Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Panasonic DMR-ES10EG a Hybrid VBR

mif (14)|20.10.2005 16:28
Zdravim vsechny...
Da se na tomto stroji (viz title) vypnout "Hybrid VBR" zaznam - jako u jeho drazsich kolegu? Problem je v tom, ze RAMka, nahrana timto "skvelym" zpusobem, je nesestrihatelna v autoringovem softu (jednoduche zalezitosti typu TMPGEnc DVD Author ci Tsunami). Nelze-li se teto nadhery (Hybrida ;-) zbavit a vite-li o nejakem jinem (jednoduchem) autoringu, ktery to zvladne, podelte se, prosim, o sve zkusenosti.
Dik, mif...
Pitomec (10211)|20.10.2005 16:39
Soft to zvládne jakýkoliv, ale každý jenom tak, že to video znovu celý překóduje - protože ona funkce dělá jenom to, že během nahrávky mění rozlišení obrazu, což se pochopitelně žádnýmu authoringovýmu softu líbit nemůže...
mif (14)|20.10.2005 17:11
2Pitomec: Jo, je mi znamo, co to (hybrid) dela, ale moc se mi to nelibi (teda kamosovi - vlastnikovi toho Panaka - ja tu kutam rozumy za nej :-) ). Jde-li to vypnout v menu (co ja vim, servisnim???) asi nevis, co?

Uvedu do obrazu: kamos zakoupil tento stroj s tim, ze nahravky na RAMkach bude nasledne editovat na pecku, nicmene se vyskytly problemy: jednak v autoringu (viz vyse), jednak s kopirovanim (ta mrcha odmitne nakopcit VRO fajl na hadr, hlasi jen cosi o poskozenem souboru /TC/, pritom na rekorderu je to funkcni a plne prehratelne). Citim se tak trochu zodpovedny, neb jsem mu stavel pecko i shanel rekorder. Dobre mi tak... Uf...
Pitomec (10211)|20.10.2005 21:57
[quote=mif]2Pitomec: Jo, je mi znamo, co to (hybrid) dela, ale moc se mi to nelibi (teda kamosovi - vlastnikovi toho Panaka - ja tu kutam rozumy za nej :-) ). Jde-li to vypnout v menu (co ja vim, servisnim???) asi nevis, co?

Uvedu do obrazu: kamos zakoupil tento stroj s tim, ze nahravky na RAMkach bude nasledne editovat na pecku, nicmene se vyskytly problemy: jednak v autoringu (viz vyse), jednak s kopirovanim (ta mrcha odmitne nakopcit VRO fajl na hadr, hlasi jen cosi o poskozenem souboru /TC/, pritom na rekorderu je to funkcni a plne prehratelne). Citim se tak trochu zodpovedny, neb jsem mu stavel pecko i shanel rekorder. Dobre mi tak... Uf...[/quote]

Mám model 20, takže se doma podívám, jestli to jde nebo nejde vypnout.

VRO dostaneš na HDD třeba pomocí Ulead Movie Factory naprosto bezproblémů.
mif (14)|25.10.2005 09:21
No tak jsem to asi odhalil - ty autoringove softy se hadaji s InCD! Mel jsem ono inkriminovane RAM medium doma a normalne jsem to nacetl (pouzivam RAMDriver, kamos InCD).
Jen jeste jedna mala otazka: ten tvor ma na tom dva filmy, ktere v TMPGEnc DA "vytahnu" jako track1 a track2, nicmene track2 je bez zvuku a oba dva maji nejake zmrsene delky (jsou kratsi cca o patnact minut, ve stolnim prehravaci OK). Co delam blbe?
Pitomec (10211)|25.10.2005 09:30
Tak to netuším - já to tahám všechno přes UMF a žádný problém.
Jozef2 (188)|25.10.2005 11:37
[quote=mif]Zdravim vsechny...
Da se na tomto stroji (viz title) vypnout "Hybrid VBR" zaznam - jako u jeho drazsich kolegu? Problem je v tom, ze RAMka, nahrana timto "skvelym" zpusobem, je nesestrihatelna v autoringovem softu (jednoduche zalezitosti typu TMPGEnc DVD Author ci Tsunami). Nelze-li se teto nadhery (Hybrida ;-) zbavit a vite-li o nejakem jinem (jednoduchem) autoringu, ktery to zvladne, podelte se, prosim, o sve zkusenosti.
Dik, mif...[/quote]
Mif, nahravaj na DVD-RW a mas po probleme.
mif (14)|25.10.2005 22:44
2Jozef2: Diky za radu, myslim si to same, ale tohle "peripetium" delam pro kamose - ja rekorder nemam (vystacim si s pujcovnou a DVD-Fabem 9-) ). Ten tvor preferuje RAMky a tezko mu to vymlouvat...

2Pitomec: UMF to zvlada "bez ztraty desitky"? Kterou verzi doporucis (dvojka je uz za zenitem, trojka prej obsahuje chybky a ctverka se zatim neda "koupit")?
Pitomec (10211)|26.10.2005 07:33
4 se samozřejmě koupit dá, ale já používám (pro tyto účely) verzi 3.5, protože ta 4 z nějakých neznámých důvodů importuje 2x po sobě (takže to taky 2x déle trvá).
Bedna_tvf (13)|29.10.2005 17:46
Zdravím všechny...
Řeším podobný problém, jako MIF. Koupil jsem Pan-DMR10 s tím, že budu
nahrávat filmy a pak je v PC editovat a vypálím si je pak upravený a sestříhaný na DVD..

Problém mám ten, že .VRO sice do softu nacpu, ale nejede mě zvuk. Naimportuje mě pouze video stopu, po zvuku ani památky. Přitom soubor .VRO třeba WMPlayer10 přehraje i se zvukem.. Zkouším to editovat ve VEGAS 5.. Nemůžete někdo prosím poradit ? Možná jiný soft.. (jaký ?) Díky za radu.

Jinak jestli můžu, tak DVD-RAM se mě zdá jako slušný formát. Reklamy ve filmech nádherně na DMR10 vystřihnu, vytvořím si hned i kapitoly, zůstane mě celý film atd.. což u médií DVD(-RW) prostě nejde, mašina to neumí.
Pitomec (10211)|29.10.2005 18:51
Máš tady napsaný, že Ulead Movie Factory to zvládne, takže co ještě potřebuješ?
Bedna_tvf (13)|30.10.2005 15:05
Co ještě potřebuji ? Jen to, jestli to UMF nebo který jiný softík zvládne převést bezeztrátově a jestli tam bude fungovat ten zvuk, který ve mě VEGAS 5 nejde..
Ten UMF to převede vlastně na co ? Jsem v tomhle začátečník, takže
se ve všech těch termínech, formátech atp. jěště tolik "neorientuji"...
Předpokládám ale, že už v MPEG-2 to na tom DVD-RAM mám, zbývá mě
to převést na "něco stravitelnějšího".. Díky.
stayman (12393)|30.10.2005 16:10
Preco pokracujes v druhom vlakne??? :-? No vidis, to neviem ci UMF vie AC3 5.1.
Pitomec (10211)|30.10.2005 21:21
A na co by ti to v souvislosti se záznamem ze stolního rekordéru bylo? 9-)
Brko (201)|1.11.2005 20:41
MPEG Wizard od Womble importuje bez potíží soubory z DVD-RAM, sestříhání a bezztrátové uložení ve formátu kompatibilním s authoringovými softy.