Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Kopirovani z DV kazety na DV kazetu

metchoun (2)|20.10.2005 09:17
Zdravim,

natacel jsem ted v terenu, kdyz mi kamera (XL-1s) pres cely hledacek narvala napis "Eject DV tape" a kdyz jsem nechal vyplivnout kazetu, cast pasky byl vymotanej ven. Pokracoval jsem na dalsi kazetu bez problemu, doma nastesti zjistil ze z prvni kazety je vse nastesti OK (az samozrejme na velkej dropout na konci).

Kvuli archivu bych rad vytahl pouzitelny zaznam z prvni kazety a hodil to na druhej kousek tak, aby pro kazetu byl jednotny timecode. Napadly me dve reseni, z toho zadny neni dotazeny do konce:

- Je moznost to cele nagrabovat do NLE a pak to znovu poslat na kazetu, ovsem u tohoto reseni mam pocit, ze by sice byl jednotnej TC, ale zas mam pocit ze na kazetu by nebyla prenesena casova informace, ktera pak slouzi pro detekci scen (pri natazeni vice zaberu z kazety by se clipy nerozsekaly podle jednotlivych zaberu).

- Slysel jsem ze jeste muzu na deck navazat kameru a nejakym zpusobem to prekopirovat z poskozene kazety na tu co je OK, ale to by se to zkopirovalo vcetne TC na puvodni kazete, tudiz tohle tez neni vyhledavane reseni.

Napada nekoho jine reseni?

Diky za odpoved,
Martin
Pave (158)|21.10.2005 20:38
co to vyzkoušet :-) ...

(teď tady kopíruju z DV na DV, tak se ti za cca 1hoďku podívám, co to udělá když to zkusím grabnout)
Pave (158)|21.10.2005 21:43
takže přepis z kamery na kameru (malý kosky na jednom kabelu nejsou tak to jde přes řadič FireWire na PC s dvěma velkejma dírama, kamči jsou připojený dvěma kabelama) je jak jsem si myslel v pohodě - kopíruje se i časová informace.

Premča to pak bezproblémů nadělí na jednotlivé klipy.

Přepis přes HD si pro změnu vyzkoušej sám :-) .

(funguje to taky, s delením, jak je na tom čas teda nevím, u verze "A" to je ok)
metchoun (2)|22.10.2005 09:37
Casova informace se kopiruje, to vim, ale kopiruje se i TC, coz bych radeji kvuli archivu preferoval nemit na jedne kazete rozdeleno.. tudiz spis nez o odkzkouseni se mi jedna o to, jestli nekoho nenapadne jina moznost.. :)
Krtek (1279)|25.10.2005 21:52
Zase je tu věčné téma Canon. Kupte si pořádnou kameru a tohle se vám stávat nebude.
Mike (617)|26.10.2005 11:33
Kdyz to natahnes do PC a pak pustis obe casti zpet na novou kazetu, tak se ti vytvori novy timecode a casova informace zustane zachovana, to by nemel byt problem