
Zkus to naučit bráchu. Nás to naučil jeden učitel na střední .....
:-)-[/quote]
No a jak zi zapamatuješ, že "vlevo" je první?
Jo a já měl pomůcku: "PNP-šipka dovnitř!"
Miuvek (858)|24.9.2004 08:45
[quote=mirekv][quote=Miuvek]PetrJ: na ty zásuvky si vzpomínám na mnemotechnickou básničku:
"Vlevo fáze, vpravo nulák, kdo to neví, ten je ..... " :-E
Zkus to naučit bráchu. Nás to naučil jeden učitel na střední .....
:-)-[/quote]
No a jak zi zapamatuješ, že "vlevo" je první?
Jo a já měl pomůcku: "PNP-šipka dovnitř!"[/quote]
:-E
Anonymous (825)|24.9.2004 08:58
Nechci vám brat pánové iluze o vašich znalostech nových elektrikářkých předpisů. Ale jen jedna malá informace: Dnes už je to jedno na které straně bude fáze (dříve musela být vlevo). Akorát je podmínkou, že v celém objektu musí mít zásuvky fázi na té stejné straně, nelze míchat. B-)
mirekv (7169)|24.9.2004 09:08
[quote=Voloda]Nechci vám brat pánové iluze o vašich znalostech nových elektrikářkých předpisů. Ale jen jedna malá informace: Dnes už je to jedno na které straně bude fáze (dříve musela být vlevo). Akorát je podmínkou, že v celém objektu musí mít zásuvky fázi na té stejné straně, nelze míchat. B-)[/quote]
To sice máš pravdu, taky dělávám "50", ale když už to má být jednotné, tak proč si to nezapamatovat zrovna takhle?
Anonymous (825)|24.9.2004 09:14
Frajeři stejně dávají fázi na ten kolík trčící ven. :-E :-E :-E

Bohužel jsem to už viděl. :((

Ten expert propojil zem a fázi místo nuláku a země. 9-) 9-) 9-)
Miuvek (858)|24.9.2004 09:37
taky jsem viděl el. sporák, který připojoval zedník :-k . Natolik ho rozhodilo, že mu ze zdi čouhají 4 dráty a sporák má 5 svorek, že prostě zapojil co bylo a na svorku PE se vysral. Dotyčná na tom vařila 2 roky a naštěstí se nic nestalo. Přišel jsem na to náhodou, protože navíc na té trojfázové lince měli ještě zásuvku a když chtěl pán domu po dlouhé době použít míchačku, zjistil, že mu to nechodí. Nevěřil jsem svým očím, když jsem to měřil. Všechny tři fáze měly 230V proti zemi, ale mezi sebou nic. Tak jsem postupně došel až k tomu sporáku. Z výroby měl sporák na svorkovnici proklemované fáze a ten magor tam ty spojky nechal. V baráku měli ještě klasické pojistky, takže vyletěly dvě a zůstala ta nejpomalejší.

Jo, šedivá je teorie a zelený strom života.
Anonymous (825)|24.9.2004 14:21
Miuvek: Hezkýýýýýýýýýýýýýýýýýýýý................ :OO :OO :OO
David (13)|24.9.2004 19:53
No tak to je super....zacina tady tezce OT, kazdy me od toho odrazuje, ale ze o diskuzi vyse si nekdo chce snad poskladat DBV kartu, tak to nikomu nevadi....ach jo....no mezi nama....bedny uz mam prekopane a hrajou jak cumel....radove lepe nez s tema cinskyma noname reprakama.....
Miuvek (858)|25.9.2004 08:25
Tak už nebreč... je vidět, že jsi šikula :-E :-E :-E
mirekv (7169)|25.9.2004 08:35
:-E