Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Problem s IEEE 1394

TT (9)|18.10.2005 10:22
Dobry den.
Potreboval bych poradit.
Koupil jsem si striznu Hercules. Pod win 98 chodila bez problemu, ale kdyz jsem updatoval na win XP, tak nastaly problemy.
Ve spravci zarizeni je sice zobrazena (IEEE 1394 BUS HOST CONTROLLER), ale s vykricnikem.:
!!Hostitelsky radic IEEE 1394 dle standardu OHCI
V kolonce" Stav zarizeni" je napsano :"Toto zarizeni nelze spusti (kod 10)"
Nevim, cim to je. Zkousel jsem zarizeni odebrat, ale nepomohlo. Asi nemuzou XP spravne nainstalovat ovladac.

Moje PC: P4 2GHz, 512 DDR... Win XP SP1.

Dekuji za pomoc
exTNT (1421)|18.10.2005 10:47
Když se podíváš do Správce zařízení, má ten řadič přidělený IRQ? Pravděpodobně ne, že? Tak se ještě ve Správci koukni na Prostředky podle typu (nebo jak se to jmenuje česky, anglicky je Resources by type), tam si rozbal větev IRQ a koukni se, jestli máš na IRQ 9 ACPI. Nejspíš ne, že? To by potom znamenalo, že nemáš nainstalovaný ACPI, což může být velmi pravděpodobně důvod, proč systém střižně neumí přiřadit IRQ a hlásí kód 10. Pokud je to tak, a pokud Tvoje deska podporuje ACPI, tak se koukni do BIOSu, jestli najdeš ACPI aware O/S, což by mělo být nastaveno na YES. Pak si ještě zkontroluj, jestli nemáš v kompu nějaký dřevní PCI karty (což taky může být důvod, proč XP nenainstalovaly ACPI. Pokud by tam nějaká taková karta byla, tak jí vyndej a přeinstaluj systém, jinak tam ACPI nedostaneš... :-E
Pokud máš víc HDD, zkus si XP nově nainstalovat na nějakej jinej, než na kterým máš systém teď - pak uvidíš, jestli se Ti na IRQ 9 objeví Systém vyhovující systému ACPI (pokud jsi před instalací měl v BIOSu nastaveno ACPI na YES). A pokud jo, zkus mu nainstalovat ten ovladač a uvidíš, jestli Ti ta střižna pojede...
clee (6592)|18.10.2005 14:25
Pitomec
tenhle patch je pro SP2, dotycnej ma SP1
Atkins (447)|19.10.2005 09:42
ACPI muze byt vypnuto - pokud je uzivatel schopen nastavit prostredky manualne v BIOSu, ja sam mam v obou PC ACPI vypnute prave z duvodu sdileni preruseni - nebot sdilene preruseni pomoci ACPI nemusi vzdy pracovat korektne. :-)
TT (9)|19.10.2005 12:27
Jsem pres tejden na skole a komp mam doma, tak to muzu vyzkouset a vyzkousim az o vikendu.
Pak se ozvu, jak to dopadlo.
Dik
TT (9)|24.10.2005 10:03
Ahoj.
Tak se nic nezmenilo Vyzkousel jsem, co jste poradili.
Napiste mi prosim Vas email. Poslu Vam obrazky spravce zarizeni, ktere jsem sejmul (capture), treba budete moudrejsi.
Dik moc
TT (9)|31.10.2005 09:23
Ahoj
Tal se to vyresilo nahranim SP2.
Ale nastal novej problem. :-G KOmp mi nenainstaluje kameru.
Nevim, cim to. Ze by kabelem nebo, ze by neco odeslo v kamere. Nevim.
Dik za pripadne rady.