Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Adobe Encore - 2 menu 1 zvuk

ruda (134)|16.10.2005 15:51
Ahoj lidi,
Mám 2 menu, jedno je pohyblivé, které přechází ve statické. Problém je v tom, že každé používá svoji zvukovou stopu, čímž vznikne malé lupnutí v přechodu na to druhé menu. Dala by se vnutit jen jedna zvuková stopa pro obě menu ?
Modena (1706)|16.10.2005 17:03
ruda
Označ si menu 2 v okně Project - rozbalí se jeho vlastnosti v okně properties napravo, Linkni (čapni) ten čudlík u položky audio vpravo v okně properties a táhni myšákem na zvukový podklad 1.menu v okně Project - podmínka je ovšem, mít extra video a extra audio soubory těch menu naskládané právě v okně Project ! :-)
ruda (134)|16.10.2005 20:13
Jestli tím myslíš, že obě menu jsou bez zvuku a k nim do Timeline teprve natahuju zvuk extra, tak to tak mám. Přestože audio je to samé (mám jen jedno pro obě menu), tak mi po dojetí pohyblivého menu a naběhnutí statického začne hrát znovu od začátku a mezitím je tam to krátké lupnutí. Já jsem chtěl aby to audio jelo pořád dál - bez pauzy.
Modena (1706)|16.10.2005 22:37
ruda
1. Vůbec nemusíš tahat video do menu na Timeline, stačí ho nechat i se zvukem v okně Project ! :-R
2. Tyhle problémy s lupanci vyřešíš nejlépe tak, že dáš plynulý náběh zvuk.stopy a na konci opět fade a to i ve videu - ono to i líp vypadá ! Jestli máš tenhle problém na kompu, zkus to vypálit na RW - myslím, že tam to již nebude, ale nehádám se - příčin lupanců může být docela dost - od poškozenýho MP3/WAW až po problémy s kompatibilitou zvukovky ! :-?
3.To, co chceš - tzn. 2 menu ve dvou souborech a plynulý zvuk z jednoho do druhého v jednom souboru je samozřejmě nerealizovatelné už z principu ! Leda, kdybys udělal z těch dvou menu jedno video, nebo video v PIP do toho Tvýho podkladovýho obrázku (původně menu 2. ! :BB:
Krtek (1279)|16.10.2005 22:42
Modena: Co to proboha natáčíš ????
Modena (1706)|16.10.2005 22:43
Krtek
:-D :-D :-D
. . . no co co . . . Mé lepší já přece, né . . . ? :-E
ruda (134)|16.10.2005 23:31
Tvý lepší já fakt hezký :-) .
Tím lupancem jsem samozřejmě nemyslel takový to klasický lupnutí, ale malinkatou pauzičku než naběhne druhý menu. Udělat ze dvou menu samozřejmě jde, ale já chci animaci, ve který třeba na kus videa přiletěj tlačítka, který samozřejmě nejsou aktivní. Ty se aktivujou jako průhledný statický menu v tom druhým menu, pod kterým je třeba statickej obrázek, nebo další video. Logicky je teda nesmysl dát na konec prvního videa jakýkoli efekt. Tlačítka přiletí, ustálí se, následuje fade out a znovu se roztmí jako aktivní? To přece nemůže vypadat líp.
Smahnout už jsem to zkoušel, ale výsledky nejsou stejný. Jednou to tam je, podruhý ne (ta pauza-lupanec). Sice to nechápu, ale je to tak. I když se mi to nelíbí, tak podle struktury co video to audio stopa, chápu, ale kdyby mu nějak šlo vnutit do videa obě menu (což nejde), pak by šlo i jedno audio (to je ale blbost,co?)
Modena (1706)|16.10.2005 23:52
ruda
OK - to je práce ve vrstvách a není to úkol pro autorizační soft ! \/
Na takový efekty ve videu toho menu používej After Effects - udělej tracky a vektory pohybu, tamtéž udělej i tlačítka, vše jako Layer 0, 1 (nebo Photoshop), Do Encore je importuj jako *.psd (vrstva) a nech je průhledná, aby se objevila až když na ně IR od DVD playeru najedeš !
Jinak se vážně domnívám, že jedno plynule přehrávané audio pod dvě samostatná menu nelze . . . :-?
ai (2993)|18.10.2005 00:13
projdi si prispevek od jisteho Al (odstavec), tam zjistis jak na to,vpodstate jak radi Modena, ale musis pouzit Photoshop (A.Effects podle Modeny , nevim, nezkousel jsem) na subpicture,
http://forum.grafika.cz/read.php?f=98&i=49466&t=49453

jeste jednou, video ,mysleno totalne vse i s buttony vyrobis v editoru nebo jinym ,obe dve menu dohromady jako jedno video, aby posledni snimek zustal jako still nebo nastavit timeout na nekonecno (vubec netusim jestli ta posledni vec jde v Encore, pomoc ...) a v Encore ,za pomoci Photoshopu, jinak to nejde, nebo jak tvrdi Modena A.Effects, vytvoris subpicture pro buttony, ktere jiz mas nakreslene z toho editacniho nebo jineho softu,

ty dve menu za sebou (mozna, zalezi i na typu playeru), plynule za sebou asi nepujdou , protoze se podivej jestli jsou pak v tom samem VTS (po vypaleni nebo po vytvoreni DVD volume na disku), , prave ten problem je vysvetleny zde:

https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=5205
Modena (1706)|18.10.2005 08:38
ai
[quote]a v Encore ,za pomoci Photoshopu, jinak to nejde, nebo jak tvrdi Modena A.Effects[/quote]
Kdyby šlo o snímek - pak i Photoshop, jestli je podklad toho menu video - pak After Effects ! :-)